Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ezen a fórumon mindenki mindenhez ért :D:D...és mindinki alapból hülye ha nem kérdez......Én 200 ház után telibekakilom mi a "jó" vagy mi a "szar"......a gazda szerint..(amúgy Ő a legokosobb lény a világon:):))...tisztelet a kivételnek...én azt csinálom amire kérnek és fizetnek:D:D:D......és úgy látom nagyon jól el vagyok :p:pvele....Ha megkérdez szívesen válaszolok,de már nagyon régen nem akarom őket meggyőzni menet közben semmiről
Vannak jó kőműves vállalkozók, én is ismerek ilyeneket. Meg olyant is aki padlóra vágta a százmillás cégét. Sokféle van. :)

Remélem te a jók közé tartozol. Mondjuk nem is te kezdtél el triviális módon beszólogatni... :rolleyes::D Ugye az már megmutatta milyen mélyen húz szellemileg és erkölcsileg is az a csávó. Ezt mindig elfelejtik az ilyen észlények ! :):cool:
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Jó megközelítés ! Ezért nem lesz napelemem ! A hőszigetelés viszont jó ha ésszel van készítve ! A ház energetikáját komplexen kell megtervezni és elkészíteni ! Sajnos sok technológiáról csak idővel derül ki , hogy xart se ér ! A szigetelés egy kényes téma (pont ezért szereztem be egy komoly PUR szóró gépet és dolgoztam ki a saját PUR homlokzati "rendszeremet"(qrva nagyképűen hangzik de a szabadalmi hivatalból nem dobták vissza) mert jelen pillanatban ez a csúcs jobb lamda értékkel mind bármi elérhető szigetelés és szakadás/toldás/hőhíd nélküli azok minden előnyével , hátrányaik nélkül !





Soha nem költenék én sem napelemre...mármint ha nekem kellene érte fizetni.....Nekem full nettóban jönne ki a saját cégemre,de így sem jön vissza soha(magánházról beszélek)...2008-ban építettem könnyűszerkezetest magamnak...8 cm HC van rajta 30 cm mennyezeti szigetelés....amíg gázzal fűtöttem addig sem volt soha az éves díj 90.000 ft-nél több...(bruttó 115m2 a ház)....5 éve vízteres kandallót használok,ha nincs kedvem akkor bekapcsol a kazán.....és akkor a gépészem mondja....Zoli hidd el visszajön az ára.....mondom minek :eek::eek::eek:???.....Mondom neki 9.500 ft a havi villanyszámlám...és erre nyomjak napelemeto_Oo_Oo_O....Ja és legyen full ronda a ház a sok naplem miatt.Inkább elnyarolom minden évben a lovét....
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Vannak jó kőműves vállalkozók, én is ismerek ilyeneket. Meg olyant is aki padlóra vágta a százmillás cégét. Sokféle van. :)

Remélem te a jók közé tartozol. Mondjuk nem is te kezdtél el triviális módon beszólogatni... :rolleyes::D Ugye az már megmutatta milyen mélyen húz szellemileg és erkölcsileg is az a csávó. Ezt mindig elfelejtik az ilyen észlények ! :):cool:
Persze,hogy van csak meg kell fizetni...10 éve ugyanazok az alvállalkozóim...sőt őszintén mondom 1-2 a barátom is....csak így lehet pró és kontra.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 688
32 349
113
Soha nem költenék én sem napelemre...mármint ha nekem kellene érte fizetni.....Nekem full nettóban jönne ki a saját cégemre,de így sem jön vissza soha(magánházról beszélek)...2008-ban építettem könnyűszerkezetest magamnak...8 cm HC van rajta 30 cm mennyezeti szigetelés....amíg gázzal fűtöttem addig sem volt soha az éves díj 90.000 ft-nél több...(bruttó 115m2 a ház)....5 éve vízteres kandallót használok,ha nincs kedvem akkor bekapcsol a kazán.....és akkor a gépészem mondja....Zoli hidd el visszajön az ára.....mondom minek :eek::eek::eek:???.....Mondom neki 9.500 ft a havi villanyszámlám...és erre nyomjak napelemeto_Oo_Oo_O....Ja és legyen full ronda a ház a sok naplem miatt.Inkább elnyarolom minden évben a lovét....
Jo ez a napelem olyan mint a kompakt feny cso volt /energia takarekos./ egy hagyomanyos izzo kerult 140-160 ft ba evekig kevesbe hasznalt helysegekben evtizedekig elvilagitott.

Majd jott a sok nagyokos hogy vegyel energiatakarekosat mert megterul mert csak otodet fogyaasztja. /kozbe meg 7-8000 ft volt db ja es ha egy evet kibirt akkor az egy nagyon jo db volt./
Ma kapni olcsobban par ezerert de azok se nagyon birnak ki egy evnel tobbet. A dragabbak persze birjak csak az aruk is huzosabb... Bar energiatakarekos /nem mondom zold meg minden./ densoha nem terul meg... /arrol nem is beszelve hogy amiota emergiatakarekosak az izok nincs az mint reg hogy kapcsold le a lampat ha nincs szukseged ra.../vegeredmenybe lehet tobbet is fogyaszt no meg higany.../

A led mar masteszta. Az valoban penztarca barat es kornyezetkimelo.... /erdekes hogy azt nem reklammozak igy miga a kompakt fenycsoveket ami se nem volt gazdasagos se nem igazan kornyezetbarat az hudezold volt es persze nagyon jo uzlet es megterul...no persze./
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and deze75

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Jo ez a napelem olyan mint a kompakt feny cso volt /energia takarekos./ egy hagyomanyos izzo kerult 140-160 ft ba evekig kevesbe hasznalt helysegekben evtizedekig elvilagitott.

Majd jott a sok nagyokos hogy vegyel energiatakarekosat mert megterul mert csak otodet fogyaasztja. /kozbe meg 7-8000 ft volt db ja es ha egy evet kibirt akkor az egy nagyon jo db volt./
Ma kapni olcsobban par ezerert de azok se nagyon birnak ki egy evnel tobbet. A dragabbak persze birjak csak az aruk is huzosabb... Bar energiatakarekos /nem mondom zold meg minden./ densoha nem terul meg... /arrol nem is beszelve hogy amiota emergiatakarekosak az izok nincs az mint reg hogy kapcsold le a lampat ha nincs szukseged ra.../vegeredmenybe lehet tobbet is fogyaszt no meg higany.../

A led mar masteszta. Az valoban penztarca barat es kornyezetkimelo.... /erdekes hogy azt nem reklammozak igy miga a kompakt fenycsoveket ami se nem volt gazdasagos se nem igazan kornyezetbarat az hudezold volt es persze nagyon jo uzlet es megterul...no persze./

Kétféle volt ami jó volt, az egyik az a Tungsram égői (ez magyar, de már nem, 23W 1500 lm kb. 3000 K), később jelent meg az Osram (Duluxstar, ez német, 24W 1500 lm 3000 K). Én csak 23-24W-osakat használtam. Sokáig elmentek, évekig, azok tényleg jók voltak, megfelelően erős meleg fényt adtak, nem azt a kék hegesztőfényt (az 5000 - 6000 K színhőmérsékletű). Ugyan elvileg nem lehet egyik típust sem javítani, de én simán szétszedtem őket és javítottam. Volt ami 14 évet is elment a felújításokkal, szinte semmit nem csökkent a fényereje. Azok nem zabálták fel a csöveket, mint az olcsó tranzisztoros bóvlik ! (ezek fet-esek voltak, és indulás után leállt a fűtőszál melegítésük, az olcsóké soha... :D:D)

Szóval nem a technológiával volt ott sem a baj, hanem az emberi gyarlósággal. Amúgy a drágákban a kondenzátor halt meg mindig. Azokat meg tudták volna csinálni bagóért, hogy simán elmenjenek 10-15-20 évet !!!!!! De szándékosan lexarta mindenki ! Jobb ha tudjátok, ilyen most is a világ. :eek::D:D Semmit nem változott !!!

A ledes világítás... Tényleg jó, ha nem lenne az is úgy elbaxva, mint az energiatakarékos fénycsöves. Ismerem az egészet keresztben hosszában, és nem lehet kapni szinte egyetlen olyant sem, ami valahol ne lenne elbaxva !!!! :D:D Nem viccelek sajnos ! Úgy voltam vele, hogy végigvettem több különböző évben is a jónak tűnő palettát, gyári termékekből. Mind valahol el volt cseszve ! A drágák is, meg az olcsók is. Én ugye tudok profit készíteni, de már nem akartam gyártani magamnak, inkább vettem volna gyárit. De olyat nem találtam sokból sem ami jó és nem fosik be 1 éven belül !!!!:D Így történt aztán, hogy kész, megfelelő minőségű használható ledekből és alap panelekből készítettem nagy fényerejű könnyen szervizelhető ledes lámpákat ahova nagy teljesítményű minőségi és olcsó fényforrások kellettek, máshol meg maradtak egyenlőre a Tungsram és Osram fénycsövek, még mindig megy belőlük vagy 20 db ! :eek::D:D Már ki van találva 3 éve a kiváltásuk, saját gyártmányú kb. 50 éves kihordási idejű ledes profi égők lesznek. A legjobb ledekből, olyan áramforrással, ami lazán ki fogja bírni az 50 évet.

Na ezt csak azért írtam, mert ebben is otthon vagyok, és a mai világ is ugyan olyan xar a ledes világítással, mint a korábbi ! Csak hogy tudjad...:rolleyes::D (a világgal van most is a baj, ahogy mindig is... :))
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
Ez nem így van. Akkor lesz a gyerek magyar állampolgár, ha legalább egyik szülő magyar állampolgár. Vagy a gyerek magyarországon született, de a szülők állampolgársága ismeretlen. Ez nem minden országban van így. Az USA -ban pl. automatikusan állampolgár lesz, aki ott születik.
Alapvetően így van, de van kivétel. Amennyiben a szülők ismeretlen állampolgárságúak. Magyarul, ha szülők letagadják a gyereket, és Magyarország területén, vagy légterében születnek, akkor érvénybe lép a jus sol. És igen, ha az ország aláírta a légitársaságaira vonatkozó egyezményt, akkor a különben hontalan gyereket a légitársaság illetékessége szerint anyakönyvezik. Ha viszont egyik módon sem megállapítható az állampolgárság, akkor a légtér dönt.
Forrás
Törvény: 1993. évi LV. törvény 3. § (3) bekezdés b) pontja

Szerintem ... :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az enyém vegyes építésű; egy sor tégla, két sor vályog. Majd megyek szaktanácsért, ha a szigeteléshez érek :cool:


A téglát kiegyenlítésnek rakták bele mert az már akkor szabvány volt míg a vájok téglát ahány hely annyiféle méretben verték ! Ez annyiban okoz problémát , hogy a teljesen más a lambda értékük és a tégla sornál hőhíd keletkezhet ! de ha vagy 50-60cm a falad akkor ezt pont xard le . A szigetelés viszont csak és kizárólak kasírozott vagy minimum merevített kőzetgyapot lehet , cement alapú "drájvitolással" és szilikát alapú festékkel festve . Mert ha csak 1 réteg a felsoroltakból légzáró már akkor be fülled a szigetelés (a kőzet gyapot valameddig tolerálja) és a pára miatt elkezd szét ázni/mállni a vájok ! De ha kel segítek szívesen mert kihívás ! A volt ládházi házamat már elbaxva vettem mert polisztirollal volt szigetelve , de mivel nem bontottam meg így nem is láttam az esetleges bajokat !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Jo ez a napelem olyan mint a kompakt feny cso volt /energia takarekos./ egy hagyomanyos izzo kerult 140-160 ft ba evekig kevesbe hasznalt helysegekben evtizedekig elvilagitott.

Majd jott a sok nagyokos hogy vegyel energiatakarekosat mert megterul mert csak otodet fogyaasztja. /kozbe meg 7-8000 ft volt db ja es ha egy evet kibirt akkor az egy nagyon jo db volt./
Ma kapni olcsobban par ezerert de azok se nagyon birnak ki egy evnel tobbet. A dragabbak persze birjak csak az aruk is huzosabb... Bar energiatakarekos /nem mondom zold meg minden./ densoha nem terul meg... /arrol nem is beszelve hogy amiota emergiatakarekosak az izok nincs az mint reg hogy kapcsold le a lampat ha nincs szukseged ra.../vegeredmenybe lehet tobbet is fogyaszt no meg higany.../

A led mar masteszta. Az valoban penztarca barat es kornyezetkimelo.... /erdekes hogy azt nem reklammozak igy miga a kompakt fenycsoveket ami se nem volt gazdasagos se nem igazan kornyezetbarat az hudezold volt es persze nagyon jo uzlet es megterul...no persze./


Az energia takarékos a multik szerint nem azonos a költség takarékossal !

A led egy fokkal jobb , de ott a legjobbaknál is évi 1-1/2 % fényvesztéssel kalkulál a világítás szimulátor !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Ha már világítás, nagyságrendi információk mindegyik kategória szokásos/átlagos árú, hétköznapi elérhetőségű termékét figyelembe véve:

- izzók: 1-(esetleg)2%-os hatásfok, a átlagosnak vett élettartam (ebben az összehasonlító felsorolásban),

- energiatakarékos neoncsövek: 4-5%-os hatásfok, hullámzó minőség(az olcsóbbak többsége), drága: rövid élettartam(az átlagos árú 2-3-4-500 HUF), élettartamra vetítve(sok csere, kérdéses garancia/vissza-csere) már nem éri meg, a LED jobb,

- LED "izzó", 5-6-7 (?)%-os hatásfok, gyakorlatilag "örök-élet"(10.000 óra ! ! ! :) ), ár/érték/megterülés viszonylatban -jelenleg- a legjobb választás, lassan izzólámpa árban is lehet kapni. Az olcsóbb termékek "nagyvonalúak" azt írják általában, hogy: " termékünk 75W-os izzóval egyenértékű" ...na akkor az (szinte mindig) az "eggyel kisebb", 60W-ossal egyenértékű. ...de így is sokkal gazdaságosabb/energiatakarékosabb mint az izzós(neonos) termékek.

Ez kb. az én tapasztalatom.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ha már világítás, nagyságrendi információk mindegyik kategória szokásos/átlagos árú, hétköznapi elérhetőségű termékét figyelembe véve:

- izzók: 1-(esetleg)2%-os hatásfok, a átlagosnak vett élettartam (ebben az összehasonlító felsorolásban),

- energiatakarékos neoncsövek: 4-5%-os hatásfok, hullámzó minőség(az olcsóbbak többsége), drága: rövid élettartam(az átlagos árú 2-3-4-500 HUF), élettartamra vetítve(sok csere, kérdéses garancia/vissza-csere) már nem éri meg, a LED jobb,

- LED "izzó", 5-6-7 (?)%-os hatásfok, gyakorlatilag "örök-élet"(10.000 óra ! ! ! :) ), ár/érték/megterülés viszonylatban -jelenleg- a legjobb választás, lassan izzólámpa árban is lehet kapni. Az olcsóbb termékek "nagyvonalúak" azt írják általában, hogy: " termékünk 75W-os izzóval egyenértékű" ...na akkor az (szinte mindig) az "eggyel kisebb", 60W-ossal egyenértékű. ...de így is sokkal gazdaságosabb/energiatakarékosabb mint az izzós(neonos) termékek.

Ez kb. az én tapasztalatom.


Az nem kérdés , hogy a LED a jelen és valszeg a jövő is ! A saját tapasztalatom , hogy tudatosan épített elektromos rendszerbe integrálva brutális energia megtakarítás úgy érhető el , hogy a megvilágítási fényerő akár duplázható mert sokkal homogénem és tervezhetőbb a világítás . Az élettartamokra kíváncsi leszek mert a kompakt fénycső óriási csalódás volt (mondjuk a korai ledek is ) .
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Az nem kérdés , hogy a LED a jelen és valszeg a jövő is ! A saját tapasztalatom , hogy tudatosan épített elektromos rendszerbe integrálva brutális energia megtakarítás úgy érhető el , hogy a megvilágítási fényerő akár duplázható mert sokkal homogénem és tervezhetőbb a világítás . Az élettartamokra kíváncsi leszek mert a kompakt fénycső óriási csalódás volt (mondjuk a korai ledek is ) .

Vannak vélemények, hogy a LED-eknél a vibrálás(a legtöbb termék vmilyen frekvenciával ki-be kapcsolgatja magát), illetve szín-spektrum/szín-hómérséklet probléma lehet. Akár igaz is lehet, de én igyekszem nem a falak/LED-ek között leélni az egész életem, úgyhogy most el is megyek 1-2 órára... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
- LED "izzó", 5-6-7 (?)%-os hatásfok, gyakorlatilag "örök-élet"(10.000 óra ! ! ! :) ), ár/érték/megterülés viszonylatban -jelenleg- a legjobb választás, lassan izzólámpa árban is lehet kapni. Az olcsóbb termékek "nagyvonalúak" azt írják általában, hogy: " termékünk 75W-os izzóval egyenértékű" ...na akkor az (szinte mindig) az "eggyel kisebb", 60W-ossal egyenértékű. ...de így is sokkal gazdaságosabb/energiatakarékosabb mint az izzós(neonos) termékek.
Viszont baromi szar a fényük.Rühellem őket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Sokféle van próbálgatni kell ! Direkt fényben nekem se tetszik de szórtban jó és a trend szerint mást most nem kapsz illetve nem érdemes beépíteni . Az viszont tény , hogy a fénycsövek minden fajtájától jobb !
Nekem sehogy se tetszik.Mindenhogyan természetellenes éles fénye van.Általában kifejezetten pocsék kápráztató éles szar.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Viszont baromi szar a fényük.Rühellem őket.
Na meg fényerőszabályzós lámpáknál hiába írják kompatibilisnek az ugyanakkora teljesítményű ledek erősebb fénnyel világítanak minimál állásnál, mint a hagyományos vagy halogének és eléggé baszkurálja a szememet. Egyedül a filament ledek amikkel úgy-ahogy kiegyezek de érdemes interneten nézegetni hagyományos izzókat mert szerencsére lehet még kapni belőlük
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vannak vélemények, hogy a LED-eknél a vibrálás(a legtöbb termék vmilyen frekvenciával ki-be kapcsolgatja magát), illetve szín-spektrum/szín-hómérséklet probléma lehet. Akár igaz is lehet, de én igyekszem nem a falak/LED-ek között leélni az egész életem, úgyhogy most el is megyek 1-2 órára... :cool:

Írtad hogy villogás, stb.
Valóban van ami villog, led meghajtótól függ. Vannak a direkt 230-ról üzemelők, azoknak a legtöbbje is villog valamennyire. Ez nem csak villogás, hanem élettanilag sem kedvező, ahogy a fénycsöveknél sem. Viszont nem kell ennek így lennie, megfelelő ledmeghajtót kell választani, akkor ez nem fordul elő. Azt nem árt azért tudni, hogyha elektrolit kondenzátor van a rendszerben, márpedig mindegyikben van ilyen, akkor az élettartama korlátozott. Normál elkonál 3000-5000 óra az élettartam, ezután elkezd haldoklani. Van megoldás, de mai kommersz gyártástechnológia nem szokta használni. (mert a megoldása többszörösen drágább) Ez pedig az elektrolit nélküli kerámia kondenzátorok alkalmazása. Mint elektronikai szakember mondom ezt. Én is ilyeneket fogok majd alkalmazni a saját részre készülő ledes lámpáimba.

A szín-spektrum / szín-hómérsékletre a következőt tudom mondani: 3500-4000 K (white) színhőmérséklet felel meg kb. a természetes fehér fénynek, ilyet érdemes választani beltérre, ahol sokat tartózkodunk. A 2500-3000 K az az un. meleg-fehér (warm white), ez az olyan rózsaszínes - enyhén pirossas színű. A hideg fehér (cool white) az az 5000-6000 K színhőmérsékletű. Ez csak kültérre és épület / csarnok közlekedés céljából történő bevilágítására ajánlott, munkához semmiképp. Ennek a színe olyan kékes. Ezen felül is van még egy kategória, az a "Daylight", ez 7000-8000 K színhőmérsékletű. Számomra ez csak a hegesztő ívfénnyel egyeztethető össze, nem is használok rá magyar elnevezést, mert minek. Egyébként az energiatakarékos fénycsövek között ugyan ez a színhőmérséklet kategóriák voltak használatban.

Tehát beltérre a sima fehéret (3500-4000 K) vagy a meleg-fehéret (3000 K) tudom ajánlani. Persze ízlések és pofonok, mindenki olyat vesz, amilyen számára szimpatikus, ezeket én csak javasolom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Nekem sehogy se tetszik.Mindenhogyan természetellenes éles fénye van.Általában kifejezetten pocsék kápráztató éles szar.
És ez milyen cél és teljesítményre igaz? Nekem most már minden lámpám LED-es és semmiféle különbséget nem érzek. Azelőtt kb. 4-6 havonta lehetett cserélni a 60W izzót, ami csinálta a meleget. 2 éve nem vettem fényforrást. Egy darabot sem.

A KF fikázását sem értem. Otthon a nappaliban nem is tudom mikor volt cserélve, amikor otthon laktam még. Talán 10 év alatt, ha egyszer. Nem tudom felidézni, hogy a fater vagy muter mikor cserélte ki valaha a gimi és egyetemi diplomavédésem között ami úgy laza 7 év év volt.