Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Cikk egy okorseg, de az elejen a magyar szerzo kommentje megutotte a szememet: https://telex.hu/zacc/2021/11/16/ma...eskuvo-nepszeru-kommunista-vezetok-nev-kerala

"Marx, Lenin és Ho Si Minh hétvégén egy indiai lakodalomba mentek, hogy részt vegyenek Engels esküvőjén. Nem egy fárasztó vicc kezdődik így, hanem ez maga a valóság. India Kerala államában olyan divatosak egykori kommunista vezetők és gondolkodók nevei, mint nálunk a Bence vagy a Hanna."

Namarmost szerintem egesz eletemben nem talalkoztam tobb, mint kettovel (abbol is az egyik mar idekint volt) - ez tenyleg igaz :eek: avagy csak valami teljesen elszallt zsido szektas szerzorol van szo (ti. a Hanna egy abszolut tipikus zsido keresztnev, eredetileg is heberbol jon)...? :cool:
A napokban olvastam egy indiai pasiról, akinek Hitler Mussolini volt a keresztneve.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A napokban olvastam egy indiai pasiról, akinek Hitler Mussolini volt a keresztneve.
fz7vnw59q7r41.jpg
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Termékvisszahívást is kezdeményeztek a Norbi Update Keto Mézédes - Mézhelyettesítő szirup ügyében.
A Nébih szerint a termék nem engedélyezett adalékanyagokat - például nagy mennyiségű tartósítószereket - tartalmaz, továbbá a jelölésen feltüntetett értékhez képest tűréshatár feletti mennyiségben van benne szénhidrát.

hat ez nagyon jooooo :D pont az elentete amit reklamol.

evet mar valaki abbol amit arul? elsetaltam amr egy parszor a boltjai elott, de valahogy nem volt kedvem kiprobalni, 1. a szemelysege kibaszottul irital, 2. valahogy szkeptikus voltam a termekeivel szemben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Nem tudom, hogy ez volt-e már.

Egy hazánkfia faszagyerek.

Ezek meg botcsinálta James Bondok. Ezt aki kihagyta tolja le. Beszartok majd a röhögéstől és egy tanulsággal lesztek gazdagabb.
Daulton módszer mindig működik. ;)
Neked mi mindenre van időd... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Csak arra ezt a pénzt nem lehet felhasználni. De ezt te is tudod...
Nem.
De szörnyű hogy ezekre a baromságokra lehet pályázni, azokra meg amik a múltunkat tényleg bemutatnák senki nem csinál egy rendes pályázatot.
Pedig egy jó múzeum, ahova épülne még egy Reptár nagyságú csarnok, ahol bemutatják replikákkal a magyar harckocsigyártást, van pár félbevágott tank meg egyéb harcjármű, meg a mostani gyűjtemény felújításával Kecelen baromira meg lehetne nyomni az idegenforgalmat.(arról ne is beszéljünk, ha lenne eestleg egy elfürészel Leopard1 meg M60 is az orosz tankok mellett, akkor a fórumtársaink hetente mennének le tolómerővel veszekedni)
Sajnos én azt látom, hogy csak ilyen szarok épülnek mint ez, vagy a rakamazi látogatóközpont, tiszafüredi kerékpáros kilátó.
 
M

molnibalage

Guest
Bringaflow :) Mindenféle kreatív munkára jó, én pl. útközben szoktam felépíteni a hosszabb előadásaim dramaturgiáját. Sokkal hatékonyabb, mint asztal mellett.
A szkriptjeim váza szintén így épül fel. :)

A sok interjú és előadás átírását is így csináltam meg, Volt, amit háromszor hallgattam meg tekerés közben.
Amikor gép előtt ültem, akkor már csak átpörgetve gyorsan összefoglalható miről is volt szó, hiszen hallgatás közben már fejben jegyzetelek.
A falklandos három részes harrieres pilótás adást pl. háromszor hallgattam végig. Úgy, hogy három részes volt...

Ennek mondjuk az "angol" angolhoz is köze volt. Lehet, hogy sokak önérzetét sértem, de az angolok által beszélt angol valahol a szar és borzalmas között van.
A skót és istenduja milyen akcentus gyakorlatilag hallgathatatlan. Az amerikai pilóták előadását főzés zaja közben hangfalról érteni. Az angol pilótáknál volt olyan, amit 20 perc után hagytam a fenébe. Csak azt hallottam, hogy valamit mond. Aminek olyan zaj jellege volt. Nem hangfallal, hanem fülessel.

A US ENG olyan folyékony és jól érthető a UK ENG-hez képest, hogy 10 fokú skálán gy az egyik 9-es a másik 2-3 közeli. Borzalom.
Az erős német, de sokszor még indiai (!) akcentust is jobban érteni, mint az angol angolt. Kemény.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
...én a Margit-szigetes, kb. napi "levezető-kört" alkalmaztam --eredményesen-- napzárásra/értékelésre :cool:, +a következő előkészítésére. :hadonaszos:


..ha valamelyik stresszes volt, akkor dupláztam: ...még egy kör. ;) :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
Nem.
De szörnyű hogy ezekre a baromságokra lehet pályázni, azokra meg amik a múltunkat tényleg bemutatnák senki nem csinál egy rendes pályázatot.
Pedig egy jó múzeum, ahova épülne még egy Reptár nagyságú csarnok, ahol bemutatják replikákkal a magyar harckocsigyártást, van pár félbevágott tank meg egyéb harcjármű, meg a mostani gyűjtemény felújításával Kecelen baromira meg lehetne nyomni az idegenforgalmat.(arról ne is beszéljünk, ha lenne eestleg egy elfürészel Leopard1 meg M60 is az orosz tankok mellett, akkor a fórumtársaink hetente mennének le tolómerővel veszekedni)
Sajnos én azt látom, hogy csak ilyen szarok épülnek mint ez, vagy a rakamazi látogatóközpont, tiszafüredi kerékpáros kilátó.

Kecel túl messze van mindentől, hogy oda tömegek menjenek. Én is gondolkodtam rajta, hogy megnézem egyszer, de Bp-től kocsival és vonattal sem volt túl vonzó a távolság, illetve az idő miatt.
Ha nyugdíjas leszek és még ingyen utazhatok vonaton, és időmilliomos leszek, és még meglesz... talán. Addig marad a virtuális látogatás.