Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 599
32 121
113
És akkor mit lehet majd megfizetni? Te jössz kapálni?
Amiről beszélsz, az azt feltételezi, hogy a ma ismert életünk a feje tetejére áll. Mindenestül. Az teljesen más keretrendszert/feltételeket teremt, amihez majd akkor kell alkalmazkodni. Most meg most van.
Ettől persze még be is következhet, vannak ilyen elméletek. A válságok idején ezek felszínre jönnek, aztán elcsitulnak. 2008-ban is ez ment.
Hozzuk által ide...
Jobb ha lélekben felkészülsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

Huba

Active Member
2018. november 13.
64
181
33
túl keskeny a raklapos konténer is 1-1 cm ... specko konténer (ami a raklaposnál is speckóbb) meg nemtudom mennyi
Közben utánakérdeztem. Mivel Magyarországon egyes kocsi forgalmat csak az RCH csinál, ezért hozzájuk érdemes fordulni. Van kettő lehetőség az ajánlatkérésre. Vagy Itt kérsz egy ajánlatot, vagy nekik írsz: Kapcsolatok Utóbbi esetben az alsó speditőr, aki kevés felárért cserébe "kulcsrakészre" kell előkészítenie mindent.

Pontosan nem ismerem a járműved(vagy járműveid) méretét, de alapvetően több darab környékén lehet olcsóbb a vasút. Pl.: speciális kétszintes kocsinál relatíve nagyobb költségek lesznek, mert azt bérelnie kell a cégnek.

Ha kevesebb kell, akkor egyértelműen közút. Vagy egy másik alternatíva lehet az éjszakai vonatok, amelyen járművet is hozhatsz. De itt csak kötött viszonylatok vannak, Bécsból kiindulva Svájc irányában.

Ha nem nemzetközi viszonylatról beszélünk, akkor is közutat javaslom.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez már nem a ló, hanem egy ménes túloldala.
Amúgy nem biztpol szempontból válaszolva.
Igen, a trianoni határok igazságtalanok voltak, de maga a határ átrajzolás sajnos nem. Amiről főleg mi tehettünk, mivel a saját lépéseink eredménye lett többek közt az, hogy azok a szlovákok akik 48-ban még szinte teljes létszámban a magyar oldalra álltak, 14-re már a csehekhez.
Avagy nem szeretem a minket mindenki bánt narratívát, mert nem igaz. Ezzel szembe kell néznünk, nem mi vagyunk az egyetemes jó, a népek krisztusa.
És a tetteink következményei hol kevésbé fájnak, hol jobban. De ez a biztonságpolitikai szempontból lényegtelen, mivel ott nem elvek, meg erkölcs van, hanem érdekek, meg érdekérvényesítés. És pont ezért, nekünk nem szabad az alapján dönteni, hogy ki honnan bántott és mikor, mert ugye a II. Vh-ba is pont ez az elv sodort bele minket. Aztán azt is megszívtuk.
Ennyit akartam azzal a kommentel mondani, és bocsánat, ha érzelmi választ adtam.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ezt csak érdekességként berakom ide:
149293309_3639239216188234_3866341537209891765_n.jpg

(Nap, hónap, év....)
Szimbolikusan a Vízöntő-Halak "együtthatásként" is felfogható a mostani palindróma szituáció. Az egész hét ilyen.
(A Vízöntő szétárad a két szomszédos jegyre. Az égen is ráterpeszkedik a csillagkép a Bak és Halak csillagképre.)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85
M

molnibalage

Guest
Újabb fejezett a magyar államigazgatással való kapcsolatomról.

Először jön egy levél, ami valamiért az állandó lakcím és nem levelezési címemre jön, amit csak n+1-szer adtam meg eddig. Ebben esetleges lehetséges adategyeztetési eltérések miatt zaklatnak, de a levél szerint egyéni vállalkozó vagyok, az nincs csillagozva, hogy bizonytalan lenne.

Erre mi van ma?
Jön a dörgedelmes üzenet a NAV-tól, hogy nem jó a 2258-as bevallásom, mert nem vagyok egyéni vállalkozó.

Sakk, matt.

Köszönöm, köszönöm kedves államigazgatás, hogy a tücsök pöcse mennyiségű bevételem miatt is csuklóznom kell és a saját időben és szabadságomat cseszni el arra, hogy egy foshuzatos raklapszar a rendszer és lényegtelen papírmnuka hülyeségei miatt megint indulhat a kanosszajárás. Mindez úgy, hogy súlyos tízezrekbe került ehhez a könyvelői asszisztencia...

leonardo-dicaprio-clap.gif
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Újabb fejezett a magyar államigazgatással való kapcsolatomról.

Először jön egy levél, ami valamiért az állandó lakcím és nem levelezési címemre jön, amit csak n+1-szer adtam meg eddig. Ebben esetleges lehetséges adategyeztetési eltérések miatt zaklatnak, de a levél szerint egyéni vállalkozó vagyok, az nincs csillagozva, hogy bizonytalan lenne.

Erre mi van ma?
Jön a dörgedelmes üzenet a NAV-tól, hogy nem jó a 2258-as bevallásom, mert nem vagyok egyéni vállalkozó.

Sakk, matt.

Köszönöm, köszönöm kedves államigazgatás, hogy a tücsök pöcse mennyiségű bevételem miatt is csuklóznom kell és a saját időben és szabadságomat cseszni el arra, hogy egy foshuzatos raklapszar a rendszer és lényegtelen papírmnuka hülyeségei miatt megint indulhat a kanosszajárás. Mindez úgy, hogy súlyos tízezrekbe került ehhez a könyvelői asszisztencia...

Nem ennyire tragikus, nálunk gyes-t kellett intézni, mindenhol reklámozzák, hogy csináld online
Már ott indult a dolog, hogy a rendszerben az asszony neve ékezetek nélkül van.
Leadta 3*, mind a háromszor vmi hibaüzenettel, egyszer sem került be az adatlapjára, hogy folyamatban lenne.
Tegnap este ráuntam foglaltam ma 10 órára időpontot, pontba 10-re odamentünk, 10:03-kor behívtak, kérdezte van-e kitöltve papír, nincs, akkor ad egyet. 10:11-kor végeztünk, mentünk haza.
Úgyhogy ennyit az online szarakodásról, ha baj van időpont oszt oda kell menni.

Tavalyelőtt nekem is hibát dobott a NAV, bementem kiderült, hogy ugye ikerterhesség volt, megkaptuk rá az adókedvezményt, majd 1 hónappal később elvetélt, 1 gyerek maradt így a kedvezmény is vissza lett véve, csak a humán ezt nem papírozta le rendesen, ezért a második gyerek üresen maradt az adatbázisban, nem lett kicsillagozva, 2 perc volt javítani.
Mondjuk előtte engem is evett az ideg, mert csak annyit küldtek ki, hogy nem stimmel az adóm, töltsem ki a 128-as részt, ami nem is volt rajta az adatlapon...
 
M

molnibalage

Guest
Nem ennyire tragikus, nálunk gyes-t kellett intézni, mindenhol reklámozzák, hogy csináld online
Már ott indult a dolog, hogy a rendszerben az asszony neve ékezetek nélkül van.
Leadta 3*, mind a háromszor vmi hibaüzenettel, egyszer sem került be az adatlapjára, hogy folyamatban lenne.
Tegnap este ráuntam foglaltam ma 10 órára időpontot, pontba 10-re odamentünk, 10:03-kor behívtak, kérdezte van-e kitöltve papír, nincs, akkor ad egyet. 10:11-kor végeztünk, mentünk haza.
Úgyhogy ennyit az online szarakodásról, ha baj van időpont oszt oda kell menni.

Tavalyelőtt nekem is hibát dobott a NAV, bementem kiderült, hogy ugye ikerterhesség volt, megkaptuk rá az adókedvezményt, majd 1 hónappal később elvetélt, 1 gyerek maradt így a kedvezmény is vissza lett véve, csak a humán ezt nem papírozta le rendesen, ezért a második gyerek üresen maradt az adatbázisban, nem lett kicsillagozva, 2 perc volt javítani.
Mondjuk előtte engem is evett az ideg, mert csak annyit küldtek ki, hogy nem stimmel az adóm, töltsem ki a 128-as részt, ami nem is volt rajta az adatlapon...
Ez tök jó.
Aztán vagy így lesz vagy nem...
Az is homályos, hogy az első levelet miért papír alapon küldték ki és miért nem ügyfélkapun?
Mert a 2258-as hibát azon keresztül kaptam. A papír alapú levelet így laza 5-6 napos késéssel tudtam elolvasni.

Viszont ettől függetlenül vehetek ki szabit - ha adnak próbaidő alatt - és ha nem, akkor IJ, és megbírságol most a NAV is.
Mert ezek szerint online elintézni reménytelen, a telefont meg nem nagyon kapkodják fel.

A kocsi átírásnál is láttad mi lett. Beismerték, hogy ők baszták el, de én fizetek érte majd 20k-t, hogy visszakapjam és 2 szabadnap ment el arra is.
Éljen. De jó nekem.
 
M

molnibalage

Guest
Bónuszpálya, a NAV időpontfoglalási rendszere perpill nem működik...
Nézzük a jó oldalát, akár közém is lövethetnének...*

Ha valaki nem ismerné.

Harmincas évek közepe, Szovjetunió, általános iskola. A diákoknak történeteket kell mesélniük Lenin jócselekedeteiről.
Elsőként a kis Másenyka szólal meg: - Lenin elvtárs télen látta, hogy a szomszédoknak nincs mivel fűtenie. Kiment az erdőbe, vágott fát, és nekik adta.
A tanárnő bólint, megdicséri a kislányt.
Oleg jön: - Lenin elvtárs a forradalom alatt megparancsolta a katonáknak, hogy udvariasan bánjanak a nőkkel és gyerekekkel. És ők ezért udvariasan bántak velük.
Oleg is megkapja a dicséretet.
Iván nagyon nyújtja a kezét - ő a következő: - A gyerekek Lenin elvtárs dolgozószobája előtt zajongva fociztak, és berúgták a labdát az ablakon. Lenin elvtárs káromkodott egy nagyot, kiszúrta a labdát a bicskájával, aztán feldobta a tetőre.
A tanárnő értetlenül néz.
  • Ivánka, Ivánka, ez miért jócselekedet?
  • Nézze tanárnő. Akár közéjük is lövethetett volna, nem?!
 
M

molnibalage

Guest
Nah, havernak elmeséltem mi a helyzet, erre a következő történettel reagált.

A NAV most nincs a magaslaton. Az asszonynak péntek 23:30-kor jött értesitése, hogy fizessen be gépjárműadót, de még görkorcsolyája sincs... nagy nehezen kinyomozta, más forrásból, hogy kié a kocsi, rendszám alapján, úgyhogy visszaírt nekik, hogy felül lehet vizsgálni az adatbázist, mert NÉVEGYEZÉS van, más adat nem stimmel... NÉVEGYEZÉS alapján küldözgetnek értesítést!
21. század, amish hackerek...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy nap csúszással emlékezzünk meg arról a történelmi névtelenségbe burkolódzó rendőrre, aki 1919. február 22.-én puskatussal verte fejbe Kun Bélát.

Aki a korabeli vizuális dokumentumok szerint olyannyira fekete volt, hogy még MZP kezében is elsülne a kamera és ilyeneket írna a kép mellé:

"A politikai rendezvény láthatóan és érthetően számos négert mozgatott meg."
#néger #fekete #black

kunbela.jpg

"Néger katona férfi fehér feleségével a parkban fotózkodik."
#néger #fekete #black #solder #katona #ember #park
kunbela2.jpg