A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 475
113
Azért nekem ez a CV-90 120mm-es löveggel eléggé megemészthetetlen valami. Mert ami mindenre jó, az semmire sem jó. Harckocsi, páncélvadász, IFV, mindegyik külön kategória, nem véletlenül. Azt lehet, hogy az egyikből át lehet építeni másikat, erre vannak is példák, de akkor a alap rendeltetés megváltozik, vagyis másik kategóriába sorolják. Pl. a 2S25 Sprut 125mm löveggel, könnyített alvázzal újonnan kialakított, de nem IFV s nem harckocsi, hanem tűztámogató harcjármű, ami kétéltű. Tehát nem egy mindenre jó lesz valami. Na a CV-90-t a 120mm löveggel is valahová be kell sorolni, de ha nem jól csinálják, akkor csak egy csőd halmaz lesz belőle.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Egy Cv-90 120mm-es IFV egy Tr-85 Bison ellen mennyit érne? Olvasgattam itt ott, és szerintem még páncélzat terén sem fullos a román harckocsi előnye. Szerintetek?

cv90120t.jpg

1246277060_1332_FT14428_tr85m103ul3.jpg
Alapból azt mondanám hogy a CV esélyesebb.Miért? Jobb, könnyebben kezelhető elektronika és nagyobb tűzerő főként. Azt szoktam ilyen helyzetekben mondani hogy főként az a döntő hogy ki lát meg kit először , mert ha úgy nézzük akkor a TR nem bírja ki a 120-ast a CV meg a 100 mm-est se. Tehát ilyen téren döntetlen. Ha egyszerre látják meg egymást akkor már bajban van a TR , a CV elektronikája hatalmas előnyt ad , könnyebben és sokkal gyorsabban áll célra mint a román.Ilyenkor én azt mondanám hogy a CV simán kilövi , arról nem beszélve hogy a CV messzebbről is nyithat már tüzet ,de tegyük fel hogy most a távolság nem számottevő.Ha a CV látja meg előbb a TR-t akkor szerint az előbbiekből ki indulva egyértelmű. Arról nem is beszélve hogy szerintem a TR akkor is bajban lenne ha nem a 120-as löveggel felszerelt CV-vel találkozna hanem csak amin 40 mm-es van.Okozhat az is igen nagy kárt ha jó szögben kapja el a román tankot.Mondjuk ha így vesszük és belemegyünk ezekbe a "HA"-ba akkor mondhatjuk hogy lehet a TR-nek mázlija HA olyan szögben érkezik a 120-as és HA pont olyan helyen találja el a páncélt és HA a csillagok is úgy állnak akkor esetleg TALÁN lepattan. Láttam én már T55-ről lepattanni lövedéket , nagy meglepi volt , kb egymillió az egyhez az esélye de HA ez meg HA az akkor bla blablabla. Lényeg a lényeg , én a CV-re szavazok.

@tonyo
Egy komment egy oldalról:
Olvasom kíváncsisággal a románok visszhangját egy fórumon, ahol a téma hogy milyen modern fegyvereket vásárolnak a magyarok, és nagyon sokan dicsérik a magyar logikát, és epedve irigykednek hogy német Leópárd vadiúj tankokat vesznek, meg új helikoptereket is. Nem használt F16-at amivel fel se tudtak szállni a 100 éves centenáriumon!
Szóval maguk alatt vannak a románok, sokan avval az elmélettel álltak elő, ha egy NATO országot példa Oroszország meg támadná, az első 72 órában saját maga kell megvédje magát, míg a NATO országok felkészülnek a védekezésben, és ellentámadásban.
Azt írják hogy az oroszok megennék 24 óra alatt.
De volt olyan elmélet, hogy milyen jó legalább a szomszédban van Leopárd, és NATO tag majd a magyarok a gyors tankjaival jönnek és megvédenek minket románokat :)

Érdekes hogy a románok ilyeneket írnak, de én azt mondanám hogy ne legyen rá esély hogy megmutassuk hogy miként reagálnánk ha lenne normális haderőnk.(majd lesz,remélhetőleg)de ha esetleg van angol vagy spanyol oldal vagy elérhetősége ilyen román oldalnak ahol ilyeneket beszélgetnek annak a linkjét szívesen fogadom!

@borisz
Csak a félreértések elkerülése végett; akkor a CV-90 120-as hk. löveggel nem páncélvadász, ugye?
nem, nem páncélvadász :)
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Azért nekem ez a CV-90 120mm-es löveggel eléggé megemészthetetlen valami. Mert ami mindenre jó, az semmire sem jó. Harckocsi, páncélvadász, IFV, mindegyik külön kategória, nem véletlenül. Azt lehet, hogy az egyikből át lehet építeni másikat, erre vannak is példák, de akkor a alap rendeltetés megváltozik, vagyis másik kategóriába sorolják. Pl. a 2S25 Sprut 125mm löveggel, könnyített alvázzal újonnan kialakított, de nem IFV s nem harckocsi, hanem tűztámogató harcjármű, ami kétéltű. Tehát nem egy mindenre jó lesz valami. Na a CV-90-t a 120mm löveggel is valahová be kell sorolni, de ha nem jól csinálják, akkor csak egy csőd halmaz lesz belőle.
CV90 alvázon 120milis löveg már nem IFV,hanem páncélvadász,MSG.Csak marha drága.Ennyiért már érdemesebb teljes értékű harckocsit venni.
AMX10RC lehet,hogy drágább volt mint egy AMX30,de akkor sem lehetett kiváltani a hk-val,mert más szerepe,mint annak.Mégha nagyon hasonló is.Ugyanez igaz a Sprutra is
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Ha jól rémlik Benkő legutóbbi Inforádiós szereplésében többek között szó esett a 2015M gyakorlócsalád idei teljes rendszeresítése kapcsán, hogy 160 új tételt terveznek rendszeresíteni a személyes felszerelés “témakörben”.Ezek mik lehetnek, mire tippeltek?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
@Dactilus
Ha jól rémlik Benkő legutóbbi Inforádiós szereplésében többek között szó esett a 2015M gyakorlócsalád idei teljes rendszeresítése kapcsán, hogy 160 új tételt terveznek rendszeresíteni a személyes felszerelés “témakörben”.Ezek mik lehetnek, mire tippeltek?

Nekem úgy rémlik hogy azt mondta hogy egy katona egyéni felszerelése 160 tételből áll(a bakancstól a mellényen,kesztyűn át egészen a sisakig) és hogy ezeket a tételek szeretnék megoldani főleg itthoni gyártással, de javítsatok ki ha tévedek.
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
@Dactilus


Nekem úgy rémlik hogy azt mondta hogy egy katona egyéni felszerelése 160 tételből áll(a bakancstól a mellényen,kesztyűn át egészen a sisakig) és hogy ezeket a tételek szeretnék megoldani főleg itthoni gyártással, de javítsatok ki ha tévedek.
Igazad lehet, én túlságosan lusta voltam végighallgatni. (Biztos vagyok benne, hogy Benkő borzalmasan jó abban amit csinál, de ezért nem egy szónok, legalábbis szerintem.) Csak másodkézből hallottam, de így mindenképp reálisabb.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
@Dactilus
Igazad lehet, én túlságosan lusta voltam végighallgatni. (Biztos vagyok benne, hogy Benkő borzalmasan jó abban amit csinál, de ezért nem egy szónok) Csak másodkézből hallottam, de így mindenképp reálisabb.
Én is csak mosogatás közben hallgattam :D lehet tévedek de nekem így rémlik , na meg , milyen 160 fajta új dolgot szerezne be most a MH?
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Egyénként Én is észre vettem Zord "oldal" váltását , de szerintem Ő inkább nem oldalhoz tartozott csak kritikus volt és hát kormány kritikuságot adtak alá, de Én úgy érzem Ő is látja a fényt az alagút végén és tudja melyik oldal , hová vezette a szekeret.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Egyébként Egyetlen Tiborunk azt mondta, hogy Új laktanyát nem nyitna, vagy régit sem nyitnak újra? Nincs kedvem végighallgatni az egészet, mert nem tudom, melyik felében volt.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
@borisz
Egyébként Egyetlen Tiborunk azt mondta, hogy Új laktanyát nem nyitna, vagy régit sem nyitnak újra? Nincs kedvem végighallgatni az egészet, mert nem tudom, melyik felében volt.
Nem rémlik ,a felújításokról mondta hogy szépen haladnak ,illetve hogy amikor a légierőről volt szó ott viszont elmondta hogy nem lesz új bázis nyitás ,Szolnok-Kecsó-Pápa elég nekünk.Más nagyon nem igazán volt erről.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 475
113
Ezt a 160 tételt is a rabokkal csináltatják majd, bizonyos zsebeket be-kitömve? Mert mástól nem rendelhetnek a fegyveres testületek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
@ghostrider
Ezt a 160 tételt is a rabokkal csináltatják majd, bizonyos zsebeket be-kitömve? Mert mástól nem rendelhetnek a fegyveres testületek.
Micsoda?Ezt kifejtenéd?mármint értem hogy kitömik más zsebét ez oké de ez a fegyveres testületek nem rendelhetnek mástól dolgot nem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Ezt a 160 tételt is a rabokkal csináltatják majd, bizonyos zsebeket be-kitömve? Mert mástól nem rendelhetnek a fegyveres testületek.
Téves megállapítás. Az a BM. A HM eddig sem a rabokkal csináltatta, az új göncöket meg főleg nem. Egy sorozat készült raboknál egyenruhából de olyan szar lett, hogy többet nem rendelt a HM tőlük.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and tomsinner

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 475
113
Téves megállapítás. Az a BM. A HM eddig sem a rabokkal csináltatta, az új göncöket meg főleg nem. Egy sorozat készült raboknál egyenruhából de olyan szar lett, hogy többet nem rendelt a HM tőlük.

Ha így van, akkor a HM szerencsés, bár azért mérget ne vegyél rá. Több beszállító KFT is van. Majd rákérdezek.