Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 504
77 300
113
Ismét egyetértek.

Az a baj ezzel a dologgal,hogy nyolcan nyilván lelőtték volna a két terroristát de mi van akkor ha közben átlőnek egy anyukát a kisgyerekével?Akkor ki a felelős?Mit csinálsz utána azzal a katonával aki mellé lőtt?Ő is ember,ha nem is vonják felelősségre akkor is...úgy fog élni,hogy lelőtt egy anyát a gyerekével önhibáján kívül?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Az a baj ezzel a dologgal,hogy nyolcan nyilván lelőtték volna a két terroristát de mi van akkor ha közben átlőnek egy anyukát a kisgyerekével?Akkor ki a felelős?Mit csinálsz utána azzal a katonával aki mellé lőtt?Ő is ember,ha nem is vonják felelősségre akkor is...úgy fog élni,hogy lelőtt egy anyát a gyerekével önhibáján kívül?
Szar helyzet az biztos.
Viszont szerintem a ruszkiknál nem lettek volna ilyen problémák ők beküldték volna őket. Behajtottak volna btr el és vállalták volna a civil áldozatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 504
77 300
113
Szar helyzet az biztos.
Viszont szerintem a ruszkiknál nem lettek volna ilyen problémák ők beküldték volna őket. Behajtottak volna btr el és vállalták volna a civil áldozatokat.

Az oroszoknál az a sikeres akció ha minden terrorista meghal.Ez sem rossz szemlélet csak szar ha te is túsz vagy.
Egyébként állítólag a 70-es vagy 80-as években a Közel-Keleten elraboltak orosz diplomatákat és a fene se tudja mit kértek értük cserébe.Erre az oroszok(szovjetek) fogták magukat kiderítették kik az emberrablók és közölték velük,hogy elfogták a családjukat és kivétel nélkül kivégeznek mindenkit ha azonnal nem engedik el a túszokat...Láss csodát elengedték a túszokat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Az oroszoknál az a sikeres akció ha minden terrorista meghal.Ez sem rossz szemlélet csak szar ha te is túsz vagy.
Egyébként állítólag a 70-es vagy 80-as években a Közel-Keleten elraboltak orosz diplomatákat és a fene se tudja mit kértek értük cserébe.Erre az oroszok(szovjetek) fogták magukat kiderítették kik az emberrablók és közölték velük,hogy elfogták a családjukat és kivétel nélkül kivégeznek mindenkit ha azonnal nem engedik el a túszokat...Láss csodát elengedték a túszokat.
igen rémlik valami. Meg egy orosz diplomata meggyilkolása miatt állítólag a saját otthonukban ütöttek rajta a terroristákon és a családokat sem kímélték.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Én nem értek egyet azzal,hogy katonák járőrözzenek a városban terrorveszély miatt.Egész egyszerűen nincsenek rá kiképezve.Az,hogy tudsz lőni nem elég.
Főleg így, hogy Kalasnyikovval és normál lőszerrel vannak ellátva - ami ugyan átmegy a terroristán és kiüti ha eltalálja, de mögötte is átmegy még néhány rosszkor rossz helyen lévő ártatlan civilen!! Ilyen feladatra minimum spec lőszer kellene!!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Mit gondoltok erről?
Azert ragtak be a tulelok, mert ok konyorogtek telefonon, hogy kuldjek be a fegyvereseket, mivel annyira rossz a helyzet.

Ok lattak, hogy mi tortenik es azt is jol lattak, hogy barmilyen segitseg jol jott volna. A tortenteket titkositottak, de a kiszivargott infok szerint nem viselkedtek mersekelt demokratakent a migrans agysebeszek. Szadista gyilkosok daraboltak elve embereket es alaztak meg oket. Ott nem egy beragadt bankrablo csoport kemenykedett egy sort. Ezek ongyilkos terroristak voltak akik egymas utan meszaroltak az embereket. Ilyenkor nincs mirol targyalni, nem kell sokat merlegelni. Ezt tudnia kellett volna az illetekeseknek. Nem disznek kaptak eles fegyvert a tarsadalomtol. Szvsz. semmi mentseguk nincs a tetlensegukre.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Azert ragtak be a tulelok, mert ok konyorogtek telefonon, hogy kuldjek be a fegyvereseket, mivel annyira rossz a helyzet.

Ok lattak, hogy mi tortenik es azt is jol lattak, hogy barmilyen segitseg jol jott volna. A tortenteket titkositottak, de a kiszivargott infok szerint nem viselkedtek mersekelt demokratakent a migrans agysebeszek. Szadista gyilkosok daraboltak elve embereket es alaztak meg oket. Ott nem egy beragadt bankrablo csoport kemenykedett egy sort. Ezek ongyilkos terroristak voltak akik egymas utan meszaroltak az embereket. Ilyenkor nincs mirol targyalni, nem kell sokat merlegelni. Ezt tudnia kellett volna az illetekeseknek. Nem disznek kaptak eles fegyvert a tarsadalomtol. Szvsz. semmi mentseguk nincs a tetlensegukre.
Ha aktív harcoló katonák csinálnák kizárólag akkor oda lehetett volna küldeni őket,egyébként nem.Bár abban nem vagyok biztos,hogy csak a terroristák haltak volna meg.
Harckocsizók voltak a 1RCH tól. Szóval mégcsak nem is gyalogos alakulattól. Aztán a törvények erősen korlátozzák a hadsereg hazai földön való bevetését is.
Mindegy végülis, mert ez egy nagyon súlyos baki
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Azt ne felejtse el senki, hogy parancsnoki lánc van. Nincs rambóskodás, nincs parancsmegtagadás csak az elbaszott amcsi filmekben. Van jogszabályi háttér, annak egy épeszű ember sem fog ellentmondani a láncolatban. Kurva könnyű a partvonal mellől okosnak lenni, meg minden olyan információ birtokában már hónapokkal később konklúziót vonni, ami akkor ott NEM volt meg annak a személynek akinek döntést kellett volna hozni, azonnal.
Hozzáteszem az én véleményem az, hogy pláne ha harckocsizók voltak, 5.56-os FAMAS-al, jobb hogy nem mentek be.
Nem szerencsés/etikus szerintem bírálni senkit a jogalkotókon kívül ebben az esetben, mivel egyszerűen ilyen fegyverzettel és különleges kiképzés nélkül SEMMI keresnivalója rendfentartó/biodíszlet szerepkörben egy katonának sem, pláne nem harckocsizóknak.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt hittem a francia katonák is a haza és a nép védelmére esküsznek föl. Persze egy szolgálaton kívüli rendőr intezkedhet ha bűncselekményt tapasztal, de egy katona ha épp mészárolják a népét elfordítja a fejét, hogy "not my job".
Számbeli fölényben voltak, hiába harckocsizók, gondolom alap kiképzést kaptak és gépkarabély volt náluk.
A terroristáktól kiképzettebbek voltak még így is, nem beszélve a fegyvertelen civilekről.
Ha bemennek és 10 civilt lelőnek véletlenül lehet még mindig 50-el több éli túl mint így.

Nem mellesleg asszem a terrorcselekmény ország elleni támadásnak minősül. Legalábbis az amcsik ezért 2 országot a kőkorszakba bombáztak vissza.

Emlékszünk még a francia vonaton amikor a késes terrorka elkezdte leszurkálni az embereket és egy szabadságos (asszem amcsi) katona lefegyverezte. Ő is szürcsülhette volna a kóláját, hogy not my job, de így hős lett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Azt hittem a francia katonák is a haza és a nép védelmére esküsznek föl. Persze egy szolgálaton kívüli rendőr intezkedhet ha bűncselekményt tapasztal, de egy katona ha épp mészárolják a népét elfordítja a fejét, hogy "not my job".
Számbeli fölényben voltak, hiába harckocsizók, gondolom alap kiképzést kaptak és gépkarabély volt náluk.
A terroristáktól kiképzettebbek voltak még így is, nem beszélve a fegyvertelen civilekről.
Ha bemennek és 10 civilt lelőnek véletlenül lehet még mindig 50-el több éli túl mint így.

Nem mellesleg asszem a terrorcselekmény ország elleni támadásnak minősül. Legalábbis az amcsik ezért 2 országot a kőkorszakba bombáztak vissza.

Emlékszünk még a francia vonaton amikor a késes terrorka elkezdte leszurkálni az embereket és egy szabadságos (asszem amcsi) katona lefegyverezte. Ő is szürcsülhette volna a kóláját, hogy not my job, de így hős lett.
Nem erről van szó. Akkor és ott gondolom volt mindenféle hír, TE most már tudod hogy azok bent mit csináltak, akinek a parancsot ki kellett volna adni, az meg nem.
Ha sima túszejtős dolog van, és beküldesz háborúra kiképzett embereket akik még nem is biztos hogy harckocsizó lévén tud pontosan lőni egy FAMAS-al, és elkezdenek a tömegben lövöldözni, több lesz az áldozat a katonák által mint a terrorok által, megnyúznak élve. Joggal.
Én megértem hogy senki nem merte bevállalni, csak ennyit mondok, meg azt még egyszer, hogy ott időben biztosat senki nem tudott, az tuti.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 504
77 300
113
Azt hittem a francia katonák is a haza és a nép védelmére esküsznek föl. Persze egy szolgálaton kívüli rendőr intezkedhet ha bűncselekményt tapasztal, de egy katona ha épp mészárolják a népét elfordítja a fejét, hogy "not my job".
Számbeli fölényben voltak, hiába harckocsizók, gondolom alap kiképzést kaptak és gépkarabély volt náluk.
A terroristáktól kiképzettebbek voltak még így is, nem beszélve a fegyvertelen civilekről.
Ha bemennek és 10 civilt lelőnek véletlenül lehet még mindig 50-el több éli túl mint így.

Nem mellesleg asszem a terrorcselekmény ország elleni támadásnak minősül. Legalábbis az amcsik ezért 2 országot a kőkorszakba bombáztak vissza.

Emlékszünk még a francia vonaton amikor a késes terrorka elkezdte leszurkálni az embereket és egy szabadságos (asszem amcsi) katona lefegyverezte. Ő is szürcsülhette volna a kóláját, hogy not my job, de így hős lett.


Pont az ami katonás példádból látszik ,hogy mennyire halvány lila gőzöd sincs az egészről.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Azt hittem a francia katonák is a haza és a nép védelmére esküsznek föl. Persze egy szolgálaton kívüli rendőr intezkedhet ha bűncselekményt tapasztal, de egy katona ha épp mészárolják a népét elfordítja a fejét, hogy "not my job".
Számbeli fölényben voltak, hiába harckocsizók, gondolom alap kiképzést kaptak és gépkarabély volt náluk.
A terroristáktól kiképzettebbek voltak még így is, nem beszélve a fegyvertelen civilekről.
Ha bemennek és 10 civilt lelőnek véletlenül lehet még mindig 50-el több éli túl mint így.

Nem mellesleg asszem a terrorcselekmény ország elleni támadásnak minősül. Legalábbis az amcsik ezért 2 országot a kőkorszakba bombáztak vissza.

Emlékszünk még a francia vonaton amikor a késes terrorka elkezdte leszurkálni az embereket és egy szabadságos (asszem amcsi) katona lefegyverezte. Ő is szürcsülhette volna a kóláját, hogy not my job, de így hős lett.
Nem a katonák nem akartak bemenni hanem nem engedték őket bemenni. Hatalmas különbség. A hadseregben nem tehetsz azt amit akarsz.
Azthiszem a döntést ilyen esetekben a tartományi prefektus hozza. Nagyon elbaszott egy dolog ez az biztos
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem erről van szó. Akkor és ott gondolom volt mindenféle hír, TE most már tudod hogy azok bent mit csináltak, akinek a parancsot ki kellett volna adni, az meg nem.
Nem lehet minden helyzetben a parancsnoki lanc moge bujni. Van egyeni felelosseg is.
Ha sima túszejtős dolog van,
Mindenki szamara vilagos lehetett perceken belul, hogy ez most nem egy hollywoodi tuszdrama.
Én megértem hogy senki nem merte bevállalni, csak ennyit mondok, meg azt még egyszer, hogy ott időben biztosat senki nem tudott, az tuti.
Par perc kesedelmet mindenki el tudna fogadni, de ott tobbrol volt szo. Az elso hangok kozott mar megjelentek olyanok , hogy azonnal be kell menni, mert olyan rossz a helyzet.
Illetve ez az elso perben sem nezett ki tuszdramanak. Siman dzsihadista meszarlasnak tunt mar akkor is.

Nem a katonák nem akartak bemenni hanem nem engedték őket bemenni. Hatalmas különbség. A hadseregben nem tehetsz azt amit akarsz.
Azthiszem a döntést ilyen esetekben a tartományi prefektus hozza. Nagyon elbaszott egy dolog ez az biztos
Felul lehet biralni a parancsot, de a helyszinen levo vezetoknek kenyelmesebb volt varni...:oops:
Igaz, jo esellyel vege lett volna a karrierjenek, de ez sem lehet mentseg.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Mindenesetre biztos vagyok benne hogy ez a döntés élete végéig kisérni fogja a döntéshozót, akárki legyen is az. Szakmai és nem érzelmi alapon döntött, hogy ez jó e vagy rossz azt döntse el mindenki saját maga. Ha beküldi őket egy rosszul sikerült akció miatt kicsinálták volna, de így mivel szakmai alapon döntött legalább a törvény, az írásban lefektetett kötelező eljárások oldaláról fedezve van. Én személy szerint ott abban a helyzetben szerintem beküldtem volna őket. Nem lennék a fickó helyében az biztos.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Mindenesetre biztos vagyok benne hogy ez a döntés élete végéig kisérni fogja a döntéshozót, akárki legyen is az. Szakmai és nem érzelmi alapon döntött, hogy ez jó e vagy rossz azt döntse el mindenki saját maga. Ha beküldi őket egy rosszul sikerült akció miatt kicsinálták volna, de így mivel szakmai alapon döntött legalább a törvény, az írásban lefektetett kötelező eljárások oldaláról fedezve van. Én személy szerint ott abban a helyzetben szerintem beküldtem volna őket. Nem lennék a fickó helyében az biztos.
Azt sem tudjuk hogy Ő ott mit tudott, meg mit nem.
Mi hónapokkal később, több hírcsatornából hallottunk, láttunk dolgokat. Ott Ő szerintem mire lezajlott a lényeg, semmit nem tudhatott.
Ha igazak a hírek, hogy kalákkal sorozatlövésekkel sűrű tömegbe lőttek, ott kb. néhány perc alatt megvoltak az áldozatok.
Én nem szeretek megítélni partvonal mellől senkit...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 460
10 574
113
Nem lehet minden helyzetben a parancsnoki lanc moge bujni. Van egyeni felelosseg is.

Mindenki szamara vilagos lehetett perceken belul, hogy ez most nem egy hollywoodi tuszdrama.

Par perc kesedelmet mindenki el tudna fogadni, de ott tobbrol volt szo. Az elso hangok kozott mar megjelentek olyanok , hogy azonnal be kell menni, mert olyan rossz a helyzet.
Illetve ez az elso perben sem nezett ki tuszdramanak. Siman dzsihadista meszarlasnak tunt mar akkor is.


Felul lehet biralni a parancsot, de a helyszinen levo vezetoknek kenyelmesebb volt varni...:oops:
Igaz, jo esellyel vege lett volna a karrierjenek, de ez sem lehet mentseg.
Tudod ez a romantikus, hősies, önpusztító parancsmegtagadás csak a hollywoodi filmekben meg a regényekben létezik. Arnold vagy Bruce Willis biztosan bement volna a rajával, Stallone és Chuck Norris pzdig egyedül egy szál késsel, több sebből vérezve és többliter vért vesztve kivégezte volna a támadókat. De a valóság rohadtul más. Nemcsak egy karrier vége hanem többéves börtönbüntetés lett volna a jutalma, közügyektől való eltiltás meg kitudja még mi.
Nálam a döntéshozó a hunyó nem a helyszínen lévő megbénított raj.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Nem lehet minden helyzetben a parancsnoki lanc moge bujni. Van egyeni felelosseg is.

Mindenki szamara vilagos lehetett perceken belul, hogy ez most nem egy hollywoodi tuszdrama.

Par perc kesedelmet mindenki el tudna fogadni, de ott tobbrol volt szo. Az elso hangok kozott mar megjelentek olyanok , hogy azonnal be kell menni, mert olyan rossz a helyzet.
Illetve ez az elso perben sem nezett ki tuszdramanak. Siman dzsihadista meszarlasnak tunt mar akkor is.


Felul lehet biralni a parancsot, de a helyszinen levo vezetoknek kenyelmesebb volt varni...:oops:
Igaz, jo esellyel vege lett volna a karrierjenek, de ez sem lehet mentseg.
Ki fogják, vagy már kivizsgálták azt az egyéni felelősséget ebben biztos vagyok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Tudod ez a romantikus, hősies, önpusztító parancsmegtagadás csak a hollywoodi filmekben meg a regényekben létezik. Arnold vagy Bruce Willis biztosan bement volna a rajával, Stallone és Chuck Norris pzdig egyedül egy szál késsel, több sebből vérezve és többliter vért vesztve kivégezte volna a támadókat. De a valóság rohadtul más. Nemcsak egy karrier vége hanem többéves börtönbüntetés lett volna a jutalma, közügyektől való eltiltás meg kitudja még mi.
Nálam a döntéshozó a hunyó nem a helyszínen lévő megbénított raj.
ÍGY igaz.
Ennyi, nem is kell erre több szót vesztegetni szerintem sem. Ott sem szabadott volna lenniük ilyen katonáknak, azzal a fegyverzettel, olyan szerepkörben.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram
Status
Not open for further replies.