A harckötelék három fontos jellemzője (tűzlehetőségei, manőverezőképessége és védettsége) a menet-, harc előtti és harc alakzatok során értelem szerűen különböző módon mutatkoznak meg.
Parasztosan ha vonalban rohamozol az ellen felé, akkor minden fegyvereddel a leghatékonyabban tudsz rá tüzet vezetni és a legjobban látod.
De kénytelen vagy azon a valószínűleg rosszul járható nyílt terepen haladni, ahol ő éppen van. Ugyanakkor ilyenkor szétbontakozva, fedezéktől fedezékik, a tűz és mozgás összhangjával mozogva (egymást fedezve) elég védett lehetsz.
Ha kisebb oszlopokra bontakozva haladsz, de vviszonylag járható helyeken, viszonylag fedezve a terep és a növénytakaró által, akkor tüzelni még nem tudsz (a távolság miatt amúgy sem) rá, de ő sem a közvetlen irányzású eszközeivel. Viszont a sebesség számít, hisz meg kell lepned, gyorsan kell az erődet egy adott ponton koncentrálni a szükséges erőfölény megteremtése érdekében. A tüzérsége már megcsaphat, emiatt már azért vetheted sűrün a keresztet a tankban. A sebesség a lényeg.
Ezt megelőzően viszont a tüzérségétől, felderítésétől messzebb még mozoghatsz akár épített utakon is. Itt vagy a leggyorsabb, de célszerűen itt a mozgási folyosók száma kevesebb az ellenség irányába, így kénytelen vagy az egész vagy viszonylag nagy köteléket egy oszlopban mozgatni.
Nagyon szép szakma ez a gépesített harc.
Mindig irigyeltem azokat akik ezt igazán jól művelték....