Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Az okfejtesed alapvetoen helyes, csak a nagyfoku nyugat utalatod nem ertem. Azert barorkodtam arra is felhivni a figyelmet, hogy a magyarok is ezt csinaltak, nekunk a Balkanon voltak az utkozoallamaink teruletei. Hunyadi sem szivjosagbol hadakozott a torok ellen, az orszag hatarain kivul. Csak nem birtuk penzzel, katonaval, igy felorlodtunk kb. 150 ev alatt. Vegul elvesztettuk az utkozoallamainkat es lett egy nagy, hodito birodalom a kozvetlen szomszedunk. Ez meg az almoskonyvek szerint is eleg rossz helyzet...
Mindenki ezt csinálta. A bajt minél távolabb kell tartani, ez a stabil állam elsődleges alapelve.
Igen, vesztettünk, csak az a kérdés, hogy tanultunk e a történelmünkből, tanultunk e saját hibáinkból?
 
K

Kopi2000

Guest
Mindenki ezt csinálta. A bajt minél távolabb kell tartani, ez a stabil állam elsődleges alapelve.
Igen, vesztettünk, csak az a kérdés, hogy tanultunk e a történelmünkből, tanultunk e saját hibáinkból?
Ha jol sejtem, Te az EU-t tartod a tavol tartandonak, en meg az oroszokat....Mindketten az elobb kibeszelt tortenelmi elozmenyekre hivatkozva...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Ha jol sejtem, Te az EU-t tartod a tavol tartandonak, en meg az oroszokat....
Néhány dolgot mindeképpen le kell írnom.
1. Utálom az orosz politikát (ez igaz az elmúlt jó pár évszázadra), de ez nem befolyásolja azt, hogy reálisan szemléljem a jelenlegi helyzetet.
2. Egy állam alapfeltétele az, hogy a(z energia)szükségleteit is kielégítse. Jobb lenne, ha nem jönne gáz a Török Áramlaton, ezen tényből fakadóan, vagy nem? A haza szempontjából a válasz egyértelmű, a kérdés ebből adódóan költői.
3. A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, ami minimum 3-5 évig húzódik, s amellett a tény mellett sem vonulhatunk el, hogy a lengyelek mellett több más ország enyhén paranoid módon viseltetik. A mostani háború azt mutatta meg, hogy az orosz hadsereg támadóhadműveletekben semmit sem ér, s most éppen "200%"-on tanul a saját képességeihez mérten. Kijelenthető, hogy KKE-unióról nem igazán beszélhetünk még hosszú távon sem.
4. Figyelembe véve az előző pontot itt 15-20 év határozott diplomáciája és iparpolitikája kellene most ahhoz, hogy lépjünk 1-2t a kívánatos irányba.
5. Nem utálom a "nyugatot", de kérem, ők nem szeretnek minket, így nekem miért kellene "kívánnom" őket? Attól, még egy embert nem tiszteltek soha az életbe, hogy másnak a talpát nyalta. Azt úgy hívják felénk póriasan, hogy "csicska", és jövőre is így fogják hívni.
+1 Némelyik arab államban a nemierőszak az úgy néz ki, hogy a végén azt ítélik el, akit 20-an megerőszakoltak, mert ő tehet arról, hogy kérette magát. Néha ebben a szofisztikált demokáréban is úgy érezheti az ember magát, hogy hát a végén még ő érzi magát kellemetlenül, pedig azok a magasztos elvek és óriási jogok...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

Kopi2000

Guest
Néhány dolgot mindeképpen le kell írnom.
1. Utálom az orosz politikát (ez igaz az elmúlt jó pár évszázadra), de ez nem befolyásolja azt, hogy reálisan szemléljem a jelenlegi helyzetet.
2. Egy állam alapfeltétele az, hogy a(z energia)szükségleteit is kielégítse. Jobb lenne, ha nem jönne gáz a Török Áramlaton, ezen tényből fakadóan, vagy nem? A haza szempontjából a válasz egyértelmű, a kérdés ebből adódóan költői.
3. A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, ami minimum 3-5 évig húzódik, s amellett a tény mellett sem vonulhatunk el, hogy a lengyelek mellett több más ország enyhén paranoid módon viseltetik. A mostani háború azt mutatta meg, hogy az orosz hadsereg támadóhadműveletekben semmit sem ér, s most éppen "200%"-on tanul a saját képességeihez mérten. Kijelenthető, hogy KKE-unióról nem igazán beszélhetünk még hosszú távon sem.
4. Figyelembe véve az előző pontot itt 15-20 év határozott diplomáciája és iparpolitikája kellene most ahhoz, hogy lépjünk 1-2t a kívánatos irányba.
5. Nem utálom a "nyugatot", de kérem, ők nem szeretnek minket, így nekem miért kellene "kívánnom" őket? Attól, még egy embert nem tiszteltek soha az életbe, hogy másnak a talpát nyalta. Azt úgy hívják felénk póriasan, hogy "csicska", és jövőre is így fogják hívni.
+1 Némelyik arab államban a nemierőszak az úgy néz ki, hogy a végén azt ítélik el, akit 20-an megerőszakoltak, mert ő tehet arról, hogy kérette magát. Néha ebben a szofisztikált demokáréban is úgy érezheti az ember magát, hogy hát a végén még ő érzi magát kellemetlenül, pedig azok a magasztos elvek és óriási jogok...
En szoktam jarni az orszagban az uj ipari fejlesztesek teruleteire. Nekunk a legnagyobb elonyunk az olcso munkaeron kivul (euroban szamitsad a fizut ki), az EU tagsagunk. Ha ez nem lenne, akkor a gazdasagunk hamar lenullazpdna. Mert a primet a kulfoldi befektetesek viszik...Nekik pedig nem mi vagyunk fontosak, hanem az EU tagsagunk, hogy az itt gyartott dolgokrol legalabb papiron ki lehessen mutatni az EU-n beluli szarmazast...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
En szoktam jarni az orszagban az uj ipari fejlesztesek teruleteire. Nekunk a legnagyobb elonyunk az olcso munkaeron kivul (euroban szamitsad a fizut ki), az EU tagsagunk. Ha ez nem lenne, akkor a gazdasagunk hamar lenullazpdna. Mert a primet a kulfoldi befektetesek viszik...Nekik pedig nem mi vagyunk fontosak, hanem az EU tagsagunk, hogy az itt gyartott dolgokrol legalabb papiron ki lehessen mutatni az EU-n beluli szarmazast...
Bocsánat én nem írtam, hogy most már azonnal ki kell lépni. * Megjegyeztem előzőleg, hogy sztm 15-20 éves távlatokról van szó minimum *. Nagyjából tisztában vagyok az ország pénzügyi helyzetével és a külpolitikai tényezőkkel.
A közöspiac a tagságon kívül is megoldható, erre van norvég, izlandi vagy liechtensteini példa, de a svájci még jobb.

*Utólag beleszerkesztve.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

Kopi2000

Guest
Bocsánat én nem írtam, hogy most már azonnal ki kell lépni. Nagyjából tisztában vagyok az ország pénzügyi helyzetével és a külpolitikai tényezőkkel.
A közöspiac a tagságon kívül is megoldható, erre van norvég, izlandi vagy liechtensteini példa, de a svájci még jobb.
Tudom, hogy ez lebeg a jobberek szeme elott. Csak e
Bocsánat én nem írtam, hogy most már azonnal ki kell lépni. * Megjegyeztem előzőleg, hogy sztm 15-20 éves távlatokról van szó minimum *. Nagyjából tisztában vagyok az ország pénzügyi helyzetével és a külpolitikai tényezőkkel.
A közöspiac a tagságon kívül is megoldható, erre van norvég, izlandi vagy liechtensteini példa, de a svájci még jobb.

*Utólag beleszerkesztve.
En nem akarok az EU-n kivul semmilyen formaban elni, mert meg az EU tagsagunk az oka annak (legalabbis szerintem) es nem orban szivjosaga, hogy nem uldozik a maskent gondolkodokat....
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Tudom, hogy ez lebeg a jobberek szeme elott. Csak e

En nem akarok az EU-n kivul semmilyen formaban elni, mert meg az EU tagsagunk az oka annak (legalabbis szerintem) es nem orban szivjosaga, hogy nem uldozik a maskent gondolkodokat....
A fenét, már ne haragudjon.
És itt tudnám ekézni keményen a fideszt, de nincs értelme, mivel Vektornak nem célja a közöspiac elérése sem. Ő hisz abban, hogy az eu megreformálható, hogy önálló entititás lehet, önálló autonómiával rendelkezhet. Én ebben nem hiszek. És ez nem jobberség, csak kőkemény realizmus. Ha Ön azt hiszi, hogy a jelenlegi eu csak a win-win szituációkra épül, akkor kérdezem én - mindennemű sértés távol álljon tőlem - átaludta az elmúlt bő fél évet?
Hol volt szükség erre a csinnadrattára, amit ezek a másod/harmad-hegedűs politikusok előadták? Minden függőségünk a nagyképű semmit nem érő duma nélkül sokkal hatékonyabban megoldható lett volna. Ez ténykérdés.

Szerk.: Kb. azt lehetett volna mondani, hogy semmi gond vlagyimir nincs hi-tech, nincs bankolás, nincsenek oligarcha-számlák és adjuk a fegyvereket ukrajnának. Utána fel sem venni a sok hülyeséget. De ez csak egy "mi-lett-volna-ha".
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Nincs itt semmi látnivaló kérem ugye?
Felvetődik, hogy mire is fizetem a TB-t...
Nem akarok senkit sem megbotránkoztatni, de a vizsgélatok nagy része nem szakmailag indokolt, egyszerű kivábcsiskodás, mert az alapellátás képteken a kíváncsiskodókat eltanácsolni a TB finanszírozott vizsgálatoktól...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Na meg ki a fene marad egy állami kórházban, ahol egy merő szopás a munkanapja + van egy csomó ügyelet, ha elmehet "magánba" ahol kevesebb a szívás és nincs ügyelet a pénz meg ugyanannyi vagy több. És minél kevesebb a maradó, annál nagyobb a szopás...
 
M

molnibalage

Guest
Nem akarok senkit sem megbotránkoztatni, de a vizsgélatok nagy része nem szakmailag indokolt, egyszerű kivábcsiskodás, mert az alapellátás képteken a kíváncsiskodókat eltanácsolni a TB finanszírozott vizsgálatoktól...
Jah, hát persze minek is szűrővizsgálat.
Az ultrahangot nem merő passzióból szokták elrendelni.

De megismétlem.
MI A FASZRA FIZETEK TB-t...?
Ha tudom, hogy ÚGYSEM fog ellátni, akkor legyen olyan lehetőség, hogy komoly szinten kevesebb TB.
Csak baleset és életmentő ellátást fedje le. Mert kurvára nem ok, hogy fizetni kell, szolgáltatni ezek szerint meg nem.

De kérdem én, ha magánban megyek és TUDOM, hogy csak oda fogok, akkor miért is fizetek én TB járulékot...? Hm...?
Istentudja hány milliót húzott le rólam az állam, majd mehettem magánba és költhettem el 10 év alatt szó szerint milliós nagyságrendű összeget.

Nagyon erős túlzással lassan ott tartunk, mint az USA, csak ott nem kell TB-t fizetni...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Jah, hát persze minek is szűrővizsgálat.
Az ultrahangot nem merő passzióból szokták elrendelni.

De megismétlem.
MI A FASZRA FIZETEK TB-t...?
Ha tudom, hogy ÚGYSEM fog ellátni, akkor legyen olyan lehetőség, hogy komoly szinten kevesebb TB.
Csak baleset és életmentő ellátást fedje le. Mert kurvára nem ok, hogy fizetni kell, szolgáltatni ezek szerint meg nem.

De kérdem én, ha magánban megyek és TUDOM, hogy csak oda fogok, akkor miért is fizetek én TB járulékot...? Hm...?
Istentudja hány milliót húzott le rólam az állam, majd mehettem magánba és költhettem el 10 év alatt szó szerint milliós nagyságrendű összeget.

Nagyon erős túlzással lassan ott tartunk, mint az USA, csak ott nem kell TB-t fizetni...
Hát azé' b.meg, hogy legyenek szép stadionok meg rezsicsökkentés... :cool:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Mellékesen milyen szűrést akarsz sima hasi UHval?
Mert van nőgyógyászati szűrés, urológiai szűrés, gégészeti szűrés, gastroenterolkóiai szűrés, bőrgyógyászati szűrés, kardiológiai szűrés, majd' mindben benne van a maga specifikus UH vizsgálata. De a sima hasi UH betegség diagnosztikára való, nem szűrésre. Mondom én, aki még hasiUH szűz vagyok... :) Fene se kíváncsi, van-e epeköve, még begörcsöl a tudattól, hogy van...
Az emlőszűrést kihagytam...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Mellékesen milyen szűrést akarsz sima hasi UHval?
Mert van nőgyógyászati szűrés, urológiai szűrés, gégészeti szűrés, gastroenterolkóiai szűrés, bőrgyógyászati szűrés, kardiológiai szűrés, majd' mindben benne van a maga specifikus UH vizsgálata. De a sima hasi UH betegség diagnosztikára való, nem szűrésre. Mondom én, aki még hasiUH szűz vagyok... :) Fene se kíváncsi, van-e epeköve, még begörcsöl a tudattól, hogy van...
Az emlőszűrést kihagytam...
Khmm.. prosztata? :rolleyes:
Ha a hagyományos módszer már nem jön be...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby