A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Az a "helikopter gyártás" szerintem civil lesz... csak ki ne derüljön hogy pl. Airbus elektromos helikopter helyett mégis az ANSAT helikopter gyár indul el.



Aero repülőgépgyártást elhozni a csehektől az kb olyan, mintha a Skoda gyárat akarnád elhozni.
Ha lesz itthon Aero Vodochody név alatt gyártva valami, valószínűbbnek tűnik hogy az valami új dolog lesz, nem L-39/159.
Kérdés hogy kivel összefogva és mit fognak gyártani. Az AeroV-Saab egüttműködés az marketing együttműködés volt az L-159 népszerűsítésére és fegyverpilon gyártás a Gripenekhez. Azóta a Saabnak lett egy T-7A típusa is, amiben érdekelt. Vagy az inkább Boeing termék lett, nem 50-50%?
Saab design, de fele-fele vannak benne.


Érdekes, hogy azt nem tolják annyira. Nem indul tendereken.
Hat mert megynyerte a letezo legnagyobbat es gyarat epit hozza ideat. :)
No meg a Gripen haszna mind az övé, eze meg szerintem felezodne a Boeinggel...?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Maróth. De emlekeim szerint Palkovics is említette a Figyelőben. Ha a macskákat meg az asszonyt helyreteszem, keresek linket. ;)
De nem említett Airbust soha, azt itt koltottek hozza. En vegig ezen morfondiroztam itt, hogy ha nem Airbus, akkor ki mas? :)
A drongyartast is beharangozta, azt is varjuk (valószínű, hogy valami RM-izraeli-magyar koprodukcio lesz.)
 
  • Tetszik
Reactions: Peter23

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 154
113
A FÉG Védelmi Rendszerek Zrt. kézifegyver portfóliójáról mit tudtok? Hallottam, hogy van nekik valami.

A FÉG funkcionálisan nem működik , ergo szerintem nincs nekik semmilyen , jelenleg 3 fő dolgozik ott és a weblapjuk nem elérhető
A FÉG telephelyét évekkel ezelőtt bezárták, utolsó neve FÉGARMY volt. Jelenleg a Keserű Művek gyárt kézifegyvereket.
Ezt most találtam. Nekem eléggé aktuálisnak tűnik, bár kicsit gyanusan kamuszagú. Habár meg van adva egy telephely is.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 154
113
De nem említett Airbust soha, azt itt koltottek hozza. En vegig ezen morfondiroztam itt, hogy ha nem Airbus, akkor ki mas? :)
A drongyartast is beharangozta, azt is varjuk (valószínű, hogy valami RM-izraeli-magyar koprodukcio lesz.)
Múltkor @Terminator már talált egy "hatalmas" kapcsolatot. Az Ő elmélete szerint a Kongsberg fog ide helikopter karbantartó részleget telepíteni. (NASAMS ellentételezés)
Maróth csak helikopter ipari beruházásról beszélt, meg dróngyártásról. Azt is említette, hogy a dróngyártásba a gyulai üzem révén mi is be akarunk szállni az EuroDrone programokba...
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and kamm

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 351
113
Múltkor @Terminator már talált egy "hatalmas" kapcsolatot. Az Ő elmélete szerint a Kongsberg fog ide helikopter karbantartó részleget telepíteni. (NASAMS ellentételezés)
Maróth csak helikopter ipari beruházásról beszélt, meg dróngyártásról. Azt is említette, hogy a dróngyártásba a gyulai üzem révén mi is be akarunk szállni az EuroDrone programokba...

Az tényleg csak egy ötlet volt a részemről.

Pl. itt mondta Maróth 2:11-nél hogy "tárgyalásban vagyunk egy egyéb helikopter gyártó bázis létrehozásáról."

Lehet, hogy félreértettük?
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and kamm
K

kamm

Guest
Az tényleg csak egy ötlet volt a részemről.

Pl. itt mondta Maróth 2:11-nél hogy "tárgyalásban vagyunk egy egyéb helikopter gyártó bázis létrehozásáról."

Lehet, hogy félreértettük?
Nem, de szerintem ez nem Airbus, hanem valami mas. Olyasmi, ami nem utkozik az Airbusszal avagy belepasszol a supply chainbe (ezert is agyaltam milyen mas, feltehetoen alrendszert gyarto ceg nincs meg a kornyeken sem pl Collins, Boeing, akarmi.)
Mindegy, szerintem rovidesen kiderul, legkesobb tavasszal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Ez a helikoptergyártás mikor és ki által lett beharangozva?
Egyelőre ezt találtam.
Nem kérdésre magától dobta be a folyamatban lévő ügyeket Maróth.


A lényeg itt.
"két újabb nagyon komoly légiipari beruházás jelentkezett be, egyikükkel reményeink szerint már jövő év elejére eljutunk a konkrét megállapodásig. Egy kifejezetten komplex helikopteripari beruházásról, fejlesztésről beszélünk. Emellett tárgyalások folynak a dróniparágban is egy rendkívül komoly beruházásról, amellyel reményeink szerint bekerülhetünk majd a valódi drónfejlesztő országok közé." Mi folyik itt Gyöngyösön....??

Viszont valóban nem gyártást említett. Most ezt vagy hozzáálmodtam vagy egy későbbi interjúban az év végén mondta.
Mivel sokat kerestem és nem találtam, valszeg álmodtam.

Akkor maradjunk az új komplex helikopteripari beruházásnál. Az sem illik nekem a képbe, hisz ezen a téren a H145M - el és a H225M-el kész vagyunk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 314
113
Az a "helikopter gyártás" szerintem civil lesz... csak ki ne derüljön hogy pl. Airbus elektromos helikopter helyett mégis az ANSAT helikopter gyár indul el.



Aero repülőgépgyártást elhozni a csehektől az kb olyan, mintha a Skoda gyárat akarnád elhozni.
Ha lesz itthon Aero Vodochody név alatt gyártva valami, valószínűbbnek tűnik hogy az valami új dolog lesz, nem L-39/159.
Kérdés hogy kivel összefogva és mit fognak gyártani. Az AeroV-Saab egüttműködés az marketing együttműködés volt az L-159 népszerűsítésére és fegyverpilon gyártás a Gripenekhez. Azóta a Saabnak lett egy T-7A típusa is, amiben érdekelt. Vagy az inkább Boeing termék lett, nem 50-50%? Érdekes, hogy azt nem tolják annyira. Nem indul tendereken.
Azért említettem a Hirtenbergert mint példát, mert ott is megmarad az osztrák gyártás, de mellé felépül Várpalotán is egy üzem az RM-el közösen.

Az AV - nél sem gondolom, hogy átcuccolják a céget, de egy hasonló kihelyezett magyar gyártás benne van a pakliban, főleg, hogy már utaltak rá.