Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Aki nem szavaz az azért nem teszi

Leszarja
Utálja mindet (asszem volt is javaslat legyen "Egyik se" rubrika is a szavazólapon, de egyik pártnak se tetszett mert kilógna a lóláb).

Azért nem fog senki sem NEM szavazni mert az aktuális kormány megfelel neki, lehet sz*r neki, de úgy van vele, hogy "úgyis ejcsajják a mocsokok".
Indítok egy "Egyik sem" nevű pártot és tarolok.... :D:hadonaszos:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem, szerencsére tényleg van visszatartó ereje. Az is igaz amit írsz, de ha van csak egy is aki ezért nem vesz, mert nem tud, akkor már azért az egyért megérte. És biztos van olyan én is ismerek, sőt engem is segített a leszokásban, hogy macerás volt a dohányboltba menni.

Mondjuk én továbbmennék és egy az egyben betiltanám a dohánytermékek árusítását az országban az alkoholt pedig csak arra kijelölt italboltokban, ha úgy tetszik nemzeti italboltokban lehessen venni. Hosszú távon visszatekintve majd megköszönné a társadalom annak a kormánynak aki ezt meglépné, persze rövidtávon politika haszna nem lenne, sőt biztos szavazatvesztés, ezért meg sem lép senki szerintem, legfeljebb olyan ember aki leköszönőben van és nem indul újra. Jó búcsúajándék lehetne majd Orbántól visszavonulásakor, hogy még utoljára ezeket meglépje.

Csak a minősíthetetlen alja termékeket a valamilyen ízű szeszes ital/kannásbort, meg a dohánytermék alját képező tőtöttcigit és a mindenféle rágóízű pattintós kapucigit kellene beszüntetni. Meghúzni egy határt, hogy ezen alul sztoj. (És nálam ugyan ez vonatkozna az élelmiszeriparra is.) A teljes tiltás azért sem lenne jó, mert akkor meg az illegális beszerzés és ezzel a mindenféle minőségbiztosítás és kontroll még jobban megszűnne. Látjuk, hogy mennyire terjed a dohány illegális termesztése és feldolgozása is. Szerintem a mértékkel és ha már élsz vele, akkor minőségit -elvet kellene erősíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
T

Törölt tag 2822

Guest
Csak a minősíthetetlen alja termékeket a valamilyen ízű szeszes ital/kannásbort, meg a dohánytermék alját képező tőtöttcigit és a mindenféle rágóízű pattintós kapucigit kellene beszüntetni. Meghúzni egy határt, hogy ezen alul sztoj. (És nálam ugyan ez vonatkozna az élelmiszeriparra is.) A teljes tiltás azért sem lenne jó, mert akkor meg az illegális beszerzés és ezzel a mindenféle minőségbiztosítás és kontroll még jobban megszűnne. Látjuk, hogy mennyire terjed a dohány illegális termesztése és feldolgozása is. Szerintem a mértékkel és ha már élsz vele, akkor minőségit -elvet kellene erősíteni.

Nem, ezek sajnos mérgek. Ha tetszik ha nem a szervezetnek nincs szüksége se huszonezres whiskey-re, se kommersz igénytelen fosra, a cigi dettó. Igen kezelés nélkül az lenne amit mondanál, felerősödni az illegális forgalom, na de ez ellen lehet tenni. Fegyvert is biztosan lehet illegálisan venni, de azért mégsem minden aluljáróban. Ha elég súlyos büntetést adnának a cigit feketén árulókra azt is közel nullára lehetne redukálni.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 718
5 761
113
Csókolom, nem a 6 éves gyerekekről beszéltem. A kamaszoknak kínzás a koránkelés, akkor szerinted kikről beszéltem eddig?
Esetleg figyelhetnél is.

Egyébként 3. osztályos koromban biztosan egyedül jártunk suliba, erre emlékszem.
Áruld már el, hogy 10+ éves gyerekeket hova kell cipelni...?

Semmi sem írja elő, hogy mindenkinek korán reggel együtt kell kezdeni. A boltok sem egységesen, 6-kor, 8-kor vagy 10-kor nyitnak, de valahogy egyesek mégis így tekintenek az oktatásra...

Bármennnyire figyelek, nem látom a hozzászólásodban a ‘kamasz’ (vagy a bakfis) kitételt, amivel az iskolások körét szükíted. Meg hát - gondolom -, csak és kizárólag a “kamaszoknak kínzás a koránkelés”. Ez is bizonyára valmilyen egzakt mérés eredménye lehet.

Nézd, azt senki nem várja el töled (már), hogy esetleg más cipöjébe képzeld magad - ahhoz szükséges egy minimális empátia megléte.
Azt sem, hogy elismerd, ha esetleg ostobaságot írsz.

Kicsit kevesebb arrogancia viszont a vitakulturád szinvonalát emelné.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 058
2 769
113
Ungvári Krisztián egy vér libsi. Egy a sunyi, de ipari árokásókból. Elfogult és szemellenzős.
Az írásai is.
Nem vagyok mindenki. ;-)
A sehová nem szavazók némán "ülnek a buszon" és néznek ki a fejükből.
Ha nem tetszene nekik az irány, gondolom szólnának.
Szóval az qrvára ne számolja magukhoz őket akik visítanak, hogy ne erre!

És a szakmai színvonalat a politikai "irányultság" határozza meg?
 
M

molnibalage

Guest
Bármennnyire figyelek, nem látom a hozzászólásodban a ‘kamasz’ (vagy a bakfis) kitételt, amivel az iskolások körét szükíted. Meg hát - gondolom -, csak és kizárólag a “kamaszoknak kínzás a koránkelés”. Ez is bizonyára valmilyen egzakt mérés eredménye lehet.

Nézd, azt senki nem várja el töled (már), hogy esetleg más cipöjébe képzeld magad - ahhoz szükséges egy minimális empátia megléte.
Azt sem, hogy elismerd, ha esetleg ostobaságot írsz.

Kicsit kevesebb arrogancia viszont a vitakulturád szinvonalát emelné.
Nagy szavak.

Ha figyelmesen olvastál volna korábban, akkor leesett volna, hogy miről van szó. Sehol nem beszéltem a kisiskolásokról.
Az alsó és felső tagozatot és a középiskolában sem azonos tanárok vannak, tehát a sávos kezdés nem okozna problémát.

Ezek szerint egyébként sikerült más cipőjébe képzelnem magam.
https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-753#post-768489

Amúgy soha senkivel nem találkoztam gimi alatt, aki ne mondta volna azt, hogy inkább legyen órakezés 7:30-7:45-kor, mint 8:40-kor.
Csak mivel én matekfaktos voltam, nekem ilyenre nem volt esélyem 3. évig. A sima gimiseknek elsőtől voltak ilyenek. Irigyeltem őket ezért.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 525
8 813
113
És a szakmai színvonalat a politikai "irányultság" határozza meg?

Igen.
A szakmai színvonalat, ami tele van csúsztatással csak elfogultnak és szemellenzősnek tudom nevezni.
És azért elfogult és azért csúsztat, és azért úgy fogalmazza meg az írásait, mert olyan a világnézete amilyen.
Igen meghatározza.
Senki nem tudja átlépni a saját árnyékát. Pláne nem egy ilyen liberális.
Egy hivatásos rettegő.
Egy igazi árokásó.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 058
2 769
113
Igen.
A szakmai színvonalat, ami tele van csúsztatással csak elfogultnak és szemellenzősnek tudom nevezni.
És azért elfogult és azért csúsztat, és azért úgy fogalmazza meg az írásait, mert olyan a világnézete amilyen.
Igen meghatározza.
Senki nem tudja átlépni a saját árnyékát. Pláne nem egy ilyen liberális.
Egy hivatásos rettegő.
Egy igazi árokásó.

Akkor várom az Ungváryval összaemérhető munkáid jegyzèkét! Ennek hiànyában: "Ja hogy csak a nagy szájkarate, hogy amit (a jobboldal) Ungvári csinál mindenszar, (ők) te mindentjobbantudnak, de tenni nem tesznek semmit, csak fossák a szót.
Értem
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 058
2 769
113
A törtènelem nem fizika, ezërt igenis szerepet játszik a kutató ideológiai hozzáállâsa. Ö mindent a ballibsi szemüvegén keresztül néz és magyaráz. Joga van hozzá, csak ezt tudni kell.

Ha szakmai szemmel nézem, csak azt tudom elképzelni, kevered Krausz Tamással, aki valóban ideológiai alapon ír (gyakran marhaságokat). Ungvárinál én ilyesmibe még nem futottam bele (mondjuk nem is olvastam minden munkáját, de elég sokat).
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 525
8 813
113
Akkor várom az Ungváryval összaemérhető munkáid jegyzèkét! Ennek hiànyában: "Ja hogy csak a nagy szájkarate, hogy amit (a jobboldal) Ungvári csinál mindenszar, (ők) te mindentjobbantudnak, de tenni nem tesznek semmit, csak fossák a szót.
Értem
Figyelj ide fórum társ!
Fényévekben mérhető az a magasság ahonnan vastagon szarom telibe a libernyákok visítását.
Ha nem inged, ne vedd magadra.
A szakértelem bolsi trükk, ezt Csurka Pista bácsi óta pontosan tudjuk.
Az elvárásaidnak, hogy posztoljak bármiféle bizonyítékot, hát.. kis barátom.. fordítsunk egyet a menetên a berögzült libernyák gondolkodásnak, cáfolj meg te engem!
Hmm, mit szólsz?!
De sajna az fog kiderülni, mint ahogy itt már előttem nagyon helyesen megírták "igenis szerepet játszik a kutató ideológiai hozzáállâsa".
Az enyém ilyen, az övé meg amolyan.
A kutyából, pedig mint tudjuk nem lesz szalonna.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem, ezek sajnos mérgek. Ha tetszik ha nem a szervezetnek nincs szüksége se huszonezres whiskey-re, se kommersz igénytelen fosra, a cigi dettó. Igen kezelés nélkül az lenne amit mondanál, felerősödni az illegális forgalom, na de ez ellen lehet tenni. Fegyvert is biztosan lehet illegálisan venni, de azért mégsem minden aluljáróban. Ha elég súlyos büntetést adnának a cigit feketén árulókra azt is közel nullára lehetne redukálni.
A negatív stressz ezeknél talán sokkal nagyobb méreg, be tudod tiltani? Élelmiszerekben a sok kemikáliát, rossz minőségű élelmiszereket be tudod tiltani?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and nyugger
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem, ezek sajnos mérgek. Ha tetszik ha nem a szervezetnek nincs szüksége se huszonezres whiskey-re, se kommersz igénytelen fosra, a cigi dettó. Igen kezelés nélkül az lenne amit mondanál, felerősödni az illegális forgalom, na de ez ellen lehet tenni. Fegyvert is biztosan lehet illegálisan venni, de azért mégsem minden aluljáróban. Ha elég súlyos büntetést adnának a cigit feketén árulókra azt is közel nullára lehetne redukálni.
A kis mennyiségű alkohol nem méreg, de am mekkora siker volt a szesztilalom is...
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A negatív stressz ezeknél talán sokkal nagyobb méreg, be tudod tiltani? Élelmiszerekben a sok kemikáliát, rossz minőségű élelmiszereket be tudod tiltani?
Össze se lehet hasonlítani az élelmiszerekben lévő cuccokat azzal amit az alkohol művel az ember testével, se rövid, se hosszútávon. Stressz ellen pedig gyógynövény alapú tabletták már ma is léteznek, amolyan lightos antidepresszánsok, szintén inkább azt egye akinek kell, mint hogy alkohollal kezelje a stresszt.

A kis mennyiségű alkohol nem méreg, de am mekkora siker volt a szesztilalom is...
Ez csak kultúra és kezelés kérdése. Vannak olyan helyek a világon ahol az emberek egyáltalán nem isznak alkoholt. Egy esetleges tiltás utáni feketekereskedelem addig élne a mai világban amíg azt hagynák a hatóságok. Nyilván nem lenne 100%-os, mindig lenne egy-kettő aki bepróbálkozik zugfőzéssel, de ezek számát le lehet csökkenteni a büntetés súlyával, illetve a feketekereskedelem elleni folyamatos hatósági harccal.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 998
14 021
113
A kis mennyiségű alkohol nem méreg, de am mekkora siker volt a szesztilalom is...
Ez csak definíció kérdése.
De a tiltás szerintem sem megoldás, a baj, hogy túlságosan beágyazodott a kultúránkba. Jézus vére szakrális, hogy lehetne méreg? Pálinkafőzés hagyományai, meg a sok élethazugság, hogy kis mennyiségben orvosság, meg egészségedre iszunk, tejfakaszto, stb.
Én inkább a marihuánát legalizálnám, mert inkább az mint az alkoholisták.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez csak definíció kérdése.
De a tiltás szerintem sem megoldás, a baj, hogy túlságosan beágyazodott a kultúránkba. Jézus vére szakrális, hogy lehetne méreg? Pálinkafőzés hagyományai, meg a sok élethazugság, hogy kis mennyiségben orvosság, meg egészségedre iszunk, tejfakaszto, stb.
Én inkább a marihuánát legalizálnám, mert inkább az mint az alkoholisták.

Isten ments, az emberek egy jelentős részének rosszabb mint az alkohol. Szoktak érvelni amellett, hogy nincs egészségkárosító hatása ami egy hazugság. Van, mindenkinél, de nem mindenkinél egyforma. Az igaz, hogy a magatartásra gyakorolt hatása jobb mint az alkoholé, de ez nem jelenti, hogy akkor uccu neki had szóljon. Ha az emberek hozzászoknak és az élet részévé válik, akkor jöhet a kokain? Már az alkohol és a cigi is elég méreg, sok is.

Egyébként már csak a közlekedésre is katasztrofális hatása lenne, ebben az országban biztosan. Minden nap százas nagyságrendben látom a közvetlenül mellettem elcammogó sofőrök kezében az okostelefont vezetés közben. Az arány lesújtó, több mint 50%. Ha ezek a barmok még ráadásul beszívva is közlekednek, és ehhez a mixhez hozzáadod a leendő beszívott fiatalokat akik a tekintetüket már most sem emelik fel séta közben képernyőről.. pfú, belegondolni is rossz... Ebben az országban józanul sem tudnak közlekedni az emberek, hát még ha a fél lakosság be is lenne szívva..
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Rendkívüli: felrobbantotta magát kézigránáttal egy embercsempész Vitnyédnél
https://www.vadhajtasok.hu/2020/10/...ntotta-magat-kezigranattal-egy-embercsempesz- Vitnyédnél

Öt illegális migránst szállított autójában az embercsempész Vitnyéd térségében.

A rendőrök a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda információi alapján megállítottak egy magyar honosságú személygépkocsit 2020. október 26-án 13 óra 24 perckor a 85-ös számú főúton, Vitnyéd térségében. Az Ausztria irányába haladó járműből a gépkocsi vezetője kezében egy lőfegyverrel és egy kézigránáttal kiugrott és elszaladt.

A rendőrök biztonságos távolságból követték, megállásra szólították fel, aminek nem tett eleget, ezért figyelmeztető lövést adtak le. Ekkor a férfi maga ellen fordította a fegyverét, eközben a nála lévő kézigránát felrobbant.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Össze se lehet hasonlítani az élelmiszerekben lévő cuccokat azzal amit az alkohol művel az ember testével, se rövid, se hosszútávon. Stressz ellen pedig gyógynövény alapú tabletták már ma is léteznek, amolyan lightos antidepresszánsok, szintén inkább azt egye akinek kell, mint hogy alkohollal kezelje a stresszt.
Hát persze, tök egészséges a 6 hét alatt előállított csirke, meg a 30 vagy hány literes tejleadási teljesítmények. A disznó is milyen gyorsan megnő, az is milyen fincsi lesz, főleg ha gyomírtó-álló kukoricán meg antibiotikumon nevelik. Bedobjuk a mekiben, vagy megvesszük -szigorúan az alsópolcost, mert az olcsóbb, mint a macskatáp. Vagy kiváltjuk a friss magyar avokádóval, meg szójafasírttal ha vegánban nyomjuk. Aztán leöblítjük valami üdítővel, meg desszertnek benyomunk pár kanál finomított cukrot és megnyugszunk, hogy de jó, ma se ittunk egy pohár bort és nem vezettük le a stresszes napunk egy jó szivarral, pipával, mert az milyen káros, veszélyes, fúúúj, csúnyaság.
Tiltsuk be a zenét is, attól az ember hallása romlik, mi az már, hogy a Bodylotion-Always Hardcore-t bömböltve lazít az ember. De ne is olvassunk, ne gépezzünk, mert az meg a szemet rontja. Mennyi szemüveges ember van. Az se mindegy, hogy mit hordasz... Folytassuk a sort?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Rendkívüli: felrobbantotta magát kézigránáttal egy embercsempész Vitnyédnél
https://www.vadhajtasok.hu/2020/10/...ntotta-magat-kezigranattal-egy-embercsempesz- Vitnyédnél

Öt illegális migránst szállított autójában az embercsempész Vitnyéd térségében.

A rendőrök a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda információi alapján megállítottak egy magyar honosságú személygépkocsit 2020. október 26-án 13 óra 24 perckor a 85-ös számú főúton, Vitnyéd térségében. Az Ausztria irányába haladó járműből a gépkocsi vezetője kezében egy lőfegyverrel és egy kézigránáttal kiugrott és elszaladt.

A rendőrök biztonságos távolságból követték, megállásra szólították fel, aminek nem tett eleget, ezért figyelmeztető lövést adtak le. Ekkor a férfi maga ellen fordította a fegyverét, eközben a nála lévő kézigránát felrobbant.
https://www.vadhajtasok.hu/2020/10/...at-kezigranattal-egy-embercsempesz-vitnyednel