Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
C-kel a gyerekvédelem is nagyon ritkán foglalkozik... Ha megtennék több mint százezer purgyét kellene állami gondozásba venni.
A gyermekvédelmi esetek fele, ha nem többsége cigány gyerekekkel kapcsolatos.

Ezt elég jól le lehet mérni az eltűnt, ismeretlen személyek aktuális adatbázisán is:
https://www.police.hu/hu/koral/eltunt-szemelyek
A 18 év alattiak túlnyomó többsége valamilyen gyermekvédelmi szakellátásból tűnt el, pl. nem ment "haza" a gyerekotthonba, nevelőszülőhöz, stb.

Sajnos a gyermekvédelem semmilyen téren nem teljesít jól. Egyrészt elég forráshiányos terület, másrészt elég hálátlan is ez a meló, de a lényeg, hogy eleve elég utópisztikus gondolat azt remélni, hogy az elbaltázott közegben hosszú évek alatt traumatizálódott, kriminalizálódott, deviáns működésre szocializálódott kiskorúakat majd néhány jó szakember havi 1-2 óra munkája jó irányba terelheti.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 138
113
Nem akartam a visszajelzésekbe vagy a kávéházba írni, mert igazán egyikbe sem illik, szóval ide megy:

A fórum kapcsán én inkább azt veszem észre, hogy nagyon könnyen magába tudja az embert szippantani témától vagy vitától függetlenül. Ez pedig egy olyan folyton pörgő topiknál mint az ukrán csak fokozódik. Aztán annyira elfoglalja vele magát az ember, hogy így a többi feladata eltolódik és ott vagyok megint, hogy a szombatra ígért anyagom örülök, ha ma estére kinn lesz, miközben az élet is kissé besűrüsödött körülöttem. Kicsit olyan mint 4chan-nél, hogy néha nem árt egy kis fórum detox :rolleyes:
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
315989845_1287793735398892_5092338708616067697_n.jpg

Épp Konasenkov elvtárs esti bejelentkezését várod amikor rájössz, hogy a leszállított Sztrela 2-esekhez hiányzik az akkumulátor...
315983340_3010650272565175_5950024351013912889_n.jpg

Rögtön nyúlsz a telefonért és tárcsázod Moszkvát.
Azta, az orosz elvtársaknak ilyen drága vodkára futja? :p:)
Zseni ez a kép ;):):cool:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Én szívesen megnézném az arcodat egy saras retkes , cigányputri ukrán lövészárokban, amikor elkezd robogni pár semmitérő t62m feléd.
Szerintem miután összesz@rnád magad, ki sem mernéd dugni a fejed, hanem beletaposna a lövészárokba.
Roni már múltkor kinyilatkoztatta, hogy amint forró lesz a talaj, akkor menekül németbe vagy amerre lát, szóval amit felvázoltál soha nem fog megtörténni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Telejesen random kérdés, de ha valaki ért a villanyszereléshez, mi az ami levághatja az év relét, úgy hogy elvileg az ami változott (bojler vízkőtlenítése) külön fázison van?
Egész pontosan, hogy teljesen tanácstalan lehyek az a kismegszakító, amit lekapcsolva vissza tudom nyomni egyszerűen már nem tartalmaz fogyasztót...
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Telejesen random kérdés, de ha valaki ért a villanyszereléshez, mi az ami levághatja az év relét, úgy hogy elvileg az ami változott (bojler vízkőtlenítése) külön fázison van?
Minden fázist illik biztosítani ÁVK val ha a bojler rajta van akkor nyilván nem sikerült jól összerakni, ha nincs akkor másutt keress zárlatot húzz ki mindent és dugdosd vissza egyesével. majdnem biztos vagyok benne hogy zárlatod van. Folyamatos vagy időnként jön elő ?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Minden fázist illik biztosítani ÁVK val ha a bojler rajta van akkor nyilván nem sikerült jól összerakni, ha nincs akkor másutt keress zárlatot húzz ki mindent és dugdosd vissza egyesével. majdnem biztos vagyok benne hogy zárlatod van. Folyamatos vagy időnként jön elő ?
Időnként jön elő

Illik nem illik, nem saját lakás, ott tudom, mi hogy van kötve.

Már megtörtént, hogy minden le lett húzva.
Ezért is írom, hogy az a relé, és főleg az a biztosíték ami miatt nem visszakapcsolható, egyszerűen már nem tartalmaz fogyasztót.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Időnként jön elő

Illik nem illik, nem saját lakás, ott tudom, mi hogy van kötve.

Már megtörtént, hogy minden le lett húzva.
Ezért is írom, hogy az a relé, és főleg az a biztosíték ami miatt nem visszakapcsolható, egyszerűen már nem tartalmaz fogyasztót.
Ha nem tartalmaz fogyasztót akkor le lehetne kötni. Illetve figyelni nem kapcsol be pl valaminek a fűtése vagy akár a fagyasztó amikor lekapcsol. Más esetben kötéssel illetve valamelyik áramköri elemmel pl konnektor lesz a gond messziről azt nehéz megmondani.
Gondolom szigetelési ellenállásmérő nincs kéznél?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ha nem tartalmaz fogyasztót akkor le lehetne kötni. Illetve figyelni nem kapcsol be pl valaminek a fűtése vagy akár a fagyasztó amikor lekapcsol. Más esetben kötéssel illetve valamelyik áramköri elemmel pl konnektor lesz a gond messziről azt nehéz megmondani.
Persze, és ezt is köszönöm.
Csak ismi albijában tegnapig minden ment, ma a tulaj kitakaríttatta a bojlert, és azóta le levág a fi relé. Amire én alapból a bojlert mondtam volna, csak az másik órán megy, (és gondolom fázison)
Elvileg lehet, hogy az zárlatos, és "áthúz" a másikra?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Persze, és ezt is köszönöm.
Csak ismi albijában tegnapig minden ment, ma a tulaj kitakaríttatta a bojlert, és azóta le levág a fi relé. Amire én alapból a bojlert mondtam volna, csak az másik órán megy, (és gondolom fázison)
Elvileg lehet, hogy az zárlatos, és "áthúz" a másikra?
Nem lehetetlen ha nem szabványos módon lett bekötve előfordul hogy, úgy mókolják meg a bojlert hogy ne csak a vezéreltel működjön. Ez esetben az új szaki gondolom összekötött valamit amit nem kellet volna. Vagy a két fázist egy azon ÁVK-val biztosították le.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Nem lehetetlen ha nem szabványos módon lett bekötve előfordul hogy, úgy mókolják meg a bojlert hogy ne csak a vezéreltel működjön. Ez esetben az új szaki gondolom összekötött valamit amit nem kellet volna. Vagy a két fázist egy azon ÁVK-val biztosították le.
Kifogytam a szerkesztési időből. Én elsőre a bojler bekötését bontanám meg így látatlanban akkor veri le amikor bekapcsol a bojler.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
Köszönöm a választ!
A földeléssel nem lehet gond? Kössétek össze egy falon kívüli vezetékkel a bojler meg a biztosítéktáblát próbaképpen.... Persze ésszel. Mert ha akkor is ez történik, akkor a bojler a huncut. De ilyen esetben amúgy is jó lenne új vezetéket behúzni a bojlernek... Szerintem... Józan paraszti ésszel... De majd @Fundin szakérti.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A földeléssel nem lehet gond? Kössétek össze egy falon kívüli vezetékkel a bojler meg a biztosítéktáblát próbaképpen.... Persze ésszel. Mert ha akkor is ez történik, akkor a bojler a huncut. De ilyen esetben amúgy is jó lenne új vezetéket behúzni a bojlernek... Szerintem... Józan paraszti ésszel... De majd @Fundin szakérti.
Holnap reggel megy a villanyszerelö, addig meg bojler le lett kapcsolva. De köszi a tanácsot neked is!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Roni már múltkor kinyilatkoztatta, hogy amint forró lesz a talaj, akkor menekül németbe vagy amerre lát, szóval amit felvázoltál soha nem fog megtörténni.

Az összes dezertőrt, diverzáns csoportokat (sajtó) én összefogdoznám, tuti az első vonalban vetném be. Béke után pedig aknamentesítés
 
Status
Not open for further replies.