Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 698
19 157
113
Már bocs, hogy beleszólok, de már eleve az, hogy fenyőből rakták le a lépcsőfokokat, egy hülyeség. Legalább vörösfenyő? Próbáld meg UV lámpával megvilágítani.
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
 
  • Hűha
Reactions: sixtus and Bálint

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 215
31 071
113
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
Aranyból lenne a lépcső vagy mi a fa*z ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 198
20 756
113
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
ez a 850 tölgy, vagy mi lett volna?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
Én tölgyfa szelezékből szedtem ki egy csomó jó anyagot. Szerintem kijött volna az a 15 lépcsőfok. Kár, hogy nem előbb hoztad fel a témát.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
Félve kérdem akác deszka ? olcsó kemény és tartós :) (de én nem vagyok mérvadó a témában a legjobb amit fából készíteni tudok az a tábortűz)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 784
32 531
113
Félve kérdem akác deszka ? olcsó kemény és tartós :) (de én nem vagyok mérvadó a témában a legjobb amit fából készíteni tudok az a tábortűz)
Akác is jó de abból inkább oszlopot csinálnak....tölgy, vörösfenyö....de ha lekened sima lucfenyőt 3 réteg keményolajjal, elég tartós lesz. Max a szélére raksz valami kopásálló csíkot.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Hívtunk egy asztalost adjon árajánlatot 15 db lépcsőfokra csigalépcsőhöz! Azt mondta minden féle képpen keményfából készüljön! 850 ezer Ft, felrakas nincs benne! Azt hittem leszívom magamat! Nyilván ezért vettem táblásított fenyőt, ami egy olcsó szükségmegoldás volt! Tudom, hogy puhafa, de ere telt a keretből! Majd egyszer ha több pénzünk lesz megcsináltatjuk kemenyfából!
Az akác lépcsőfok úgy 10 000 métere a fatelepen, de egy ragasztott bükk lépcsőlap is max. 18 000 az Obiban. A fenyő csavarodni fog és meghajlik. A keményfát elég alkoholos páccal átkenni, ha azt akarod, hogy fényes legyen, akkor padlólakkal átlehet fújni. Ha kened , akkor csúnya lesz, de még azt is meglehet menteni polírozással, de az már macerás. Szerintem a 850 még nem is sok. Olcsóbb már nem lessz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 784
32 531
113
Az akác lépcsőfok úgy 10 000 métere a fatelepen, de egy ragasztott bükk lépcsőlap is max. 18 000 az Obiban. A fenyő csavarodni fog és meghajlik. A keményfát elég alkoholos páccal átkenni, ha azt akarod, hogy fényes legyen, akkor padlólakkal átlehet fújni. Ha kened , akkor csúnya lesz, de még azt is meglehet menteni polírozással, de az már macerás. Szerintem a 850 még nem is sok. Olcsóbb már nem lessz.
A Zatikban lehet szárított anyagot is kapni...de a táblásított valszeg már nem fog csavarodni. Ha szivacshengerrel hordod fel a keményolajat, lakkot,nem lesz csúnya. Az árhoz nem tudok/akarok hozzászólni...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Venom85

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
A Zatikban lehet szárított anyagot is kapni...de a táblásított valszeg már nem fog csavarodni. Ha szivacshengerrel hordod fel a keményolajat, lakkot,nem lesz csúnya. Az árhoz nem tudok/akarok hozzászólni...
Főleg a deszka fog csavarodni vagy kiöblösödik. A fenyő a legrosszabb faanyag. Van pár kivétel itt is, a vörösfenyő jő gerendának vagy a duglász. A fenyődeszkát is szárítás után pácolni kell aztán megint szárítani, maximum padlásfedésre szokták használni. A fenyőből általában szerkezeti elemeket , gerendákat vagy a vörösfenyőből főleg ajtókat és ablakokat szoktak készíteni. Minden asztalos kerülni fogja a fenyőt. Nem véletlenül olyan olcsó. Az olaj, amiről beszélsz, szerintem vagy padlólakk vagy amit "hajólakknak" mondtak az öregek. Viszont azt polírozni kellene.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 784
32 531
113
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 198
20 756
113
Egyáltalán, lekented már valamivel?
pssst-indiana-jones.gif
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 201
23 663
113
Nem igazan tudtam ma kovetni a torteneseket. Van valakinek valami ertelmes infoja a horvatoknal lezuhant daralorol es a honvedeinkrol? Elore is koszi!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 198
20 756
113
Nem igazan tudtam ma kovetni a torteneseket. Van valakinek valami ertelmes infoja a horvatoknal lezuhant daralorol es a honvedeinkrol? Elore is koszi!
A saját topicjában beszéltek róla, de ahogy kivettem, nincs mit kivenni való egyelőre.
VFR chart-on jelezve volt a kábel meg kötélpálya, az eddig biztosnak tűnik.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83

Nem kell políroni....
Kösz, hogy megosztottad. Ilyet már jó 20 évvel ezelőtt, mikor még ezzel foglalkoztam, sem használtunk. Ez a "Hajólakk"... ;)... és írja is, hogy kell polírozni: "Befejező kezelés: fa és parafa felületeket finom csiszolópapírral vagy ráccsal vagy dörzsilappal/paddel csiszolja át." Ilyet szerintem már csak műemlékenél használnak. Ma már csak pácok , lenolajos kencsik, meg lakkok vannak.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 784
32 531
113
Kösz, hogy megosztottad. Ilyet már jó 20 évvel ezelőtt, mikor még ezzel foglalkoztam, sem használtunk. Ez a "Hajólakk"... ;)... és írja is, hogy kell polírozni: "Befejező kezelés: fa és parafa felületeket finom csiszolópapírral vagy ráccsal vagy dörzsilappal/paddel csiszolja át." Ilyet szerintem már csak műemlékenél használnak. Ma már csak pácok , lenolajos kencsik, meg lakkok vannak.
Én használom, használtam...és kiváló természetes felületkezelő. Én nem políroztam mert fölösleges nem bútorra ment....A hajólakk alatt meg gondolom a hajópadlólakkot érted,de ez nem lakk...de mindegy.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Én használom, használtam...és kiváló természetes felületkezelő. Én nem políroztam mert fölösleges nem bútorra ment....A hajólakk alatt meg gondolom a hajópadlólakkot érted,de ez nem lakk...de mindegy.
Ez az, amit az öreg szakik hajólakknak hívtak. A lépcsőt mindig felkellene polírozni,mivel ha natúrba hagyod, a cipőtalp majd kipolírozza helyetted is, de nem mindenhol, és egy pár hét múlva "nyomvájús" lesz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 198
20 756
113
Van itt Szt.Endréről vki?
Miért pont akkor kell lövöldözni, amikor arra kerékpározok?
Tegnap meg tegnap-előtt is majd' össze szartam magam :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby