A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Érdekesen gondoltátok hogy egy hazánk méretű kis ország bármiben ellent tud állni egy usa meretű országnak. Nem is értem hogyan gondoltátok a semlegességet ugy hogy nato tagok vagyunk. Es ennek a natonak oszlopos tagja az usa. Lenyegében nélküle nem is működne az. Bejött a papírforma.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Érdekesen gondoltátok hogy egy hazánk méretű kis ország bármiben ellent tud állni egy usa meretű országnak. Nem is értem hogyan gondoltátok a semlegességet ugy hogy nato tagok vagyunk. Es ennek a natonak oszlopos tagja az usa. Lenyegében nélküle nem is működne az. Bejött a papírforma.

De én azt nem értem, hogy miért olyan hatalmas elvárás az pl. az én igazságérzetem szerint, hogy ÚGY legyünk szövetségesek, hogy jó partnerségi viszony alapján mielőtt jönnének, megkérdeznek hogy adott esetben jöhetnek e, megmutatják hogy mit hoztak, és mit vinnének??!

Ez lenne egy valódi szövetség alapja, a kölcsönös egymás iránti tisztelet.

Ez így minden csak nem egy valós szövetség, ez így valami nagyon más.

Használnak minket, nem védenek, én így látom, akinek ez tetszik az vágjon hozzá jó pofát, nekem még nem megy, ígérem megpróbálom ezt is elfogadni, idő kell hozzá...
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
De én azt nem értem, hogy miért olyan hatalmas elvárás az pl. az én igazságérzetem szerint, hogy ÚGY legyünk szövetségesek, hogy jó partnerségi viszony alapján mielőtt jönnének, megkérdeznek hogy adott esetben jöhetnek e, megmutatják hogy mit hoztak, és mit vinnének??!

Ez lenne egy valódi szövetség alapja, a kölcsönös egymás iránti tisztelet.

Ez így minden csak nem egy valós szövetség, ez így valami nagyon más.

Használnak minket, nem védenek, én így látom, akinek ez tetszik az vágjon hozzá jó pofát, nekem még nem megy, ígérem megpróbálom ezt is elfogadni, idő kell hozzá...
egyetértek, de nem is kell azt képzelni hogy ez szövetség.
Mikor Szovjetunió széthullott , nem volt sok választásunk a másik oldalra kellett állni vagy úgy járunk mint a jugok.
Nálunk kevesebb érték volt , de jobb volt a békesség.
Ez inkább védelmi pénz szedés és "Védelmi szövetség". kb mint a amikor "védik" a boltodat , maguktól :D :D nehogy bajod essen
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
egyetértek, de nem is kell azt képzelni hogy ez szövetség.
Mikor Szovjetunió széthullott , nem volt sok választásunk a másik oldalra kellett állni vagy úgy járunk mint a jugok.
Nálunk kevesebb érték volt , de jobb volt a békesség.
Ez inkább védelmi pénz szedés és "Védelmi szövetség". kb mint a amikor "védik" a boltodat , maguktól :D :D nehogy bajod essen
Nem erről kéne szóljon már ez az egész, amiről jelenleg szól.

Talán egy közös EU haderő lehetne a jó, vagy legalább is a jobb irányba való irány. Illúzióim nincsenek, egymagunkban tudom én is hogy reálisan hol a helyünk, és mik a lehetőségeink.

Talán fel lehet váltani a mostani USA domináns NATO-t egy EU haderőre. Talán.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Talán fel lehet váltani a mostani USA domináns NATO-t egy EU haderőre. Talán.

És ezt hagyná az USA? Nem hinném.
Idővel gyengülni fognak, és a figyelmüket egyre inkább Ázsiára kell hogy koncentrálják, ami nekünk jó. Remélem még az előtt megtörténik, hogy megcsinálná a tüzet itt valaki a KKE-i régióban. Ez és az kell hozzá, hogy a Német-Francia tengely végre kihúzza a fejét a földből, a britek meg végre lekoccoljanak az EU-ból.
Szerintem így összejöhet.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Mikor Szovjetunió széthullott , nem volt sok választásunk a másik oldalra kellett állni vagy úgy járunk mint a jugok.

Trianon óta gyakorlatilag nem vagyunk sok nemzetiségű ország, mint egykor Jugoszlávia. Így nem is járhattunk volna úgy. Nem volt más választásunk, ez igaz. USA dominancia elsősorban annak köszönhető, hogy ők az egyetlen szueprhatalom, katonailag is. Európa szeretne kicsit önállósodni, de katonai erő nélkül nem fog menni. A NATO-nak alternatívája jelenleg nincs. Európai hadsereg ? Maximum, egy USA nélküli katonai szövetség Európán belül. Realitása ennek sincs igazán, mert még egy migránskérdésben sem tud közös nevezőre jutni az Unio. Nemhogy egy közös haderő megannyi részletkérdésében. Pláne nem annak alkalmazásában. Na még csak akkor adnánk fel a függetlenségünk még megmaradt részét is, ha az megvalósulna. Lehet abban nem is lenne magyar harcoló katona. Mondjuk csak egészségügyisek, víztisztítók, stb. Nem is érdemes rá gondolni.Hülyeség.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Idővel gyengülni fognak, és a figyelmüket egyre inkább Ázsiára kell hogy koncentrálják, ami nekünk jó. Remélem még az előtt megtörténik, hogy megcsinálná a tüzet itt valaki a KKE-i régióban. Ez és az kell hozzá, hogy a Német-Francia tengely végre kihúzza a fejét a földből, a britek meg végre lekoccoljanak az EU-ból.
Szerintem így összejöhet.

Az ukránokat mégjobban ráhajtják az oroszokra, hogy lefoglalják, míg ő kínával alkudozik. Az oroszok meg nem akarnak teljes háborút. Maximum úgy lehetne elképzelni, mint a fehéroroszoknál pedzegették, hogy népszavazás és egyesülés. De ukrajnában ez már nem opció.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Trianon óta gyakorlatilag nem vagyunk sok nemzetiségű ország, mint egykor Jugoszlávia. Így nem is járhattunk volna úgy. Nem volt más választásunk, ez igaz. USA dominancia elsősorban annak köszönhető, hogy ők az egyetlen szueprhatalom, katonailag is. Európa szeretne kicsit önállósodni, de katonai erő nélkül nem fog menni. A NATO-nak alternatívája jelenleg nincs. Európai hadsereg ? Maximum, egy USA nélküli katonai szövetség Európán belül. Realitása ennek sincs igazán, mert még egy migránskérdésben sem tud közös nevezőre jutni az Unio. Nemhogy egy közös haderő megannyi részletkérdésében. Pláne nem annak alkalmazásában. Na még csak akkor adnánk fel a függetlenségünk még megmaradt részét is, ha az megvalósulna. Lehet abban nem is lenne magyar harcoló katona. Mondjuk csak egészségügyisek, víztisztítók, stb. Nem is érdemes rá gondolni.Hülyeség.
Szerintem az a hülyeség, hogy beengedünk ide magunkhoz egy olyan nagy szereplőt, aki jóval inkább érdekelt abban hogy az EU kinullázza magát adott esetben, mint az EU vezető országai. Ezen kéne elgondolkozni sokaknak, hogy ha itt lesz valami, akkor a Merci/Audi/BMW cég vezetői lennének inkább szomorúak, vagy a Ford/GM vonal? Nyilván ez egy hülye és kisarkított példa, de a lényeg remélem átjön azért, mit szeretnék mondani ezzel...

Az EU jelenlegi vezetése egy kalap szar, ebben egyet értünk, a lehetőség viszont ott van hogy elzavarja őket az EU szavazópolgárok többsége a francba, ezzel kéne végre élni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Idővel gyengülni fognak, és a figyelmüket egyre inkább Ázsiára kell hogy koncentrálják, ami nekünk jó. Remélem még az előtt megtörténik, hogy megcsinálná a tüzet itt valaki a KKE-i régióban. Ez és az kell hozzá, hogy a Német-Francia tengely végre kihúzza a fejét a földből, a britek meg végre lekoccoljanak az EU-ból.
Szerintem így összejöhet.


Igen ez reális lehet, a belső problémák okozhatnak még nekik gondokat, akkor viszont hatalmi vákum lehet (időlegesen) Európában amikor is nem tudjuk, hogy ki mit lép, lehetőségek ugye történelmi sérelmekre, határtologatásokra. Ezért kell, hogy ne letolt gatyával álljunk itt KKE-ben mert sok mindent hzhat a közeljövő is! Ugye 85 körül aki azt mondja, hogy hamarosan konyec SZU, VSZ azt kiröhögik, vagy zárt osztályra viszik kb. Nagyon rövid idő alatt a fejére állhat a világ. Itt nekünk a szomszédainkkal nagyon észnél kell lennünk simán lehet egy hasonló szitu mint az I. Vh. után, amikor mindenki akkorát harapott belőlünk amekkorát csak tudott. Ugye de jól is jött volna akkor egy hadsereg..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Idővel gyengülni fognak, és a figyelmüket egyre inkább Ázsiára kell hogy koncentrálják, ami nekünk jó. Remélem még az előtt megtörténik, hogy megcsinálná a tüzet itt valaki a KKE-i régióban. Ez és az kell hozzá, hogy a Német-Francia tengely végre kihúzza a fejét a földből, a britek meg végre lekoccoljanak az EU-ból.
Szerintem így összejöhet.


Igen ez reális lehet, a belső problémák okozhatnak még nekik gondokat, akkor viszont hatalmi vákum lehet (időlegesen) Európában amikor is nem tudjuk, hogy ki mit lép, lehetőségek ugye történelmi sérelmekre, határtologatásokra. Ezért kell, hogy ne letolt gatyával álljunk itt KKE-ben mert sok mindent hzhat a közeljövő is! Ugye 85 körül aki azt mondja, hogy hamarosan konyec SZU, VSZ azt kiröhögik, vagy zárt osztályra viszik kb. Nagyon rövid idő alatt a fejére állhat a világ. Itt nekünk a szomszédainkkal nagyon észnél kell lennünk simán lehet egy hasonló szitu mint az I. Vh. után, amikor mindenki akkorát harapott belőlünk amekkorát csak tudott. Ugye de jól is jött volna akkor egy hadsereg..
Ez így van. SAJÁT hadsereg lenne jó, a Zrínyi 2026 egyébként a lehetőségeinkhez mérten szerintem korrekt irányba mozdult el.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
De én azt nem értem, hogy miért olyan hatalmas elvárás az pl. az én igazságérzetem szerint, hogy ÚGY legyünk szövetségesek, hogy jó partnerségi viszony alapján mielőtt jönnének, megkérdeznek hogy adott esetben jöhetnek e, megmutatják hogy mit hoztak, és mit vinnének??!

Ez lenne egy valódi szövetség alapja, a kölcsönös egymás iránti tisztelet.

Ez így minden csak nem egy valós szövetség, ez így valami nagyon más.

Használnak minket, nem védenek, én így látom, akinek ez tetszik az vágjon hozzá jó pofát, nekem még nem megy, ígérem megpróbálom ezt is elfogadni, idő kell hozzá...
Megkérdezték, hogy jöhetnek e? És erre azt válaszoltuk hogy igen. Bár hozzáteszem még semmit nem tudunk. Mert semmilyen részletet nem hoztak nyilvánosságra. Arra meg nem kell felülni amit a 444 ír. Az is hazugság amit kérdez. Legyünk kicsit türelmesek. Plusz ki tudja a kormány mit kért cserébe. Még ezt sem tudjuk.
Illetve az usa jelenlét hogyan működik más országokban. A lengyeleknél, olaszoknál, németeknél vagy a japánoknál? Az ottlétük figyelembe veszi a helyi szabályokat, törvényeket vagy azok fölött állnak. Bár kétlem, hogy bármi jelentőséget tulajdonítanának holmi legyőzött országok törvényeinek. De ez sem biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Ez így van. SAJÁT hadsereg lenne jó, a Zrínyi 2026 egyébként a lehetőségeinkhez mérten szerintem korrekt irányba mozdult el.
Így van. Kell a saját, modern hadsereg. Lehetőleg ne függjünk senkitől. De mégegyszer írom, bármi modernizációt is hajtunk végre akkor sem leszünk soha hatékony ütőképes erő. Max kitartunk míg jön a nato.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Én egyébként azt gondolom, hogy Orbánék nem letolt gatyával írtak alá bármilyen szerződést az usa-val. Hiszem, hogy igyekeztek a legjobbat kihozni belőle. De ismét visszautalok magamra, nem vagyunk ahhoz jelentősek, hogy mi diktálhassunk. Valószínűleg igen éles határok között tudtunk csak mozogni. És én úgy látom még napjainkban is a legjelentősebb lobbi erővel az usa rendelkezik. Ha kell forradalmat robbant ki, ha kell manipulálja a közvéleményt, bedönti a forintot, szétveri az eu-t és benne minket. Lehet hivatkozni Kínára, az oroszokra, németekre, szerintem a fasorban sincsenek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Megkérdezték, hogy jöhetnek e? És erre azt válaszoltuk hogy igen. Bár hozzáteszem még semmit nem tudunk. Mert semmilyen részletet nem hoztak nyilvánosságra. Arra meg nem kell felülni amit a 444 ír. Az is hazugság amit kérdez. Legyünk kicsit türelmesek. Plusz ki tudja a kormány mit kért cserébe. Még ezt sem tudjuk.
Illetve az usa jelenlét hogyan működik más országokban. A lengyeleknél, olaszoknál, németeknél vagy a japánoknál? Az ottlétük figyelembe veszi a helyi szabályokat, törvényeket vagy azok fölött állnak. Bár kétlem, hogy bármi jelentőséget tulajdonítanának holmi legyőzött országok törvényeinek. De ez sem biztos.
A lényeg a részletekben lesz, mint mindig, ez egyértelmű. Itt most nekem volt egy kis bizodalmam hogy a jó irányba változhat a DCA(szerintem a lehető legtöbb szuverenitás garantálása Mo.-nak a jó irány), de a lényegi pontokban nem lett jobb semmi, ez tény.

Gyorshajtásért meg lehet büntetni G.I. Joe-t, ez kb. a valós eredményünk, mert az a preambulumba belefoglalt néhány mondat annyira nagyvonalúan semmi konkrétumot nem tartalmaz, hogy az gyakorlatilag egy gesztus, de semmi több részükről.

Várni kell még persze, de az irány nekem ebben nem tetszik, ez van. Ezt sikerként feltüntetni a jelenlegi kormányzat részéről, hogy ők most mekkorát szabadság harcoltak, álszent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Én egyébként azt gondolom, hogy Orbánék nem letolt gatyával írtak alá bármilyen szerződést az usa-val.
Szerintem meg de, szép a kommunikáció, ez nekem eddig letolt gatyásnak tűnik a lényegi pontokat tekintve.
Hiszem, hogy igyekeztek a legjobbat kihozni belőle. De ismét visszautalok magamra, nem vagyunk ahhoz jelentősek, hogy mi diktálhassunk. Valószínűleg igen éles határok között tudtunk csak mozogni. És én úgy látom még napjainkban is a legjelentősebb lobbi erővel az usa rendelkezik. Ha kell forradalmat robbant ki, ha kell manipulálja a közvéleményt, bedönti a forintot, szétveri az eu-t és benne minket.
Ez minden bizonnyal így van, csak sajnos a szándék kevés, gyakorlatilag előre lépni nem tudtak érdemben semmit, SEMMIT. Akkor viszont hagyjuk a francba a nagy szabadságharcot az EU-val, meg kár az amúgy fasza Szíjjártó nyilatkozatokért is, amiért megdicsértem hogy milyen szépen odaáll és képviseli az érdekeinket ha kell gazdasági vonalon az EU-val szemben is, meg Pompeonak is milyen szépeket válaszolt! A lényegi kérdésekben a végén SEMMI előrelépés nincs egy Gyurcsány kormányhoz képest, se itt, se ott.
Lehet hivatkozni Kínára, az oroszokra, németekre, szerintem a fasorban sincsenek.
Ebben viszont szerintem tévedsz, pláne hogy az idő Kínának dolgozik, az oroszok még sokáig katonailag ebben a térségben bizony azok akik ha akarják a passzát szelet fújják, a gazdaságunk meg gyakorlatilag német lélegeztető köldökzsinóron függ. Ha a németeknek jól megy, és jóban vagyunk velük nekünk is jól megy, ha az első kettőből valamelyik lényegesen sérül, akkor mi is lemegyünk kavicsért rövid időn belül.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Egy ír civil ellen nem tudtunk semmit sem tenni, aki kiirtott egy magyar családot. Majd pont a GI Joe ellen tud Kovács II főtörzs intézkedni.
Az is felháborító volt.
Nem az lett volna az üdvözítő, most komolyan, ha kicsit a szar helyzetünkből előrébb lépünk a jó irány felé?
Pláne hogy konkrétan leszarom a közlekedési szabálysértéseket ki bírálja el, egy ilyen egyre borúsabb időszakban, mikor az Ukránoknál az van ami, a lengyelek-románok területén már nyíltan AEGIS ASHORE-t építenek, felmondják az INF-szerződést, az EU-USA gazdasági háború szélén, akkor engem ez nem vigasztal...