Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem igazan tudtam ma kovetni a torteneseket. Van valakinek valami ertelmes infoja a horvatoknal lezuhant daralorol es a honvedeinkrol? Elore is koszi!
A saját topicjában beszéltek róla, de ahogy kivettem, nincs mit kivenni való egyelőre.
VFR chart-on jelezve volt a kábel meg kötélpálya, az eddig biztosnak tűnik.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83

Nem kell políroni....
Kösz, hogy megosztottad. Ilyet már jó 20 évvel ezelőtt, mikor még ezzel foglalkoztam, sem használtunk. Ez a "Hajólakk"... ;)... és írja is, hogy kell polírozni: "Befejező kezelés: fa és parafa felületeket finom csiszolópapírral vagy ráccsal vagy dörzsilappal/paddel csiszolja át." Ilyet szerintem már csak műemlékenél használnak. Ma már csak pácok , lenolajos kencsik, meg lakkok vannak.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 947
113
Kösz, hogy megosztottad. Ilyet már jó 20 évvel ezelőtt, mikor még ezzel foglalkoztam, sem használtunk. Ez a "Hajólakk"... ;)... és írja is, hogy kell polírozni: "Befejező kezelés: fa és parafa felületeket finom csiszolópapírral vagy ráccsal vagy dörzsilappal/paddel csiszolja át." Ilyet szerintem már csak műemlékenél használnak. Ma már csak pácok , lenolajos kencsik, meg lakkok vannak.
Én használom, használtam...és kiváló természetes felületkezelő. Én nem políroztam mert fölösleges nem bútorra ment....A hajólakk alatt meg gondolom a hajópadlólakkot érted,de ez nem lakk...de mindegy.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Én használom, használtam...és kiváló természetes felületkezelő. Én nem políroztam mert fölösleges nem bútorra ment....A hajólakk alatt meg gondolom a hajópadlólakkot érted,de ez nem lakk...de mindegy.
Ez az, amit az öreg szakik hajólakknak hívtak. A lépcsőt mindig felkellene polírozni,mivel ha natúrba hagyod, a cipőtalp majd kipolírozza helyetted is, de nem mindenhol, és egy pár hét múlva "nyomvájús" lesz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Van itt Szt.Endréről vki?
Miért pont akkor kell lövöldözni, amikor arra kerékpározok?
Tegnap meg tegnap-előtt is majd' össze szartam magam :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez eddig úgy hangzik mintha a Gyorshadtest tapasztalati jelentése volna 1941-ből... :D
Akkor már:
33.jpg
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
Ha már valamivel foglalkozni kell, és megmondani, kinek mi a feladata, szerintem mindent látó bölcsekként azon kellene igyekeznetek, hogy legalább egy nektek is megfelelő, színvonalas ellenzéki párt létrejöjjön és növekedjen.
Abban igazad van, hogy nincs ilyen. Szerintem nem is lesz, legalábis nagyra növekvő, ez a demokratikus (le sem merném írni, hogy liberális) gondolkodásból egyenesen következik. Merthogy nincs pártfegyelem, nincs olyan, hogy megfellebbezhetetlen álláspont, senkinél nincs ott a bölcsek köve. Lehet a dolgokról sokféle módon gondolkodni, még azonos erkölcsi alapokon állva is. Nem ragaszkodik okos, erős, ect. megmondóemberek véleményéhez, mindenkinek van sajátja, és jó esetben azt kellő felkészültség (tanulás, ismeretszerzés) során alakítja ki, és érvek hatására tud változtatni rajta. Vicces (MSZP hívő tagozat) és szomorú történetek kerekednek ebből, de a sokszínűség gazdagabbá teszi a politikai palettát ("Varietas delectat!")
Ezért mindig sok kis párt lesz, amelyek hol összefognak, hol egyénileg mérettetik meg magukat (v.ö.: Judea Népe Front v.s. Júdeia Népfront, hogy klasszikust idézzek :cool: , vagy a magyar politikai paletta a kiegyezéstől Trianonig).
Ez a FIDESZ számára tökéletes helyzet, az egy erős pártra szabott választási törvénnyel hosszútávra be van betonozva a hatalomba. De semmi sem örök, csak a változás, ezt szeretik elfelejteni.
Lehet, hogy a Miniszterelnök Úr látja jól, és a végén(?) jól jár az ország is, de nekem mégis az autópályán a forgalommal szembe közlekedő jut eszembe az ország mostani külpolitikai megnyilvánulásairól (Egy őrült? Mindenki!).
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: zeal and alali77