A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Hangsúlyosabban fókuszálunk az emberre - Interjú Sándor Zsolt vezérőrnaggyal, a Magyar Honvédség parancsnokának helyettesével

x61014ab134db0387727085.jpg.pagespeed.ic.tOjLtTPj6M.webp
"Az (Z2026) pedig nem állhat le évszámhoz kötve. A folytonosság a programba van kódolva." :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 776
35 966
113
Kár hogy nem nagyon van mivel lőni egyelőre: a Hindeken csak gépágyú bevethető jelenleg tudomásom szerint és Gripenen sem nagyon van más CAS feladat körre bevethető fegyverzet - pláne ami itthon is indítható a lőtéren; a PZH2000 meg csak évek múlva érkezik... Persze attól még jó, hogy gyakorolják. :)

Gripenre jó lenne integrálni és rendszeresíteni a Brimstone rakétákat - ebből akár 12 darabot is vihetne a Gripen a maximum 4db Maverik helyett. A Maverik túl nagy és nem korszerű már, a lézerbombák is egyre inkább háttérbe szorulnak: a SDB és a JDAM veszi át helyüket. A Gripen levegő föld fegyverzetére ráférne egy ráncfelvarrás...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
Honvédségi ösztöndíj program kapcsán vólt kérdés anno hogy akinek van infoja az ügymenetről meg hogy hogy zajlik stb... (akkor válaszóltam) Nemtudom már ki kérdezte (hónapokkal ezelött vólt) De tudatom vele hogy meggaptam (Tartalékosként Gimnázium befejezésére.) 5 év tartalékosi szolgálatot kellett vállalnom ugye (amit szerződésesre/hivatásosra válthatok.) Az ügymenetet egyszer mér leírtam de leírom mégegyszer.
Nyomtatvány letőltése kinyomtatása. Fejléc kitöltése majd egy indoklás hogy miért is . Iskolával kitöltetni amit az iskolának ki kell töltenie (5 perc). Majd bejuttatni a toborzó irodába. Akik eljuttatják BP kinyp.re Szűcs alezredesnek Aki elbírálja. (ehhez nem árt ha a toborzóirodán vagy aterületvédelmi zaászló aljaknál van info arról hogy mégis ki fia borja mit tett le az asztalra vagy mit lehet tőle elvárni vállal e szolgálatot pluszba vagy a minimumra törekszik stb...) Ha ott elfogadásra kerül. megy tovább a HFKP ra ahol végső elbírálásra kerül.

Ugyhogy igazából szerintem ez egy nagyon hasznos dolog (érintettségemtől függetlenű) Remélem hozzám hasonlóan egyre több fiatal és idősebb embernek jön meg az esze és él a lehetőséggel és képzi magát és megszerez egy nem megugorhatatlan színtű papírt Ami viszont legyen az a honvédség bármily nemű állománya jelentős előrrelépést eredményez. (legyen ez egy érettségi vagy diploma)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113
OFF de nekem a Nógrádiakról mindig a Somogyi Rossebek jutnak eszembe :D (most az ottani egység az a karakter leginkább szerintem) :D (Nem akarom megfosztani persze a Somogyiakat semmitől... Somogy is sok jó katonát ad (még fene gyerekeket is). Csak ne érzem bennük a Rosseb stílust annyira mint a Nem rosseb Nógrádiakon.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
OFF de nekem a Nógrádiakról mindig a Somogyi Rossebek jutnak eszembe :D (most az ottani egység az a karakter leginkább szerintem) :D (Nem akarom megfosztani persze a Somogyiakat semmitől... Somogy is sok jó katonát ad (még fene gyerekeket is). Csak ne érzem bennük a Rosseb stílust annyira mint a Nem rosseb Nógrádiakon.)


Nógrádi palóc tajszolasu holland drug dealer... :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 675
113

elég sok új cucc van most az usa ba kedvező áron hozzájutható nagyobb mennyiséghez is. gondolom az afgánba szánt tartalékkészletek lehettek felszabadítva.
Most szerintem közvetlenül a seregtől is lehetne különböző dolgokhoz hozzájutni azért van egy csomó minden ami hasznos és nem kel belőlle több tízezres tétel.
https://eu.ironplanet.com/for-sale/...pstart|300,mf|1&rr=0.00325&hitprm=&pnLink=yes pl buszokba.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113
  • Tetszik
Reactions: Terminator

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Csak idő kérdése volt
Szóval ha van fizetés akkor rögtön van jelentkező???Ezt soha nem gondoltam volna! Ezt nem kellene kipróbálni a Honvédségnél is...??
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A Magyar Honvédség azoknak a fiataloknak is lehetőség biztosít, akik idén nem nyertek felvételt valamelyik felsőoktatási intézménybe.

A féléves önkéntes katonai szolgálat képzéseket és biztos jövedelemforrást kínál, amelyben a résztvevők megismerkedhetnek a Magyar Honvédség rendszerével, és belekóstolhatnak abba, hogy hogyan zajlik egy felkészítés és kiképzés.

A debreceni Kossuth téren köszöntek el attól a több mint 400 katonától, akik féléves külszolgálatukat kezdik meg Koszovóban és Libanonban. A KFOR-misszióban ezúttal már tartalékos katonák is részt vesznek, így nem csak egyéni beosztásban, hanem kötelékben szolgálni fognak.

Nagyon büszkék lehetünk rájuk!

 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Szóval ha van fizetés akkor rögtön van jelentkező???Ezt soha nem gondoltam volna! Ezt nem kellene kipróbálni a Honvédségnél is...??
:rolleyes:
A kabuli holland nagykövetséget örző magyarok tudod mennyit keresnek?
Ha nem akkor ne beszélj pénzről.
Ha tudod akkor meg miről beszélsz.

Ha egy magyar honvéd kimegy afgánba/Irakba kb azt megkeresi, de kicsit többet is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 461
46 362
113
A Magyar Honvédség azoknak a fiataloknak is lehetőség biztosít, akik idén nem nyertek felvételt valamelyik felsőoktatási intézménybe.

A féléves önkéntes katonai szolgálat képzéseket és biztos jövedelemforrást kínál, amelyben a résztvevők megismerkedhetnek a Magyar Honvédség rendszerével, és belekóstolhatnak abba, hogy hogyan zajlik egy felkészítés és kiképzés.

A debreceni Kossuth téren köszöntek el attól a több mint 400 katonától, akik féléves külszolgálatukat kezdik meg Koszovóban és Libanonban. A KFOR-misszióban ezúttal már tartalékos katonák is részt vesznek, így nem csak egyéni beosztásban, hanem kötelékben szolgálni fognak.

Nagyon büszkék lehetünk rájuk!

Igazság szerint én ezen az önkéntes szolgálati formán eddig csak hüledeztem. Miért gondolták, hogy ez népszerűbb lesz, mint egy tartalékosi forma.
OK, hogy tartósabb pénzkereseti lehetőség, de ez inkább csak nevetséges próbálkozás. A "Mekiben" rugalmas időbeosztással civil környezetben jobban keresve, elköteleződés nélkül lehet az inaktív évet - esetleg nyelvtanulással - tölteni.
Pont ott van mindenki orra előtt a megoldás, de nem értem, hogy miért nem a megfelelő ösztönzőt alkalmazzák.
Fogom a fejem, hogy pont a fel nem vett hallgatókat tekintik a fő megcélzott csoportnak.
A drága humán osztályon bezzeg nem jutott senkinek az eszébe, hogy adjanak mondjuk jópár plussz pontot a következő évi felvételihez.

Ha már nincs rendes fizetős felsőoktatás, aminek a költségeit csökkenteni lehetne, akkor legalább a bejutást segítsük meg a leendő hallgatóknak.
Ha mégsem oda való egy hallgató, akkor azért az első 2 félévben biztosan ki fog derülni.