A legtipikusabb téveszméket sorolod folyamatosan...
Reménytelen eset vagy. Évek óta itt lebzselsz és az alapfogalmakat sem sikerült megérteni.
- Konfliktus esetén sebezhetőség...? Egy pilóta kiképzése a világ legfeszesebb tempójával is 1 év. Egy konfliktust azzal tolsz le, amid van a 0. órában. Teljesen mindegy, ha itthon képzed ki őket vagy máshol.
- Önvédelmi rendszer nélküli gépekkel csapástmérni? Esetleg más öngyilkos hajlamú javaslat? A komolyabb COIN környezetben használható iskolagépek ára meg a csillagos egekben. Mellesleg mivel? A Griffhez sincs túl sok bummm... Egyetlen iskolagép árából állig fegyverzed fel a Griffeket kőkemény tűzerővel.
- Saját repülőgépgyártás. Ja persze. Miért nem mindjárt halálcsillagot?
Csupdaszép. Az árát is megnézted ezeknek? Ezek is legfeljebb COIN környezetben érnek valamit.
Ne abból indulj ki, hogy az USA pár nap alatt leradíroz egy jelentéktelen országocskát. Hasonló erejű ellenfelek esetén igencsak elhúzódik ma is egy-egy háború. A szíreknél vagy az ukránoknál mióta is zajlik már a konfliktus? Mire véget ér még arra is lesz idő, hogy a ma született csecsenőből is pilótát képezz. Irán-irak között meddig is tartott?
Nem beszéltem saját repülőgépgyártásról. Azt írtam, hogy épp elég ha a repülőgépeket nem tudjuk gyártani és azzal zsarolhatók vagyunk, nem kell még növelni a sebezhetőségünket a pilótákkal is.