Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az a 40 centis kilátó nem buszmegálló véletlenül? Csak buszmegra nem volt EU-s támogatás,kilátóra adtak,a magyar lelemény megoldotta.TV-ben is volt róla szó.
A 40 centis kilato egy regi, a buszmegallo pedig egy ujabb tortenet.
A 40 centis kilato a penz lenyulasarol szolt. A buszmegallo pedig az eu-s tamogatasok ertelmetlensegerol.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Szerintem a kormányhoz közeli milliárdosok helyzetbe hozása pont azért történik, hogy nálunk is kialakuljon egy hazai erős tőkés réteg.
A vámok és egyéb a hazai cégeket támogató eszközök hiányában nagyon nehezen és hosszú időbe telne, míg ki tudnának alakulni erős hazai vállalatok.
Azzal sosem fogjuk megközelíteni sem a nyugati életszínvonalat, ha mindig a nyugati cégeknek dolgozunk és a mi munkánkból lesz nekik profitjuk.
Persze ez sokaknak nem tetszik, merthogy mutyi, meg korrupció, meg NER, de az igazság az, hogy hosszú távon mindenki érdekét szolgálja az, ha nálunk is lesznek igazi tőkeerős nagyvállalatok.
Nyugat-Európa azt az életszínvonalat amit mi úgy írigylünk azért érhette el, mert erős vállalataik alakultak ki az elmúlt 100-200 évben, ilyenek nálunk is kialakulóban voltak, de 45 után államosítottuk, majd 90 után többnyire megszüntettünk őket.
Nagyon sok iparágban már lehetetlen lenne, hogy teljesen törvényes keretek között felnőjjön egy nemrég alapított kis magyar cég ha olyan mamutvállalatokkal kell versenyezzen, amik több évtized alatt felhalmozott tudást és tőkét birtokolnak.
Csak ezzel az a gond, hogy ezek életképtelen f***ok. Nem hozzák, hanem viszik a pénzt. Versenyszerű körülmények között sosem fognak hasznot termelni, mert nem tudják azt, hogy kell csinálni. Magyarul nem előrébb vagyunk velük, hanem hátrébb. Nincs más út mint a kkv-k kinövesztése olyan szintre ami versenyképes. Csak ugye a kkv-kat minden kormány lefele nyomta nem fölfele. Ez itt a probléma.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Na megalol, mert a n+1 haszontalan szar felhúzása az mi? A 40 cm magas "kilátó", a semmire sem jó rohadó "bringás park" és a lista csak meg tovább... A kivitelezőn kívül senki nem nyert ezen-

Szerinted utána tudnak nézni a minisztériumban minden egyes pályázatnak, pl. hogy egy eldugott kis falucska kilátója valójában hasznos-e az ottani közösségnek?
A valóságban a polgármester megíratja a pályázatot, abban persze belekerül, hogy nemcsak az egész falu életszínvonala, de még a szomszéd falu tehene is jobban fog tejelni ha megvalósul a projekt, a minisztérium meg jóhiszeműen elhiszi ezt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
molnibalage

Az EU-s meg az állami támogatás mindig súlyosan piactorzító hatású. Az EU-ban sosem volt szabadversenyes kapitalizmus. Ott is le vannak osztva a lapok, nem csak nálunk. Abba meg már bele se menjünk, hogy a támogatásokat is kettős mércével mérik, lásd a "megújjuló energiát" vagy a mezőgazdaságot. Az egész támogatási rendszer torz, de sosem javítják majd ki, hiszen szándékosan lett így kialakítva.
Ez így nem igaz. A nyugati cégek mint szabad versenyes kapitalizmusban lettek azok amik. De tény, hogy az állami támogatás piactorzító hatású. El is kéne törölni a ..csába.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Milyen rossz volt az a TSz!
Akinek semmije nem volt annak jó volt (prolik, zsellérek), akitől elvették a tanyát, a földet, a lovat, a teheneket, a birkákat, a disznókat, az ekét, a traktort, a cséplőgépet (kis- és nagyobb gazdák), annak elég szar volt, hogy finoman fogalmazzak... Aki vissza tudott jönni a gulágról, az beállhatott a saját volt cséplőgépe mellé napszámosnak, vagy szánthatott a volt lovával meg a volt ekéjével a volt földjén napszámért.... tényleg jó volt.
A téeszesítést kétszer sikerült elszabni. Egyszer 47 után, egyszer meg 90 után.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 867
57 944
113
Robur

"Ez így nem igaz. A nyugati cégek mint szabad versenyes kapitalizmusban lettek azok amik. "

Pl. Hugo Boss, BMW, Mercedes, MAN, Siemens? :D
Mintha lett volna némi kizárólagos állami megrendelésük....
De gondolom puszta véletlen, hogy saját gyártású autókat, vonatokat és buszokat használnak :rolleyes:
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Húúúú azért elég kemény,hogy itt egyesek (tényleg)elhiszik ,hogy tőlünk nyugatra nem ugyanolyan önző,pénzéhes emberek és vállalatok vannak.Hany 100,1000 korrupciós ügyet lehetne előkeresni bármelyik nyugati államból is.....Ha elmész franciába az ugyanúgy sír,mint a magyar..........Teljesen mindegy melyik országról van szó minden politikus vagy ipari nagykutya korrupt.Csak nálunk ez is divat ...sírni.....sírni...sírni....Ja csak olyan szépen hangzik,hogy LOBBIZIK......ja persze én meg 12 éves szűz lány vagyok:D:D:D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Húúúú azért elég kemény,hogy itt egyesek (tényleg)elhiszik ,hogy tőlünk nyugatra nem ugyanolyan önző,pénzéhes emberek és vállalatok vannak.Hany 100,1000 korrupciós ügyet lehetne előkeresni bármelyik nyugati államból is.....Ha elmész franciába az ugyanúgy sír,mint a magyar..........Teljesen mindegy melyik országról van szó minden politikus vagy ipari nagykutya korrupt.Csak nálunk ez is divat ...sírni.....sírni...sírni....Ja csak olyan szépen hangzik,hogy LOBBIZIK......ja persze én meg 12 éves szűz lány vagyok:D:D:D
A lobbytörvény két dolgot mutat.Hogy nem söprik szőnyeg alá a problémát,és törvényes,átlátható,számonkérhető és nyilvános keretek közé akarják szoritani.Ponthogy a korrupció megakadájozását szolgálja a lobbytörvény.
És igen,ahol büntetlenül lehet lopni,ott lopni is fognak.Lásd magyarisztánt
 
M

molnibalage

Guest
Húúúú azért elég kemény,hogy itt egyesek (tényleg)elhiszik ,hogy tőlünk nyugatra nem ugyanolyan önző,pénzéhes emberek és vállalatok vannak.Hany 100,1000 korrupciós ügyet lehetne előkeresni bármelyik nyugati államból is.....Ha elmész franciába az ugyanúgy sír,mint a magyar..........Teljesen mindegy melyik országról van szó minden politikus vagy ipari nagykutya korrupt.Csak nálunk ez is divat ...sírni.....sírni...sírni....Ja csak olyan szépen hangzik,hogy LOBBIZIK......ja persze én meg 12 éves szűz lány vagyok:D:D:D
Az arányok barátom. Vagy mutasd meg az a francia gázszerelő zsenit, aki életében kb. nem vitte annál tovább, majd hirtelen feltalálja a spanyolviaszt, megvilágosodoik és ő lesz az ország leggazdagabb embereinek egyike. Ha nem az már.

A dzsinnekben is hiszel?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Az arányok barátom. Vagy mutasd meg az a francia gázszerelő zsenit, aki életében kb. nem vitte annál tovább, majd hirtelen feltalálja a spanyolviaszt, megvilágosodoik és ő lesz az ország leggazdagabb embereinek egyike. Ha nem az már.

A dzsinnekben is hiszel?


Jajj Molni!
Meszarosne megmondta, hogy Isten segitette oket hozza amijuk van!
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
A lobbytörvény két dolgot mutat.Hogy nem söprik szőnyeg alá a problémát,és törvényes,átlátható,számonkérhető és nyilvános keretek közé akarják szoritani.Ponthogy a korrupció megakadájozását szolgálja a lobbytörvény.
És igen,ahol büntetlenül lehet lopni,ott lopni is fognak.Lásd magyarisztánt

Nyugtathatod magad ezzel ....a józan paraszt meg átlátja ez is a KORRUPCIÓ melegágya......szíved joga......ez az én szememben olyan, mint amikor valaki azt mondta "nem bontotta ki teljesen az igazságot":D:D...ergo hazudott csak jobban hangzik....Nem akarlak semmiről meggyőzni...csak kérlek ne nézz helikopternek 44 éves vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 075
16 314
113
A 40 centis kilato egy regi, a buszmegallo pedig egy ujabb tortenet.
A 40 centis kilato a penz lenyulasarol szolt. A buszmegallo pedig az eu-s tamogatasok ertelmetlensegerol.

Na ja. Az EU támogatások legfőbb baja, hogy tervgazdaság szintjén működik, elvonnak pénzt a tagállamoktól, hogy aztán majdhogynem ex-has kitalált programokra menjen, mert másra nem lehet költeni. Nem mondom hogy nincsenek jók, de a koncepcióból fakad, hogy iszonyat pazarló és/vagy csak az azt kiötlő/nyomató tagállamnak jó.

Így aztán értelmetlenül hasznosul, mert ha teszem azt a határmenti falunak az a problémája, hogy a faluban se villany, se csatorna, de az EU eszesei csak "Határon átívelő túrizmus fejlesztése" tárgykörben adnak zsozsót, akkor vagy épül belőle egy wellness szálloda (víz nélküli medencékkel), vagy majd kreatívan oldják meg a polgik, hogy arra menjen a pénz, amire tényleg kell..
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Az arányok barátom. Vagy mutasd meg az a francia gázszerelő zsenit, aki életében kb. nem vitte annál tovább, majd hirtelen feltalálja a spanyolviaszt, megvilágosodoik és ő lesz az ország leggazdagabb embereinek egyike. Ha nem az már.

A dzsinnekben is hiszel?
Nézd a korlátolt látásmódoddal nálam nem sokra mész....magyarba, Pesten a helyi kocsmába lehet elvagy ezzel.....csak ne nagyon hangoztasd....mert nagyon kinevetünk...utazz többet,költsd a pénzed,tágítsd a világnézetedet.
Én hiszek a dzsinekben (amúgy ha utána olvasnál ezek démonok),....de nyugodtan sértegess....lepereg...na búcsúzom indulok Thai-ra:D:D:D
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
J
Az arányok barátom. Vagy mutasd meg az a francia gázszerelő zsenit, aki életében kb. nem vitte annál tovább, majd hirtelen feltalálja a spanyolviaszt, megvilágosodoik és ő lesz az ország leggazdagabb embereinek egyike. Ha nem az már.

A dzsinnekben is hiszel?
A mert te ismered a francia, nemet stb viszonyokat? Dehogy.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nyugtathatod magad ezzel ....a józan paraszt meg átlátja ez is a KORRUPCIÓ melegágya......szíved joga......ez az én szememben olyan, mint amikor valaki azt mondta "nem bontotta ki teljesen az igazságot":D:D...ergo hazudott csak jobban hangzik....Nem akarlak semmiről meggyőzni...csak kérlek ne nézz helikopternek 44 éves vagyok.
Repülnek még sokfele 44éves helikopterek.....:DNaja.Sokkal jobb megoldás,ha a korrupt hatalom nevezi ki a korrupt főügyészt,hogy szabadon lehessen lopni.....Rendszerhiba van nálunk,csak a pártoskodás miatt éppenolyan szelektiven nézzik az emberek a dolgokat,mint ahogy mifelénk a jogszolgáltatás folyik.Ősrégi módszer.Oszd meg,és uralkodj rajta-nameg tedd a részeket függővé,avagy kiszolgáltatottá a hatalomnak.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Repülnek még sokfele 44éves helikopterek.....:DNaja.Sokkal jobb megoldás,ha a korrupt hatalom nevezi ki a korrupt főügyészt,hogy szabadon lehessen lopni.....Rendszerhiba van nálunk,csak a pártoskodás miatt éppenolyan szelektiven nézzik az emberek a dolgokat,mint ahogy mifelénk a jogszolgáltatás folyik.Ősrégi módszer.Oszd meg,és uralkodj rajta-nameg tedd a részeket függővé,avagy kiszolgáltatottá a hatalomnak.
....Nem érted....én azt mondom MINDENÜTT lopnak(nem ország és nem politikai nézetek miatt,hanem azért,mert MINDENÜTT ilyenek az emberek),te pedig azzal érvelsz,hogy nálunk sokkal jobban....Legyél semleges,mint én és nem fog idegesíteni...Őszintén mondom 100%-ig hidegen hagy,hogy ki van hatalmon....nézd meg mennyivel több ideget eszel meg ,mint én....azt semmit sem tudsz csinálni ellene..;););)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
....Nem érted....én azt mondom MINDENÜTT lopnak(nem ország és nem politikai nézetek miatt,hanem azért,mert MINDENÜTT ilyenek az emberek),te pedig azzal érvelsz,hogy nálunk sokkal jobban....Legyél semleges,mint én és nem fog idegesíteni...
Miért,én nem azt irtam,hogy mindenütt lopni fognak,ahol azt büntetlenül meg lehet tenni?És nálunk sem lophat mindenki büntetlenül.Aki nem NERkompatibilis,annak nem szabad a vásár.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Miért,én nem azt irtam,hogy mindenütt lopni fognak,ahol azt büntetlenül meg lehet tenni?És nálunk sem lophat mindenki büntetlenül.Aki nem NERkompatibilis,annak nem szabad a vásár.

Te azt mondod,hogy Magyaroszagra ez sokkal jobban jellemzőbb mint a nyugati államokra. Én azt mondom te csak a magyar viszonyokat látod (nem biztos )...Nekem meg van nem kevés rokon akik kint születtek élnek,dolgoznak akik elmondják náluk ugyanez a helyzet.