A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
The European Debt Crisis Visualized
https://youtu.be/C8xAXJx9WJ8

A diagnózis kb. jó, de az orvosság katasztrófa. A monetáris unió miatti bajokat nem szabad azzal súlyosbítani, hogy még a költségvetési kérdéseket is kivesszük a nemzetállamok kezéből.

A fiskális unió csak a nemzetközi pénzvilág és a multinacionális vállalatok szempontjából szükséges lépés.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
<blockquote rel="Mackensen">The European Debt Crisis Visualized
https://youtu.be/C8xAXJx9WJ8

A diagnózis kb. jó, de az orvosság katasztrófa. A monetáris unió miatti bajokat nem szabad azzal súlyosbítani, hogy még a költségvetési kérdéseket is kivesszük a nemzetállamok kezéből.

A fiskális unió csak a nemzetközi pénzvilág és a multinacionális vállalatok szempontjából szükséges lépés.</blockquote>

Lehetséges, viszont akkor a közös pénzt kell megszüntetni. Ez egy felemás szitu. Nem működőképes, hogy egy közös pénzt deszcentralizálva működtes. Vagy, vagy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 370
54 999
113
Eleve hülye ötlet volt a közös pénz.
Ugyan ilyen hülye ötlet lesz az USA-EU szabad kereskedelmi megállapodás is.
Sajna az EU-ban hülyeséget hülyeségre halmoznak...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
Mi a bajod a szabad kereskedelmi megállapodással?



??????????????????????


A szabadkereskedelmi megoldással gyakorlatilag kinyitnánk a kaput minden, az USA-ban engedélyezett szemét (GMO-s cuccok, megfelelő előzetes teszteléseken át nem esett növényvédők, kemikáliák, gyógyszerek, stb előtt) + ott lenen a hírhedt befektetővédelmi klauzula, ami befektetők vs nemzetállamok ügyekben kivenné a jogi eljárásokat a nemzetállamok jogrendszerei kezéből, és választott bíróságokra bízná azokat, ahol számunkra abszurd esetekben is akár dollármilliárdos kártérítést kaphatnának vállalatok (a Philip Morris pl. azért perli talán Kanadát, mert profitvesztést okozott neki valamilyen dohányzáskorlátozó törvény).

Dr. Hossó Andrea:

https://www.youtube.com/watch?v=bNZfNT8T4F8


német anyag:

https://www.youtube.com/watch?v=uQg4jsdT944



olvasnivaló:

http://mandiner.hu/cikk/20150312_schiffer_a_ttip_megkotese_hazaarulas

Ötrészes:
http://mandiner.hu/cikk/20150105_ungar_peter_transzatlanti_szabadkereskedelem_a_reszletekben_rejlik

http://mandiner.hu/cikk/20150122_ungar_peter_transzatlanti_szabadkereskedelem_ii_ez_a_harc_lesz_az_elso

http://mandiner.hu/cikk/20150210_ungar_peter_transzatlanti_szabadkereskedelem_iii_demokratak_ebreszto

http://mandiner.hu/cikk/20150225_ungar_peter_transzatlanti_szabadkereskedelem_iv_a_dogmatizmus_diadala

http://mandiner.hu/cikk/20150309_ungar_peter_most_mulik_pontosan_transzatlanti_szabadkereskedelem_v

http://mandiner.hu/cikk/20150309_ungar_peter_most_mulik_pontosan_transzatlanti_szabadkereskedelem_v
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Tarzan:

"Az aktív banki számlapénzteremtés menete hitelnyújtásnál:

Ügyfél 10 milliós folyószámla-hitelt kér a banktól, és meg is kapja."

Igen, de az a penz a betetesektol van, nem?

Nem, ezt a bank "teremti". Ha egy banknak csak annyi kihelyezett hitele lehetne, amennyi a nála elhelyezett betét...

Viszont mivel létezik kötelező tartalékráta, ezért a kihelyezés elvileg korlátos (minél nagyobb a tartalékráta, annál kevesebb a kihelyezhető max. pénzösszeg)</blockquote>

Ha csak ugy teremtik, akkor minek kell neki a bankbetet?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Tarzaan, tudtommal a GMO növények tiltottak az EU-ban. Attól, mert szabadkereskedelmi egyezményt írsz alá, attól még továbbra is tiltottak maradnak. Valami hasonló helyzet van EU-n belül a marihuánával. Attól mert Hollandiában legális, Magyarországra tilos behozni, közös piac ide, vagy oda.
Köszi a linkeket, nekiállok elolvasni a mandinert.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Na most a pénzkibocsátás. Nekem lövésem sincs hogyan van ez regulázva a magyar jogban, azonban sejtem hogy nagyjából megfelel a nyugati liberális társadalmak szabályozásának. Nem tudom mi az igazság, azonban fentieket elolvasva nagy a ködösítés.
-A pénz egy dipólusos konstrukció. Csak akkor születik, ha valakinek tartozunk valamivel és ez a valaki jogosan követelheti tőlünk ezt a valamit. Tehát a két kritérium együttes megléte szükséges ahhoz, hogy megszülessen a pénz. Az kell hozzá, hogy létrejöjjön egy adósság és vele szemben létrejöjjön egy követelés. Ha ezt az információt valamilyen formában rögzítjük és mindketten tanúsítjuk, akkor egy váltót állítottunk ki. Ha ennek a váltónak a valóságtartalmát rajtunk kívül is mindenki elismeri és biztos benne, hogy az azon szereplő adós az adósságát a váltón szereplő feltételekkel ki is fogja egyenlíteni akkor már majdnem megszületett a pénz.
Amennyiben egy közösség az általa kibocsátott váltókon felelősséget vállal érte, hogy a tagjai által vállalt adósságokat a közösség bármely tagja bármikor hajlandó a követelés felmutatójának kiegyenlíteni, akkor valóban megszületik a pénz.
Amikor valaki valamilyen értéket ad a közösségnek, a közösség egy ilyen elismervénnyel ismeri el, hogy tartozik annak aki ezt az elismervényt felmutatja. Az elismervény birtokosa bármikor kérhet a közösség bármely tagjától valamilyen értéket és ha ezt az értéket a tulajdonosa hajlandó átadni, akkor cserébe az elismervényét átvéve ettől kezdve a közösség neki fog tartozni.
Ha ez általánossá válik akkor elértük, hogy a személyhez, lejárati időhöz nem kötött váltó pénzzé váljék és az adósság, illetve a vele szemben álló követeléscsere a végletekig leegyszerűsödjön.

-Ha én pénzt szeretnék, akkor ezzel azt akarom, hogy valaki adósodjon el. Ha az adós megadja nekem az adósságát, akkor ezzel megszünteti az én követelésemet is és ezzel megszűnik az ezt jelképező elismervény, a pénz is.

Kezdésnek.

Részletesen, bevezetésnek tökéletesen alkalmas bár mindennel nem tudok egyetérteni de egyszerű és érthető.

http://www.penztaoizmus.hu/
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="blitzkrieg">Tarzan:

"Az aktív banki számlapénzteremtés menete hitelnyújtásnál:

Ügyfél 10 milliós folyószámla-hitelt kér a banktól, és meg is kapja."

Igen, de az a penz a betetesektol van, nem?

Nem, ezt a bank "teremti". Ha egy banknak csak annyi kihelyezett hitele lehetne, amennyi a nála elhelyezett betét...

Viszont mivel létezik kötelező tartalékráta, ezért a kihelyezés elvileg korlátos (minél nagyobb a tartalékráta, annál kevesebb a kihelyezhető max. pénzösszeg)</blockquote>

Ha csak ugy teremtik, akkor minek kell neki a bankbetet?</blockquote>

Tőkemegfelelési mutatók és egyéb jogszabályi előírások miatt. De elméletileg létezik az a mechanizmus, amivel elvileg korlátlanul tudnának számlapénzt teremteni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A neten az esetek 99%-ban amikor arról írnak hogy nem a nemzeti bankok bocsátják ki a pénzt, azt nem a fizikai készletre értik hanem az elektronikus pénzre.

Pl. XY besétál kér hitelt a banktól. Kap is, és a bank <b>létrehoz</b> mondjuk 30 millió forintot XY számláján. Ezután a rendszerben extra harminc millió forint kering amihez a nemzeti banknak semmi köze.
A magyar állam az unióba való belépéskor lemondott a pénzkibocsátási jogáról. A forintot úgy bocsátják ki, hogy az EKB a magyar állam által kiállított kötelezvény ellenében eurót ad ki és ezt az eurót váltják forintra.
Az MNB közvetlenül és korlátlanul nem vásárolhat magyar államkötvényt, így forintot sem adhat ki.
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
A magyar állam az unióba való belépéskor lemondott a pénzkibocsátási jogáról. A forintot úgy bocsátják ki, hogy az EKB a magyar állam által kiállított kötelezvény ellenében eurót ad ki és ezt az eurót váltják forintra.
Az MNB közvetlenül és korlátlanul nem vásárolhat magyar államkötvényt, így forintot sem adhat ki.

Egészen pontosan a magyar állam már 1997-ben lemondott az önálló monetáris politika jogáról. Medgyessy Péter zseniális pénzügyminiszterünk ténykedésének köszönhetően. Azóta az MNB gyakorlatilag semmilyen elszámolással nem tartozik az államnak, a banktitokra hivatkozva. Csak benyújtja a számlát minden év végén, ha hiánya van.

Viktor akkor még annyira naiv volt, hogy rá akarta küldeni, az Állami Számvevőszéket az MNB-re kivizsgálni, hogyan is vezettek át az elődei sikeresen 2000 milliárd forintnyi képzelt hiányt államadósságnak. A nemzetközi bankárok persze megmondták neki, hogy ne pattogjon. Azóta csöndben is van.

Ezért baromság elmenni szavazni Magyarországon lassan 20 éve, mert bárki is nyer, ugyanúgy folytatja majd az ország kifosztását, mert mást nem tehet. Hozzáteszem: valószínűleg én sem mernék a helyükben. Aki eddig megpróbálta nem húzta sokáig.

Önálló monetáris politikája mindössze 3 országnak van már csak a világon ezek: USA, UK, Kína

Másszóval, az összes többi "nemzetállam" csak egy vicc. Cirkusz a parasztoknak. Senkinek ne legyen effelől illúziója.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tőkemegfelelési mutatók és egyéb jogszabályi előírások miatt. De elméletileg létezik az a mechanizmus, amivel elvileg korlátlanul tudnának számlapénzt teremteni.

Azt hittem eddig, hogy ertem, de most mar elvesztettem a fonalat. :)
Mi a francert jo ez akkor? Ugy ertem a bankokon kivul masoknak?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egészen pontosan a magyar állam már 1997-ben lemondott az önálló monetáris politika jogáról. Medgyessy Péter zseniális pénzügyminiszterünk ténykedésének köszönhetően. Azóta az MNB gyakorlatilag semmilyen elszámolással nem tartozik az államnak, a banktitokra hivatkozva. Csak benyújtja a számlát minden év végén, ha hiánya van.

Ezt nem tudtam.
Komolyan mondom, neha ugy erzem, hogy a szovjet megszallas idejen is fuggetlenebb volt Magyarorszag (es a tobbi volt KGST orszag), mint most.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
<blockquote rel="tarzaan">
Tőkemegfelelési mutatók és egyéb jogszabályi előírások miatt. De elméletileg létezik az a mechanizmus, amivel elvileg korlátlanul tudnának számlapénzt teremteni.

Azt hittem eddig, hogy ertem, de most mar elvesztettem a fonalat. :)
Mi a francert jo ez akkor? Ugy ertem a bankokon kivul masoknak?</blockquote>


Elvileg a gazdaság nincs a mindenkori készpénzmennyiség nyilvánvaló korlátainak kiszolgáltatva, így lehetőség van a kibocsátás (termelés) bővítésére. Elvileg.

Persze a gyakorlatban a számlapénzek maximuma is meg van határozva az M0 pénzmennyiség által és ugye külföldről is lehet tőkét/pénzt behozni.

Amúgy én sem értem a teljes rendszer minden összefüggését, de szerintem még azok sem, akik kitalálták:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
<blockquote rel="melampo">
A magyar állam az unióba való belépéskor lemondott a pénzkibocsátási jogáról. A forintot úgy bocsátják ki, hogy az EKB a magyar állam által kiállított kötelezvény ellenében eurót ad ki és ezt az eurót váltják forintra.
Az MNB közvetlenül és korlátlanul nem vásárolhat magyar államkötvényt, így forintot sem adhat ki.

Egészen pontosan a magyar állam már 1997-ben lemondott az önálló monetáris politika jogáról. Medgyessy Péter zseniális pénzügyminiszterünk ténykedésének köszönhetően. Azóta az MNB gyakorlatilag semmilyen elszámolással nem tartozik az államnak, a banktitokra hivatkozva. Csak benyújtja a számlát minden év végén, ha hiánya van.

<b>Viktor akkor még annyira naiv volt, hogy rá akarta küldeni, az Állami Számvevőszéket az MNB-re kivizsgálni, hogyan is vezettek át az elődei sikeresen 2000 milliárd forintnyi képzelt hiányt államadósságnak. A nemzetközi bankárok persze megmondták neki, hogy ne pattogjon. Azóta csöndben is van.</b>

Ezért baromság elmenni szavazni Magyarországon lassan 20 éve, mert bárki is nyer, ugyanúgy folytatja majd az ország kifosztását, mert mást nem tehet. Hozzáteszem: valószínűleg én sem mernék a helyükben. Aki eddig megpróbálta nem húzta sokáig.

Önálló monetáris politikája mindössze 3 országnak van már csak a világon ezek: USA, UK, Kína

Másszóval, az összes többi "nemzetállam" csak egy vicc. Cirkusz a parasztoknak. Senkinek ne legyen effelől illúziója.
</blockquote>

erről van valami forrás? Érdekelne.

Amúgy most már szerintem meg lehetne csinálni, mert az EKB is megcsinálta görög ügyben, szóval ha az EKB elmeszelne, akkor lehetne menni az európai bíróságra, ahol vagy megsemmisítenék az EKB elmeszelését, vagy őket is elmeszelnék, ami elég súlyos helyzet lenne az EU-nak.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Egészen pontosan a magyar állam már 1997-ben lemondott az önálló monetáris politika jogáról.
Így pontos csak az uniós belépési időpont az amikor már publikussá is vált a szerződésbe foglalva annak ezen része által, az addig is gyakorlatnak számító eljárás.
Önálló monetáris politikája mindössze 3 országnak van már csak a világon ezek: USA, UK, Kína
Másszóval, az összes többi "nemzetállam" csak egy vicc. Cirkusz a parasztoknak. Senkinek ne legyen effelől illúziója.
Az UK szuverenitása az én szememben kétséges, nekem inkább fióktelepnek tűnik.
Kína egyrészt az amerikai piac foglya, a gazdasága a legnagyobb piacnak való kiszolgáltatottsága miatt így azért nem nevezhető teljesen függetlennek.
Másrészt a megalakulásakor az 1900 -as évek elején már a pénzrendszer képviselői, ügynökei behatoltak a politikai pénzügyi elitbe.
A legfurább, hogy Oroszország esetében mindenki meg van győződve róla, hogy teljesen független, pedig az orosz bankrendszer is a FED ellenőrzése alatt áll.
Ez egy kemény belső harc eredményeként lassan talán változik.
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
erről van valami forrás? Érdekelne.

<i>„Az EKB, illetve a tagállamok központi bankjai (a továbbiakban: nemzeti központi ban-kok) nem nyújthatnak folyószámlahitelt vagy bármely más hitelt a közösségi intézmények vagy szervek, a tagállamok központi kormányzata, regionális vagy helyi közigazgatási szervei, közjogi testületei, egyéb közintézményei vagy közvállalkozásai részére, továbbá ezektől közvetlenül nem vásárolhatnak adósságinstrumentumokat”
(Treaty of Amsterdam 1997 XV/HU, 178.o.)"</i>

Itt a pdf, a 6. oldal közepe táján található az idézett írás:

http://www.bankszovetseg.hu/wp-content/uploads/2012/10/462-475-monostori.pdf

Ezt nem tudtam.
Komolyan mondom, neha ugy erzem, hogy a szovjet megszallas idejen is fuggetlenebb volt Magyarorszag (es a tobbi volt KGST orszag), mint most.

Nos, ez egy több száz éves probléma, már a 1848-as szabadságharc is nagyrészt erről szólt… He-he. Csak „érdekes” módon erről nem tanítanak az iskolában.

Azoknak a kedvéért, akik meg akarják, érteni rendszer működését itt van ez a dokumentumfilm. Mindössze 26 percet igényel az idődből. Kínomban magam fordítottam le és feliratoztam. Néhol lehet nehezen olvasható és mivel sok a szöveg ajánlott megállítgatni és elolvasni.

http://indavideo.hu/video/Hogyan_mkodik_a_bankrendszer


Az UK szuverenitása az én szememben kétséges, nekem inkább fióktelepnek tűnik.
Kína egyrészt az amerikai piac foglya, a gazdasága a legnagyobb piacnak való kiszolgáltatottsága miatt így azért nem nevezhető teljesen függetlennek.
Másrészt a megalakulásakor az 1900 -as évek elején már a pénzrendszer képviselői, ügynökei behatoltak a politikai pénzügyi elitbe.
A legfurább, hogy Oroszország esetében mindenki meg van győződve róla, hogy teljesen független, pedig az orosz bankrendszer is a FED ellenőrzése alatt áll.
Ez egy kemény belső harc eredményeként lassan talán változik.

Na igen, ezen sokat lehetne filozofálni, mivel gyakorlatilag kinyomozhatatlan (na jó azért sejthető… ), hogy kik a valódi tulajdonosai a központi bankoknak. A lényeg, hogy az USA érdekszférába tartozó országok (köztük Magyarország is), gyakorlatilag csak alvállalkozások, semmi befolyásuk nincs a saját pénzügyi politikájukra.

A jelenlegi kormány is nagyon jól tudja ezt és próbál is tőle szabadulni a maga módján. Mivel nem csukhatja be az MNB-t, más országokban, ahol megpróbálták rejtélyes balesetek érte a kormánytagokat. (pl. Ecuador, Panama) Ezért különféle trükkökkel próbálják „visszavásárolni” az országot.
A vicc az, hogy ez még a fősodrú, bullshit médiában is megjelenik, csak tudni kell olvasni a sorok között:
http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/allampapirpiac/zsakoljak_az_mnb_alapitvanyai_a_lakossagi_allampapirokat.207319.html

Szóval próbálkoznak Viktorék, csak az a baj, hogy gyakorlatilag teljesen fölösleges. Ők már csak a beszedett adókból tudnak gazdálkodni (az inflációs bevétel külföldre megy), ami elenyésző az adósság tőke+kamattartozásához képest. Ha így folytatják, kb. 3000 év alatt „visszavásárolhatják” az országot és csak néhány millióan fogunk éhen halni közben…

Olyan ez mintha az udvar közepére kiállva elkezdenél csapkodni a kezeiddel azt várva, hogy így egyszer majd elrepülhetsz.

Szerintem ennek a rendszernek a keretein belül nem lehet „szabadságharcot” nyerni, mert eleve úgy van kitalálva, hogy lehetetlen legyen. Az egyetlen megoldás, ami bármilyen érezhető változást hozna, ha kiszállnánk az egészből. Egy 5-10 évig tartó átmeneti nagyon nyomorúságos időszak alatt rendbe lehetne hozni az országot, de nyilván erre sem a politika akarat, mozgástér, sem a támogatottság nincs meg.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azoknak a kedvéért, akik meg akarják, érteni rendszer működését itt van ez a dokumentumfilm. Mindössze 26 percet igényel az idődből. Kínomban magam fordítottam le és feliratoztam. Néhol lehet nehezen olvasható és mivel sok a szöveg ajánlott megállítgatni és elolvasni.
Ne haragudj de belenéztem és a felénél abbahagytam. Minden ilyen filmnek a hibás tudás sulykolása a lényege. A hibás tudás sokkal ártalmasabb mint valaminek a nemtudása mert nem inspirál további kutakodásra, tanulásra.
A rendszer működése ennél sokkal egyszerűbb, átláthatóbb és érthetőbb. Ezeket a filmeket szerintem azzal a céllal csinálják, hogy a nem szakember belezavarodjon és a végén, hogy ne kelljen elismernie a saját butaságát inkább azt mondja, hogy értem.


A jelenlegi kormány is nagyon jól tudja ezt és próbál is tőle szabadulni a maga módján.
Szóval próbálkoznak Viktorék, csak az a baj, hogy gyakorlatilag teljesen fölösleges.
Egy 5-10 évig tartó átmeneti nagyon nyomorúságos időszak alatt rendbe lehetne hozni az országot, de nyilván erre sem a politika akarat, mozgástér, sem a támogatottság nincs meg.

A monteáris politika eszközei nélkül, azoktól megfosztva nem lehetséges eredményes fiskális politikát folytatni.
Az adósság átstrukturálására tett kísérletek nem teljesen eredménytelenek, de hát persze enervált nyuszifing súlyúak.
 

elimgarak

Member
2015. április 21.
53
11
6
Ne haragudj de belenéztem és a felénél bahagytam. Minden ilyen filmnek a hibás tudás sulykolása a lényege. A hibás tudás sokkal ártalmasabb mint valaminek a nemtudása mert nem inspirál további kutakodásra, tanulásra.
A rendszer működése ennél sokkal egyszerűbb, átláthatóbb és érthetőbb. Ezeket a filmeket szerintem azzal a céllal csinálják, hogy a nem szakember belezavarodjon és a végén, hogy ne kelljen elismernie a saját butaságát inkább azt mondja, hogy értem.

A monteáris politika eszközei nélkül, azoktól megfosztva nem lehetséges eredményes fiskális politikát folytatni.
Az adósság átstrukturálására tett kísérletek nem teljesen eredménytelenek, de hát persze enervált nyuszifing súlyúak.

Ok, rendben. Én már korábban is leírtam: nem vagyok szakember. Csak annyit tudok, hogy ez a videó gyakorlatilag egybevág azzal, amit más forrásokból olvastam. (könnyen lehet, hogy rossz helyen keresgélek?!)

Ha te rá tudsz mutatni mely részén (vagy részein), hibás, akkor én nagyon szívesen, őszintén érdeklődve fogadom. Vagy esetleg, ha el tudod magyarázni egyszerűbben és megéri neked a fáradtságot megosztani velünk én hálásan olvasnám.

Úgy látom az egyéb kérdésekben ugyanis elég hasonló a következtetésekre jutottunk és én bármikor kész vagyok beismerni ha valamit rosszul tudok.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 638
14 614
113
A görögök a téma, nincs mély szakmai részletesség, de a lényeg röviden benne van:
http://mandiner.blog.hu/2015/07/08/a_gorog_lecke




<blockquote rel="tarzaan">

erről van valami forrás? Érdekelne.

<i>„Az EKB, illetve a tagállamok központi bankjai (a továbbiakban: nemzeti központi ban-kok) nem nyújthatnak folyószámlahitelt vagy bármely más hitelt a közösségi intézmények vagy szervek, a tagállamok központi kormányzata, regionális vagy helyi közigazgatási szervei, közjogi testületei, egyéb közintézményei vagy közvállalkozásai részére, továbbá ezektől közvetlenül nem vásárolhatnak adósságinstrumentumokat”
(Treaty of Amsterdam 1997 XV/HU, 178.o.)"</i>

Itt a pdf, a 6. oldal közepe táján található az idézett írás:

http://www.bankszovetseg.hu/wp-content/uploads/2012/10/462-475-monostori.pdf


</blockquote>

Thx. Igazándiból ezt a részt tudtam - bár mivel az EKB maga is megtette ezt, szerintem kijátszható lenne (úgy értem bíróság előtt védhető)

A görög ügy meg sok más is rávilágított arra, hogy tkp. nincs olyan indok, ami miatt egy országot kizárnának vagy annyira megbüntetnének, hogy ki akarjon lépni, mert akkor megborult az integráció menete.

Ami érdekelt volna, az ez:


<i>Viktor akkor még annyira naiv volt, hogy rá akarta küldeni, az Állami Számvevőszéket az MNB-re kivizsgálni, hogyan is vezettek át az elődei sikeresen 2000 milliárd forintnyi képzelt hiányt államadósságnak. A nemzetközi bankárok persze megmondták neki, hogy ne pattogjon. Azóta csöndben is van.</i>

meg @melampo-tól ez:

<i><b>A magyar állam az unióba való belépéskor lemondott a pénzkibocsátási jogáról. A forintot úgy bocsátják ki, hogy az EKB a magyar állam által kiállított kötelezvény ellenében eurót ad ki és ezt az eurót váltják forintra.</b>
Az MNB közvetlenül és korlátlanul nem vásárolhat magyar államkötvényt, így forintot sem adhat ki. </i>