A magyar hadiipar napjainkban

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azon agyalok mi van akkor ha a holdingot tőzsdére viszik később, és nem marad benne csak mondjuk egy 25% állami tulajdon.
Maradjunk annyiban, hogy rövid távon, ha nem is akarnak klasszikus privatizációt, közép és hosszútávon ez már változhat. A közép távot 3-4 éves időtávra értem.
Szerintem a mostani lépések nélkül is lehetett volna holdingot szervezni.
Illetve az lehet még érdekes, hogy pl. a nem tisztán állami tulajdonú Rábát hogyan óhajtják egy közös, és ráadásul hadiipari konszernbe/holdingba szervezni. Mert azért a privát részvényeseknek is lennie kellene beleszólása abba, hogy erőszakkal akarják a cégüket valami más alá szervezni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 802
113
Maradjunk annyiban, hogy rövid távon, ha nem is akarnak klasszikus privatizációt, közép és hosszútávon ez már változhat. A közép távot 3-4 éves időtávra értem.
Szerintem a mostani lépések nélkül is lehetett volna holdingot szervezni.
Illetve az lehet még érdekes, hogy pl. a nem tisztán állami tulajdonú Rábát hogyan óhajtják egy közös, és ráadásul hadiipari konszernbe/holdingba szervezni. Mert azért a privát részvényeseknek is lennie kellene beleszólása abba, hogy erőszakkal akarják a cégüket valami más alá szervezni.
Ugyanez igaz az RM Hu-ra és a gyulai Airbus gyárra, ott is kisebbségi részesedés van. Sztem a magyar hadiiparon belüli párhuzamosságokat akarják megszűntetni, illetve koordinálni, állami részről ne legyen.
De itt van ez a haditechnika interjú év elejéről, ebben összefoglalja Palkovics, hogyan tervezik megszervezni a hazai védelmi ipart.


Sztem az ebben felsorolt célok megvalósításába kezdtek bele. Ez kb. még a nulladik lépés.

Egy védelmi ipari zártkörű részvénytársaság feladata lesz az idetartozó cégek irányítása egy volt tüzérezredes vezetésével. Igazgatóságban, vezetésben jelentős részben katonák lesznek.

6 klaszterba szervezik a hazai védelmi ipart.

Klasztereken belüli szinergia
A cégek irányítása egy klaszteren belül egységes lesz az optimális együttműködés és az azonos tudás és beszállítói bázis használata miatt.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 145
113
Ugyanez igaz az RM Hu-ra és a gyulai Airbus gyárra, ott is kisebbségi részesedés van. Sztem a magyar hadiiparon belüli párhuzamosságokat akarják megszűntetni, illetve koordinálni, állami részről ne legyen.
De itt van ez a haditechnika interjú év elejéről, ebben összefoglalja Palkovics, hogyan tervezik megszervezni a hazai védelmi ipart.


Sztem az ebben felsorolt célok megvalósításába kezdtek bele. Ez kb. még a nulladik lépés.

Egy védelmi ipari zártkörű részvénytársaság feladata lesz az idetartozó cégek irányítása egy volt tüzérezredes vezetésével. Igazgatóságban, vezetésben jelentős részben katonák lesznek.

6 klaszterba szervezik a hazai védelmi ipart.

Klasztereken belüli szinergia
A cégek irányítása egy klaszteren belül egységes lesz az optimális együttműködés és az azonos tudás és beszállítói bázis használata miatt.
Az mit jelent, hogy zártkörű részvénytársaság? Ki lesz ott részvénytulajdonos és ezek után a részvények után vajon fizetnek-e osztalékot? A Rheinmetall meg az Airbus is részvénytulajdonosok lesznek Magyarországon kívül és ki más?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Az mit jelent, hogy zártkörű részvénytársaság? Ki lesz ott részvénytulajdonos és ezek után a részvények után vajon fizetnek-e osztalékot? A Rheinmetall meg az Airbus is részvénytulajdonosok lesznek Magyarországon kívül és ki más?
zártkörű részvény társaság. hogy rt de nincs a tőzsdén csak névreszóló részvényekkel rendelkezik. (tehát minden eggyes részvény tulajdonjogával tisztába vannak.)
miért kell össze rendezni a cégeket?
pl amiért a hm ei annyiért akarta átadni a honvédségnek az eggyenruha tervezetet amiből egy 100.000 es hadsereg felöltöztethető lett vólna.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
zártkörű részvény társaság. hogy rt de nincs a tőzsdén csak névreszóló részvényekkel rendelkezik. (tehát minden eggyes részvény tulajdonjogával tisztába vannak.)
miért kell össze rendezni a cégeket?
pl amiért a hm ei annyiért akarta átadni a honvédségnek az eggyenruha tervezetet amiből egy 100.000 es hadsereg felöltöztethető lett vólna.
He?
Az egyenruhák műszaki leírásai stb a honvédségé, a 15M terepminta az Ei rt. - é.

És amikre te gondolsz azon, az átalakítás semmit sem fog változtatni..
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 056
30 525
113
Sajnos a linket nem tudom megnyitni. Mit rejt?


3HI-vel kezdődő engedélyszám: a 301/2005. Korm. rendelet szerinti hadiipari tevékenységi engedély, amely vonatkozhat haditechnikai termékek gyártására, és/vagy szolgáltatások nyújtására

3HETE-vel kezdődő engedélyszám: 2017. június 22-ét követően kiadott egyesített haditechnikai tevékenységi engedély, amely egyaránt vonatkozhat gyártásra, szolgáltatások nyújtására és haditechnikai eszközök, szolgáltatások külkereskedelmére

És utánna táblázatban vannak a cégek felsorolva...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 698
113
Egy védelmi ipari zártkörű részvénytársaság feladata lesz az idetartozó cégek irányítása egy volt tüzérezredes vezetésével. Igazgatóságban, vezetésben jelentős részben katonák lesznek.
Na, ettől féltem. (csak nem Kovács Gyula ? :D)
Kizárólag mérnök végzettségű katonákat szabad hozzáengedni a hadiiparhoz, nem szabad megengedni, hogy nyugger-elfekvő legyen belőlük, mint a jelenlegi HM-cégekből.
 
K

kamm

Guest
Na, ettől féltem. (csak nem Kovács Gyula ? :D)
Kizárólag mérnök végzettségű katonákat szabad hozzáengedni a hadiiparhoz, nem szabad megengedni, hogy nyugger-elfekvő legyen belőlük, mint a jelenlegi HM-cégekből.
En ezt azért modositanam, a mérnöki végzettség remek, de mondjuk üzleti ill. management területen sanszosan nem lesz elég. Én inkább osszeparositanam vagy egy civil, gyakorlott üzleti mgmt iranyitoval, vagy epeve olyat valasztanek, akinek van nagy, for-profit cégnél-szervezetnel mgmt gyakorlata. Az ugyanis külön vilag, meg úgy is, hogy MO üzleti korokben egyébként is mas a méret, mint egy hadseregben avagy külföldi cegeknel (pl amerikai mercevel merve en ma sem kapnek nagy cegnel vezető beosztást, mert nincs azon a szinten gyakorlatom, mig magyar meretek kozott mar simán elképzelhető.)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 698
113
En ezt azért modositanam, a mérnöki végzettség remek, de mondjuk üzleti ill. management területen sanszosan nem lesz elég. Én inkább osszeparositanam vagy egy civil, gyakorlott üzleti mgmt iranyitoval, vagy epeve olyat valasztanek, akinek van nagy, for-profit cégnél-szervezetnel mgmt gyakorlata. Az ugyanis külön vilag, meg úgy is, hogy MO üzleti korokben egyébként is mas a méret, mint egy hadseregben avagy külföldi cegeknel (pl amerikai mercevel merve en ma sem kapnek nagy cegnel vezető beosztást, mert nincs azon a szinten gyakorlatom, mig magyar meretek kozott mar simán elképzelhető.)
Itt csak a katonai delegáltakról írtam.
Ők viszont esélytelen, hogy üzleti és képzettséget és tapasztalatot tudnak szerezni.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
Én sem a teljes vagy a részleges privatizációt és a tőzsdére bocsájtást sem tartom az ördögtől való dolognak, ha tényleg ez a cél a holdinggal a jövőben, én arra leszek kíváncsi, hogy mit hoznak ki belőle, "magyarosh" lesz a történet vége vagy tényleg profitál belőle a magyar haderő, magyar hadiipar és végső soron az ország....
A cégekbe iszonyatosan agy tőke kel ebbe beleférhet egy szakmaibefektető bevonása is.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
Én sem a teljes vagy a részleges privatizációt és a tőzsdére bocsájtást sem tartom az ördögtől való dolognak, ha tényleg ez a cél a holdinggal a jövőben, én arra leszek kíváncsi, hogy mit hoznak ki belőle, "magyarosh" lesz a történet vége vagy tényleg profitál belőle a magyar haderő, magyar hadiipar és végső soron az ország....
Szakmai befektető, tulajdonos nélkül semmit nem fog érni az iparág.
Lásd ZEG, kell az RM.
A holdig is elsorvad ha nem jön be akár a versenyszférából RM vagy egyébb valaki.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Venom85
W

Wilson

Guest
Szakmai befektető, tulajdonos nélkül semmit nem fog érni az iparág.
Lásd ZEG, kell az RM.
A holdig is elsorvad ha nem jön be akár a versenyszférából RM vagy egyébb valaki.
Egy RM-l nincs semmi probléma egy Fidesz közeli Át....unk KFT-l viszont annál több:):)
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
Nem zárnám ki a privatizációt sem.
Iszonyatos a hiány.
Ha ez az inflációval párosulva beindul akkor nagy gáz lesz a következő pár év.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nagyon imádkozom, hogy ne kerüljünk spirálba...
Lehet Vityánk jobban járt volna ha nem megy neki a LMBTQ stb-nek amíg gazdaságilag nem stabilabb helyzet, mert így most a helyreállítási alapból kurvára kéne a pénz...