1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Admiral Kuznyecov (Projekt 1143.5)

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Negan

Negan Well-Known Member

Kiváncsi lennék,hogy ezt a Thales féle rendszert alá lehetne e szerkeszteni mondjuk egy PC12 alá?Ha igen,az nekünk pont elég lenne AEW gépnek

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. notaricon

notaricon Well-Known Member

És mi újság a Kuznyecovval?:)

borisz, fip7, Ettemlevest and 3 others like this.
  4. Bleroka

Bleroka Active Member

Állitólag szárazföldi dokkokat próbáltak egybenyitni,de leállt a munka,jelenleg egy kormos magatehetetlen roncs,amit a vontatóhajók mozgatnak.
    85-ben bocsátották vizre,tiz év múlva tudták befejezni,35 éves,az amerikai szuperhordozókat én ugy tudom 50 év után vonják ki a szolgálatból,lehet számolgatni.

endre likes this.
  5. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ha van eszük kihajítják, mire visszajutna a szolgálatba, már a legócskább laposon is F-35B lesz, és jó eséllyel a Ford is bevethető lesz. Pénzkidobás, mivel az expedíciós/projective erejük enélkül is megvan.

Én két utat látok előttük (már ha nem vesznek kínai hajót): vagy nekiesnek a tervezett saját nagydarab katapultosoknak, vagy a rebesgetett VTOL gépet kalapálják össze és ahhoz több kisebb hajót szerkesztenek. Nem tudom mi most az aktuális stratégiai szemlélet, de ha nagyon elterjed a világban, lehet ők is beleállnak a VTOL dologba (már csak hogy legyen az F-35B-nek konkurenciája a piacon, ha már ennyire népszerű lett újabban).

endre and Bleroka like this.
  6. migfun

migfun Well-Known Member

Yak-X35? :cool:
    Csak, hogy a 35 szerepeljen benne... :D

Bleroka likes this.
  7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem, ha nem is ivatalosan, de leírták.

tonyo, pöcshuszár and Bleroka like this.
  8. Roni

Roni Well-Known Member

Ezt nem engedhetik meg maguknak. A szu-57 kéne pörögni,mert utána a 6 gen gépre kellesz koncentrálni márpedig az f-22 utódja nem VTOL lesz es bizony annal nem fogják elkövetni azt a hibat mint az f-22-nél hogy nem adják exportra ;)

gacsat and Bleroka like this.
  9. Galthran

Galthran Well-Known Member

terveztek már ilyen repülőt, nem? nem lehet leporolni a terveket vagy már elavultnak számít?

10. arbalest

arbalest Well-Known Member

Mindenképp nagy munka lenne, egyrészt modernizálni kell a terveket, másrészt eredetileg is a berepülő programja elején járt még a gép, amikor elkaszálták. Akkori beszállítók megszűntek, a tervezők azóta nyugdíjba mentek. Gyakorlatilag nulláról kellene elkezdeni a tervezést, annyi segítséggel, hogy az alap koncepció megvan a régi tervek miatt.

endre, fishbed and pöcshuszár like this.
  11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

A Jak-141 egy nem szerencsés VTOL megközelítés. Később is ötleteltek az oroszok ilyesmi megoldásokkal, de a gázdinamikai emelőerő generálás különféle variációi messze nem annyira gazdaságosak, mint a Harrier túlméretezett kisnyomású kompresszora és az arról leágazó mellső fúvócsövek, vagy az F-35B tengellyel a főhajtóműről mechanikusan hajtott, függőlegesen beépített, kontrarotáló Lift Fan-ja.

Python, endre, fishbed and 3 others like this.
  12. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Harrier nem is lett szuperszónikus.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nincs is már hozzá pilóta. Állítólag négy működőképes példánya van különböző gyárak udvarán.

14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Az egyik van Monyinoban, 141-es oldalszámmal átfestve, míg a másik a Vagyim Zadorozsnyi múzeumban.

endre likes this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én valami gyárudvaron láttam róla fényképet.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

17. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

18. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

19. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

3+ napig próbáltam beszúrni/beilleszteni(embed) egy hasonlót, de nem sikerült, Írtam Tcat-nek, gondolom: folyamatban van ... :rolleyes:

Szép munka Állítólag néha "kiszivárog" némi segítség/infó: a propaganda fontos dolog (mindkét|3-4| oldalon ;) )

20. gacsat

gacsat Well-Known Member

Lefagyott tőle a számítógépem.

Ezen oldal megosztása