A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Nem emiatt a cikk miatt, ebben semmi ilyen nincs.Viszont ha a munkásságát, könyveit hosszabb távon nézed, akkor elég gyanús, hogy ő készen kapja a sztorikat és csak stilisztikai változásokat végez. Egyszer már a tudtára is adták a hazai szolgálatok, hogy vékony jégen táncol.

Erről coming outolt is bár a cikk nálam már nem jön be.....
elovettek-a-maganelete-reszleteit-aztan-titkos-egyuttmukodesre-akartak-ravenni-nem-a-rendszervaltas-elott-hanem-most

Ez egy részlet egy másik interjúból:
"A stresszre csak azért utaltunk, mert a 444 írt meg egy szintén 2015-ös történetet, amelyben a magyar titkosszolgálat odalép egy újságíróhoz, kompromittáló adatokat mondanak neki a magánéletéből, így akarják beszervezni. Állítólag ez az újságíró ön volt.
Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
Persze, még ha ön az, többet akkor sem mondhatna: a történetben szereplő újságíró aláírta, hogy nem beszél az elhangzottakról.
Ráadásul az az újságíró államtitkot is sértene. Ami engem illet, soha nem engedtem semmilyen zsarolásnak, kényszerítésnek."


A lényeg röviden. Amikor a jobbikos orosz kémet lebuktatta, mármint nevét adta a CIA cikkéhez, akkor az oroszok is reagáltak.
Az indexes újságíró CIA-ügynökkel találkozhatott | Alfahír (alfahir.hu)
A cikkben van pár kreténség, de az üzenet lényege sztem átment.

Egy szó mint száz, nála nem azt kell nézni mit ír, hanem ki íratta vele és miért.

Nem egeszen ertem, hol van ebben most a kifogasolhato elem...? Minden valamirevalo oknyomozo ujsagiro (investigative journalist) mindig fenntart mindenfele kapcsolatokat. Az informacio a lenyeges, majd utana ugyis leellenorzi, vajon igaz-e.
Az oroszok tehetnek egy szivesseget, KGBelaval egyetemben.

Az ujsagiro dolga a tajekoztatas, nem a 'szures' avagy eldonteni, kirol mit mondunk el - az pontosan az a botrany, amit a Hunter Biden kapcsan csinaltak idekint, ami miatt a Snowden-interjuval sztarra lett Glenn Greenwaldnak a sajat maga (Jeremy Scahillel es Lauraa Poitrasszal harmasban) alapitotta (!) fuggetlen Interceptbol a minap tokig elege lett es otthagyta: a The Nationtol managernek odavitt dramakiralyno meg hasonlo ultraliberalis segedei megprobaltak ravenni, hogy vegye ki a Hunter-sztorit a cikkebol a valasztasok elott (mert ugye feltettek Biden gyozelmet.) Greenwald egy oldschool liberalis, nem ez a mai senkihazi hullam, felhaborodott es kilepett.
Apropo, ez a Dezso nem veletlenul a 444-et hagyta ott a HVG-ert...?

A szolgalatoknal levo donteshozo is idiota volt, ha ilyen faragatlan modon probaltak ezt az ujsagirot egyuttmukodesre birni.
Alapdolog, hogy egy ilyen karaktert megfelemliteni nemigen fognak, plane nem azzal hogy maganelet/BSDM/meleg/biszex/akarmi - latszik, hogy igaza van abban mindenkinek, amikor meg mindig a kocsi modszerek miatt ostorozzak a szolgalatokat...
Ha viszont azzal kerestek volna meg, hogy "ember, lebuktatott valakit, akit mi evek ota kovetunk es szetb@szarintotta a vadat, amit ellene epitettunk, a karmfelmeresrol nem is beszelve" - nos, erre mar el tudom kepzelni, hogy kialakul egy eszmescsere es legkozelebb legalabb betelefonal, hogy a kovetkezo leleplezo cikket hozhatja par napon belul avagy megy egy nyomozas (ilyenkor az szokott lenni a deal, hogy ha elhalasztja a lebuktatasig/akcioig, akkor bizonyos szinten bevonjak es olyan extra infokat kap, amivel a nyilvanos bejelenteskor tarolo cikkel tud keszen eloallni.) Hogy eredekelne vagy nem, az masik kerdes, ez van, demokraciaban nem lehet senkit elnemitani.
Azt viszont semmilyen szolgalat sehol nem kerheti, hogy kotelezoen egyeztesd vele a cikkeidet, az total nonszensz (meg ideat is, ahol a titkosszolgalatok nyiltan ott ulnek a FB, NYT stb nayakan, meg ok sem tudnak ukmukkfukk leallitani semmit, max megkerhetik a foszerkesztoket a halasztasra... mondjuk ha azok beintenek, akkor kb semmit nem kapnak tobbe a szolgaktol, logikusan.:D)
 
  • Tetszik
Reactions: Albatros2020

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 968
113
Nem egeszen ertem, hol van ebben most a kifogasolhato elem...? Minden valamirevalo oknyomozo ujsagiro (investigative journalist) mindig fenntart mindenfele kapcsolatokat. Az informacio a lenyeges, majd utana ugyis leellenorzi, vajon igaz-e.
Az oroszok tehetnek egy szivesseget, KGBelaval egyetemben.

Az ujsagiro dolga a tajekoztatas, nem a 'szures' avagy eldonteni, kirol mit mondunk el - az pontosan az a botrany, amit a Hunter Biden kapcsan csinaltak idekint, ami miatt a Snowden-interjuval sztarra lett Glenn Greenwaldnak a sajat maga (Jeremy Scahillel es Lauraa Poitrasszal harmasban) alapitotta (!) fuggetlen Interceptbol a minap tokig elege lett es otthagyta: a The Nationtol managernek odavitt dramakiralyno meg hasonlo ultraliberalis segedei megprobaltak ravenni, hogy vegye ki a Hunter-sztorit a cikkebol a valasztasok elott (mert ugye feltettek Biden gyozelmet.) Greenwald egy oldschool liberalis, nem ez a mai senkihazi hullam, felhaborodott es kilepett.
Apropo, ez a Dezso nem veletlenul a 444-et hagyta ott a HVG-ert...?

A szolgalatoknal levo donteshozo is idiota volt, ha ilyen faragatlan modon probaltak ezt az ujsagirot egyuttmukodesre birni.
Alapdolog, hogy egy ilyen karaktert megfelemliteni nemigen fognak, plane nem azzal hogy maganelet/BSDM/meleg/biszex/akarmi - latszik, hogy igaza van abban mindenkinek, amikor meg mindig a kocsi modszerek miatt ostorozzak a szolgalatokat...
Ha viszont azzal kerestek volna meg, hogy "ember, lebuktatott valakit, akit mi evek ota kovetunk es szetb@szarintotta a vadat, amit ellene epitettunk, a karmfelmeresrol nem is beszelve" - nos, erre mar el tudom kepzelni, hogy kialakul egy eszmescsere es legkozelebb legalabb betelefonal, hogy a kovetkezo leleplezo cikket hozhatja par napon belul avagy megy egy nyomozas (ilyenkor az szokott lenni a deal, hogy ha elhalasztja a lebuktatasig/akcioig, akkor bizonyos szinten bevonjak es olyan extra infokat kap, amivel a nyilvanos bejelenteskor tarolo cikkel tud keszen eloallni.) Hogy eredekelne vagy nem, az masik kerdes, ez van, demokraciaban nem lehet senkit elnemitani.
Azt viszont semmilyen szolgalat sehol nem kerheti, hogy kotelezoen egyeztesd vele a cikkeidet, az total nonszensz (meg ideat is, ahol a titkosszolgalatok nyiltan ott ulnek a FB, NYT stb nayakan, meg ok sem tudnak ukmukkfukk leallitani semmit, max megkerhetik a foszerkesztoket a halasztasra... mondjuk ha azok beintenek, akkor kb semmit nem kapnak tobbe a szolgaktol, logikusan.:D)
Az utolsó 2 mondatot szerintem te sem hiszed el... Látjuk nap mint nap, hogy a nagy "demokráciában" bárkit el lehet lehet némítani, tönkretenni és ellehetetleníteni ha olyat mond amit nem kéne.

Érdemes elolvasni Udo Ulfkotte Megvásárolt újságírók című könyvét
 
K

kamm

Guest
Az utolsó 2 mondatot szerintem te sem hiszed el... Látjuk nap mint nap, hogy a nagy "demokráciában" bárkit el lehet lehet némítani, tönkretenni és ellehetetleníteni ha olyat mond amit nem kéne.

Oncenzura van, direkt cenzura nincs (A Hunter Biden ugyet leszamitva, abbol ezert is lett cirkusz.).
Szerintem olvasd el ujra, mit irtam. Az egeszet, nem csak a ket utolso mondatot. :)

Érdemes elolvasni Udo Ulfkotte Megvásárolt újságírók című könyvét

Itt egy par napos, igazan kendozetlen interju Greenwalddal, elegge nyiltan elmondja, mi megy itt a sajtoban meg a politikaban:


Erdemes az egeszre raszanni az idot, de 1:20 korul egybol a censorshippel kezdik a temat...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Nem egeszen ertem, hol van ebben most a kifogasolhato elem...? Minden valamirevalo oknyomozo ujsagiro (investigative journalist) mindig fenntart mindenfele kapcsolatokat. Az informacio a lenyeges, majd utana ugyis leellenorzi, vajon igaz-e.
Az oroszok tehetnek egy szivesseget, KGBelaval egyetemben.

Az ujsagiro dolga a tajekoztatas, nem a 'szures' avagy eldonteni, kirol mit mondunk el - az pontosan az a botrany, amit a Hunter Biden kapcsan csinaltak idekint, ami miatt a Snowden-interjuval sztarra lett Glenn Greenwaldnak a sajat maga (Jeremy Scahillel es Lauraa Poitrasszal harmasban) alapitotta (!) fuggetlen Interceptbol a minap tokig elege lett es otthagyta: a The Nationtol managernek odavitt dramakiralyno meg hasonlo ultraliberalis segedei megprobaltak ravenni, hogy vegye ki a Hunter-sztorit a cikkebol a valasztasok elott (mert ugye feltettek Biden gyozelmet.) Greenwald egy oldschool liberalis, nem ez a mai senkihazi hullam, felhaborodott es kilepett.
Apropo, ez a Dezso nem veletlenul a 444-et hagyta ott a HVG-ert...?

A szolgalatoknal levo donteshozo is idiota volt, ha ilyen faragatlan modon probaltak ezt az ujsagirot egyuttmukodesre birni.
Alapdolog, hogy egy ilyen karaktert megfelemliteni nemigen fognak, plane nem azzal hogy maganelet/BSDM/meleg/biszex/akarmi - latszik, hogy igaza van abban mindenkinek, amikor meg mindig a kocsi modszerek miatt ostorozzak a szolgalatokat...
Ha viszont azzal kerestek volna meg, hogy "ember, lebuktatott valakit, akit mi evek ota kovetunk es szetb@szarintotta a vadat, amit ellene epitettunk, a karmfelmeresrol nem is beszelve" - nos, erre mar el tudom kepzelni, hogy kialakul egy eszmescsere es legkozelebb legalabb betelefonal, hogy a kovetkezo leleplezo cikket hozhatja par napon belul avagy megy egy nyomozas (ilyenkor az szokott lenni a deal, hogy ha elhalasztja a lebuktatasig/akcioig, akkor bizonyos szinten bevonjak es olyan extra infokat kap, amivel a nyilvanos bejelenteskor tarolo cikkel tud keszen eloallni.) Hogy eredekelne vagy nem, az masik kerdes, ez van, demokraciaban nem lehet senkit elnemitani.
Azt viszont semmilyen szolgalat sehol nem kerheti, hogy kotelezoen egyeztesd vele a cikkeidet, az total nonszensz (meg ideat is, ahol a titkosszolgalatok nyiltan ott ulnek a FB, NYT stb nayakan, meg ok sem tudnak ukmukkfukk leallitani semmit, max megkerhetik a foszerkesztoket a halasztasra... mondjuk ha azok beintenek, akkor kb semmit nem kapnak tobbe a szolgaktol, logikusan.:D)
Az oké, hogy az újságírónak vannak kapcsolatai, de sok esetben a titkosszolgálatoknak vannak újságírói. A kettő nem ugyanaz. A @krisss által ajánlott német újságíró könyvét olvastam, ő pont ilyen újságíró volt, mielőtt kilépett a körből. Sajnos sok ilyen könyvet nem tudott írni, mert váratlanul szívinfarktusban elhunyt. Tragikus véletlen, de sztem inkább erős üzenet!!!!

Dezső beszervezési sztoriját, már ha az volt, pedig a saját szemszögéből ismerjük csak, egy elég zavaros cikkben írta meg, ami sajnos azóta elérhetetlenné vált....én az amerikai beszervezési sztorijára kíváncsibb lennék, de lehet neki is gyenge a szíve, úgyhogy nem kockáztat.

Egyébként semmi baj a cikkeivel írja, csak kezeljük a helyén és némi forráskritikával olvassuk.
 
K

kamm

Guest
Az oké, hogy az újságírónak vannak kapcsolatai, de sok esetben a titkosszolgálatoknak vannak újságírói. A kettő nem ugyanaz. A @krisss által ajánlott német újságíró könyvét olvastam, ő pont ilyen újságíró volt, mielőtt kilépett a körből. Sajnos sok ilyen könyvet nem tudott írni, mert váratlanul szívinfarktusban elhunyt. Tragikus véletlen, de sztem inkább erős üzenet!!!!

Ennek semmi koze Dezsohoz, @krisss is amerikai viszonyokra hozta peldanak (amelyeket en is mint extrem viszonyokat hoztam fel.)

Dezső beszervezési sztoriját, már ha az volt, pedig a saját szemszögéből ismerjük csak, egy elég zavaros cikkben írta meg, ami sajnos azóta elérhetetlenné vált....
A cikk hibatlanul toltodik, most olvastam el.

én az amerikai beszervezési sztorijára kíváncsibb lennék, de lehet neki is gyenge a szíve, úgyhogy nem kockáztat.

En nem ismerem az ujsagirot, semmi kozom hozza, de ez szintiszta smear tactics, amit most csinalsz, csak szolok. Barmifele bizonyitek es minden nelkul. Ez ugyanaz, amit idekint a corporate liberal meg feminazi, parazita orultek csinalnak, csak esetleg masik oldalon.
Ezt tenyleg nem kellene, ez az, ami orokre tonkretehet egy orszagot, az ilyen kozhangulat.

Egyébként semmi baj a cikkeivel írja, csak kezeljük a helyén és némi forráskritikával olvassuk.

Azzal semmi baj, de ez az implicit hazaarulozas ill karaktergyilkossag nonszensz.
Ha nekem, mint oknyomozo ujsagironak (akarki!) informaciot ajanl, azt elfogadom es majd kiderul, hogy alatamaszthato-e bizonyitekokkal. Ha nem, akkor valoszinuleg akkor is megirom,d e akkor hangsulyozom, hogy nem alatamaszthato.
Ez lehet az orosz, amerikai, kinai szolgalat is, ugyanolyan ketsegekkel allok hozza mindegyikhez.
Ha esetleg sok lenne nekem es megijednek, akkor meg a hazai szolgalatokhoz fordulnek segitsegert.
Idekint ugyanez a szitu, ha ujsagiro lennek es ilyesmibe futnek bele, akkor ugyanigy kezelnem avagy ott van az FBI (a ket nagy reszlege a bunuldozok es a counterintelligence division, utobbihoz tartozik az orszagon beluli elharitas.)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Ennek semmi koze Dezsohoz, @krisss is amerikai viszonyokra hozta peldanak (amelyeket en is mint extrem viszonyokat hoztam fel.)
Udo Ulfkotte a Frankfurter Allgemeine Zeitung újságírója volt, azaz CIA-től kapta a cikkeket, amihez a nevét adta.

Nekem Dezső ugyanaz pepitában.
Nagyon naivan állsz a magyar oknyomozó újságíráshoz. Ilyen gyakorlatilag nincs és sztem Nyugaton sem. Eszközök, amiket politikai, gazdasági érdekek mentén használnak. Pl. a legutóbbi osztrák kormányváltás egy tipikus titkosszolgálati akció volt. Elvileg a német sajtó oknyomozása volt, aztán mégse....

Biztos vannak kivételek, de hogy ez a csóka nem az, az elég sanszos. Ettől még nem hazaáruló, nem is mondtam, csak mást tekintünk annak. Tudod ilyen kuruc-labanc.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
A túlélés a tét!

,,Menekülni reggeltől-estig, nyers birkabelet enni, egy aprócska csónakban sodródni a végeláthatatlan tengeren, miközben alattunk egyre nagyobb halak árnyékai gyülekeznek – mindez nem egy kalandfilm néhány jelenete, hanem valós emlék. Dr. Bali Tamás ezredessel, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis parancsnokhelyettesével beszélgettünk a SERE kiképzésről."