Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
legalábbis egyenlőreA legdurvább hogy 2015-ben már tesztelték az első prototípust 14 kínai cég vett részt a fejlesztésben És a rendszer immunis lesz a zavarásra.
Az űrhajókövető-hajók tényleg nem azok, de a videóban van pár romboló is, azokon meg AESA van.17 ilyen radaros hajójuk van, de azok tányérosak. Szerintem nem AESA radarok.
Ez milyen elven működik - halandó nyelven persze - lát egy fotont, azután mi?A kvantum radar egyetlen fotonfelismeréssel elérheti a 130 km-t. Legalább négy kínai intézmény, köztük a tizennegyedik CETC is hozzájárult a fejlesztéséhez.
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_radarEz milyen elven működik - halandó nyelven persze - lát egy fotont, azután mi?
160 km-ről képes és 30 célt tud követni egyidőben.követni
Ebben mi a vicces? Hasonló méretű a két gép orra.Khöm khöm a vicces az hogy a Su-57-es radarja is ilyesmire képes
Van itt egy másik érdekes radar. Roni linkelte előbb a képet, de beteszem én is.
Ez egy "photonics based radar". Olvasom a wikit, de annyira nem értem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Photonic_radar
Ebben mi a vicces? Hasonló méretű a két gép orra.
Amennyire tudom, az pletyka volt. Egyébként miért, az F-22 radarja jobb, mint az Super Horneté vagy az F-15-é? A radar pont nem függ össze azzal, hogy hányadik genes a gép. Adott technológia mellett a méret, számítási és hűtési kapacitás számít, ha jól tudom. Bőven benne van, hogy a MiG-35 radarja nyers teljesítményben hasonló képességű, mint a Szu-57-esé. Ahogy a Golden Eagle radarja tudja azt (vagy mivel nagyobb és jóval újabb, akár többet), mint a Raptoré.Csak érdekes mert eleinte 60 db célt említettek a szu-57nél majd később 30-at .Alig ha hiszem hogy a két radar azonos képességú és teljesítményű
Ez sem lesz világmegváltó dolog, lényegében egy lézerradar (lidar). Régóta létezik, használják a világon mindenre, ez egy jó kis összefoglaló:
https://oceanservice.noaa.gov/facts/lidar.html
A baj ezzel annyi, ami a fedélzeti lézerekkel is - közeg, vagyis időjárásfüggő (közegenként más lézerfreki kell, és mivel a közeg állapota nem állandó, így nepces). Viszont jó kiegészítője a hagyományos radaroknak, szerintem egymásba integrálják őket és az EMCON alatt használják.
Inkább az ESA a jobb analógia sztem, de a többi ül.Dehogy. A fenti cuccnak semmi köze nincs a lidar-hoz. Ennél a jelgeneráláshoz használnak lézert, de maga az eszköz ugyanúgy rádióhullámokat bocsát ki, mint bármilyen radar.
Itt van róla leírás.
https://www.researchitaly.it/uploads/7720/progetto_phodir.pdf?v=cff8b89
Tulajdonképpen egy ahhoz hasonló evolúciós lépés ez, mint az AESA technológia megjelenése volt.
Inkább az ESA a jobb analógia sztem, de a többi ül.
Mindenki marha kíváncsi szerintem, hogy mit lehet kisütni belőle.Jogos. Kíváncsi leszek, mi sül ki ebből a tech-ből.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..