Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Apropó tengók... Valaki magyarázzon el nekem valamit. Én úgy tudtam, a II. vh óta, hogy a Földközi-tenger nyugati medencéje viszonylag sekély, így kevéssé alkalmas komoly tengó műveletekre. Akkor hogyan védik a hajókat? Ha a tengó nem tud mélyre bújni, akkor az csak koporsó....
Mi van az SOSUS-el?@notaricon "Laikin kívül nem nagyon láttam itt senkit, aki tudomást vett volna a tengókról."
Több oka is van, pl ahonnan a vita indult. Másik, hogy a tengók világa baromira egy sötét doboz, innen mint laikus kalkulálj vele, csak ne lepjen meg, ha kiderül 40év után, hogy pl SOSUS.
Irak a kecskepàsztor kategória volt es ezt te is tudod. És nèzd meg a fényes győzelem eredményét. ( Szabad nevessek?)Epic komment annak fényében, hogy Sivatagi Vihar azért volt. Az oroszok meg hol is voltak? Oh, wait. Afganisztán, kecskepásztorok és ők is hazahúztak... Soha nem vettek rész ilyen szintű éles akcióban.
Ez a poszt bűzlik attól, hogy szimplán rühelled a jenkiket. Nem kell szeretni őket - én sem teszem - csak így objektív technikai alapon zajáló vitára simán képtelen vagy.
A torony tetején làtható a szemelyzet...Szerintem csak odatették a Delta IV-es képét a norvégok. A hajók nemzetkozi vizeken haladhatnak. Kizárt, hogy a norvég partoknál egy orosz stratégiai atomtengeralattjáró a víz felszínén haladjon.
Az a tűzoltóautó a fedélzeten nagyon komoly Mondjuk nem tudom ilyen kis területen miért kell külön jármű, mindenesetre nem vacakoltak céljárművel, boltban beszerezhető megoldást választottak
Rosszul látod ezt a dolgot molni.
Az,hogy nem tudják ellenőrizni a területet egy katonai probléma amire nincs megoldásuk.Ellenben a felkelőkkel akik megtalálták a megoldást az ellenség technológiai fölényének ugyancsak katonai problémájára.
Köszönöm. ViszontAz a baj, hogy a tipikus gyök2 vagy, aki a terület ellenőrézésének kérdését összemossa azzal, hogy minden egyes alkalommal szétbombázzák az n+1-ik csoportot, akik aztán visszajönnek. Kevered a szezont a fazonnal. Ennek mégis mi a fasz köze van a AEGIS rendszer és a US Navy ASM képességét illetően...? Semmi. A magadfajtáktól megyek a falnak... Neked aztán magyarázhat bármit az ember, totálisan fejlődésképtelen vagy...
Egy terület hosszú távú megszállása már kevésbé katonai probléma. Amitől függ a sikere az már politikai-gazdasági-stb kérdés is nagyrészt.
Modernizacija. Ugyanis régen egy csőrős Zil volt a tűzoltókocsi, most meg ez a Kamaz.Pontosan két darab tuzolto auto van a fedélzeten, ha tuz utne ki. Egyszeru , de hasznos és persze olcsó megoldás
Ki mondta, hogy arra hivatkoztam? Az irtás az Sz-300-zal keződik. Nem tudom, hogy az újabb Tor mit tud és mi van a hajókon, de az eredeti Tor "csak" egy jobban összerakott Osza volt. Az újabb Tor ami szimultán is tud célt leküzdeni hány hajón van?Ha annyira obvious, akkor miért hivatkozol a Tor rendszernél a Sz-300 ciklusidejére?
Az ilyen kommenteknél érzem azt, hogy egyesek képtelen a fizikát kicsit is megvizsgálni...Mint már többször említettem 8 másodpercet számoltam rá. Ez a "megváltozott RCS-s alapján osztályozás" pedig nagyon pihent elképzelés a részedről.
Meg ahogy a Móricka elképzeli. Esetleg nézzed már meg a történelemben, hogy Dvina/Volhov/Nyvánál hányszor volt olyan, hogy tették az elműködést jelzett oszt nem lőttek le semmit. Ez csak egy input, a sok közül. Ez nem 100%-os visszajelzés.A valóságban működik a telemetria. A közelségi gyújtó visszajelez, úgyhogy azonnal tudják, hogy volt-e találat.
Ez az elmélet. Érdekes módon az orosz rendszerek nálad 100%-os elméleti szinten működnek, de bezzeg a másik oldalon...Meg egyébként is látják a radaron és az optikán is a rakéta-cél távolságot és a robbanást is. Ha van robbanás, azt a Harpoon nem éli túl. Ha nincs, akkor lehet küldeni a következő légvédelmi rakétát.
A BARCAP bármi ellen jó, ha a BARC közelében és indítási paraméteren belül van. Van rá esély, hogy a BARCAP elkapja. A tengókról és hajóról indítható ASM-ek száma az oroszoknál egy CVN + kíséretéhez képest a röhejesen kevés mennyiségben van. A tengók dettó.BARCAP? Az tök jó dolog. Csak van vele pár aprócska probléma:
1. Alapvetően nem rakéták, hanem repülőgépek ellen találták ki. "Mig screen"
Összesen 6 db ilyen hajó van. Tehát legjobb esetben 4 db aktív egyidőben és ezek is két külöm flottában vannak. Tehát a realitás 2/CBG. "picit" sovány úgy, hogy a jenki már a horizont alá lövöldözget SM-6-tal. Ráadásul a tengó ezeket egyesével egymás után tudja csak indítani, ami nagyban megkönnyíti a védekezést, hacsak nem várják be egymást a ASM-ek. A kivont Gránit helyett mikor kapnak valami új dolgot?2. Egy feltételezésen alapul, hogy honnan fog jönni a gaz ellenség. Viszont az a nyomorult Oscar például képes más irányból lőni.
De ettől még van rá esély, hogy jó helyen legyenek. Az AWCS infói alapján megjegyzem, hogy az készültségi és az 5 perces készültségi gépek felszállnak és a fenyegetés irányába repülhetnek. Ez gépenként alsó hangon 8 db AMRAAM. A két készültségi géppár leradírozza az összes közeledő Granitot elég nagy részét egy tengó esetén.Na ott azért van némi gond, mert a Granit nagy magasságon 2,5 Mach fölött közlekedik. Ha nem esnek pont az útjába a gépek, akkor kevés esélyük van időben keresztező pályára érni.
Az AWACS úgyis látja. Ezen felül az SM-6-ot nem nagyon érdekli.Még az elméletileg ismert helyzetű felszíni hajók is elkövethetnek olyan turpisságot, hogy közelebbről indítanak mint a maximális hatótáv és elkerülő pályát táplálnak a Gránitba.
Azt vágod, hogy a külső BARCAP 250 km-nél vagy messzebb is lehet? H-22-val már indítási pozícióba kerülni is sokszor izmozásos történet.Úgyhogy hiába van elméletileg jó helyen a BARCAP, ha a rakéta nem hajlandó oda jönni. Ha meg H-22-vel kínálják meg az amcsi anyahajót, akkor magas profil esetén 4,6 Mach a sebesség. Önmagban totál esélytelenné teszi a repülőgépeket és AMRAAM rakétákat.
~30-ezer láb a BARCAP.3. A sebességen túl a magasság is gond. A gépek legvalószínűbb járőrmagassága 6-8 km. A Granit "csak" 14-17 km-en röpül, mert torlósugaras és kell neki az oxigén.
Te viszont beszélsz lassan, mintha csak BARCAP lenne.De ez is eléggé megizzasztja az F-18-asokat, mert az AMRAAM-ot nem lehet akármekkora magasságkülönbségről indítani. Főleg ha nem sikerül pont szembe állni a rakétával. A H-22 viszont rakéta hajtóműves, tehát utálja a sűrű légkört. Ő 27 km magasan szeret repülni. Fentről integet a tehetetlen F-18+AMRAAM kombinációnak. Ha meg alacsony a repülési profil, akkor le kellene érnie a rakétának úgy, hogy az AMRAAM-nak még nagyobb ellensége a lenti sűrű légkör, mint a torlósugaras Granitnak.
Erre valóban lehet esély. Viszont a hordozókat védig tengók is, ők is vadászhatnak..4. A tengeralattjáróról indított rakéták esélyesen járőrvonalon belül jelennek meg.
Aki ekkora marhaságokat ír le annak lehet, hogy nem kellene magyaráznom. Szimplán te is fejlődésképtelen vagy. Szegény hülye amcsik, esetleg mond meg nekik is, hogy a BARCAP baromság..Tehát szép angol rövidítés ez a BARCAP, de az F-18 nem ilyen rakéták elfogdosására való.
Ez is faszság. A Harpoon M8. táján repül. Ezt cask utánégetővel lehet üldözni, viszotn nem is kell. Egyébként meg úgy szeretnm tudni, hogy abból a nevetséges tizenix gépből akkor mire futja összeseA Harpoon viszont más eset, mert az annyira lassú, hogy simán beéri és körbe repüli a Mig és a Szuhoj. Úgyhogy 1:0 a BARCAP javára, csak az a gond, hogy ez nem az amerikai BARCAP, hanem az orosz.
Hát ne is. Ha azzal akarsz "érvelni, akkor még nagyobb vérpistike vagy, mint gondoltam.- Zavarás (nem emlegetem annak a bizonyos hajónak a nevét, nehogy kezelhetlenné váljon a vérnyomásod)
Ez hol érdeklni az AEGIS-t? Cél, cél, ledurrantja, ha van elég rakéta és célcsatorna. (Van.)- Nagy hatótávolságú radarelhárító rakéta (még magának a Granitnak is van passzív radar üzemmódja)
Mármin BARCAP-nak nekizavarni. Hát, legyen akármekkora HMZ-je, az ARH vs SARH elég hülye ötlet... Ezt már kitárgyaltuk...- Mig-31 (utántöltéssel)
Igen, lehet ilyet is. Meg a tengóra vadászni is...- Tengós indítás
Gratulálok, ez termonuki fegyvere bevetését jeelnti...- Elektromágneses impulzus
Jó reggelt kívánok, az SM-6 aktív radaros...Amúgy mit ér az E-2D ha nem tud közvetlenül fegyvert vezérelni? Tudni fogják, hogy jön az orosz rakéta, de ettől még nem görbül meg a radarhorizont a félaktív légvédelmi rakétáknak.
Aham. És azok a képességek, amiket ma írsz azokat az orosz flotta kb. akkor tudá, ha az összes eszköz kikőtbe vonulna, felúítanák az összeset és egyszerre max hadrafoghatóság táján kivzavarnák. Jelenleg SM-6 nélkül is megvannak.. Mire az orosz valami komolyabb mennyiséget tol ki lesz SM-6. Egyébként 2013 óta szállítják őket. Ez alapján saccra százas nagyságrend már van belőle. Ez a telje orosz ASM kapacitást nézve szétszórva is több, mint elég. Ha egy CVN kísérete már 20-25 célt leszed horizont alatt, a mai orosz képességek mellett az bőven sok. És a jövő ennél több lesz...SM-6? Az tényleg jó dolog, de 2015 közepén kezdték a nagyobb sorozatú gyártást. Egyenlőre ritka madár. Az indító cellák legnagyobb részében SM-2ER pihen. Az meg ugye félaktív. Több a komoly orosz hajó elleni rakéta, mint az SM-6. Majd pár év múlva biztos más lesz a helyzet.
Senki nem mondta, hogy az, de 20 db Gránit mai szemmel a US Navy ellen a röhejes mennyiség. P-800 csere lesz. Lesz. Emlékeim szerint tettek be képet, ahol lekapták már ezeket...Nagyon furcsát álmodhattál. A Nagy Péter nem valami fegyvertelen békeladik. A fő fegyverzete a Granit. Nem veszik csak úgy le róla és hagyják üresen a helyét. Ez a fő fegyverzete a Kirov osztálynak, a Kuznyának (a repülőkön kívfül) és az Oscaroknak is. Nem dobálják ki. Legfeljebb lecserélik P-800 Oniksra. De az még rosszabb az amcsikra nézve
Az 56 db egy nevetséges mennyiség amikor egy sima CBG-nek 1 CV esetén van csak long range SAM esetén 15-18 végfázisos célcsatornája - és a CW sugárzók 30+ éve is forgathatóak voltak elég nagy szögben - és erre jön még rá a BARCAP és a RAM. A RAM-nál meg tudod ahány rakéta, annyi célcsatorna. Izé...Az a 40 db is inkább 56. Számoljunk egy picit: Oscar 24 db + Nagy Péter 20 db + Kuznya 12 db = 56 db.
Ezeket jellemzően nem egyidejúleg indítják. Más a taktika. Nem túlterhelésre játszanak, hanem áttörésre. Akár egy nuki fej feláldozása árán is. Persze lehet túlterhelésre is játszani, ha a különböző profilokon az áttörés nem jön össze.
Nem mellesleg az elmúlt 25évben gyártottak amik 70db burket ami persze kevés de legalább az egyik legleg légvédelmi/asw romboló. Az 2.8db/év.
4db 100.000tonnás hordozót.... Tény nagyon alacsonyak a számok, de eközben Oroszok mennyit?