Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Tudom, hogy ez lebeg a jobberek szeme elott. Csak e

En nem akarok az EU-n kivul semmilyen formaban elni, mert meg az EU tagsagunk az oka annak (legalabbis szerintem) es nem orban szivjosaga, hogy nem uldozik a maskent gondolkodokat....
A fenét, már ne haragudjon.
És itt tudnám ekézni keményen a fideszt, de nincs értelme, mivel Vektornak nem célja a közöspiac elérése sem. Ő hisz abban, hogy az eu megreformálható, hogy önálló entititás lehet, önálló autonómiával rendelkezhet. Én ebben nem hiszek. És ez nem jobberség, csak kőkemény realizmus. Ha Ön azt hiszi, hogy a jelenlegi eu csak a win-win szituációkra épül, akkor kérdezem én - mindennemű sértés távol álljon tőlem - átaludta az elmúlt bő fél évet?
Hol volt szükség erre a csinnadrattára, amit ezek a másod/harmad-hegedűs politikusok előadták? Minden függőségünk a nagyképű semmit nem érő duma nélkül sokkal hatékonyabban megoldható lett volna. Ez ténykérdés.

Szerk.: Kb. azt lehetett volna mondani, hogy semmi gond vlagyimir nincs hi-tech, nincs bankolás, nincsenek oligarcha-számlák és adjuk a fegyvereket ukrajnának. Utána fel sem venni a sok hülyeséget. De ez csak egy "mi-lett-volna-ha".
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nincs itt semmi látnivaló kérem ugye?
Felvetődik, hogy mire is fizetem a TB-t...
Nem akarok senkit sem megbotránkoztatni, de a vizsgélatok nagy része nem szakmailag indokolt, egyszerű kivábcsiskodás, mert az alapellátás képteken a kíváncsiskodókat eltanácsolni a TB finanszírozott vizsgálatoktól...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Na meg ki a fene marad egy állami kórházban, ahol egy merő szopás a munkanapja + van egy csomó ügyelet, ha elmehet "magánba" ahol kevesebb a szívás és nincs ügyelet a pénz meg ugyanannyi vagy több. És minél kevesebb a maradó, annál nagyobb a szopás...
 
M

molnibalage

Guest
Nem akarok senkit sem megbotránkoztatni, de a vizsgélatok nagy része nem szakmailag indokolt, egyszerű kivábcsiskodás, mert az alapellátás képteken a kíváncsiskodókat eltanácsolni a TB finanszírozott vizsgálatoktól...
Jah, hát persze minek is szűrővizsgálat.
Az ultrahangot nem merő passzióból szokták elrendelni.

De megismétlem.
MI A FASZRA FIZETEK TB-t...?
Ha tudom, hogy ÚGYSEM fog ellátni, akkor legyen olyan lehetőség, hogy komoly szinten kevesebb TB.
Csak baleset és életmentő ellátást fedje le. Mert kurvára nem ok, hogy fizetni kell, szolgáltatni ezek szerint meg nem.

De kérdem én, ha magánban megyek és TUDOM, hogy csak oda fogok, akkor miért is fizetek én TB járulékot...? Hm...?
Istentudja hány milliót húzott le rólam az állam, majd mehettem magánba és költhettem el 10 év alatt szó szerint milliós nagyságrendű összeget.

Nagyon erős túlzással lassan ott tartunk, mint az USA, csak ott nem kell TB-t fizetni...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Jah, hát persze minek is szűrővizsgálat.
Az ultrahangot nem merő passzióból szokták elrendelni.

De megismétlem.
MI A FASZRA FIZETEK TB-t...?
Ha tudom, hogy ÚGYSEM fog ellátni, akkor legyen olyan lehetőség, hogy komoly szinten kevesebb TB.
Csak baleset és életmentő ellátást fedje le. Mert kurvára nem ok, hogy fizetni kell, szolgáltatni ezek szerint meg nem.

De kérdem én, ha magánban megyek és TUDOM, hogy csak oda fogok, akkor miért is fizetek én TB járulékot...? Hm...?
Istentudja hány milliót húzott le rólam az állam, majd mehettem magánba és költhettem el 10 év alatt szó szerint milliós nagyságrendű összeget.

Nagyon erős túlzással lassan ott tartunk, mint az USA, csak ott nem kell TB-t fizetni...
Hát azé' b.meg, hogy legyenek szép stadionok meg rezsicsökkentés... :cool:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Mellékesen milyen szűrést akarsz sima hasi UHval?
Mert van nőgyógyászati szűrés, urológiai szűrés, gégészeti szűrés, gastroenterolkóiai szűrés, bőrgyógyászati szűrés, kardiológiai szűrés, majd' mindben benne van a maga specifikus UH vizsgálata. De a sima hasi UH betegség diagnosztikára való, nem szűrésre. Mondom én, aki még hasiUH szűz vagyok... :) Fene se kíváncsi, van-e epeköve, még begörcsöl a tudattól, hogy van...
Az emlőszűrést kihagytam...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 183
14 828
113
Mellékesen milyen szűrést akarsz sima hasi UHval?
Mert van nőgyógyászati szűrés, urológiai szűrés, gégészeti szűrés, gastroenterolkóiai szűrés, bőrgyógyászati szűrés, kardiológiai szűrés, majd' mindben benne van a maga specifikus UH vizsgálata. De a sima hasi UH betegség diagnosztikára való, nem szűrésre. Mondom én, aki még hasiUH szűz vagyok... :) Fene se kíváncsi, van-e epeköve, még begörcsöl a tudattól, hogy van...
Az emlőszűrést kihagytam...
Khmm.. prosztata? :rolleyes:
Ha a hagyományos módszer már nem jön be...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tavaly még illetékmentes volt. Mondjuk én csak egy házrészt kaptam amit utána elajándékoztam.
Mert ha ingyen elajándékozod, akkor nem kell fizetni.
Egyéb esetben úgy tudom, hogy örökösödési illeték van.
Örökölt mostanában valaki?
Most vidított fel az ismerősöm,hogy 15% szja-t kell fizetni?
:eek:

Ha eladod és nem vásárolsz belőle mondjuk más ingatlant, vagy ilyesmit. Ha vásárolsz, mentesülsz.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Örökölt mostanában valaki?
Most vidított fel az ismerősöm,hogy 15% szja-t kell fizetni?
:eek:
Én egy kocsit örököltem és nem kellett fizetni.
Illetve más is, de az után sem.
Az is érdekes lett volna, hogy anyám 15% SZJA-t fizet a lakásért, amit örököl, aminek a fele mindig is az övé volt és megörökli a férjétől.
De illetéket kellett fizetni. Valami 100k feletti összeg volt a történet.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
De megismétlem.
MI A FASZRA FIZETEK TB-t...?
Ha tudom, hogy ÚGYSEM fog ellátni, akkor legyen olyan lehetőség, hogy komoly szinten kevesebb TB.
Csak baleset és életmentő ellátást fedje le. Mert kurvára nem ok, hogy fizetni kell, szolgáltatni ezek szerint meg nem.

2020. január végén elkezdett fájni a hasam. Napról napra rosszabb lett, egy péntek este úgy gondoltam, ideje bemenni az ügyeletre. Megvizsgált a doki, azt mondta vakbél, beutalt az Uzsokiba. Kocsiba ültünk barátnőmmel, elmentünk hát az Uzsokiba, ott kiálltam a sort, megvizsgált egy doki, egy másik meg meg hasi UH-zott 15 perccel később. Azt mondták vakbél, és hogy menjek el a (bejelentett) lakóhelyem szerinti illetékes kórházba, a Jánosba. Kocsiba ültem, elmentünk hát a Jánosba, ott újra megvizsgáltak (UH már nem kellett), mondták vakbél. Felkísértek a kórterembe, választottam egy ágyat, rá szerintem kb egy órára a műtőben voltam, még aznap este kikapták a vakbelem. Aztán még két éjszakát élveztem a János vendégszeretetét, a kaja basic volt, az ágy kényelmetlen, de nem pampogtam. Végülis a dolog megoldódott, én meggyógyultam, a TB ellátott. Nem panaszkodtam egy percet sem. (Jó, a vakbelesen ide-oda mászkálás nem volt kellemes, de elfogadtam.)

Mindez csak a hasi UH kapcsán jutott eszembe, meg hogy most ellát-e az állam, vagy sem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Örökölt mostanában valaki?
Most vidított fel az ismerősöm,hogy 15% szja-t kell fizetni?
:eek:

SZJA-t az öröklés után nem kell fizetni, öröklési illetéket sem egyenes ági rokonok, (fejből) talán közeli hozzátartozók (testvért, házastárs) esetén sem.

SZJA fizetési kötelezettséged akkor merülhet fel, ha az öröklött vagyontárgyat magasabb áron adod el, mint amennyiért a hagyatékátadáskor kiadott adóérték bizonyítványon szerepel (szerzési érték).

Pl. örökölsz egy lakást ami a hagyatékátadáskor az adóérték bizonyítvány szerint 20 millióra van felvéve, de te - a mostani piaci viszonyok között - el tudod rögtön adni 30-ért, így 10 millió ‘jövedelemre’ tettél szert ami után a szokásos SZJA-t (15%, 1,5 misi) a jövő évben az adóbevallásban be kell kell vallani és persze be kell fizetni. Ha nem adod el természetesen nem kell fizetni SZJA-t.

Az ingatlan értékesítésből szerzett jövedelem azonban a szerzéstől (az örökhagyó halálától) 5 év alatt degesszíven csökken, a második evtől 10-40-70%al évente, majd az 5. évben történt értékesízéskor már nem kell fizetni SZJA-t.

Magyarán ha el akarsz adni és nem akarsz fizetni:

1. Ügyelj rá hogy az adóérték bizonyítványon reális piaci érték legyen és ne 10 évvel ezelőtti piaci ár. Itt persze ne abból indulj ki amennyiért egy csomó hülye vágyálmokat kergetve próbálja eladni a lakását, a NAV ténylegesen látja az eladási átlag árakat a környéken és abból indul ki.
2. Ha tudsz, várj 5 évet az eladással, vagy egy párat amíg lecsökken a jövedelem mértéke a 2. évtől
3. Ezt ne csináld mert szabadságvesztéssel büntetendő
4. Közelgő halálod esetén ajándékozd még életedben örököseidnek a jelentősebb vagyontàrgyaidat, magadnak azért köss ki holtig tartó haszonélvezeti jogot, így ők nem szopnak ezzel és a közjegyző se tudja őket annyira lehúzni mert ő a hagyaték értéke után (is) veti ki fix díját.