Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 191
14 881
113
@ozymandias

Magyarul nem tudom mi a neve, de angolul friction welding. Ez tényleg az, hogy a súrlódás keltette hővel hegesztenek?
Friction Stir Welding eljárást használ a ULA a Atlas, Delta, és a Vulcan rakéták alumínium hajótest/tank szekcióinál is.
Időzítve ahol megmutatják és el is mahyarázzák;
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
mindenesetre az hogy az egyik első emlősök közt jelentek meg az tudott.
életformályuk alkalmassá teszi globális katasztrófák túlélésére barlangokban laknak ahol van rá lehetőség elég
képesek mélyálomra amikor a táplálék nem áll rendelkezésre és ezt extrém hosszú távon
nem rágcslók
vannak színte mindenevőnek nevezhető fajaik rovarok gyümölcsök más kisebb emlősők stb.
a lábaik genetikája változásra hajlamos ennek a hajlamnak köszönhetően könnyebben alakulhat ki pl pata összenövés is.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ide teszem, mert nincs semmi releváns topik szerintem!
Kellemes húsvétot a Hölgyeknek és Uraknak! Ja és sok locsolót!

l6NONJQ.jpeg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
.
Mivel minden erre vonatkozó téma még mindig zárva van, ide jön a kérdés:
Ő Törölt tag 1711 (Guest ) ki volt?

.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
a jövőben pénzadományért vagy más hazafias cselekedetért különleges katonai rendfokozatot lehet osztogatni bárkinek.

Amennyiben az itt folyó diskurzus, hazafias cselekedet, a honvédelem ügyében, akkor már itt, nekünk is tiszti rendfokozat jár. Krisss, dudi, már alapban címzetes vezérezredes lehetne. Aki egyéb fegyveres szerveknél van alapban úgyis, azok minimum, címzetes ezredesek. Akik voltak sorkatonák, címzetes századosok, őrnagyok lehetnének. Akik azok sem voltak, csak itt konstruktív érdeklődők, kommentelők, azok címzetes hadnagyi rendfokozatra érdemesek lehetnének. :) ( szittya külön entitás a szervezeten belül ) :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 128
38 607
113
Amennyiben az itt folyó diskurzus, hazafias cselekedet, a honvédelem ügyében, akkor már itt, nekünk is tiszti rendfokozat jár. Krisss, dudi, már alapban címzetes vezérezredes lehetne. Aki egyéb fegyveres szerveknél van alapban úgyis, azok minimum, címzetes ezredesek. Akik voltak sorkatonák, címzetes századosok, őrnagyok lehetnének. Akik azok sem voltak, csak itt konstruktív érdeklődők, kommentelők, azok címzetes hadnagyi rendfokozatra érdemesek lehetnének. :)
Én már most is Admirális Generális vagyok... :rolleyes:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
megjegyzem 1 ft os kastélyom (40 perc főldutazásra az első településtől) is van ezek a természetvédelmi területek is jelképes áron kerültek a tulajdonomba de semmit nem kezdhetek vele se legeltetni rajta se kaszálni nem szabad szántani meg végképp nem. de paíron az enyémek jól mutatnak majd talán 100 év múlva a leszármazottaknak hasznos lessz. addig is dicsekedhetek hogy mi mindenem van :) (és mélyen hallgatni hogy mi mindent nem szabad a területtel csinálni (egyébként nem szoktam dicsekedni ezekkel de most megteszem.) annyi hogy a természetvédelmmi területemről az idegenhonos vagy tájidegen fafajokat letermelhetem letermeltethetem. (le is kell időközönként) de ugye nincs idejük vágásérettre nőlni magról kelteknek)
A kastélyt porlasztod?

Natura2000-es a terület? Legeltetni azokon lehet bizonyos feltételek mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 355
113
nagyon off ba megyek de a kastélyra most akarok egy nagyobb összeget rákölteni már nagyok a gyerekek közösen kicsit foglalkozni az épülettel (amúgysem élünk együtt ilyen családi összejövetelekre hosszúhétvégéken jó program lenne és szerintem élveznék is legalábbis remélem) egyébként az volt a feltétel hogy fel kell újítani.
én úgy csináltam annak idején hogy a hozzá tartozó felerdődödött terület egyrészét letermeltük el lett adva annak az árából lett véve mész cement (homok egy közeli helyről lett hozatva) kívül bellül át lett meszelve a lábazat sima cementfesékes lábazattal le lett kenve a tetőszerkezet meg lett erősítve (színtén a területről letermel fából) üvegeskitt akríl lett véve az ablakokhoz párliter zománcal az ablakok át lettek kenve. és ballonos nagykiszereléses (olcsó obis) lazúrral a bejárati ajtók és a széldeszkák ereszalját lefestettem. (2 szobába a páramiatt a parketta fel volt puposodva ott a széleiről fel lett szedve a díszéc alatti feszítósor és helyérezuppant.) az utat javítottam levert vakolattal meg a maradék homokkal és tereprendezésből kijövő főldel törmelékkel.

A kastélyt porlasztod?

Natura2000-es a terület? Legeltetni azokon lehet bizonyos feltételek mellett.
nem nemporlasztom leszoktam menni (utobbi évek határ és covid miatt nemigen volt rá időm de mindig csinálok valamit) a multkor mondjuk eggyik ismerősőm szülője meghalt eladták a házat de a butorokkal nem tudtak mit kezdeni egy jó részük betraktorozódott a kastélyba.) csatornát rendszeresen tísztítom.

egyik ismerősöm birkái vannak a régi istálóba (nem kell bérleti díjat fizetnie csak nyaranta szellőztetni télen fagyok elött begyujtani néha ) a területet legelik karbantartják. ja meg ászunk egy kistavat ami esővíz elvezetés része.


az én területeim jelentős része nem legeltethető mert árvalányhajas. (másik része legeltethető az ki is van adva de kaszálni azt sem szabad)

hadsereg használja kiképzésre
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Kedves moderátorok! Minek tesz át egy modi a Szimpatizánsok és fóbiások topicba egy tegnap esti beszélgetést, ha az a topic zárva van és ezáltal nem lehet azt folytatni? Mi ebben az értelem vagy logika?

@dudi szóval megkérdezem itt, mert ott nem lehet. Miért osztogatnak ilyen majd két hetet, ha szabad kérdeznem? Nem vágom.