Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Az is érdekes, hogy csak minden rólam állít ki bizonyítványt. Másról valahogy soha...
Hogyne állítana ki.

De egy fiktív nick, egy avatar megítélése nem érdekes; az elhagyható, lecserélhető, elfelejthető.
Te felvállaltad a valódi személyedet, ami miatt a megnyilvánulásaidnak súlya van: ennek minden pozitív és negatív hozományával együtt. Ez egy másik kategória, másik minőség. Ezt értsd meg.
 
M

molnibalage

Guest
Hogyne állítana ki.

De egy fiktív nick, egy avatar megítélése nem érdekes; az elhagyható, lecserélhető, elfelejthető.
Te felvállaltad a valódi személyedet, ami miatt a megnyilvánulásaidnak súlya van: ennek minden pozitív és negatív hozományával együtt. Ez egy másik kategória, másik minőség. Ezt értsd meg.
Ez is csak a többiekről állít ki bizonyítványt.
Nicknév mögül osztják a nem létező észt.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU and fip7

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 046
10 111
113
Senki. A tanulás az volt, hogy az 4 db említett tárgy záró feladata egy prezentáció tartása volt.
A prezentáció után minden jelenlevő tanár tanácsokkal látta el a hallgatókat, hogy túl gyors, túl vázlatos, stb.
Ennyi. Erre nem kell szaktanár.

És ez hogyan jön ide? Az egyetemre járó hallgató talán nem érettségizett le vagy mi?

Annak semmi köze ahhoz, hogy interjút tanítottak vagy sem.
Egyszerűen basztak fizetni és a cégből sanszosan a sok nagy ember lapátolta ki a pénzt.
Elmentem máshova és a megszerzett tudásomért fizettek rendesen ennyi.
Rendesen felkészítettek, nem tűnik fel a cikkeimet? A Légvédelmisnél a statisztikai részt szerinted hol tanultam? Mire alapoztam?
A repteljesímény és a dinamika értelmezése szerinted honnan van?
Kiváló elméleti alapokat kaptam.


Ez megint sehogy sem jön ide.

Köszönjük leülhetsz.
Sima tanár nincs a kibaszott NER miatt is.
... te meg azon rugózól, hogy miért nincs tanár, aki egy DIPLOMÁS embert megtanítana arra, hogy hogyan menjen állásinterjúra?
Az igen...

Remélem arra nem akarsz tanárt, hogy egy felnőtt embernek megtanítsa a köszönést és hogy törölje ki a seggét.
Szerintem amikor te végeztél a gimiben Gyurcsány volt!!! Azért nem volt angoltanár!!!!
Amikor én végeztem, akkor Horn volt, de akkor sem volt használható angoltanár.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Ez is csak a többiekről állít ki bizonyítványt.
Nicknév mögül osztják a nem létező észt.

Annak is megvan a maga funkciója. Szabadságot ad, igaz, szabadosságra is csábít - ez megint az adott személy igényszintjétől függ -, de legalábbis önmagában és önmagáért való (nincsenek csatolt részek, munkahely vagy család, stb.) tehát a “kompetencia”, az image nem adott, hanem kialakítandó, ezzel együtt persze ki is dobható.

Előtted is nyitva áll, hogy legyen egy (vagy több) fiktiv nicked, amin reagálsz a téged dühítő, vagy alja hozzászólásokra, olyan szintű kommunikációval amilyennel akarsz (vagy amilyennel a vitapartnered operál).


A hivatalos molnibalage-t meg arra használod, hogy magas szintű szakmai - és a felvállalt véleményedet méltó formában kifejező - hozzászólásokat ezen keresztül kommunikáld.

De ez csak egy lehetőség, egy jószándékú tanács, nem kell megfogadni.
 
M

molnibalage

Guest
Előtted is nyitva áll, hogy legyen egy (vagy több) fiktiv nicked, amin reagálsz a téged dühítő, vagy alja hozzászólásokra, olyan szintű kommunikációval amilyennel akarsz (vagy amilyennel a vitapartnered operál).A hivatalos molnibalage-t meg arra használod, hogy magas szintű szakmai - és a felvállalt véleményedet méltó formában kifejező - hozzászólásokat ezen keresztül kommunikáld.
De ez csak egy lehetőség, egy jószándékú tanács, nem kell megfogadni.
Na ez csak a gerinctelenség csúcs, mert akkor másnap beállítani magát, mint ami.
Én ilyen vagyok és kész. Én végtelenül kedves és jófej vagyok azzal, aki hozzám is úgy közelít és nem tolja a kreténséget, amikor megmondod érvekkel és tényekkel, hogy ilyen soha nem volt és értelme sincs. Csak az ostobasághoz nincs már türelmem.

Amúgy az egyik tanárom, Halász Gábor is ilyen. A többség utálta, mert hát a többség alibizett, meg makogott stb. és ő volt a patás démon, hogy őzsenijét megbuktatta vizsgán. Ha vizsgám nem tudtál valamit és megmondtad, ment tovább és adott valamilyen jegyet.
De utálta, ha rabolják az idejét. Nála vizsgáztam valamiből és, amikor kérdezett valamit és nem tudtam, akkor közöltam, hogy hát ez nem megy. Semmmi baj és adott egy 3-ast. Ennyi.

Na, ez a tanár volt velem olyan kedves egy bukott vizsga után, hogy azóta sem akarta nekem senki elhinni kb, mert mindenki azt hiszi róla, hogy könyékig turkál a hallgatói vérben. Pedig nem. Az éves feladatot, házikat és a prezentációt is megcsináltam, két emberes melót egyedül, csak a vizsga nem sikerült annyira szépen. Na, erre beírt egy 5 kredites tárgyra egy 5-öst és mondta, hogy szeptemberben majd menjek vissza, hogy 5-ös méltó egymás közti vizsgán mutassam be, hogy mit tudok.

Én is ilyen vagyok.
Sok embernek elmagyaráztam. le is van írva a AAA ballisztikai szórás modellezés.
Erre jön pl. specziale, majd elkezdi, hogy "de hát ez nem jó".
Felvilágosítom, pattog tovább.
Na, akkor fiam, innen kapod, ami jár, mert ÉRDEMBEN, SZAKMAILAG nem tudtál hozzászólni vagy nem is akartál.
Letölthető a cucc, ellenőrizhet, de nem, senki nem tette ezt meg. De duma az van.
Na ettől megyek falnak.

Pont ilyen szintű faszság volt, amit előadott is vérpisike. Hogy egy diplomás embernek interjúztatásra felkészítő tanár kell.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Szerintem amikor te végeztél a gimiben Gyurcsány volt!!! Azért nem volt angoltanár!!!!
Amikor én végeztem, akkor Horn volt, de akkor sem volt használható angoltanár.
  • 1997-2001 között voltam gimis. 5/5/4/3 óraszámban kellett volna angolnak lenni.
  • Az egyik tanárnak valami betegsége volt és nem találtak helyetteset, aztán el is ment.
  • Első évben nem volt vagy 3 hónapig, hol itt, hol ott.
  • A második évben vagy 1 hónapig.
  • A harmadik évben decembertől ápr. elejéig, akkor minden órát más tartott meg és 4. évben lett állandó tanárom.
Na így kellett volna a pre internetkorszak előtt angoul megtanulom...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
K

kamm

Guest
image.png
 
K

kamm

Guest
Szerintem amikor te végeztél a gimiben Gyurcsány volt!!! Azért nem volt angoltanár!!!!
Amikor én végeztem, akkor Horn volt, de akkor sem volt használható angoltanár.
En meg a 80-as evekben es akkor meg akadt, bar ketsegtelenul rengeteg kutyauto volt mar akkor is. Mondjuk a kiejtese szinte mindegyiknek gaz volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
  • 1997-2001 között voltam gimis. 5/5/4/3 óraszámban kellett volna angolnak lenni.
  • Az egyik tanárnak valami betegsége volt és nem találtak helyetteset, aztán el is ment.
  • Első évben nem volt vagy 3 hónapig, hol itt, hol ott.
  • A második évben vagy 1 hónapig.
  • A harmadik évben decembertől ápr. elejéig, akkor minden órát más tartott meg és 4. évben lett állandó tanárom.
Na így kellett volna a pre internetkorszak előtt angoul megtanulom...
Milyen pre-internet? En 97-ban szerintem mar vidaman logtam a muegyetemi halon, otthonrol, BBSen belepve... 98 korul meg mar Slackwaret huztunk mindenfele nem tul legalis celu szerverekre, anno ez meg ugye sajat kernel 'forgatasaval' jart, az akkori memoriak mellett, maniam volt, hogy mindent modulkent forditottam be. :cool: Sot, az elso onallo Red Hat serveremet is 97 vegen tettem fel (mar nem emlekszem, 4.x vagy 5.0, amelyik neve Hurricane volt. :D)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113

  • 1997-2001 között voltam gimis. 5/5/4/3 óraszámban kellett volna angolnak lenni.
  • Az egyik tanárnak valami betegsége volt és nem találtak helyetteset, aztán el is ment.
  • Első évben nem volt vagy 3 hónapig, hol itt, hol ott.
  • A második évben vagy 1 hónapig.
  • A harmadik évben decembertől ápr. elejéig, akkor minden órát más tartott meg és 4. évben lett állandó tanárom.
Na így kellett volna a pre internetkorszak előtt angoul megtanulom...

Ilyen másholis volt, a vad 90 es években általános iskolásként, (igaz az német volt) volt hogy egy évben 3 tanár, de évente mindig más. Soha nem is tanultam meg, és meg is utáltam azt a nyelvet. Középiskolában meg aki volt magoltatott, azt sem tudtad mit böfögsz vissza, szóval az oktatás leépülése nem most kezdődött.
 
K

kamm

Guest
Ilyen másholis volt, a vad 90 es években általános iskolásként, (igaz az német volt) volt hogy egy évben 3 tanár, de évente mindig más. Soha nem is tanultam meg, és meg is utáltam azt a nyelvet. Középiskolában meg aki volt magoltatott, azt sem tudtad mit böfögsz vissza, szóval az oktatás leépülése nem most kezdődött.
Ha igazan oszintek akarunk lenni, akkor a nyelvtanitas a kommunistak alatt katasztrofalis volt.
Ez mar csak azert is verlazito, mert nem volt veletlen, hogy az a sok koszos labu primitiv proligyerek partember, aki a 40-50-es evektol kezdve eroszakk lhatalomra kerult, es gyulolte a regi 'antivilagot' (ahol ugye az atlagpolgar minimum nemetul es latinul ertett a magyar mellett), az persze probalta a sajat, hasonloan satu gyereket benyomni mindenhova, a meg megmaradt elitgimikbe stb. Na ezekbol lett a sok nagyfulu-nagyorru-hombarfeju impexes es hasonlok, az Apro Piroskak es hasonlo parazitak.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Milyen pre-internet? En 97-ban szerintem mar vidaman logtam a muegyetemi halon, otthonrol, BBSen belepve... 98 korul meg mar Slackwaret huztunk mindenfele nem tul legalis celu szerverekre, anno ez meg ugye sajat kernel 'forgatasaval' jart, az akkori memoriak mellett, maniam volt, hogy mindent modulkent forditottam be. :cool: Sot, az elso onallo Red Hat serveremet is 97 vegen tettem fel (mar nem emlekszem, 4.x vagy 5.0, amelyik neve Hurricane volt. :D)
97-től volt elérhető a betárcsázós internet magánembereknek (egyetemeken, gimikben volt már előtte is), éjszakánként töltöttünk akkor még Napster-ről; aztán jött az ISDN 1-2 évre rá, de 2000-től már volt broadband (Chello meg ADSL) is.
 
M

molnibalage

Guest
Ilyen másholis volt, a vad 90 es években általános iskolásként, (igaz az német volt) volt hogy egy évben 3 tanár, de évente mindig más. Soha nem is tanultam meg, és meg is utáltam azt a nyelvet. Középiskolában meg aki volt magoltatott, azt sem tudtad mit böfögsz vissza, szóval az oktatás leépülése nem most kezdődött.
A tanáraim minőségével semmi baj nem volt.
Csak, ha nincs tanár... De az Internetkorszakban aztán megtanultam magam, használva.
Most sem tökéletes, de eléggé funkcionális ahhoz, amihez kell.

Egy nyelv tanulásához képest mennyire nehéz az, hogy akkor interjúzni hogyan kell?
Erre kell pisti szerint tanár egy DIPLOMÁS embernek.

Nehéz visszafogni a röhögésem.
97-től volt elérhető a betárcsázós internet magánembereknek (egyetemeken, gimikben volt már előtte is), éjszakánként töltöttünk akkor még Napster-ről; aztán jött az ISDN 1-2 évre rá, de 2000-től már volt broadband (Chello meg ADSL) is.
2004.12.22. óta van nekem otthon Net.
Soha nem felejtem el az érzést, ahogy lett.
Karácsonyi időszak, WLAN-on net volt, ahogy a tetőre vittem fel az antenna alapot és ahogy rátettük és beüzemelték.
Majd meg fagytam, hideg szél fújt, de milyen jó is volt utána.
A Firefox akkor volt egy újdonság. :)
512/256 kbps net volt.

Úgy, hogy ketten lógtunk rajta...
Havi 8k ért...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
M

molnibalage

Guest
2007 májusában lett kikúrva a szolgáltató, miután 1 hónapig nem tudott uload sávszélt adni.
Pattogtak a hűségidővel, én meg akkor mondtam, hogy hívom a fogyasztóvédőket, az panaszlevelek el vannak téve.
Egyből nem volt fontos a hűségidő. Invitelhez mentünk át. Sokszor gyorsabb volt ugyanannyiért. Valami 7M/2Mbit vagy ilyesmi volt.
Elképzelhetetlenül gyors volt az akkor is csak 1/0,5 MBit Wlanhoz képest.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Egy nyelv tanulásához képest mennyire nehéz az, hogy akkor interjúzni hogyan kell?
Erre kell pisti szerint tanár egy DIPLOMÁS embernek.
Kelleni nem kell, de nem ártana, ha ilyen jellegű órák is lennének valahol a közép, vagy felsőbb iskolai tanulmányok során; legalább egy félévben; persze segíthetne a szülő, ha ő is olyan helyzetből jönne, de ez nincs kőbe vésve. Magam azt vettem észre, hogy például nagyon nem tanulnak meg, nem tanítják meg pl. ált. isk. szinten az előadásra való felkészülést, előadás tartását. Pedig már ott el kellene kezdeni. De egyre kevesebb a felelet is, így a szóban való kifejezési készség sem alakul ki.
Sajnos az internet is eléggé torzító hatású és általában nem azok a felkapott csatornák, amik valamit tényszerűen mutatnak be, hanem azok amik az ember vágyait támasztják alá; aztán meg látjuk, hogy mennyire reális képpel lépnek ki az életbe.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ki határozza meg a bértáblát?
A minimálbért?
A törvényeket?
Kinek van 2/3-a 2010 óta?
Bocs, de azért valahol húzzuk meg már a határt...
Nézd, eddig is és ezután is ahhoz tartom magam, hogy a bértábla nem kizárólagos oka, hogy sokan hagyják el a pályát, vagy egyáltalán nem is mennek arra. Nem nélkülözhető a fizetések emelése, de nem kizárólagos dolog.
 
M

molnibalage

Guest
Nézd, eddig is és ezután is ahhoz tartom magam, hogy a bértábla nem kizárólagos oka, hogy sokan hagyják el a pályát, vagy egyáltalán nem is mennek arra. Nem nélkülözhető a fizetések emelése, de nem kizárólagos dolog.
Ha nekem mérnök bért adnának, csak a tanítással kéne foglalkozni és nemi minden fos admisztrálásával és a tantervben van rugalmasság is, hogy ne elavult elvek alapján tanítsak, akkor lazán mennék oraadó tanárnak. Talán nem árt, ha olyan tanítja a fizikát, aki használja is és el tudja magyarázni azt. hogy mire jó ez az egész.

Akár mindennapi használati tárggyal, akár haditechnikával, ókórtól katonai repülésig. Az talán le is köti a figyelmet.
Aki meg nem akart tanulni és nem viselkedik kivágom. Így lehet elérni. Aki nem akar élni a lehetőséggel nem érdekel, de akkor viselkedjen / kussoljon.
 
Status
Not open for further replies.