De ha már gépbe töltött nafta, akkor ez pont az ellenkezője - amihez a földi kiszolgáló személyzet hibázása mellett úgymond asszisztált maga a gép is: http://airportal.hu/onertekelesi-zavarba-kerult-egy-boeing-777-es/
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A háromhajtóműves gépek az ETOPS szabályzás eredménye volt. A '80-as évek végéig a hatékony transzatlanti átkelésekhez a legrövidebb útvonalhoz 3 órát ETOPS kellett, de azt kéthajtóműves gépek nem kaphatták meg, az első kéthajtóműves gépek a '80-as évek végén kapták meg. Onnantól fogva már az összes három hajtóműves gép csillaga leszálló ágban került sőt - bár ezt ritkán mondják - a B747-é is.OFF
De nagy kedvencem volt a DC-10-es és a Lockheed Tristar. Gyerekkoromban nagy ritkán leszállt egy-egy Ferihegyen. Sajnos mára kikoptak. Talán a Lufthansa Cargo használja még az MD-11-et.
ON
Hát persze,hogy nem akarnak. Ezért volt például Oroszország 2013-ban az USA után a második számú bevándorló célpont a világon.Mert senki nem akar oda bevándorolni... Persze általában nem nyugat európából mennek, de attól a tény még tény marad. Nem baj megint sikerült egy jó nagyot mondanod.
https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russia-the-worlds-second-largest-immigration-haven-11053
http://www.un.org/en/development/de...ons/wallchart/docs/MigrationWallChart2017.pdfTöbbnyire a volt szovjet utódállamokból jönnek, ahol még nagyobb a xar.
Szimpla "benzin" lopásDe ha már gépbe töltött nafta, akkor ez pont az ellenkezője - amihez a földi kiszolgáló személyzet hibázása mellett úgymond asszisztált maga a gép is: http://airportal.hu/onertekelesi-zavarba-kerult-egy-boeing-777-es/
Bocs a késésért,de a szkipetárok földjén még nincs mindenüt net.A magyar monopolkiszervezések,és más haonló korrupt banánköztársaságok esetei,szerintem nem éppen jó példák.A legjobb szolgáltatások a fejlett,és magángazdasági alapokon működő országokban vannak.És továbbra is úgy gondolom,hogy aki az adófizetők pénzéböl él,az ne szavazhasson.És a (gazdaság)történelem azt mutatja,hogy ami állami,az inkább elöbb,mint utóbb,belefullad a korrupcióba és a nepotizmusba.És továbbra is úgy gondolom,hogy alapvető problémánk a Magyar Állam bolsevik berendezkedése.Egyébbként elég furcsa,hogy egy jobboldali konzervativ polgárinak mondott rezsim,állami mindenhatságot hirdet-ahogy a kommunizmus,vagy éppen a fasizmus tette.Államra persze szükség van,de nem egy monolit bolsevik/fasiszta államra.Megjegyezném,a félreértések elkerülése végett,hogy nem a hitleri No-t tekintem fasiszta államnak,hanem a mediterrán/latin-amerikai államdiktatúrákat.Ezek irányába haladunk.És nem igazán voltak sikeres modelországok.És a liberális jogállam őskonzervativ,Adam Shmit által leirt felfogását tekintem alapnak.Az állam feladata az egyéni érdekek közös nevezőjének képviselete,de nem feladata az egyéni érdek előirása,sem teljesitése.Csak a megvalósitás lehetőségéhez szükséges törvényes rend biztositása.Mar elotte sem volt olcso es mindenki a folyamatos dragulas miatt panaszkodott. Ezert is vezettek be az allami tamogatast a biztositoi dijakra illetve az egesz obamacare a megfizethetetlenul draga egeszsegugy miatt jott letre.
Nem a kisebb allam es a piaci verseny a gyogyir minden bajunkra. Nem kell mindent elhinne az szdsz-nek.
Ha a kozalkalmazottak munkajat kiszerveznek piaci alapura akkor mennyivel dragulna meg a szolgaltatasuk? A megemelt szolgaltatasi arakbol fizetnek az adot es tennek el a piaci toke altal elvart hozamot. (Megjegyzem az allami egeszsegugy es a nyugdij mogott meg egy-egy allami biztosito is all)
Persze nem kell talalgatni, mert sajnos boven van pelda kiprivatizalt szolgaltatasokra. Pl.: Veolia, Eon, Engie/ex-Suez, privat radiologiak (mr es ct, szerencsere egyre kevesebb), korzeti rendelok, bankok, repterek stb... Persze ezek a nem magyar allamhoz tartozo cegek sokszor eppen a tokesebb nyugati orszagok allami cegeihez tartoznak es sokak szerint ez igy rendben van.
A legdragabbak is ott vannak. Ez azert nem ugyanaz..A legjobb szolgáltatások a fejlett,és magángazdasági alapokon működő országokban vannak.
Aki nem tesz profitot a munkajara illetve masokert dolgozik annak plusz szavazat jarna, nem? Latod en is tudok butasagokat irni.És továbbra is úgy gondolom,hogy aki az adófizetők pénzéböl él,az ne szavazhasson.
Tudom, lopnak... Mar irtad parszor.És a (gazdaság)történelem azt mutatja,hogy ami állami,az inkább elöbb,mint utóbb,belefullad a korrupcióba és a nepotizmusba.
Komolyan felmerult az elozo bagazs alatt, hogy "latin-amerikanizalodik" az orszag. Ezert is kaptak az elso nagy pofont 2010-ben...És továbbra is úgy gondolom,hogy alapvető problémánk a Magyar Állam bolsevik berendezkedése.Egyébbként elég furcsa,hogy egy jobboldali konzervativ polgárinak mondott rezsim,állami mindenhatságot hirdet-ahogy a kommunizmus,vagy éppen a fasizmus tette.Államra persze szükség van,de nem egy monolit bolsevik/fasiszta államra.Megjegyezném,a félreértések elkerülése végett,hogy nem a hitleri No-t tekintem fasiszta államnak,hanem a mediterrán/latin-amerikai államdiktatúrákat.Ezek irányába haladunk.
Ez tok jol hangzik, de nem jelent semmit sem.És a liberális jogállam őskonzervativ,Adam Shmit által leirt felfogását tekintem alapnak.Az állam feladata az egyéni érdekek közös nevezőjének képviselete,de nem feladata az egyéni érdek előirása,sem teljesitése.Csak a megvalósitás lehetőségéhez szükséges törvényes rend biztositása.
A Magyar Állam,ami nem azonos Magyarországgal(már itt bajság van),magasrol tesz másokra.Főleg az országra és a népre.Latin-amerikanizálódásrol 25éve beszélhetünk,egyre gyorsuló ütemben.Továbbra sem pártoskodom,számomra a politikai elit ugyanazon érme két oldala.Maga az államszervezet az,ami lecserélendő,az intézményrendszer.A legdragabbak is ott vannak. Ez azert nem ugyanaz.
Aki nem tesz profitot a munkajara illetve masokert dolgozik annak plusz szavazat jarna, nem? Latod en is tudok butasagokat irni.
Tudom, lopnak... Mar irtad parszor.
Ahol nincs allam ott nem korrupcionak nevezik, de attol meg nem feltetlen mukodiknek jol a dolgok. (Pl.: kartelezes, erofolennyel valo visszaeles, stb.)
Komolyan felmerult az elozo bagazs alatt, hogy "latin-amerikanizalodik" az orszag. Ezert is kaptak az elso nagy pofont 2010-ben...
Ez tok jol hangzik, de nem jelent semmit sem.
Nekem ugy tunik, hogy az ilyen gondolatok egy elmeleti ideologiarol szolo vitaban elmennek, de a valosaghoz semmi kozuk.
a liberális jogállam őskonzervativ,Adam Shmit által leirt
A Magyar Állam,ami nem azonos Magyarországgal(már itt bajság van),magasrol tesz másokra.Főleg az országra és a népre.Latin-amerikanizálódásrol 25éve beszélhetünk,egyre gyorsuló ütemben.Továbbra sem pártoskodom,számomra a politikai elit ugyanazon érme két oldala.Maga az államszervezet az,ami lecserélendő,az intézményrendszer.
Ideológia nemkülönössebben érdekel.Bármire lehet ideologiát kreálni.A történelem tanulsága,hogy a törvényes keretek között működő szabadpiaci rendszer,és a magántulajdon a fejlődés leginkább bevált útja.És szintén a történelem tanulsága,hogy a monolit államdiktatúrák,bár képessek látványos fejlődésre,hosszabbtávon mindig elszegényedéshez,és összeomláshoz vezetnek-szerencsés eset,ha csak gazdaságilag
Ny-Eu pont a szociális állam,és az általatok ballibsinek nevezet,régebben naiv szocializmusnak hivott ideológia csapdájában van.Usakok meg a nagyhatalmiság csabdájában.Többet költ,mint amennyi egészséges,hogy megőrizze vezető szerepét.Szerintem az amiknak még van esélyük a megújulásra,de az európai katyvasz kifut az időböl.
Már miért ne lett volna?Még a kommunizmusban is létezett a szabadpiac-csak fekete piacnak hivták.Ősidőktööl létezik a piac,és a törvényes keret is,csak legfeljebb szokásjognak,becsületnek hivták a szbályrendszert."A történelem tanulsága,hogy a törvényes keretek között működő szabadpiaci rendszer,és a magántulajdon a fejlődés leginkább bevált útja."
Hogy lehet a tanulsága, miközben a történelem során ilyen sose létezett?
Azért hozzátenném azt, hogy mindkét román átállás úgy ment, hogy egy másik nagy tömbhöz csapódtak. Az eddig felvázolt összes elborult gerillás forgatókönyv arról szólt, hogy tök egyedül kezdenek a románok, pirézek vagy bárki akciózni. A második esetben meg lényegében a szovjetek már megszállni kezdték őket, tehát még csak nem is hozzácsapódásról volt szó annyira, hanem kvázi erőből rákényszerítésről felismerve az új realitásokat.Ne felejtsd el hogy a történelem nagy mókamester…
Ha visszanézel a múltba - nem sokat, csak 100 évet - akkor látod hogy a Románok ez idő alatt kétszer támadtak hátba minket.
1916 Aug.26-áig u.azon szövetségi rendszer tagjai voltunk, Aug.27-én már Román katonák masíroztak Erdélyben majd Bp.en
1944 Aug.23-ig ismét csak fegyvertársak voltunk, Aug.25.-re meg már meg is jött a hadüzenet.
Ilyen történelmi előzmények után azt mondani hogy "nyugodjon le mindenki a p@csába" szerintem súlyos felelőtlenség.
Nem kell pánikolni de ha egy ilyen szomszéd több mint 10 milliárd USD költ (eddig!!) fegyverkezésre akkor azt szerintem illik komolyan venni.
Nyilvánvaló hogy a Románok maguktól soha nem támadnának, de tény hogy Ők is és mi is nagyhatalmak érdekszférájának a peremén élünk.
Az hogy ma azonos szövetségi rendszerhez tartozunk nem jelent semmit. A fenti történelmi példák bizonyítják hogy ez napok alatt gyökeresen megváltozhat.
A háborúk pedig nem feltétlen természeti kincsek megszerzéséért folynak. Bőven elég ha két atomhatalom nem direktben akar megvívni egymással hanem úgy gondolják hogy jobb lesz a csatlós államok területén tesztelni az új haditechnikájukat...
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..