A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
485
3 134
93
A többségnek valamiért nem tűnik fel, hogy a norvégoknál semmi köze egymáshoz az alapnak és a NASAMS-nek, csak nálunk próbálja összekapcsolni a kettőt a média/politika.



Ha csak a számokat nézzük, akkor:
147,6 milliárd Ft-ért rendeltünk NASAMS-t (410 millió Euro)
130 milliárd Ft norvég hitelt vettünk fel rá (348,5 millió Euro)
77 milliárd Ft-ot adnának a norvégok, de nem kérünk belőle

Magyarul a norvégok tulajdonképpen visszaadnák a NASAMS árának a felét. A következő 7 éves EU ciklusban pedig a másik felét. Azaz "ingyen" lenne a NASAMS beszerzés. De mi ezt nem akarjuk, nem kell a norvég alap pénze.

"Fizessenek azért a norvégok mert hozzáférnek a magyar piachoz"??? Export többletünk van Norvégiával szemben. És mi követünk el mindent, adunk nagy állami támogatást és kedvezményeket, hogy idetelepüljön a norvég pilótaképző és a norvég autóipari beszállító. Megint átver minket a média...

A norvég alap már akkor volt, amikor mi még a fasorban sem voltunk!
Ha valakinek lehet joga felháborodni a támogatás megvonásán, az az EU!
Ők meg örülnek neki, mert így több juthat a többi felzárkózó országnak. Mi meg sok borsot törtünk az orruk alá, így még törleszthetnek is.
Nincs kötelezettsége a norvégoknak Magyarország, csak az EU felé!
Tehát ha nekünk nem tetszik valami, az EU-nál lehet reklamálni! Ott viszont nem sok esélyünk van, köszönhetően a kormány külpolitikájának.
Jaj.
A Norvég alap mint intézmény valóban az EU-val köttetett(egyébként nem csak Norv. hanem még másik két EU-n kívüli ország is a program részese), de a mértékét és a szabályait kétoldalú szerződések garantálják és szabályozzák, tehát Mo és Norvégia közt (!) Nem farolhatnak ki belőle a skandinávok, a pénz valóban jár, a mértéke szabályozott 2011 óta.
A konfliktus az, hogy a Magyar Kormány egy alku keretében vétó jogot kért a pénzek elosztását értékelő szervezet kiválasztásában, mert azt tapasztalta azok egy részét olyan további szervezetek kapták amik pártpolitikai célokra használták azokat (innentől ez nehezen nevezhető "civilnek", ez a konfliktus ...) Amiért a bili kiborult, hogy a vétóval nem élhettek, a Norvégoknak a 7 pályázóból csak kizárólag az felelt meg aki ellen a kormány vétózott.
De még egyszer a pénz az jár, Norvégia azt azért fizeti mert hozzáférhet az EU piacaihoz (nem csak a magyarhoz).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 356
96 788
113
Tegyük már kicsit rendbe a dolgokat.
Norvégia azért fizet az Uniónak (így nekünk is) , mert EU tagság nélkül élvezi az EU közös piac előnyeit. Azaz nem kell betartania a kötelező uniós irányelveket, de vámok nélkül kereskedhetnek az Unión belül.

Miért nem tagok? Mert gazdag országként nem akartak nettó befizetők lenni és nem kívántak szolidárisak lenni az EU szegényebb országaival. Illetve nem akartak részt venni a közös mezőgazdasági politikában, halaszati jogaikat féltették más Unios tagorszagokkal szemben. Illetve a tradicionális, de etikailag megkérdőjelezhető bálnavadászatról és bálnahúskereskedelemről sem akarnak lemondani.

Az Uniós norvég deal lényege az, hogy ha már Norvégia nem közösködik, de cégeik a vámkorlátozástól mentesülve, gazdasági erőfölényük által extraprofithoz jutnak, így is biztosítva a kiemelt norvég életszínvonalat, anyagilag ezt kompenzálják az Unió felé. Tehát a norvég alap pénzeit nem választott lehetőség fizetniük az Unio és Magyarország részére, hanem jogi kötelezettségük, aminek az utóbbi 4-5 évben nem tesznek eleget!!!

Miért alakult ki ez a konfliktus Magyarországgal?? A norvég kormány még az MSZP rezsimmel megállapodva egy hazai balliberális civil szervezetre bízta a hazai civil pénzek szétosztását. Ez a szervezet ezer szállal és személyen keresztül kötődik a mai ellenzékhez, több mai politikusuk, önkormányzati cégbe betolt emberük osztotta anno az Ökotárs alapítványban a milliárdokat. Ezek egy része valodi civil szervezetekhez megy, más részük baloldali, civil köntösben politizáló szervezeteket finanszíroz. Igy fordult elő a 2010es kormanyváltás után, hogy több ellenzéki tüntetés anyagi bázisát részben ezek a norvég pénzek alapozták meg és az ellenzéki aktivistahálózatot, médiát ebből tartották el, míg jobboldallal szimpatizáló, politizáló civil szervezeteknek egy fillér sem jutott, minden pályzátukat elkaszálta az Ökotárs alapítvány. A legkirívóbb eset, hogy Bajnai 2013-14-es politikai kampánya is részben norvég pénzekből történt.

Mivel a hazai pénzosztáshoz a magyar kormány hozzájárulása is szükséges ezt a 2014es kampányban lestoppolta a kormány, saját megbuktatását a norvég állammal nem kívánta finanszíroztatni. Azóta megy ez a vita.
A Trump és Orbán közti négyszemközti tárgyalások 444es meséjét hanyagolva, valóban jó alkalmat látott a kormány a NASAMS beszerzés kapcsán, hogy rendezzék a norvég pénzek ügyét is. Hisz Mo. egy norvég állami cégtől vett fegyverrendszert, norvég hitelből. Meg is kötetett a deal. Közösen választanak ki civil szervezetet a milliárdok elosztására. Úgy nézett ki könnyű megegyezés lesz, hisz 7 pályázó szervezetből hatot elfogadott a magyar kormány, köztük független, elismert civil szervezeteket is, pl. Vöröskereszt. A Norvégok viszont, valószínűleg politikai nyomásra visszatáncoltak és csak az eddigi örökös pénzosztó Ökotárs alapitványt minisitették megfelelőnek. Ezt nem gondolhatták komolyan, hisz anno a vita itt kezdődött. A magyar elutasítás után a tárgyalásokat felfüggesztették és nem kivánják átutalni a jogi kötelezettségből eredő pénzeket. Ezen dobta le a láncot most a magyar kormány és vizsgálja a válaszlépéseket. Első körben a NASAMS visszamondása nem merült fel, annak ellenére hogy ebben a topikban tárgyaljuk. De tény, ha tovább eszkalálódik a helyzet, mindkét kormány kerülhet olyan helyzetbe, hogy ugyanígy a NASAMS szerződést is felmondja.

Sztem mi nem fogjuk, mert szükségünk van erre a légvédelmi rendszerre, bár a védelmi ipari együttműködési deal kútba eshet. Ezt sem mi fogjuk javasolni, inkább állhatnak el tőle a Norvégok, hisz mi abból csak profitálhatunk.

De sztem a norvégok sem fognak visszalépni, max. időhúzásra játszanak. Abban reménykednek, ahogy fél Európa is, hogy jövőre bukik a kormány és visszatérhetnek a 2010 előtti együttműködéshez egy hazai balliberális kormánnyal.

Ennyi a sztori. :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 471
5 305
113
Jaj.
A Norvég alap mint intézmény valóban az EU-val köttetett(egyébként nem csak Norv. hanem még másik két EU-n kívüli ország is a program részese), de a mértékét és a szabályait kétoldalú szerződések garantálják és szabályozzák, tehát Mo és Norvégia közt (!) Nem farolhatnak ki belőle a skandinávok, a pénz valóban jár, a mértéke szabályozott 2011 óta.
A konfliktus az, hogy a Magyar Kormány egy alku keretében vétó jogot kért a pénzek elosztását értékelő szervezet kiválasztásában, mert azt tapasztalta azok egy részét olyan további szervezetek kapták amik pártpolitikai célokra használták azokat (innentől ez nehezen nevezhető "civilnek", ez a konfliktus ...) Amiért a bili kiborult, hogy a vétóval nem élhettek, a Norvégoknak a 7 pályázóból csak kizárólag az felelt meg aki ellen a kormány vétózott.
De még egyszer a pénz az jár, Norvégia azt azért fizeti mert hozzáférhet az EU piacaihoz (nem csak a magyarhoz).
Jaj!
Te az Európai Gazdasági Térség (EGT) nevű formációról beszélsz, a norvég alapot csak Norvégia finanszírozza! Mielőtt okoskodsz, utánanézhetnél!
De mind a 2 alapot azért hozták létre, hogy az EU elmaradottabb országait felzárkóztassák, amiért cserében ők is élvezik a gazdasági előnyöket!
Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ha szabálytalanul, nem az ország, hanem egyes emberek felzárkóztatására használjuk a pénzeket, a norvégok nem farolhatnak ki belőle! Amikor az EU is visszatartja a támogatásokat, éppen ezért, nem fog cirkuszolni a norvégokkal!

"Az alapok Magyarországon 12 különálló programból állnak, amelyek közül kilenc esetében a magyar állam felügyeli a források szétosztását, három esetében pedig független civil szervezetek.
Mivel az alapok magyar költségvetési pénzt nem kezelnek, működésüket nem a magyar kormány, hanem egy brüsszeli székhelyű iroda, a Norvég Finanszírozási Mechanizmus Iroda kezeli és felügyeli."
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
485
3 134
93
Jaj.
A Norvég alap mint intézmény valóban az EU-val köttetett(egyébként nem csak Norv. hanem még másik két EU-n kívüli ország is a program részese), de a mértékét és a szabályait kétoldalú szerződések garantálják és szabályozzák, tehát Mo és Norvégia közt (!) Nem farolhatnak ki belőle a skandinávok, a pénz valóban jár, a mértéke szabályozott 2011 óta.
A konfliktus az, hogy a Magyar Kormány egy alku keretében vétó jogot kért a pénzek elosztását értékelő szervezet kiválasztásában, mert azt tapasztalta azok egy részét olyan további szervezetek kapták amik pártpolitikai célokra használták azokat (innentől ez nehezen nevezhető "civilnek", ez a konfliktus ...) Amiért a bili kiborult, hogy a vétóval nem élhettek, a Norvégoknak a 7 pályázóból csak kizárólag az felelt meg aki ellen a kormány vétózott.
De még egyszer a pénz az jár, Norvégia azt azért fizeti mert hozzáférhet az EU piacaihoz (nem csak a magyarhoz).
Schiffer András (LMP) korábban a nevezett és kifogásolt alap kuratoriumában dolgozott. A kinézetre is szimpatikus Móra Veronika szintén LMP, az alapítvány elnöke volt, máig a támogatásokat odaítélő bizottságban dolgozik. A kormány ezt kifogásolta meg, hogy egy párthoz köthető szervezet kezében van a Norvég Alap civil részének odaítéléséért felelős alapítvány. Lázár János volt anno aki mint miniszterelnökségi államtitkár aki először emelt kifogást nem is Magyaroszszágon hanem a Norvég félnél, pár héttel később az egyik "civil" támogatott a Kettős Mérce (szervezet?) által organizált tüntetésnek a "Ki az a Lázár János" nevet adták, amit "civil önrendelkezés" témakörben kapott támogatásból finanszíroztak, hogy ez mennyire "civil" az döntse el mindenki maga, a haszna nehezen megfogható, talán páran megtanultak molinot festeni ...
A pénz jó része tüntetésekre, felvonulásokra megy el, az alap haszonélvezője a Szivárvány Alapítvány is ami a Pride-ot szervezi.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
485
3 134
93
Jaj!
Te az Európai Gazdasági Térség (EGT) nevű formációról beszélsz, a norvég alapot csak Norvégia finanszírozza! Mielőtt okoskodsz, utánanézhetnél!
De mind a 2 alapot azért hozták létre, hogy az EU elmaradottabb országait felzárkóztassák, amiért cserében ők is élvezik a gazdasági előnyöket!
Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ha szabálytalanul, nem az ország, hanem egyes emberek felzárkóztatására használjuk a pénzeket, a norvégok nem farolhatnak ki belőle! Amikor az EU is visszatartja a támogatásokat, éppen ezért, nem fog cirkuszolni a norvégokkal!

"Az alapok Magyarországon 12 különálló programból állnak, amelyek közül kilenc esetében a magyar állam felügyeli a források szétosztását, három esetében pedig független civil szervezetek.
Mivel az alapok magyar költségvetési pénzt nem kezelnek, működésüket nem a magyar kormány, hanem egy brüsszeli székhelyű iroda, a Norvég Finanszírozási Mechanizmus Iroda kezeli és felügyeli."
Ajaj, nem vitatkozom mert nagy koponyák vannak az éterben... mindamellett az EGT nek az EU országok a tagjai és az a 3 még aki a "norvég alap" finanszírozója, így nem tudom hol tévedtem ... de inkább ignorállak téged is mert SENKI NEM BESZÉLT EGYES EMBEREK FELZÁRKÓZTATÁSÁRÓL (csak Te), a pénz sem erről szól, amire te gondolsz mint "civil" rész is csak a támogatás egy része. A kormányzat meg egy csomó mindenben társfinanszírozó ezért közösen hoznak döntéseket, az egész szerveződés és mechanizmus baromira bonyolult, aki az ATV hiradójából értesül csak az nem nagyon lesz tisztában azzal mit vagy kit kell itt megkritizálni.
Ignore és akkor nem kell ilyeneket olvasnom ....
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 471
5 305
113
Tegyük már kicsit rendbe a dolgokat.
Norvégia azért fizet az Uniónak (így nekünk is) , mert EU tagság nélkül élvezi az EU közös piac előnyeit. Azaz nem kell betartania a kötelező uniós irányelveket, de vámok nélkül kereskedhetnek az Unión belül.

Miért nem tagok? Mert gazdag országként nem akartak nettó befizetők lenni és nem kívántak szolidárisak lenni az EU szegényebb országaival. Illetve nem akartak részt venni a közös mezőgazdasági politikában, halaszati jogaikat féltették más Unios tagorszagokkal szemben. Illetve a tradicionális, de etikailag megkérdőjelezhető bálnavadászatról és bálnahúskereskedelemről sem akarnak lemondani.

Az Uniós norvég deal lényege az, hogy ha már Norvégia nem közösködik, de cégeik a vámkorlátozástól mentesülve, gazdasági erőfölényük által extraprofithoz jutnak, így is biztosítva a kiemelt norvég életszínvonalat, anyagilag ezt kompenzálják az Unió felé. Tehát a norvég alap pénzeit nem választott lehetőség fizetniük az Unio és Magyarország részére, hanem jogi kötelezettségük, aminek az utóbbi 4-5 évben nem tesznek eleget!!!

Miért alakult ki ez a konfliktus Magyarországgal?? A norvég kormány még az MSZP rezsimmel megállapodva egy hazai balliberális civil szervezetre bízta a hazai civil pénzek szétosztását. Ez a szervezet ezer szállal és személyen keresztül kötődik a mai ellenzékhez, több mai politikusuk, önkormányzati cégbe betolt emberük osztotta anno az Ökotárs alapítványban a milliárdokat. Ezek egy része valodi civil szervezetekhez megy, más részük baloldali, civil köntösben politizáló szervezeteket finanszíroz. Igy fordult elő a 2010es kormanyváltás után, hogy több ellenzéki tüntetés anyagi bázisát részben ezek a norvég pénzek alapozták meg és az ellenzéki aktivistahálózatot, médiát ebből tartották el, míg jobboldallal szimpatizáló, politizáló civil szervezeteknek egy fillér sem jutott, minden pályzátukat elkaszálta az Ökotárs alapítvány. A legkirívóbb eset, hogy Bajnai 2013-14-es politikai kampánya is részben norvég pénzekből történt.

Mivel a hazai pénzosztáshoz a magyar kormány hozzájárulása is szükséges ezt a 2014es kampányban lestoppolta a kormány, saját megbuktatását a norvég állammal nem kívánta finanszíroztatni. Azóta megy ez a vita.
A Trump és Orbán közti négyszemközti tárgyalások 444es meséjét hanyagolva, valóban jó alkalmat látott a kormány a NASAMS beszerzés kapcsán, hogy rendezzék a norvég pénzek ügyét is. Hisz Mo. egy norvég állami cégtől vett fegyverrendszert, norvég hitelből. Meg is kötetett a deal. Közösen választanak ki civil szervezetet a milliárdok elosztására. Úgy nézett ki könnyű megegyezés lesz, hisz 7 pályázó szervezetből hatot elfogadott a magyar kormány, köztük független, elismert civil szervezeteket is, pl. Vöröskereszt. A Norvégok viszont, valószínűleg politikai nyomásra visszatáncoltak és csak az eddigi örökös pénzosztó Ökotárs alapitványt minisitették megfelelőnek. Ezt nem gondolhatták komolyan, hisz anno a vita itt kezdődött. A magyar elutasítás után a tárgyalásokat felfüggesztették és nem kivánják átutalni a jogi kötelezettségből eredő pénzeket. Ezen dobta le a láncot most a magyar kormány és vizsgálja a válaszlépéseket. Első körben a NASAMS visszamondása nem merült fel, annak ellenére hogy ebben a topikban tárgyaljuk. De tény, ha tovább eszkalálódik a helyzet, mindkét kormány kerülhet olyan helyzetbe, hogy ugyanígy a NASAMS szerződést is felmondja.

Sztem mi nem fogjuk, mert szükségünk van erre a légvédelmi rendszerre, bár a védelmi ipari együttműködési deal kútba eshet. Ezt sem mi fogjuk javasolni, inkább állhatnak el tőle a Norvégok, hisz mi abból csak profitálhatunk.

De sztem a norvégok sem fognak visszalépni, max. időhúzásra játszanak. Abban reménykednek, ahogy fél Európa is, hogy jövőre bukik a kormány és visszatérhetnek a 2010 előtti együttműködéshez egy hazai balliberális kormánnyal.

Ennyi a sztori. :)
Tegyük már kicsit rendbe a dolgokat.
Norvégia azért fizet az Uniónak (így nekünk is) , mert EU tagság nélkül élvezi az EU közös piac előnyeit. Azaz nem kell betartania a kötelező uniós irányelveket, de vámok nélkül kereskedhetnek az Unión belül.

Miért nem tagok? Mert gazdag országként nem akartak nettó befizetők lenni és nem kívántak szolidárisak lenni az EU szegényebb országaival. Illetve nem akartak részt venni a közös mezőgazdasági politikában, halaszati jogaikat féltették más Unios tagorszagokkal szemben. Illetve a tradicionális, de etikailag megkérdőjelezhető bálnavadászatról és bálnahúskereskedelemről sem akarnak lemondani.

Az Uniós norvég deal lényege az, hogy ha már Norvégia nem közösködik, de cégeik a vámkorlátozástól mentesülve, gazdasági erőfölényük által extraprofithoz jutnak, így is biztosítva a kiemelt norvég életszínvonalat, anyagilag ezt kompenzálják az Unió felé. Tehát a norvég alap pénzeit nem választott lehetőség fizetniük az Unio és Magyarország részére, hanem jogi kötelezettségük, aminek az utóbbi 4-5 évben nem tesznek eleget!!!

Miért alakult ki ez a konfliktus Magyarországgal?? A norvég kormány még az MSZP rezsimmel megállapodva egy hazai balliberális civil szervezetre bízta a hazai civil pénzek szétosztását. Ez a szervezet ezer szállal és személyen keresztül kötődik a mai ellenzékhez, több mai politikusuk, önkormányzati cégbe betolt emberük osztotta anno az Ökotárs alapítványban a milliárdokat. Ezek egy része valodi civil szervezetekhez megy, más részük baloldali, civil köntösben politizáló szervezeteket finanszíroz. Igy fordult elő a 2010es kormanyváltás után, hogy több ellenzéki tüntetés anyagi bázisát részben ezek a norvég pénzek alapozták meg és az ellenzéki aktivistahálózatot, médiát ebből tartották el, míg jobboldallal szimpatizáló, politizáló civil szervezeteknek egy fillér sem jutott, minden pályzátukat elkaszálta az Ökotárs alapítvány. A legkirívóbb eset, hogy Bajnai 2013-14-es politikai kampánya is részben norvég pénzekből történt.

Mivel a hazai pénzosztáshoz a magyar kormány hozzájárulása is szükséges ezt a 2014es kampányban lestoppolta a kormány, saját megbuktatását a norvég állammal nem kívánta finanszíroztatni. Azóta megy ez a vita.
A Trump és Orbán közti négyszemközti tárgyalások 444es meséjét hanyagolva, valóban jó alkalmat látott a kormány a NASAMS beszerzés kapcsán, hogy rendezzék a norvég pénzek ügyét is. Hisz Mo. egy norvég állami cégtől vett fegyverrendszert, norvég hitelből. Meg is kötetett a deal. Közösen választanak ki civil szervezetet a milliárdok elosztására. Úgy nézett ki könnyű megegyezés lesz, hisz 7 pályázó szervezetből hatot elfogadott a magyar kormány, köztük független, elismert civil szervezeteket is, pl. Vöröskereszt. A Norvégok viszont, valószínűleg politikai nyomásra visszatáncoltak és csak az eddigi örökös pénzosztó Ökotárs alapitványt minisitették megfelelőnek. Ezt nem gondolhatták komolyan, hisz anno a vita itt kezdődött. A magyar elutasítás után a tárgyalásokat felfüggesztették és nem kivánják átutalni a jogi kötelezettségből eredő pénzeket. Ezen dobta le a láncot most a magyar kormány és vizsgálja a válaszlépéseket. Első körben a NASAMS visszamondása nem merült fel, annak ellenére hogy ebben a topikban tárgyaljuk. De tény, ha tovább eszkalálódik a helyzet, mindkét kormány kerülhet olyan helyzetbe, hogy ugyanígy a NASAMS szerződést is felmondja.

Sztem mi nem fogjuk, mert szükségünk van erre a légvédelmi rendszerre, bár a védelmi ipari együttműködési deal kútba eshet. Ezt sem mi fogjuk javasolni, inkább állhatnak el tőle a Norvégok, hisz mi abból csak profitálhatunk.

De sztem a norvégok sem fognak visszalépni, max. időhúzásra játszanak. Abban reménykednek, ahogy fél Európa is, hogy jövőre bukik a kormány és visszatérhetnek a 2010 előtti együttműködéshez egy hazai balliberális kormánnyal.

Ennyi a sztori. :)

Azt kellene felfogni, hogy az EU és Norvégia nem Magyarország! Ők nem fogják elhinni a feketéről azt hogy fehér, akkor sem ha kiabálunk!
Ott nem értelmezhetünk úgy egy megállapodást, ahogy nekünk éppen jó!
De feladom! Jó éjt!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Én nagyon szépen megkérnék mindenkit, hogy a Norvég Alap ügyét a továbbiakban ne a magyar haderő topicban tárgyalja ki! Mi köze hozzá? Az egy pusztán politikai kérdés.
Tudom, hogy ezzel rengeteg ezen fórumon aktív újságírót meg fogok bántani, de a kormánynak ugyan úgy elfogadhatatlan lenne Osló elképzelése, ha a Táncsics Alapítványba akarná tolni a pénzt az MSZP-hez, nem specifikus a kérdés az LMP-re. És egy büdös szóval nem elleneznének, ha a Polgári Magyarországért kapják.
De itt ne az átlag magyar választónak szóló propagandát nyomjátok már! Meg hatalmas gazdasági károk, mert egy ellenzéki párt nem költi el ezt a pénzt a választási kampányban! Én értem, hogy vannak itt baloldali újságírók. És az ő munkáltatójuknak ez a bevételük kétszerese vagy fele kérdésbe tartozik. És nincs gond azzal, hogy megfogalmazzák a véleményüket! Csak ne ebbe a topicba! És ugyan ez igaz a másik táborról is. Itt kimondottan SilvioD, akinek kár bele mennie ilyenbe. Nekik sem érdekük, hogy a konkurencia ennyi pénzhez jusson.

Ha valaki kételkedik abban, hogy ez politikailag releváns, de szerintem haderőfejlesztés szempontjából meg nem, az kérdezzen utána a 2010-es kormányváltásnál, vitatkozott-e több hónapig a két kormánypárt ennek az összegnek a töredékéről házon belül! És a végén lett külön KDNP frakció és ennek következményeként lett Barankovics Alapítvány.
És ezek nem civil szervezetek. Itt most végig pártok által létre hozott és üzemeltetett alapítványokról beszéltem. Legalább itt ne nézzük hülyének egymást!

UI.: Ha bárki szeretne beszélni velem erről, privátban megtalál. Vannak olyan topicok vagy csatornák, ahol ezt ki lehetne tárgyalni... sokkal odaillőbb módon.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 728
19 774
113
Hogy a búsba üzemeltetsz alacsony számú haderővel nagy számú technikát?
Nem feltétlenül használja mind.
Levezettem korábban. Raktárkészlet.
Mikor javít vagy veszít gépet, a legénység átül egy másik gépbe és megy a verkli tovább.
Késő berendelni a technikát és a lőszereket mikor már csapkod körülötted minden, 2 éves szállítással...
Vagy van, vagy nincs.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 738
72 163
113
Nem feltétlenül használja mind.
Levezettem korábban. Raktárkészlet.
Mikor javít vagy veszít gépet, a legénység átül egy másik gépbe és megy a verkli tovább.
Késő berendelni a technikát és a lőszereket mikor már csapkod körülötted minden, 2 éves szállítással...
Vagy van, vagy nincs.
Ilyesmiről szoktam magyarázni a lázálmos rémképeimben amiben letsírozott technika áll szomorúan a raktárakban, hogyha kellene akkor legyen. Akármi.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 706
4 260
113
Tudod, úgy működünk, hogy általában a multicégek, amik sokszáz milliárdos forgalmat bonyolítanak, azok bejelentenek rendesen, cserébe többnyire szánalmas fizetést adnak, merthát azért vannak itt, hogy szánalmas fizetésért harácsolhassák a sokszáz milliárdot. Ellenben a kisebb/hazai cégek többnyire még mindig úgy működnek, árbevételtől függetlenül a jól megszokott bejelntelek minimálbérrel, vagy a lehető legkisebbel, oszt adok borítékot játékot játsszák. Szóval, mint munkavállaló késségetől függően választhatsz a szar fizetés mellé szar lesz a nyugdíjad, de talán épp elég, hogy kis segítséggel elélj majd valahogy, vagy tűrhetőbb/jó fizetés mellett fostalicska legyen a nyugdíjad. Közös keretmetszetben, a munkavállaló, multis munkaadó, hazai munkadó háromszögben ott terpeszkedik a parazita. Ez a NAV. Avagy a rendszertől függetlenül az Magyar Állam, ami a javadat akarja. Lehetőleg az összeset. Tekintve, ha itt elmész dolgozni akárhová, azon, hogy te elkúrod az idődet és az életedet valaminek a mononton és folyamatos ótvar baszogatás és cinikus geciségek közepette történő csinálásával, az aki a legkényelmesebben a legtöbbet keresi ezen, az a parazita. Kétszer annyit kap a fizetésed után, mint te. Tehát a közös keretmetszetben rühelli mindenki az élősködőt, mialatt a magasabb fizetés igénye természetesen jelen van, azaz, elérni azt a szintet, ami a megélhetésre elég alsóhangon, nem ideggel még a kúrogatás mellé(a sok hangaztos politikai fasszopás mellett). Mivel a munkáltatók sem bruttó, sem nettó, nem szívesen akarnak annyit adni ami elég ehhez, mert sokszor ugyanolyan magyarok csak kicsit más a vallásuk, illetve mert a parazita ugye azonnal szaglászni kezd, hogy lehet még kicsit jobban keresni ezen az egyeden, merthát ami pénz, abból neki kell, ezért kitalálták, hogy olyan pénz legyen, ami nem igazi pénz. Így mindenki jól járt ebben a kis fertőben. MAJDNEM. A munkáltató nem kap a szívéhez és kap idegösszeomlást, hogy neki adott évben csak ezer évre elegendő megtakarítása gyűlik a többihez a hatalmas bérek miatt, amit ő utálna odaadni, mert már sok évtizedes rutin alakult a kiszolgáltatottság kihasználásában és még a parazitának is kell adni belőle. A parazita úgy van vele, hogy x összegért megveszik tőle a kibocsátás jogát, akik eladják még mindig alacsonyabb áron ezeket a kártyákat meg minden bűbájos kurvaanyját amit csak ki tudnak találni erre, de mivel nem igazi pénz, hanem kajautalvány, könyvutalvány, turistautalvány, nem kell utána külön adózni. Így a munkavállaló, aki persze így már a cinizmus mellé még egy kis cinizmussal kap egy kártyát vagy akármi lófaszt, természetesen semmivel nem kerül könnyebb helyzetbe, mert vagy a cinizmushoz megfelelő mértékű ez a cafetéria, vagy nem tudja rendesen kihasználni és faszságokra kénytelen költeni amire nincs is igazán szüksége. Természetesen nem halomzható, általában az elköltésének van lejárati ideje, így viszonylag stresszes, hogy mikor mire is menjen. A nyugdíjhoz, mivel adómentes természetesen nem számít hozzá. Így éli a mindennapjait a mindenki szerint nem rabszolgák tömege ebben a csodálatos pénzügyi kultúrában. :) Remélem kielégítő volt a válasz.

Ja, majdnem kifelejtettem, hogy ez a balett a bejelentett és elégséges pénz kérdése körül úgy folyik, hogy a bejelentést a törvényi kötelezettség ellenére amennyire csak lehet azonnal megpróbálják kijátszani(néha csak hazudnak :D ), ugyanakkor végtelen kegyként árulják neked nem rabszolgának, akkor is, ha ha csak minimálbér + boríték a helyzet. :D
korrekt öszefoglaló...
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 706
4 260
113
250 millió muszlimjuk van, de nem is ez a nagy baj. én konkrét embert ismertem aki csak kamunak vállalt Magyarországon munkát, valójában valami pöcs szektának a térítő embere volt és úgy küldték.
Szerencsére kb egy év után rájött, hogy itt ez nem fog menni és mivel mindenki rühellte az arcát visszahúzott putrilandbe.


Amit csak ők értenek meg :D


Mocskos kis sunyik, sose bízz meg bennük, mert a legváratlanabb pillanatban fognak elárulni.
Amúgy egy indiait csak egy másik indiai tud csak igazán szétszivatni.


Pont ezért nem vágynak vissza a koszfészkükbe.
Nem szabad az indiait beengedni. Szingapúr is belátta és lezárt, pedig oda is csak dolgozni mentek.
érdekes, pont ezt hajtogatta valami nagyon fehér vadbarom nekem, Angliában, csak épp a lengyelekről és a magarokról. Meg tulajdonképpen mindenkiről aki nem beltenyésztett brit. . Ha neked igazad van, akkor neki is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 184
130 544
113
Nem feltétlenül használja mind.
Levezettem korábban. Raktárkészlet.
Mikor javít vagy veszít gépet, a legénység átül egy másik gépbe és megy a verkli tovább.
Késő berendelni a technikát és a lőszereket mikor már csapkod körülötted minden, 2 éves szállítással...
Vagy van, vagy nincs.
Az üzemeltett gép nekem nem egyenlő a letárolt géppel, szerintem is kell a tartalék ez nem kérdéses. Csak itt úgy került elő a téma, hogy a 20000-es bentlévő állomány üzemelteti folyamatosan a bentlévő technikai eszközöket, ami azóta kiderült hogy így van.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 356
96 788
113
Tegyük már kicsit rendbe a dolgokat.
Norvégia azért fizet az Uniónak (így nekünk is) , mert EU tagság nélkül élvezi az EU közös piac előnyeit. Azaz nem kell betartania a kötelező uniós irányelveket, de vámok nélkül kereskedhetnek az Unión belül.

Miért nem tagok? Mert gazdag országként nem akartak nettó befizetők lenni és nem kívántak szolidárisak lenni az EU szegényebb országaival. Illetve nem akartak részt venni a közös mezőgazdasági politikában, halaszati jogaikat féltették más Unios tagorszagokkal szemben. Illetve a tradicionális, de etikailag megkérdőjelezhető bálnavadászatról és bálnahúskereskedelemről sem akarnak lemondani.

Az Uniós norvég deal lényege az, hogy ha már Norvégia nem közösködik, de cégeik a vámkorlátozástól mentesülve, gazdasági erőfölényük által extraprofithoz jutnak, így is biztosítva a kiemelt norvég életszínvonalat, anyagilag ezt kompenzálják az Unió felé. Tehát a norvég alap pénzeit nem választott lehetőség fizetniük az Unio és Magyarország részére, hanem jogi kötelezettségük, aminek az utóbbi 4-5 évben nem tesznek eleget!!!

Miért alakult ki ez a konfliktus Magyarországgal?? A norvég kormány még az MSZP rezsimmel megállapodva egy hazai balliberális civil szervezetre bízta a hazai civil pénzek szétosztását. Ez a szervezet ezer szállal és személyen keresztül kötődik a mai ellenzékhez, több mai politikusuk, önkormányzati cégbe betolt emberük osztotta anno az Ökotárs alapítványban a milliárdokat. Ezek egy része valodi civil szervezetekhez megy, más részük baloldali, civil köntösben politizáló szervezeteket finanszíroz. Igy fordult elő a 2010es kormanyváltás után, hogy több ellenzéki tüntetés anyagi bázisát részben ezek a norvég pénzek alapozták meg és az ellenzéki aktivistahálózatot, médiát ebből tartották el, míg jobboldallal szimpatizáló, politizáló civil szervezeteknek egy fillér sem jutott, minden pályzátukat elkaszálta az Ökotárs alapítvány. A legkirívóbb eset, hogy Bajnai 2013-14-es politikai kampánya is részben norvég pénzekből történt.

Mivel a hazai pénzosztáshoz a magyar kormány hozzájárulása is szükséges ezt a 2014es kampányban lestoppolta a kormány, saját megbuktatását a norvég állammal nem kívánta finanszíroztatni. Azóta megy ez a vita.
A Trump és Orbán közti négyszemközti tárgyalások 444es meséjét hanyagolva, valóban jó alkalmat látott a kormány a NASAMS beszerzés kapcsán, hogy rendezzék a norvég pénzek ügyét is. Hisz Mo. egy norvég állami cégtől vett fegyverrendszert, norvég hitelből. Meg is kötetett a deal. Közösen választanak ki civil szervezetet a milliárdok elosztására. Úgy nézett ki könnyű megegyezés lesz, hisz 7 pályázó szervezetből hatot elfogadott a magyar kormány, köztük független, elismert civil szervezeteket is, pl. Vöröskereszt. A Norvégok viszont, valószínűleg politikai nyomásra visszatáncoltak és csak az eddigi örökös pénzosztó Ökotárs alapitványt minisitették megfelelőnek. Ezt nem gondolhatták komolyan, hisz anno a vita itt kezdődött. A magyar elutasítás után a tárgyalásokat felfüggesztették és nem kivánják átutalni a jogi kötelezettségből eredő pénzeket. Ezen dobta le a láncot most a magyar kormány és vizsgálja a válaszlépéseket. Első körben a NASAMS visszamondása nem merült fel, annak ellenére hogy ebben a topikban tárgyaljuk. De tény, ha tovább eszkalálódik a helyzet, mindkét kormány kerülhet olyan helyzetbe, hogy ugyanígy a NASAMS szerződést is felmondja.

Sztem mi nem fogjuk, mert szükségünk van erre a légvédelmi rendszerre, bár a védelmi ipari együttműködési deal kútba eshet. Ezt sem mi fogjuk javasolni, inkább állhatnak el tőle a Norvégok, hisz mi abból csak profitálhatunk.

De sztem a norvégok sem fognak visszalépni, max. időhúzásra játszanak. Abban reménykednek, ahogy fél Európa is, hogy jövőre bukik a kormány és visszatérhetnek a 2010 előtti együttműködéshez egy hazai balliberális kormánnyal.

Ennyi a sztori. :)
Egyébként van még 1 Jokerünk, most olvasom norvég témában.

Norvégia a magyar piaci hozzáférésért 77 milliárd forinttal tartozik Magyarországnak, ezáltal megsérti az EGT tagságból származó jogi kötelezettségeit, ezért a Kormány jogi lépéseket fog tenni. Jelen ügy kihatással lehet arra is, amikor az európai uniós tagállamok egyhangúlag döntenek arról, hogy az EGT-országok – köztük Norvégia – a következő pénzügyi ciklusban miként részesedhetnek a közös piac előnyeiből.

Tisztelettel:
Orbán Balázs


A kövi ciklus 2022-ben(?) kezdődik. Az egyhangú jóváhagyás azt jelenti, vétójogunk van. Ennyi az elefánt - egérke harcról. Egyre jobban aggódok a bálnák miatt.

Erős kompromisszumkényszer van.... Nem lesz gond a NASAMS-al.