Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Svédország egy PC diliház ha olvasod a híreket / van kinnt élő ismerősöd...
Nekem csak olyan van, aki hazamenekült családostul. Nem innen oda, onnan ide! Vele beszélgettem eleget ahhoz, hogy híreket se kelljen figyeljek velük kapcsolatban. Végük van, jobban mint a franciáknak, németeknek!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
@dudi
@zsolti
@krisss
Régóta foglalkoztat a gondolat hogy a francia és a magyar hadseregnek vannak e közös beszállítói, vagy hogy a honvédség vesz e francia felszerelést? Mert a gázálarc ugyanaz, a boci mintája is erősen hajaz a CCE ére és állítólag a honvédség is rendszeresíti az egyébként kiváló Haix bakancsokat.Meg mistral és kitudja még mi.
Titeket kérdezlek mint aktívokat talán tudtok valamit amit én nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
@dudi
@zsolti
@krisss
Régóta foglalkoztat a gondolat hogy a francia és a magyar hadseregnek vannak e közös beszállítói, vagy hogy a honvédség vesz e francia felszerelést? Mert a gázálarc ugyanaz, a boci mintája is erősen hajaz a CCE ére és állítólag a honvédség is rendszeresíti az egyébként kiváló Haix bakancsokat.Meg mistral és kitudja még mi.
Titeket kérdezlek mint aktívokat talán tudtok valamit amit én nem.

Haixba jár szó szerint fél Európa.Amúgy ami nálunk van az pont selejt minőségű horvát gyártmány...A gázálarc az francia licenc a boci meg egy elég elbaszott dolog szerintem köze nincs a CCE-hez.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Haixba jár szó szerint fél Európa.Amúgy ami nálunk van az pont selejt minőségű horvát gyártmány...A gázálarc az francia licenc a boci meg egy elég elbaszott dolog szerintem köze nincs a CCE-hez.
A szineket leszámítva hasonlít boci a cce re. Azaz csak a mintára gondolok. Mzg mintha mondták volna nekünk otthon a rendszeresítés előtt hogy a bocinak van valami köze a franciákhoz. Nem is tudtam hogy fél európa HAIXban jár
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
A szineket leszámítva hasonlít boci a cce re. Azaz csak a mintára gondolok. Mzg mintha mondták volna nekünk otthon a rendszeresítés előtt hogy a bocinak van valami köze a franciákhoz. Nem is tudtam hogy fél európa HAIXban jár

Pedig igen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
A HAIX legjobb tudomásom szerint ráadásul nem is francia, hanem német. Mármint eredetre, mert gyártatnak ezek is mindenhol, amerikai leányon keresztül horvátokig bezárólag.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
ja és a vv ruha is ugyanaz gondolom komplett vv felszerelést vesz/licenszel a honvédség. A magyar egyéni vegyi/sugár felderítő felszerést nem ismerem de nem lepne meg ha ugyanaz lenne mint franciaban.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Mit lehet erre mondani?
Pl.amit gondolsz.
A kérdésem: mondjuk te vállalnád e a felelőséget hogy beküldesz egy rajnyi rosszul vagy ilyen helyzetekre egyáltalán nem felkészített katonát egy épületbe ahol többszáz civil és kitudja hány automata fegyverrel felfegyverzett terrorista van?
A közhiedelemmel ellentétben a sentinelle misszió nem elit terrorellenes egységeknek van fenntartva. Az egész hadsereg részt vesz benne, olyanok is akik évente 5 lőszert lőnek el, dagadtak edzetlenek és puhák. Sem fizikailag sem technikailag sem mentálisan nincsenek felkészítve. A túszmentő akciók speciális felkészítést igényelnek, még egy modern profi hadseregben is az állomány elenyésző része van kiképezve rá. Nem véletlen hogy minden országnak megvannak a külön terrorelhárítói. Nem tudni milyen alakulattól voltak én is most olvastam ezt először.
Szóval te beküldted volna őket?
Ami nekem hihetetlen, hogy a speciális egységek csak 2 ora multan érkeztek ki. Eztazértnem tartom valószínűnek.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Pl.amit gondolsz.
A kérdésem: mondjuk te vállalnád e a felelőséget hogy beküldesz egy rajnyi rosszul vagy ilyen helyzetekre egyáltalán nem felkészített katonát egy épületbe ahol többszáz civil és kitudja hány automata fegyverrel felfegyverzett terrorista van?
A közhiedelemmel ellentétben a sentinelle misszió nem elit terrorellenes egységeknek van fenntartva. Az egész hadsereg részt vesz benne, olyanok is akik évente 5 lőszert lőnek el, dagadtak edzetlenek és puhák. Sem fizikailag sem technikailag sem mentálisan nincsenek felkészítve. A túszmentő akciók speciális felkészítést igényelnek, még egy modern profi hadseregben is az állomány elenyésző része van kiképezve rá. Nem véletlen hogy minden országnak megvannak a külön terrorelhárítói. Nem tudni milyen alakulattól voltak én is most olvastam ezt először.
Szóval te beküldted volna őket?
Ami nekem hihetetlen, hogy a speciális egységek csak 2 ora multan érkeztek ki. Eztazértnem tartom valószínűnek.


Én nem értek egyet azzal,hogy katonák járőrözzenek a városban terrorveszély miatt.Egész egyszerűen nincsenek rá kiképezve.Az,hogy tudsz lőni nem elég.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
Én nem értek egyet azzal,hogy katonák járőrözzenek a városban terrorveszély miatt.Egész egyszerűen nincsenek rá kiképezve.Az,hogy tudsz lőni nem elég.
Igen egyetértek. De ez is sokkal több mint a semmi. A sentinelle amúgy régóta megy azthiszem a 2000 es evek eleje ota, régebben vigipirate néven futott. Eleinte propaganda volt, a lakosság megnyugtatása stb.Néhány éve veszik csak komolyabban a terrortámadások óta. Haszna és visszatartó ereje az van nemkevés, mégha nem is terrorelhárítók csinálják. Sokszor van egy rendőr is a rajjal, így tehermentesítik a rendőrséget. Szóval inkább jó dolog mint rossz. Te beküldted volna őket?? Én szerintem igen de ez attól függ milyen alakulattól voltak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Igen egyetértek. De ez is sokkal több mint a semmi. A sentinelle amúgy régóta megy azthiszem a 2000 es evek eleje ota, régebben vigipirate néven futott. Eleinte propaganda volt, a lakosság megnyugtatása stb.Néhány éve veszik csak komolyabban a terrortámadások óta. Haszna és visszatartó ereje az van nemkevés, mégha nem is terrorelhárítók csinálják. Sokszor van egy rendőr is a rajjal, így tehermentesítik a rendőrséget. Szóval inkább jó dolog mint rossz. Te beküldted volna őket?? Én szerintem igen de ez attól függ milyen alakulattól voltak.

Ha aktív harcoló katonák csinálnák kizárólag akkor oda lehetett volna küldeni őket,egyébként nem.Bár abban nem vagyok biztos,hogy csak a terroristák haltak volna meg.
 
Status
Not open for further replies.