A nagykövet mellett Beka Makaridze kiskövet.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A nagykövet mellett Beka Makaridze kiskövet.
Nálunk ilyenek szerencsére nem voltak. Csak tényleges kiképzés. Drótkötélpálya, vietnami híd, megkerülő osztag, meg hasonlók.Nem biztos hogy a dombok voltak a fő nehézségek. Nekem legalábbis nem. Inkább az ottani harcászatnak hívott emberkínzás kategóriás kiképzés. Ami az ember megtörésére illetve, erőnléti, mentális, megerősítésére irányult. Nehéz lenne harcászati eljárásnak hívni, amikor az ember minden nap, békaszögdelésben kénytelen közlekedni egy táborban, dombnak felfelé, teljes harcászati felszerelésben, + málhazsák, a fején gázálarccal. Átkelni naponta 10 alkalommal is egy patakon, mellig érő vízben, csak azért, mert a szdpk-nak nem tetszik az átkelés harcászati kivitelezése. Menetelés, harcászkodva, folyamatos sebesült cipelés, hegynek felfelé, szintén állandóan gázálarcban. Meg a többi, amire már nem emlékszem. Fogadásokat kötöttünk, mikor szólal meg emberi hangon először Á...i ftörm, mert csak üvölteni tudott, igaz, azt nagyon. Miközben a Kossuthon tanították, hogy ő a Néphadsereg legjobb lövész kiképzője. Amikor augusztusban megjöttek a friss tisztek, a mi századunkhoz került hdgy. azt érdeklődte egy dandársorakozónál, ki az az Á...i. Mert szeretné látni. Gondoltam magamban, öreg szerencséd hogy nem kerültél a kezei közé, mint újonc. Gyorsan megtanultad volna hol lakik az úristen. Hát, ez is hozzátartozott.
Ahogyan nézem ide is mehet egy pár AV gyakorlo repcsi, Hiúz vagy kisméretű UAV hoz robbanó motor (Moki ).... Lesz feladat az új nagykövetnek sok sikert kívánok hozzá
Nálunk ilyenek szerencsére nem voltak. Csak tényleges kiképzés. Drótkötélpálya, vietnami híd, megkerülő osztag, meg hasonlók.
A helyi ipar azt szeretné.
Itt se tudják leírni Grúzia nevét?
Off
A Grúzia név a szovjet időket idézi, mivel az országnak ez az orosz nyelvű neve, ezt az időszakot a helyiek - szerintem érthető okokból - szeretnének minél kevesebbet emlékezni. A Georgia név az európai nemszláv nyelvekben ma is használatos elnevezés, korábban a magyarban sem volt ismeretlen.
ON
"A grúzok önmagukat kartvelinek, országukat Szakartvelónak nevezik. A középperzsa nyelvben Varkana néven ismerték, ebből lett az újperzsa Gurgán. Az utóbbi a görögben lett Georgia, a szír nyelvben pedig Gurzán, majd Gurziya. A grúz népnév tehát a közhiedelemmel ellentétben nem orosz szó. A magyar nyelvű forrásokban mindig is megvolt a kettősség az elnevezésre, de a Grúzia alak mindig gyakoribb volt." Zárjuk le.
Sokan nem tudják de 7 területvédelmi ezred van csak a többi jelenleg zárolás alatt van amíg nincs feltöltve.https://honvedelem.hu/hirek/uj-gondolkodasmod-erkezik-az-uj-eszkozokkel.html
MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred
Már van egy MH 2. Hogy lehet két alakulatnak ugyan az a hadrendi száma?
Erről jut eszembe:Az ak74u nem teljes értékű lövész fegyver.
Összevetve a nálunk rendszeresített ak63d/ak63f, az d előnye hogy amikor konkrétan nem használod! (harcolsz, lőssz vele) úgymond jobban el tudod rakni.
Hátránya, szinte alig volt olyan D-m aminek valamilyen szinten ne lötyögött volna a válltámasza.
Volt ugyanaznap F-el 100m-en sokkal jobb szórást lőttem mint a D-mel.
Szerintem ebből az okból.
Az fnp90/hk7 szerintem is kapufa.
Hiába jó fegyverek.
Drágák/más ritka, drága lőszer.
A német sofőr amikor beszáll a gépbe letámasztja a fegyverét azt jólvan. Ezt megteheti a g36al is.
Ha meg baj van és gépről kell szállni, akkor azért nem egyenértékű a karabély lőszerrel.
És a lövész katonával sem kompatibilis.
Ahogy írta @dudi is sokkal hosszabb fegyverekkel is ugranak.
A g36c meg inkább a különleges erőknek/rendőröknek készül.
A német seregben kiknek van rendszeresítve?
Sokan nem tudják de 7 területvédelmi ezred van csak a többi jelenleg zárolás alatt van amíg nincs feltöltve.
Egyenlőre 2.a Dunán innen Tiszántúli
6.dunántúl.
De amikor teljesen kialakul akkor 3 megye ami megegyezik a területi régiókkal fog egy hadrendiszámon szerepelni pl Veszprém Vas Győr a 7.Területvédelmi ezred.
Szóval lesz 1. Ami Budapest ahol szintén van egy 1.A Tüzszerész és hadihajósezred.
Lessz 5.is ami a Dunántúlon van lesz.
Közben megnéztem, hogy azóta sikerült e feltölteni legalább minimálisan ezeket a kereketet. Nohát nem és ezredeket is visszaminősítettek zászlóaljakká, most ez a ÖTT elvi felépítése:
MH 2. vitéz Vattay Antal területvédelmi ezred:
- MH 3. hajdú-bihari területvédelmi zászlóalj
- MH 5. szabolcs-szatmár-beregi területvédelmi zászlóalj
- MH 10. borsod-abaúj-zempléni területvédelmi zászlóalj
- MH 25. nógrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 38. bács-kiskuni területvédelmi zászlóalj
- MH 46. csongrádi területvédelmi zászlóalj
- MH 60. hevesi területvédelmi zászlóalj
- MH 68. jász-nagykun-szolnoki területvédelmi zászlóalj
- MH 101. békési területvédelmi zászlóalj
MH 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred:
- MH 12. területvédelmi zászlóalj
- MH 17. területvédelmi zászlóalj
- MH 19. területvédelmi zászlóalj
- MH 30. területvédelmi zászlóalj
- MH 31. területvédelmi zászlóalj
- MH 44. területvédelmi zászlóalj
- MH 48. területvédelmi zászlóalj
- MH 52. területvédelmi zászlóalj
- MH 69. területvédelmi zászlóalj
- MH 83. területvédelmi zászlóalj
Úgy tűnik Dunántúl és Budapest nem úgy halad, ahogy szerették volna.