A400M Atlas (Airbus)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Sajnos a típus akkor kezdett "elromlani", amikor az egekbe mászó fejlesztési költségek miatt a gép ára is az egekbe került. Az ezt követő üzemeltetési gondok meg végképp kiásták az Atlas sírját...

A gyártó biztos nem fog költeni a marketingre, mert örül ha viszontlátja a pénzét. A fejlesztő országok meg már nem akarnak többet fizetni, hiszen már eddig is jóval többe fájt nekik az egész, mint amire számítottak...

Hogy marketinges barátunk /kamm/ mire számít, azt nem tudom, de én legalább jól szórakozom...! :)

Szerintem azért pár dolgot figyelmen kívül hagytál,először is egy olyan országnak mint mi nem biztos,hogy például egy C130 beszerzése annyival olcsóbb lenne,mint az A400-é.Valamint megfeledkezel arról,hogy az A400-s a gyerekbetegségeit gyakorlatilag mára már kinőtte,illetve mivel már annyi pénzt beleöltek a fejlesztő országok valamint az Airbus is az A400-k,hogy már csak ezért sem fogják elengedni ezt a típust.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
formosa1 said:
Sajnos a típus akkor kezdett "elromlani", amikor az egekbe mászó fejlesztési költségek miatt a gép ára is az egekbe került. Az ezt követő üzemeltetési gondok meg végképp kiásták az Atlas sírját...

kamm:
Ugyan. :) Nem farasztom magam ill a forumot ezzel tovabb, de az onmagaban vicces, hogy ilyeneket probalsz itt eladni, mikozben par oldallal korabban mar kiderult, hogy a 1956 ota repulo, mindenben kevesebbet tudo C-130 konkretan tobbe kerul, mint az Atlas, hala a brutalis amerikai politikai nyomasnak.

A gyártó biztos nem fog költeni a marketingre, mert örül ha viszontlátja a pénzét. A fejlesztő országok meg már nem akarnak többet fizetni, hiszen már eddig is jóval többe fájt nekik az egész, mint amire számítottak...
Ez meg viccesebb: pont akkor szokas kolteni marketingre, amikor valami gaz van...


formosa1 said:
Hogy marketinges barátunk /kamm/ mire számít, azt nem tudom, de én legalább jól szórakozom...! :)

kamm:
Az jo, viszont kar, hogy hulyeseget irogatsz kozben. :)

FYI mint azt parszor leirtam mar technology & business consultant vagyok cirka husz eve (eredetileg informatikus mernok), sosem voltam marketinges egy percig sem es nem is tervezek ilyen iranyba valtani. :p


Én:
..."csak" az összes felsőfokú intézményben tanítják: amit Te is Én is megjegyeztünk,
(de az Airbus-nál nem) : "...akkor szokás(kell) költeni marketingre, amikor valami gáz van..."
 
M

molnibalage

Guest
A 11. oldalon konkrétan le van írva, hogy mire van szükségünk. 20-47 tonna teherbírás, 3-6000 km hatótávolság. Eddig hasonló konkrét számokat nem láttam.
Hát ez muris.
Mert jelenleg gyártásban levő gépek közül a 47 tonnát talán a korszerűbb új hajtóműves Il-76 tud részleges üzemanyag töltéssel, vagy még azzal sem. A 6000 km-et meg ennyivel csak a C-17 tud, csak az nincs gyártásban...
Persze ezt a doksit nem tegnap írták, csak a realitások ismertek. Bár az számomra homályos, hogy Mo-nek mi szüksége lenne olyan szállítógépre, ami minimum a középhatalmak játszótere meg a kőgazdag olajállamoké.... Meg, hogy miből....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Ebben a doksiban az A400 -at és az An 70 -et írja megfelelőnek. A c130 -at pedig csak korlátozottan elegendőnek.

Ha továbbolvasod, akkor meg olyanokat ír, hogy:

"A munkacsoport jelentése óta elérhető közelségbe kerültek azok a multinacionális megoldások, melyekkel a terheket megosztva juthatunk technikai eszközeink nagytávolságú szállítására alkalmas kapacitásokhoz. Ezeknek a körülményeknek a figyelembevételével ma már a kisebb, olcsóbb, de a jelenleginél jóval korszerűbb, nagyobb kapacitású és hatótávolságú katonai szállítórepülőgépek beszerzésében (C-27J, CASA-295, AN-74) kell gondolkodnunk. "



Gyakorlatilag minden akkor létező típust felsorol a tanulmány, hogy minden jó lenne az An-26-os helyett.
15 évvel később pedig még mindig ott tart a Honvédség, hogy két An-26-os üzemidejét akarja meghosszabbítani...

Aki az elmúlt 20 évben folyamatosan követte a HM elképzeléseinek változásait, az emlékszik hogy még BAe-146-ról is volt szó. Amikor kezdett látszani, hogy lesz valami a nagy tervekből, akkor szerelmesedtek bele a KC-390-be. De azóta jött az Airbus és lassan mindenkit meggyőz arról hogy mindenkinek az a jólfelfogott érdeke hogy európai típus legyen és bármikor idetelepít még egy csavargyárat is, ha az kell. Az amerikaiak meg állítólag rájöttek hogy a magyarok (ellentételezési)"csomagban" szeretnek üzletelni és adtak egy olyan ajánlatot, amin elgondolkodtak a döntéshozók. Persze az is lehet, hogy az egy visszautasíthatalan ajánlat volt, ezért próbálják húzni az időt a döntéssel a Trump utáni időszakra... a jelenlegi helyzetben valószínűleg az nyer, aki a legnagyobb befektetést ígéri és/vagy a legtöbb munkahelyet teremti. Hacsak már nincs régen eldöntve, pontos ütemtervvel...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 407
113
Sajnos a típus akkor kezdett "elromlani", amikor az egekbe mászó fejlesztési költségek miatt a gép ára is az egekbe került. Az ezt követő üzemeltetési gondok meg végképp kiásták az Atlas sírját...

A gyártó biztos nem fog költeni a marketingre, mert örül ha viszontlátja a pénzét. A fejlesztő országok meg már nem akarnak többet fizetni, hiszen már eddig is jóval többe fájt nekik az egész, mint amire számítottak...

Hogy marketinges barátunk /kamm/ mire számít, azt nem tudom, de én legalább jól szórakozom...! :)
Neked fingod sincs a programról kis barátom! :rolleyes:
Az Airbus kurv@ sok pénzt költött a marketingre több kevesebb sikerrel. Szaud-Arábiának lóg a levegőbe - a német fegyver embargó miatt - 15db gép leszállítása a EF2000-kel egy csomagban. Korea elég intenzíven érdeklődött a gépek iránt. Volt róla szó, hogy átvenne pár spanyol gépet is, mert nekik ugyan szükségük lesz a gépekre, csak jóval később. A szállításokat már elkezdték a spanyoloknak, de eddig csak 8-ta adtak át nekik a 27-ből. A spanyoloknak kiképző gép (T-50) kellett volna, a koreaiaknak meg szállító. Viszont a bartel áraiban nagyon nem tudtak megegyezni. Ez a beszerzés elmaradt. Ezzel együtt a koreaiaknak nem lesznek frissebbek a C-130-asai. És az Airbusnak kimondottan jók a kapcsolatai a koreaiakkal. Ugye van közös fejlesztésű helikopterük is...
 
K

kamm

Guest
Hát ez muris.
Mert jelenleg gyártásban levő gépek közül a 47 tonnát talán a korszerűbb új hajtóműves Il-76 tud részleges üzemanyag töltéssel, vagy még azzal sem. A 6000 km-et meg ennyivel csak a C-17 tud, csak az nincs gyártásban...

2006-ban meg vidaman gyartottak...

Persze ezt a doksit nem tegnap írták, csak a realitások ismertek. Bár az számomra homályos, hogy Mo-nek mi szüksége lenne olyan szállítógépre, ami minimum a középhatalmak játszótere meg a kőgazdag olajállamoké.... Meg, hogy miből....

Na, errol irtam korabban. Siman ignoralja, amit szazszor leirunk es nyomja tovabb a magaet.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 407
113
Ha továbbolvasod, akkor meg olyanokat ír, hogy:

"A munkacsoport jelentése óta elérhető közelségbe kerültek azok a multinacionális megoldások, melyekkel a terheket megosztva juthatunk technikai eszközeink nagytávolságú szállítására alkalmas kapacitásokhoz. Ezeknek a körülményeknek a figyelembevételével ma már a kisebb, olcsóbb, de a jelenleginél jóval korszerűbb, nagyobb kapacitású és 12hatótávolságú katonai szállítórepülőgépek beszerzésében (C-27J, CASA-295, AN-74) kell gondolkodnunk. "
Ne feledd! A tanulmány idején még kéjjes ábránd sem volt Z2026. 0,7%GDP volt,...nem más. :)
 
W

Wilson

Guest
Hát ez muris.
Mert jelenleg gyártásban levő gépek közül a 47 tonnát talán a korszerűbb új hajtóműves Il-76 tud részleges üzemanyag töltéssel, vagy még azzal sem. A 6000 km-et meg ennyivel csak a C-17 tud, csak az nincs gyártásban...
Persze ezt a doksit nem tegnap írták, csak a realitások ismertek. Bár az számomra homályos, hogy Mo-nek mi szüksége lenne olyan szállítógépre, ami minimum a középhatalmak játszótere meg a kőgazdag olajállamoké.... Meg, hogy miből....

Én is ezen gondolkodtam,hogy a tanulmány szerint az ideális szállítási képességet Magyarország számára a C-17s testesíti meg.Valaki igazán belinkelhetné már erre a fórumra a jelenleg érvényben lévő "fehér könyvet":):)
 
M

molnibalage

Guest
kamm:
Ugyan. :) Nem farasztom magam ill a forumot ezzel tovabb, de az onmagaban vicces, hogy ilyeneket probalsz itt eladni, mikozben par oldallal korabban mar kiderult, hogy a 1956 ota repulo, mindenben kevesebbet tudo C-130 konkretan tobbe kerul, mint az Atlas, hala a brutalis amerikai politikai nyomasnak.
Majd, ha az A400 megbízhatóan el tudja hagyni a betont, akkor erre térjünk vissza jó...?
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
Ugyan. :) Nem farasztom magam ill a forumot ezzel tovabb, de az onmagaban vicces, hogy ilyeneket probalsz itt eladni, mikozben par oldallal korabban mar kiderult, hogy a 1956 ota repulo, mindenben kevesebbet tudo C-130 konkretan tobbe kerul, mint az Atlas, hala a brutalis amerikai politikai nyomasnak. Ez meg viccesebb: pont akkor szokas kolteni marketingre, amikor valami gaz van... Az jo, viszont kar, hogy hulyeseget irogatsz kozben. :) FYI mint azt parszor leirtam mar technology & business consultant vagyok cirka husz eve (eredetileg informatikus mernok), sosem voltam marketinges egy percig sem es nem is tervezek ilyen iranyba valtani. :p


molnibalage said:
Majd, ha az A400 megbízhatóan el tudja hagyni a betont, akkor erre térjünk vissza jó...?

u.i: a JAVA-k összegabalyodtak o_O
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 927
113
Hát ez muris.
Mert jelenleg gyártásban levő gépek közül a 47 tonnát talán a korszerűbb új hajtóműves Il-76 tud részleges üzemanyag töltéssel, vagy még azzal sem.
A PSz-90 hajtóműves verziók 60 tonnát el bírnak vinni kb. 4000km-re, 50-et meg 5000km-re.
Már a korai MD/TD változatok is bő 3000km-re vittek 50 tonnát a hetvenes évek végén.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
W

Wilson

Guest
Ezt most találtam nem mai bejegyzés de egy érdekes hozzászólás egy angol A400 fórumon az A400 RAF-s alkalmazásával kapcsolatban.

https://ukdefenceforum.net/viewtopic.php?f=43&t=176&start=225

"
There are 14 a/c with the RAF at present increasing to 18 a/c as the year progresses. The aircraft are receiving a number of upgrades and will continue to do so over the next year or so.

The a400 can and is now cleared for parachuting and is currently testing 16 tonne single load drops. The issues identified with long sticks of parachutes dropping from both doors simulatiously is not unique to a400m indeed the very same issues affect c17 and c130.

The a400m can actually operate out off all the same locations as c130 Hercules in fact the a400m will operate out of landing sites with softer ground than c130, thank to German specified cbr specs and a much better landing gear. RAF have been conducting landings down the beach recently.

There is an issue refuelling helicopters and testing is in place to offer a solution should that capability happen it will most likely require the receiver to remain plugged in longer than had been planned,

Why have we retained c130. Well we were always supposed to a400m was only supposed to replace half the c130 the other half being replaced by c130js. Why mainly cost we don't have the funds to replace all the c130s with a400m and it takes time to clear all the SF profiles and gear which is currently cleared on c130. Possible osprey replacement for c130 in the future may be of interest.

As for turbo jets / props. Props are more efficent if you plan to fly low level tactic sorties also FOD is a real issue with jet engines in unprepared surfaces. The abbresive materials on the compressor blades seriously degrade engine life expectancy. It's one of the reasons why c17 spends a week in the hanger for a service every time it conducts such a landing."
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Szerintem azért pár dolgot figyelmen kívül hagytál,először is egy olyan országnak mint mi nem biztos,hogy például egy C130 beszerzése annyival olcsóbb lenne,mint az A400-é.Valamint megfeledkezel arról,hogy az A400-s a gyerekbetegségeit gyakorlatilag mára már kinőtte,illetve mivel már annyi pénzt beleöltek a fejlesztő országok valamint az Airbus is az A400-k,hogy már csak ezért sem fogják elengedni ezt a típust.
Az A380-ba sokkal többet "öltek bele" és bő 10 évesen elengedték. - A 10 évet elérő óriások meg a bontóban végzik... :(

Ha az A400M kinőtte a betegségeit, hol vannak a vásárlók...?!? - Tudod a piac nem hazudik, még a kedvedért sem...!

A sikeres Herky alapára meg kb a fele a használhatatlan Atlasnak. - Tudod én Neten fellelhető adatoknak hiszek, és nem kamm lódításainak...!