1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Vastaps. Ha EU-s állampolgárként műszaki átvételre mész Ausztriába, Olaszországba, Belgiumba, Hollandiába, Franciaországba, akkor 10 nappal elōtte minimum be kell jelentened az ottlétedet - mert ugyebár betegbiztosítást kell fizetned arra az idōszakra. Ha nem teszed meg és elkapnak, akkor 5000€ bírság...

Ez a kitétel az Ausztriába átruccanós munkavállalást is érinti.

Valahogy furcsa, hogy ez a nagy szigor a visszaszökött IS-katonák esetében nem jelentkezik, vagy valahogy senki sem aggódik az "okosban" becsempészettek egészségügyi ellátása miatt (nekik jár)

Továbbra is az a véleményem, hogy a világ egyik legnagyszerűbb találmányát (Európa) rábízták a legostobább bagázsra (Brüsszel) ...

2. MuldR

MuldR Well-Known Member

Vagy mint a GDPR esetén meggondolják, hogy 1 db hiba miatt kifizessenek-e milliárdokat vagy az egész EU-t geolockolják és nem szolgáltatnak ide.
    Én ez utóbbit tenném, akárcsak sok más cég :p

3. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Nem a gombhoz keressük a kabátot. A YT számára is nyitva állnak más technológiai és jogi lehetőségek, pl. hogy leszerződik az európai közös jogkezelőkkel, és ahogy minden platform, a YT is bejelenti az algoritmusok által felismert jogosított tartalmat, és befizeti utánuk a filléres jogdíjakat. Így működnek pl a rádiók is, és a már rég hatályos tv-ek alapján így kellett volna elinduljon anno a YT és a FB is. De inkább beleszartak a helyi jogszabályokba már az elején, hogy gyarmatosíthassák a globális reklámpiacot. Ha pedig ma nem akarnak jogkövetően működni, és inkább a szűréssel-letiltással próbálkoznak? Bukjanak meg, én meg majd pityergek egy kicsit a sarokban, de most dolgoznom kell. :)

blitzkrieg likes this.
  4. Morishima

Morishima Well-Known Member

Az én hibám hogy olyan dologról írtam amit az emberek többsége nem ért mert nincs rá szüksége, de tökéletesen tudom miről beszélek, és ezért továbbra is kitartok annál amit mondtam, a kicsiknek a mostani rendszer jobb, és ha nem képesek benne érvényesülni, az a saját hibájuk amiért nem tanulnak eleget. A több milliós organikus elérés pedig létezik, de azok a tartalomgyártók/cégek csak álmodnak róla akik csinálnak valamit de marketing alapfogalmakat sem ismernek.
    Ja, az én stratégiám nem a multik marketingstratégiája, hanem niche marketing (talán részpiac lehet a magyar megfelelője), a multik marketingjéhez igazad van, pénz pénz és még több pénz kell ha pedig van tehetség is akkor azt nevezik világsikernek.
    De befejeztem a mondandóm lényege tényleg csak annyi hogy a mai rendszer mindeninek jobb mert olcsóbb és a kicsiknek kedvez.

Ooorky likes this.
  5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Milyen "más technológiai lehetőségek"?

Ha én pl. egy repülős zenés videót akarok csinálni egy airshowról (mondjuk Ostraváról), akkor majd gondolod a világ összes száma közül tudok majd licenszelni zenét? Vagy egyáltalán bármit? Jelen állás szerint erre lófasz lehetőség van tudtommal akkor is, ha fizetnék.
    Opció nem lesz és szépen levágnak. Tehát akkor sem tudok semmit csinálni, ha legálisan szeretném. Jelenleg ez ma a helyzet. Vagy majd szerinted, ha ismert is lenne mondjuk, hogy kinek a tulajdona XY szám, akkor majd egyesével tárgyal minden kis hallal a cég?
    Hol van az a felület, amin kideríthető, hogy XY zeneszám kinek a tulajdona? Hol van az, hogy pár kilikkeléssel licenszelhessed...?

Ameddig ez nincs.... Az A13/17 alapelve magasztos, csak technikai képtelenség. A digitális tartalom előállítási módszere miatt az.

zeal, fip7 and Ooorky like this.
  6. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Zeneszerzők belerakhatják a mintájukat az algoritmusba, ami szűri a jogvédett tartalmakat, de akár kézzel is jelentheti ha talál egyet, ilyenkor a videó reklámbevételét ő kapja.
    Mondjuk ez jóskapistán nem segít akinek a zenéit a kocsma törzsközönsége hallgatja változó lelkesedéssel és szeretne magyar szokásként pénzt kapni minden feltöltött videó után, hiszen az ő zenéjét is ellophatták volna.

7. molnibalage

Na, de ha én pl. egyáltalán nem akarom monetizálni a videómat, akkor mi van?

8. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Akkor is rak rá reklámot, ha a jogtulajdonos benyújtja rá az igényt (egy kattintás, ha nem automatizálta). Én se rakhatok rá reklámot, claim-elt videóimon mégis van.

Egyszer el akartam küldeni havernak egy részletet egy filmből, privát feltöltésként se engedte, pedig a tükrözős módszerrel is próbálkoztam, a 10mp-es szinkronos beszélgetést azonnal kiszúrta...

9. FilcTroll

Tök egyszerű pedig. :) Feltöltöd a videót, egy SoundHound-szerű algoritmus felismeri a videódban a zenéket, a rendszer évente automatikusan elküldi a közös jogkezelőnek a felhasznált és lejátszott zenék adatbazisát és tadam. Nem kell semmit csinálnod. :)

10. molnibalage

Ez elvnek szép, csak nem működik.

11. FilcTroll

Csak odaérünk, ahová a jogalkotó igyekszik: ma még nem működik, de működjön így. A rádiók és tévék már rég így működnek, az adásvezérlő sw kiköp egy xml fájlt, a jogkezelők feldolgozzák, felosztják a pénzt a jogosultak között és kész. Olyannyira működik, hogy a jogkezelők nemzetközileg összehangoltan, precízen leszerződve tartanak nyilván minden jogvédett tartalmat, azaz a spanyol szerzőkhöz is eljut a pénz mondjuk Lengyelországból.

12. molnibalage

A rádiók és TV-k által sugárzott tartalom mennyisége hangyafasznyi mennyiségű és sokkal könnyebb technikailag a feladat. Nincs több millió tartalomgyártó és nem kerül fel percenként mittomén hányszázórányi videó és zene rá.

zeal likes this.
  13. MuldR

MuldR Well-Known Member

14. FilcTroll

Dejszen most is figyelik az algoritmusok a feltöltött zenéket... Csak nem letiltani kell, hanem lejelenteni az eredményeket. Naaaaagy fájlok lesznek, de korántsem lesznek kezelhetetlenek. Nem a technológia itt a kérdés, hanem a jogkövetési és fizetési hajlandóság.

15. molnibalage

1. Ameddig az emberek számottevő részének mission impossible the böngésző addon megtalálása és telepítése addig egészen biztosan nem fognak tömegek a darkweb felé mozogni.
    2. Attól, mert rejtve üzemel valami erőforrást ki fog alátenni? Ki ad Googoe szerverfarm méretű hátteret ott?

16. Morishima

Morishima Well-Known Member

Az a baj az átlag emberek fel sem fogják ezeknek a minden napra jutó Európában kreált f*szságok a súlyát, oké ez most még csak Ausztria, de holnap már az eu parlament, az unió olyan brutális mértékben gyilkolja magát minden tekintetben versenyhátrányba a többi területtel szemben hogy az felfoghatatlan, erre mondanák az összeesküvés hívők hogy "azért mert a...." pedig csak a hatalmas hozzá nem értés, hülyeség, és szorgalom kell hozzá és kész is.
    Az emberek meg csak néznek és nem értenek belőle semmit és azt se tudják miért lesz megint egyre sz*rabb a világ és majd keresnek valami bűnbakot akinek nem feltétlenül van hozzá köze. Áhhh... európa... de szomorú jövője lesz

blitzkrieg likes this.
  17. FilcTroll

Ez a "gyűlöletbeszéd" elleni fellépés tényleg súlyos baromság, de sztem ne mossuk össze a többi vitatott temával. :)

18. boki

boki Well-Known Member

Ég a párizsi Notre-Dame

19. boki

boki Well-Known Member

20. notaricon

notaricon Well-Known Member

Jelképszerű...

fip7, svajcibeka and FilcTroll like this.

Ezen oldal megosztása