Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcatmwi

New Member
2020. július 23.
10
14
3
Jó estét! Nem találtam új felhasználóknak fenntartott bemutatkozós topicot, ezért itt köszönök be. Bár a T. törzsközönség jelentős része úgyis ismer máshonnan. Esetleg az Aranysas/Regiment magazinból.

Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy folyamatosan keresünk új cikkírókat. Mostanában panaszkodtak, hogy kezd "száraz" lenni a lap. Mivel a csap alá nem tehetjük be, ha valaki íráskényszert érez, akár nekem is jelezheti.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem a hőszigetelő képessége a jó (egyik tömör anyagnak sem az) hanem a hőmegtartó képessége.

Az agyagnak, kerámiáknak magas a fajhője, ezért a vályogház vagy a tömör, vastagfalú régi épületek olyan, mint a cserépkályha. Lassan melegszik fel maga a fal anyaga, és lassan is hűl ki, így a nyári meleget, téli hideget sokáig raktározza, nincs hirtelen lehűlés vagy felmelegedés, szinte állandó a mikroklíma. Ehhez megfelelő falvastagság (tömeg) kell, ami pusztán a vastagságból kiad valamennyi hőszigetelést is. Ezért olyan kellemes nyáron, mert télen lehűlt falazat sokáig kiadja a hűvöset, télen meg fordítva.

Rosszul, ötletszerűen elhelyezett szigeteléssel, nem lélegző festékkel (nem véletlenül használtak meszet) utólagosan jól el is lehet k*rni ezeket, mert vizes lesz vagy dohos. Modern sokkamrás, légmentesen szigetelő ablakokkal is csodálatos penésztelepeket lehet létrehozni.

Jó, nem akarok veled nagy vitába szállni, de kb. erre számítottam is amikor írtam a posztot, mert már előre tudom mi fog előjönni másoktól. :)

Nos mint írtam, nem keveset tudok a hőszigetelés, fűtés, nedvesség és pára témáról, nem is akármilyen linket tettem be ebben az ügyben Ooorky-nak segíteni tájékozódni. Egyébként ha már a fal (vályog, de lehet tégla is) penészedésnél tartunk, te mit tudsz a párakicsapódási pontról ? :) Elárulom hogy táblázatból kell nézni több paraméter miatt, és simán létrejöhet a falon belül is, ha rossz a hőszigetelésed, van elég delta T-d, és akkor is vizesedni kezd a fal, méghozzá a falon belül, ha amúgy tökéletes a szigetelése. :)

A hőszigetelő képességet az a fajlagos hőáteresztő képesség x falvastagság, a hőáramlás nagysága pedig a fal két oldala közötti delta T hőmérséklet különbségtől függ.

Amiről te írsz az egy nagyon fontos dolog, a hőtároló tömeg, amit a beépített anyagok össztömege képvisel, és ez jó ha nagyobb. Ezért jó például egy rossz hőszigetelő kisméretű hagyományos téglából épült vastag falú lakásból jó hőszigeteléssel modern lakást készíteni, mert nagy lesz a hőtároló tömege, így többféle fűtési móddal is stabil hőmérséklet alakítható ki benne. A hőtároló szerepben minden beépített építőanyag részt vesz, így a tégla, habarcs, vakolat, födém és gerendázat, az aljazat és az alatta lévő részek, stb. A jó lakás tökéletesen víz-szigetelt száraz falú, nagy beépített tömeggel rendelkezik, és a nagyon jó hőszigetelő rétegei a falak és a födém külső részén vannak. A fűtése pedig padlófűtés. :) A nyílászárók szintén nagy hőszigetelésű képességűek, és a lakásnak hőcserélős programozható szellőztetőrendszere is van. Ez teljesen különálló a konyhai elszívó rendszertől, de a fürdőszobát is ki kell szolgálnia. A hőcserélős szellőztetőnek hangszigetelési feltételeknek is meg kell felelnie, azon keresztül nem terjedhet a lakásban a hang.

Úgy kb. ennyi ami nagyon fontos. Az ma már teljesen mindegy hogy kőből, betonból, téglából vagy vályogból van egy épület, mivel a hőszigetelő rétege az épület külsején helyezkedik el. Pld. a márvány egy nagyon rossz hőszigetelő, és magas a fajhője, tehát sok hőt nyel el. De kiválóan használható egy irdatlanul jó energiatakarékos épületben is, ha az közel passzív ház szinten van hőszigetelve, Ami esetleg kívülről nem, is látszik, mert a hőszigetelés pld. ragasztott kőlap borítás alatt van rajta. :) Ez már a 21. század, csak kell egy jó tervező, aki ért hozzá, hogyan modernizáld a vályogházadat, és fillérekből fűthető csodálatos lakásod lesz, olyan falakkal kívül-belül, hogy senki meg nem mondja, az egy vályogház. Ennyi ! :eek::D:D:cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Jó estét! Nem találtam új felhasználóknak fenntartott bemutatkozós topicot, ezért itt köszönök be. Bár a T. törzsközönség jelentős része úgyis ismer máshonnan. Esetleg az Aranysas/Regiment magazinból.

Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy folyamatosan keresünk új cikkírókat. Mostanában panaszkodtak, hogy kezd "száraz" lenni a lap. Mivel a csap alá nem tehetjük be, ha valaki íráskényszert érez, akár nekem is jelezheti.

Légy üdvözölve tomcatmwi ! :)

Aki repülős / katonai cikkírási kényszert érez magában, az jelentkezhet tomcatmwi-nél ! (Aranysas/Regiment magazin)
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113

A múlt hónapi szenátusi szavazást követően a Képviselőházban is hasonlóan nagy többséggel megszavazásra került a Great American Outdoors Act. Az elnöki aláírása meg eddig sem nem volt kérdéses. Ezzel győzelemmel zárult egy több mint 10 éve tartó csatározás a kérdésben.

A beiktatandó törvény 2 részből áll:

Egyrészt végleges érvénnyel 100%-os fedezetet biztosít minden költségvetési évben az 55 évvel ezelőtt létrehozott Land and Water Conservation Fund programnak (ez perpill 900 millió USD)

Másrészt 5 évre lebontva, éves szinten maximum 1,9 milliárd Dollárral támogatja a nemzeti parkok, természetvédelmi területek, egyéb rekreációs területek és indián iskolákat a sok éves megszorítások miatt mára sok helyen lepukkantnak minősített alapvető infrastruktúra helyreállításában. Ezt az offshore területeken kitermelt fosszilis energiahordozókból származó állami bevételekből finanszírozzák.
 
Last edited:

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Aki repülős / katonai cikkírási kényszert érez magában, az jelentkezhet tomcatmwi-nél ! (Aranysas/Regiment magazin)

A HTKA.hu is hír- és cikkírókat keres már hosszú ideje, hogy újra napi szinten legyenek hírek a kezdőoldalon... de nem jelentkezik senki.
Pedig itt nincs se határidő, se terjedelmi korlát/kényszer stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Vájogtéglából lehet építkezni legális an?
Lehet ha jol tudom de nagyon maceras. Kitol veszel olyan valyogteglat szamlasan, letesztelve, ami melle meg adnak energetikai tanusitvanyt meg miegyebet is? Minek? Hova bumlizol el erte? Egyszerubb a tegla, 40-45-os fal megtart mindent evszazadokig akar.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Lehet ott kapni téglaházat is, de jelen pillanatban költséghatékonyság fontosabb számomra, mint, hogy mi lesz 20 év múlva. Csak hát árat semmihez se írnak, azért gondoltam könnyüszerkezetes olcsóbb lehet.

Meg főleg a buktatók érdekelnének, be lehet-e a bukni pénzt, milyen minőségben dolgoznak, határidők stb.
Ha tőlük kérdezném úgyis csak szépet és jót hallanék.
Ismerek egy palit akinek belekoltozott egy nyest a szomszed felol a ket fal koze. Telehordta doglott tyukokkal...
Nekem annyi emlekem van ilyenrol hogy egy ideig aludtam ilyenben. Ejjelente recsegett ropogott. Idegesito volt. Engem nem gyozott meg. Inkabb vegyel araban egy olyan neked megfelelo tegla hazat aminek nem vizesednek a falai, es a falakat nem frissen festettek kint bent, igy latod mi van. Minden mast raersz megoldani rajt idovel ha nem tetszik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Inkább itt folytassuk a nemzetközi árak vizsgálatát.
Amúgy most a pennyben 1 egész kibelezett csirke 459Ft/kg, 1kg csirkemellfilé 1100Ft/kg, ezek akció nélküli árak.
A pick termékei pedig itthon valamiért extrém drágák, ezért szeretik mindig ezt felhozni példának, holott a minősége már rég nem olyan mint volt, sőt az "olcsóbbak" között van sokkal jobb is, de erről már hallgatnak.
6400 volt par hete a Metroban 1kg Pick teliszalami. Ha harmat veszel 6100ft. Direkt megneztem mert valaki itt 9000-et.
Csirkemellre valami 900ft remlik cba-bol par hete, de ezeket a csirkedisznokacsalibanyul dolgokat nem tudom pontosan mert van sajat. Na meg harom kecske is. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egyszerubb a tegla, 40-45-os fal megtart mindent evszazadokig akar.
Sima mezei hőszigetelés nélküli kisméretű téglából érdemes újat építeni, 25cm-es passzív ház szintű külső hőszigetelő rendszerrel (a födémekre is az kell), padlófűtéssel és hőcserélős szellőztető rendszerrel. Hőszigetelt ablakok és mindenütt redőny még hozzá. Kb. ebből érdemes kiindulni manapság, ez meg fog felelni a legújabb hatósági minőségi követelményeknek is. A másik út egy ugyan ilyen szintű elkészítése (átépítése felújításban), de egy meglévő használt lakásból, kisebb lépésekben. Ezekben érdemes gondolkodni, ha hosszú távra tervez valaki. Rövidtávnál elmegy a magasabb fűtési költség is.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Sima mezei hőszigetelés nélküli kisméretű téglából érdemes újat építeni, 25cm-es passzív ház szintű külső hőszigetelő rendszerrel (a födémekre is az kell), padlófűtéssel és hőcserélős szellőztető rendszerrel. Hőszigetelt ablakok és mindenütt redőny még hozzá. Kb. ebből érdemes kiindulni manapság, ez meg fog felelni a legújabb hatósági minőségi követelményeknek is. A másik út egy ugyan ilyen szintű elkészítése (átépítése felújításban), de egy meglévő használt lakásból, kisebb lépésekben. Ezekben érdemes gondolkodni, ha hosszú távra tervez valaki. Rövidtávnál elmegy a magasabb fűtési költség is.

Engem ezeknél a külső hőszigetelő rendszereknél két dolog zavar általában.

1. Élettartam. Mennyi ideig bírja pl. egy ház kőzetgyapotos vagy nikecelles anyaga, mielőtt elkezdi látványosan elveszteni az eredeti tulajdonságait? (hőmérséklet ingadozás, UV, fagy, nedvesség stb. hatása)
2. Megtérülés. Az energiahatékonyságon nyert rezsin bejön-e valaha is egy ilyen befektetés? Mert ezek a cuccok nem olcsók, nagyon nem. Ha jó minőségű közetgyapot 2500-3000 négyzetméterenként, + fedőanyag (mert csupaszon nem lehet) és ennek a munkadíja. Az rohadt sok pénz lesz nagyon nagyon gyorsan. Egy családi háznál még talán, de még ott is neccesnek érzem. Az hogy évente megspórolsz mondjuk évente 50.000 Ft fűtést (mondtam egy számot) az nagyon szép, csak ha erre a spórolásra elköltöttél 5 milliót...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Engem ezeknél a külső hőszigetelő rendszereknél két dolog zavar általában.

1. Élettartam. Mennyi ideig bírja pl. egy ház kőzetgyapotos vagy nikecelles anyaga, mielőtt elkezdi látványosan elveszteni az eredeti tulajdonságait? (hőmérséklet ingadozás, UV, fagy, nedvesség stb. hatása)
2. Megtérülés. Az energiahatékonyságon nyert rezsin bejön-e valaha is egy ilyen befektetés? Mert ezek a cuccok nem olcsók, nagyon nem. Ha jó minőségű közetgyapot 2500-3000 négyzetméterenként, + fedőanyag (mert csupaszon nem lehet) és ennek a munkadíja. Az rohadt sok pénz lesz nagyon nagyon gyorsan. Egy családi háznál még talán, de még ott is neccesnek érzem. Az hogy évente megspórolsz mondjuk évente 50.000 Ft fűtést (mondtam egy számot) az nagyon szép, csak ha erre a spórolásra elköltöttél 5 milliót...
Szigeteltess bellulrol :) harmada vastagsag is joval tobbet er nem zarod le a falat kivul bellul. Es szep lessz a haz belulrol :) nem mellesleg joval olcsobn
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Vájogtéglából lehet építkezni legális an?

Na jó "kibököm": egyetemistaként segítettem egy későbbi építésznek építeni egyet.
Egy fél nyáron megcsináltuk a vályogtéglákat, a téliesített hétvégi (nagy, 75nm-es) házhoz. A keveréket a srác csinálta, "nemtommivolt", de így a gerenda-vázas ház qrva olcsó lett. Annyi volt még említésre méltó, hogy a vizesblokkot belül egy "szigetnek" építettük meg kis méretű téglából. Ebből a szempontból tehát vegyes-építésű (ma divatos kifejezéssel ;) : hibrid-technológia volt). ...de nagyon bevált, laktak benne utána folyamatosan.

Az egyik komoly kompromisszum, amit át kell gondolnod, az ablakok: az eredeti, nagy hő-tehetetlenségből adódó -valóban komoly- előnyöket akkor kapod meg, ha nem rontod el azt a ma divatos óriási ablakokkal, hanem maradsz a "nagy lőrések" (ha mar haditechnikai topik :) ) méretű "eredeti", stílusosan is elkészíthető megoldásnál(a ma szokásos ablakok méretének "csak" 2/3-a kb). Bármilyen nagyon jónak mondott thermo/szuper/bla-bla ablaknak is 5-10-szer rosszabb a hőszigetelési/... mutatói mint a vályogfalnak.
Normális ember amúgy sem a falak között éli az életet :) , ha van saját udvar!

Egy ilyen otthonban nem lehet valóságtól elrugaszkodott gyerekeket nevelni ;)

Vissza a technológiához: Alá lábazatot, szigetelést kell tenni. Ha te is "szigetbe" téglafallal csinálod a vizes-blokkot, akkor a gépészetisek (víz-gáz/villany) nem tudnak megvezetni, mert szokásos a technológia.

A Youtube-on vannak már nagyon jó "vályogos" oktató-videók. 20-35%-ot tudsz spórolni az egész költségvetésből és a rezsiból is). A pörkölt/sörök költséget is figyelembe véve. :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Engem ezeknél a külső hőszigetelő rendszereknél két dolog zavar általában.

1. Élettartam. Mennyi ideig bírja pl. egy ház kőzetgyapotos vagy nikecelles anyaga, mielőtt elkezdi látványosan elveszteni az eredeti tulajdonságait? (hőmérséklet ingadozás, UV, fagy, nedvesség stb. hatása)
2. Megtérülés. Az energiahatékonyságon nyert rezsin bejön-e valaha is egy ilyen befektetés? Mert ezek a cuccok nem olcsók, nagyon nem. Ha jó minőségű közetgyapot 2500-3000 négyzetméterenként, + fedőanyag (mert csupaszon nem lehet) és ennek a munkadíja. Az rohadt sok pénz lesz nagyon nagyon gyorsan. Egy családi háznál még talán, de még ott is neccesnek érzem. Az hogy évente megspórolsz mondjuk évente 50.000 Ft fűtést (mondtam egy számot) az nagyon szép, csak ha erre a spórolásra elköltöttél 5 milliót...

Ha nem csinálsz ilyen szintű hőszigetelést mint amit írtam, nem alkalmazhatsz padlófűtést sem, mert magasabb padló hőmérséklet kell hozzá, ami már nekem nem szimpi. (csak a nagyon jó hőszigeteléses házakba való a padlófűtés, a kommerszekbe nem) Magas az ára, sok munka, nagy befektetés ? A jó dolgok mindig drágák. Megéri 30-40-50 milláért autót venni ? :) De mondhatom a hajókat, repülőket, stb. Amibe legjobban megéri befektetni az egy modern lakás. Persze ez egy társasházba, tömbházba sem megy, csak különálló családi házba.

A megfelelően kiválasztott és elkészített hőszigetelések minimum 50 évet kibírnak, úgy, hogy akkor még szépen egyben van az egész, de ha rendesen megcsinálod, szerintem 100 év múlva is simán egyben lesz. De a világnak ebben az időszakában csak a szemét gyártás zajlik, "dobd ki a régit, vegyél újat" jelszóval, és most kezd ebbe beledögleni a teljes föld. Ez a megoldás ? Kit érdekel a magasabb fűtés ? Ja, hogy nyomod a CO2-t a légkörbe, mert az a "spórolás" ? Meg égetni a gázt orba-szájba, mert az "olcsó" ? Ami szintén csak nyomja a CO2-t ? Értem... :D:D

A világ azért jutott ide, mert úgy gondolkodtak ahogy te, és most is úgy gondolkodnak. Mindenben. Ebbe döglünk bele. De ez jó nekünk. De ez (tényleg) jó nekünk ??? :rolleyes: :) Nem hinném.:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Engem ezeknél a külső hőszigetelő rendszereknél két dolog zavar általában.

1. Élettartam. Mennyi ideig bírja pl. egy ház kőzetgyapotos vagy nikecelles anyaga, mielőtt elkezdi látványosan elveszteni az eredeti tulajdonságait? (hőmérséklet ingadozás, UV, fagy, nedvesség stb. hatása)
2. Megtérülés. Az energiahatékonyságon nyert rezsin bejön-e valaha is egy ilyen befektetés? Mert ezek a cuccok nem olcsók, nagyon nem. Ha jó minőségű közetgyapot 2500-3000 négyzetméterenként, + fedőanyag (mert csupaszon nem lehet) és ennek a munkadíja. Az rohadt sok pénz lesz nagyon nagyon gyorsan. Egy családi háznál még talán, de még ott is neccesnek érzem. Az hogy évente megspórolsz mondjuk évente 50.000 Ft fűtést (mondtam egy számot) az nagyon szép, csak ha erre a spórolásra elköltöttél 5 milliót...
Negyven ev mulva ez a rengeteg bontott glettes hungarocell vajon mennyibe fog fajni annak aki el akarja tuntetni? Hova rakhatja le? Lasd ugye palamizeria. Hu de zodek vagyunk mert hungarocellel, kozetgyapottal szigeteltunk am...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hu de zodek vagyunk mert hungarocellel, kozetgyapottal szigeteltunk am...

Jobb lesz tolni neki egy kis fűtést ?? "Occcóó a gas", had menjen ! :eek::D:D

Azért meg így a világ, mert ilyen hulladék a politika, meg az emberiség is. Ez neked új ? :) Nem a technológia / tudás fékezi már a modern lakásépítést, ami százévekre nyújtana megoldásokat, hanem az emberi gyarlóság. Így szennyezte be az emberiség az egész földet, annyi mindennel, hogy már felsorolni sem lehet. És ez folytatódik most is, ha esetleg nem látnád. Minden korábbi ígéret évtizedeken át brutális hazugság volt. Pld. titokban exportálni kezdték a nyugatiak a kezelhetetlen szemetüket a fejlődő világba ? 1500 km-es úszó szeméthegy lett az óceánban ? És a szemét 90%-a lesüllyed !!!! Ez egy ilyen xar "fejlett nyugati társadalom", ami halad is szépen a saját megsemmisítése felé. Többet nem is érdemes róla írni. Még úgy 30-40 év lehet vissza. Az oroszok meg a túlélők lesznek... :)

Na befejeztem ezt az építés témát. Nagyon gondolkodtam rajta, hogy az első hozzászólásom megírjam-e, mert én előre láttam, ez lesz a vége. Végülis Ooorky-ra való tekintettel megtettem. De most én kiszállok ebből. :) Nem azért mert nem tudnék írni még ezer posztot, hanem mert pont ezért nem akartam írni, hogy ne kezdődjön el ez a válasz válasz hátán sorozat, mert rengetegen vitába fognak majd szállni. Úgy is lett, nagyon kiszélesedett a téma. Azért vitatkozzatok tovább nélkülem, de én kiszállok most. Majd olvasni jövök, vagy ha lesz nekem címzett kérdés röviden próbálok válaszolni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Volt egy idobe egy olyan hogy rovidhirek vagy valami hasonlo.

Nem lehetne azt valahogy visszahozni? Felteve ha lenne ra jelentkezo? Szerintem akadna /nekem szr a helyesirasom :D

Ha jon valami olyan hir amit magyar sajto meg nem hozott le vagy nem foglalkozik vele /vilt mar jopar ilyenre precedens./ azt valaki egy par soros szovegbe lekozolhetne.

Sokszor van olyan hogy jon valami erdekes hir a forumon csak a sok forum kozott elveszik rakommentelnek stb.

Lehetne akar a forumon is egy ilyen topik es idorol idore valaki aki rendelkezik jogkorrel kiragadna egy ket ilyen mar elkeszitett hirt... /hisz vannak akik kommentbe tok jo minosegbe nyomjak ugyan ezt :) /