Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Lehet, hogy bennem a hiba; de nem értem, hogy mitől lesz fajfenntartó dolog az olyan szexuális kapcsolat, amiből nem tud utód származni? Mert az más kérdés, mint az, hogy egy nőstényt több hím is 'megpárosodik'.
A homoszexuálisnak tekinthető egyedek utódainak száma nem 0, tehát érdemben elvileg hozzátesznek a faj fenntartásához. De elismerem, hogy ez a kérdés még nincs teljesen felgöngyölítve. (Viszont biztosan van valami haszna, ellenkező esetben már kikopott volna az evolúció során.)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 837
56 436
113
A homoszexuálisnak tekinthető egyedek utódainak száma nem 0, tehát érdemben elvileg hozzátesznek a faj fenntartásához. De elismerem, hogy ez a kérdés még nincs teljesen felgöngyölítve. (Viszont biztosan van valami haszna, ellenkező esetben már kikopott volna az evolúció során.)
Lehet, hogy éppen most van kikopófélben? Az evolució malmai lassan őrölnek.....
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
népszerűsítsék az embereknél is ezeket a viselkedési formákat.
Nem tudom, lehet-e "eredményt" elérni a "viselkedésforma népszerűsítésével" ilyen irányban. Nálam biztos nem lehet.
Csak az elfogadás népszerűsítéséről lehet beszélni.
Magától szerintem nem kap hozzá kedvet az ember, ha nincs meg benne a hajlam.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A homoszexuálisnak tekinthető egyedek utódainak száma nem 0, tehát érdemben elvileg hozzátesznek a faj fenntartásához. De elismerem, hogy ez a kérdés még nincs teljesen felgöngyölítve. (Viszont biztosan van valami haszna, ellenkező esetben már kikopott volna az evolúció során.)
Nem lehet, hogy igazából nem homoszexualitás az állatvilágban? Hanem csak szexuális túlfűtöttség és néha azonos neművel is összeakad, néha meg más neművel is és ebből az utóbbiból jöhet össze utód? Ha csak a genetikai oldalt nézzük. Bár szerintem nem csak erről van szó.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom, lehet-e "eredményt" elérni a "viselkedésforma népszerűsítésével" ilyen irányban. Nálam biztos nem lehet.
Csak az elfogadás népszerűsítéséről lehet beszélni.
Magától szerintem nem kap hozzá kedvet az ember, ha nincs meg benne a hajlam.
Persze, hogy lehet. Miért a kóla egészséges? A dohányzás egészséges? Mégis népszerűsítés módján terjed.
De gondold el, a viselkedésminta sem genetika, hanem tanult dolog.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Viszont biztosan van valami haszna, ellenkező esetben már kikopott volna az evolúció során
Ez így nagyon leegyszerűsítő szemlélet drága biomérnök barátom. Az evolúció véletlenszerű folyamat, se iránya, se preferenciái nincsenek. Amit keresel az a szelekció, és ha nincs szelekciós nyomás a homoszexualitással szemben nem is kell kikopnia. Én úgy látom ez a tulajdonság szelekciós szempontból semleges, egyedi szinten finesz hátrányt jelenthet, de nem szükségszerű, így recesszív jellegként a fennmaradása nem példa nélküli. Lásd még vénabillentyűk irányultsága az emberben. Jelen állapotban feleslegesek, de mert szelekciósan semleges megmaradtak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Nem lehet, hogy igazából nem homoszexualitás az állatvilágban? Hanem csak szexuális túlfűtöttség és néha azonos neművel is összeakad, néha meg más neművel is és ebből az utóbbiból jöhet össze utód? Ha csak a genetikai oldalt nézzük. Bár szerintem nem csak erről van szó.
Ugye értelem szerint más szint, ha egy lisztbogárról, más ha egy főemlősről és más, ha az emberekről beszélünk. Az állatvilágban az azonos neműek közti bárminemű szexuális interakció ide számítandó tudtommal.
A pontos okok, mint mondtam, nem mindenhol teljesen világosak, egyelőre leginkább feltevések vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A homoszexuálisnak tekinthető egyedek utódainak száma nem 0, tehát érdemben elvileg hozzátesznek a faj fenntartásához. De elismerem, hogy ez a kérdés még nincs teljesen felgöngyölítve. (Viszont biztosan van valami haszna, ellenkező esetben már kikopott volna az evolúció során.)
Pl. a többnejűségnek van értelme, ha a háborúk miatt kevesebb férfi marad életben, mint nő. A homoszexualitásnak is van értelme, ha fenn akarjuk tartani a többnejűséget a háborúk nélküli időszakban is. :D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Ez így nagyon leegyszerűsítő szemlélet drága biomérnök barátom. Az evolúció véletlenszerű folyamat, se iránya, se preferenciái nincsenek. Amit keresel az a szelekció, és ha nincs szelekciós nyomás a homoszexualitással szemben nem is kell kikopnia. Én úgy látom ez a tulajdonság szelekciós szempontból semleges, egyedi szinten finesz hátrányt jelenthet, de nem szükségszerű, így recesszív jellegként a fennmaradása nem példa nélküli. Lásd még vénabillentyűk irányultsága az emberben. Jelen állapotban feleslegesek, de mert szelekciósan semleges megmaradtak.
Teljesen jogos felvetés! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Persze, hogy lehet. Miért a kóla egészséges? A dohányzás egészséges? Mégis népszerűsítés módján terjed.
De gondold el, a viselkedésminta sem genetika, hanem tanult dolog.
De ha nem működik, hiába a minta. Ha nincs rád hatással nem tudod véghezvinni. Ahogy mondani szokták, orgazmust könnyű színlelni, merevedést sokkal nehezebb :cool:
Mondjuk mellettem világ életemben dohányzott szinte mindenki (az egyetemen főként), mégis, én kétszer próbáltam ki még általános iskolás koromban a cigarettát, mindkétszer egy-két szippantás után úgy éreztem, ez nekem nem jó; azóta sem gyújtottam rá, pedig lassan 50 vagyok.
Szóval hiába népszerűsítik, ha nekem nem jön be.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De ha nem működik, hiába a minta. Ha nincs rád hatással nem tudod véghezvinni. Ahogy mondani szokták, orgazmust könnyű színlelni, merevedést sokkal nehezebb :cool:
Mondjuk mellettem világ életemben dohányzott szinte mindenki (az egyetemen főként), mégis, én kétszer próbáltam ki még általános iskolás koromban a cigarettát, mindkétszer egy-két szippantás után úgy éreztem, ez nekem nem jó; azóta sem gyújtottam rá, pedig lassan 50 vagyok.
Szóval hiába népszerűsítik, ha nekem nem jön be.
Értem amit mondasz, de nyilván nem is lehet ráhúzni minden sémát egyformán mindenkire, de ettől még működik. A reklámok is működnek, még ha nem is mindenki megy be a boltba a terméket azonnal megvenni; de lehet, hogy nagyobb eséllyel veszed meg, ha Neked mindenképpen az adott -nem feltétlen fizikai- szükségleted elégíteni ki, akkor nagyobb eséllyel fogod azt a terméket (értsd megoldást) választani, mint amit kevésbé, vagy nem reklámoznak. Lehet, hogy eszedbe se jutna azt az adott megoldást választani adott problémádra.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 837
56 436
113
A 2000 évekig minden filmben ( főleg a franciákban...) állandóan bagóztak, ezzel növelve a bagózás elfogadottságát. Szerintem szinte mindenki kipróbálta, aztán sokaknak bejött, másoknak nem. Ez igy van kb a buzisàggal is. Ha reklàmozzák és mint normálist és divatost állitják be, akkor többen fogják kipróbálni és terjedni fog a mètely. :)
 
M

molnibalage

Guest
A 2000 évekig minden filmben ( főleg a franciákban...) állandóan bagóztak, ezzel növelve a bagózás elfogadottságát. Szerintem szinte mindenki kipróbálta, aztán sokaknak bejött, másoknak nem. Ez igy van kb a buzisàggal is. Ha reklàmozzák és mint normálist és divatost állitják be, akkor többen fogják kipróbálni és terjedni fog a mètely. :)
Már a 90-es évek filmjeiben nagy átlagban alig látsz dohányost, ami nem történelmi film...
Nemhogy a 2000-esben...
A francia filmekről nem tudok nyilatkozni, nem sokat láttam.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 837
56 436
113
Lehet, hogy elnéztem az időt. A jelensegre akartam rámutatni...
Arra emlekszem, hogy egyszer láttam egy filmet Michel Piccolival és Romy Schneiderrel. Annyi Gitanest szivtak, bagóztak, hogy rosszul lettem, pedig akkor meg én is bagóztam néha. :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Már a 90-es évek filmjeiben nagy átlagban alig látsz dohányost, ami nem történelmi film...
Nemhogy a 2000-esben...
A francia filmekről nem tudok nyilatkozni, nem sokat láttam.

Nekem az a szubjektív tapasztalatom, hogy valóban volt egy dohányzást nem mutató, vagy legalábbis kerülő időszak a filmgyártásban, de mostanában mint ha újra kezdene terjedni. Ott van a Gomorra, az is tele van dohányzással.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem az a szubjektív tapasztalatom, hogy valóban volt egy dohányzást nem mutató, vagy legalábbis kerülő időszak a filmgyártásban, de mostanában mint ha újra kezdene terjedni. Ott van a Gomorra, az is tele van dohányzással.
A populáris / mainstream filmekben max. a rosszfiúk és öreg badassek dohányoznak.
Nézd meg a DC, Avengers vagy bármilyen filmet. Ma kb. stigma dohányterméket reklámozni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A populáris / mainstream filmekben max. a rosszfiúk és öreg badassek dohányoznak.
Nézd meg a DC, Avengers vagy bármilyen filmet. Ma kb. stigma dohányterméket reklámozni.
A Harley Davidson (csak, hogy egy egyszerű példát mondjak) tulajdonképen azért tudott fennmaradni, mert a "rosszfiúkra" építkezett. Rosszfiúkkal minden termék eladhatóbb.

Engem ezek a mai divatos filmek nem érdekelnek. Akad 1-2 megnézhető film minden évben, ált. nem az agyonsztároltak közül; de az ilyen DC meg ilyen képregényes dolgok nem jönnek be.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 802
113
Hát, én speciel nem tartom magam állatnak. De fogadjuk el, hogy jogos a levezetés, akkor kinek a feladata, hogy melyik viselkedésforma mennyire ártalmas és milyen szempontból? Mert lehet, hogy az egyén szempontjából igaz, hogy a gyilkosság súlyosabb, mint a homoszexualitás; de például társadalmilag (csoportilag) is igaz e ez az állítás? Másik kérdés, hogy valóban homoszexualitás, vagy inkább biszexualitás? Vagy semmi szexualitás, ott egy lyuk, tömjük be ösztöne... aztán vagy lesz utód, vagy sem.
Valamint kérdés, hogy honnan ered az állatvilágban mondjuk a homoszexualitás? Mert ha pusztán a nemiség puszta ösztönéből, akkor nem attól ember az ember, hogy ezeket az alapösztönöket mind negatív, mind pozitív értelemben meghaladta? (mert ugye vannak pozitív ösztönök)
A hímeknél sokszor a dominancia kimutatása, bebizonyítása az alávetett hím megerőszakolása. Jópár törzsi "kultúrában" sem szexuális tartalmú, hanem a megalázás, erkölcs, önbecsülés rombolási célzattal történik, ahogy a legyőzöttek asszonyai, lányainak megerőszakolása, legyilkolása. Ezzel a legyőzöttek kiírtása a cél. Aljas állati ösztönök, aljas előemberi motivációk, a kínzás korlátlan hatalomérzete a legyőzött fölött, beteg deviáns viselkedésforma. Az "emberi" homoszexualitás, főleg a pedofil oldala szintén ebből az állati vérgőzős brutalitasból származik. Az ilyeneket a társadalomnak rövid úton el kell távolítania önmagából.
A Harley Davidson (csak, hogy egy egyszerű példát mondjak) tulajdonképen azért tudott fennmaradni, mert a "rosszfiúkra" építkezett. Rosszfiúkkal minden termék eladhatóbb.

Engem ezek a mai divatos filmek nem érdekelnek. Akad 1-2 megnézhető film minden évben, ált. nem az agyonsztároltak közül; de az ilyen DC meg ilyen képregényes dolgok nem jönnek be.
Harley Davidson és a Marlboro men: