Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Meg az összes kormánytisztviselőt járási és megyei szinten aki azóta fogja a fejét, hogy bevezették...
Van olyan kormánymegbízott aki megtiltotta, hogy ispánozzák.
Járási szinten miért is? A járási vezető nem ispán, hanem szolgabíró, majd főszolgabíró volt. Csak az elnevezési rendszert csonkán vezették be.
Hunni baal, csak a kevés és fosul beszélni képes naccsàgos endojurópijen nyelvek kiejtési képessége miatt Hannibàlnak hívod.
:D
Mago kiràly alapította a pun szövetség föerejét és uralta a vérvonala szàzadokon àt. Màr a rómàt jó alaposan megbaszó Hunni Baàl elött is volt az i.e. 6. szàzadban egy Hunni Baàl Mago, aki Szicíliàt igyekezett a szintén eröst magyaros benyomàsú etruszkokkal szövetségben biztosítani a dór zsidók ellenében, hogy meggàtolja a terjeszkedésüket.
He?
Mivel Hispánia is, Szicília is karthagói gyarmat volt; ami meg főníciai gyarmatból fejlődött ki ezért nyilván oda van köze* Ḥníbˁl Brq -Hannibál Barkasz; a Hannibaal szó, meg a "baal jó isten" kifejezés. Szerintem ebben az esetben nagy az esélye a Barkasz volt a vezetéknév, hisz apja: Hamilkar Barkasz, rokonainak pedig: Hamilkar Barkasz és Haszdrubal Barkasz.

*Az más kérdés, hogy a karthagói a főníciain keresztül az ugariti kultúrán át milyen kapcsolatban állt az akkori, vagy későbbi sztyeppei kultúrákkal; de hunnak nevezni feltehetően elég nagy merészség.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Járási szinten miért is? A járási vezető nem ispán, hanem szolgabíró, majd főszolgabíró volt. Csak az elnevezési rendszert csonkán vezették be.

He?
Mivel Hispánia is, Szicília is karthagói gyarmat volt; ami meg főníciai gyarmatból fejlődött ki ezért nyilván oda van köze* Ḥníbˁl Brq -Hannibál Barkasz; a Hannibaal szó, meg a "baal jó isten" kifejezés. Szerintem ebben az esetben nagy az esélye a Barkasz volt a vezetéknév, hisz apja: Hamilkar Barkasz, rokonainak pedig: Hamilkar Barkasz és Haszdrubal Barkasz.

*Az más kérdés, hogy a karthagói a főníciain keresztül az ugariti kultúrán át milyen kapcsolatban állt az akkori, vagy későbbi sztyeppei kultúrákkal; de hunnak nevezni feltehetően elég nagy merészség.
Illetve a barkasz villámot is jelent ami a család címerében is megtalálható.

Illetve volt hannibálnak egy öccse aki szintén Mago és a hispániai pun erőket vezette.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Mivel Hispánia is, Szicília is karthagói gyarmat volt; ami meg főníciai gyarmatból fejlődött ki ezért nyilván oda van köze* Ḥníbˁl Brq -Hannibál Barkasz; a Hannibaal szó, meg a "baal jó isten" kifejezés. Szerintem ebben az esetben nagy az esélye a Barkasz volt a vezetéknév, hisz apja: Hamilkar Barkasz, rokonainak pedig: Hamilkar Barkasz és Haszdrubal Barkasz.
Elötte pedig Etruszk gyarmat volt, de az alapító elnevezö népessége a rómaiasan kimondva, siculus nép, -us= sicul. Igen messzemenö következtetéseket lehet levonni, mert a mai.székelyföldön élö akkori és késöbbi nép neve is siculus, azaz sicul, de merjünk kicsik lenni. Semmi közük a sicamberekhez, akik a hagyomàny szerint felgànyoltàk azt a vàrat amit Attila újjàépíttetett, majd Àrpàd ismét és 1686-ig kiràlyi központunk volt. A nyelvükröl elég íràsos adat maradt fent, de nem fordítottàk le, mert minek? Hiszen nem indoeurópai. Késöbb sicilota néven futó dór zsidók uraltàk le öket, majd a római tàrsaik. Ugyanezen korban màr nemcsak ugarit létezik, rengeteg dolgon túl vagyunk, és a kelet föníciai részein màszkànak masszagétàk. Massagetae hunni (hun), massagetae chunni (kun), massagetae halani (alàn), iasi (jàsz), ion ( mondhatni tengeri jàsz). Mi sem természetesebb, hogy semmi közük egy akkor is többezer éves, àllandóan a népeiket érô szembenàllàshoz? :rolleyes:
*Az más kérdés, hogy a karthagói a főníciain keresztül az ugariti kultúrán át milyen kapcsolatban állt az akkori, vagy későbbi sztyeppei kultúrákkal; de hunnak nevezni feltehetően elég nagy merészség.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Elötte pedig Etruszk gyarmat volt, de az alapító elnevezö népessége a rómaiasan kimondva, siculus nép, -us= sicul. Igen messzemenö következtetéseket lehet levonni, mert a mai.székelyföldön élö akkori és késöbbi nép neve is siculus, azaz sicul, de merjünk kicsik lenni. Semmi közük a sicamberekhez, akik a hagyomàny szerint felgànyoltàk azt a vàrat amit Attila újjàépíttetett, majd Àrpàd ismét és 1686-ig kiràlyi központunk volt. A nyelvükröl elég íràsos adat maradt fent, de nem fordítottàk le, mert minek? Hiszen nem indoeurópai. Késöbb sicilota néven futó dór zsidók uraltàk le öket, majd a római tàrsaik. Ugyanezen korban màr nemcsak ugarit létezik, rengeteg dolgon túl vagyunk, és a kelet föníciai részein màszkànak masszagétàk. Massagetae hunni (hun), massagetae chunni (kun), massagetae halani (alàn), iasi (jàsz), ion ( mondhatni tengeri jàsz). Mi sem természetesebb, hogy semmi közük egy akkor is többezer éves, àllandóan a népeiket érô szembenàllàshoz? :rolleyes:
Én csak a névre utaltam. Szánt szándékkal nem mentem bele ebbe.

Amúgy a tengeri népeket meg nem is nagyon doborítottad ki a leírásban és azok feltételezett kiindulási pontját.
Trehány munka. :D :D :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Segítség.
Elhagytam valahol a linkjét egy honlapnak, ahol a mostani google térképre lehetett
rávetíteni valami 30-40-es évekbeli katonai felmérés térképét.
Roppant hasznos lenne a jelenleg olvasott Bp ostroma eposzhoz - szeretem vizualizálni a történéseket,
itt meg magassági pontok szintjére is le lehetett menni :/
Hátha valakinek ennyiből is ismerős lenne?
Kösszii.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Segítség.
Elhagytam valahol a linkjét egy honlapnak, ahol a mostani google térképre lehetett
rávetíteni valami 30-40-es évekbeli katonai felmérés térképét.
Roppant hasznos lenne a jelenleg olvasott Bp ostroma eposzhoz - szeretem vizualizálni a történéseket,
itt meg magassági pontok szintjére is le lehetett menni :/
Hátha valakinek ennyiből is ismerős lenne?
Kösszii.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 564
32 061
113
Mondtam lehet ilyesmikkel foglalkozni, csak nem egy válságidőszak közepén amikor kisebb gond is nagyobb ezeknél....
Pontosan erről van szó. A múltban is voltak nagyon hasonló léthelyzetek, az elemzésükkel, múltunk ismeretével a mai "bajraktárt" is lomtalaníthatjuk. Ugyanis maga a probléma gyökere ugyan az. Az csak egy illúzió, hogy attól hogy ájfón12vel szaladgálsz, meg teszlével furikázol, más lenne maga a helyzet.
Mindegy, hogy fasakkon a parkban, vagy a deepblú ellen játszol, a lépések és a szabályok ugyan azok. Esetleg a sebesség más. A modernitás bűvölete eltakarja a lényeget. Ez pedig a hit/lélek/akarat...azt sugallják, majd mindent megold a teknyika... ez egy tudatos félrevezetés, a tudat elhomályosítása.
(szerintem)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Pontosan erről van szó. A múltban is voltak nagyon hasonló léthelyzetek, az elemzésükkel, múltunk ismeretével a mai "bajraktárt" is lomtalaníthatjuk. Ugyanis maga a probléma gyökere ugyan az. Az csak egy illúzió, hogy attól hogy ájfón12vel szaladgálsz, meg teszlével furikázol, más lenne maga a helyzet.
Mindegy, hogy fasakkon a parkban, vagy a deepblú ellen játszol, a lépések és a szabályok ugyan azok. Esetleg a sebesség más. A modernitás bűvölete eltakarja a lényeget. Ez pedig a hit/lélek/akarat...azt sugallják, majd mindent megold a teknyika... ez egy tudatos félrevezetés, a tudat elhomályosítása.
(szerintem)
Szerintem is tudatos félrevezetés csak az ország akut problémáitól amit meg kell.oldani.mielőtt krónikussá vàlnak.