Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
De az is csak a lakás levgőjét és padlóját csinálja. Én arról beszélek, hogy egy egész lakópark külső felületét az, amit hűteni kéne, mert az tárolja a hőt és sugározza le minden felé is. Persze ennek is elég decens áramfogyasztása lenne, csak, ha nem melegszik túl maga az épület, akkor a belső terek áramfogyasztása kisebb cserébe.
Ez működik is és alkalmazzák ! De a masszív külső szigetelés elengedhetetlen ! A hűtő / fűtő leadó felület csak akkor lesz hatékony ha védjük a külső hűhatásoktól !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ezt most nem világos, mert az új építésűek eleve jól szigeteltek, a régieknél meg, hogy akarod ezt megoldani?!

Az amit fentebb írsz, hogy árnyékolás az igen, kiegeszítve, hogy a felesleges aszfaltozott burkolatokat is fel lehetne számolni. De én a lapos tetős házak fekete, de minimum sötét bitumenes zárószigetelését is lehet lefesteném világos színre.
A lapos tetős házak tetőszigetelését végezzük lépésálló PUR habbal plusz világos színű UV álló festés ! Tökéletes megoldás sok 10 évre !
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Az éghajlat változása miatt a lakásépítés koncepcióját és szemléletét kellene megváltoztatni. Pl. szigetelőanyagok, amik gyártása energia és alapanyagigényes, ráadásul környezetszennyező is. Pl. földház, vagy a szupervályog. Csak a mérnököktől továbbképzést igényel és szemléletváltást.
A földház meg komoly víz szigetelést igényel ! De a falszigetelést se tudod elspórolni mert ugye ha a fal föld hideg lesz akkor a pára ott fog lecsapódni és indulhat is a penész buli ! A vályog addig szuper amíg nem éri valahogyan nedvesség !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Vadásztársasagokra is kiterjesztve elfogadható. ;) A te vadállatod a te felelősséged.
Akkor tisztázzunk valamit ! Az élő vad a természetes környezetében az állam tulajdona ! A vadásztársaság tulajdonába csak az elejtéskor kerül ! Addig amíg él a vadásztársaság csak gondozhatja , etetheti ! A törvény ezért lett úgy megalkotva , hogy a vadelütés az úgynevezett "VESZÉLYES ÜZEMEK TALÁLKOZÁSA" jog címen fut ! Ugyanis a vad mozgására nincs hatása a vadásztársaságnak ! Amíg nem volt ez addig sok sok bírósági hajcihő ment ami legtöbbször úgy ért véget , hogy mindenki viselte a saját kárár plusz fizették a perköltséget is !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 362
113
A földház meg komoly víz szigetelést igényel ! De a falszigetelést se tudod elspórolni mert ugye ha a fal föld hideg lesz akkor a pára ott fog lecsapódni és indulhat is a penész buli ! A vályog addig szuper amíg nem éri valahogyan nedvesség !

Térdmagasságig a szokásos tégla falazat --,vagy ugyanennyi magas kitöltő-falazat--, ha gerenda-vázas.
Láttam 1+tízéve olyan hőszigetelet hétvégiház-tervet, ahol a döngölt fal/vesszőfonatos középkori házépítési mód modern változatát szerették volna megépíteni úgy, hogy kívül-belül egysoros lyukacsos téglafal(köztük kötés) közé tervezték a döngölt-földdel a hő-megtartó 20 centis tároló anyag-tömeget íyg megoldva a megszokott cilizációs komfortot, olcsó kivitelezést, és megtakarítva a klima-berendezés árát..

...utána jött 2008-as világ-válság, nem követtem, hogy mi lett a --nekem is-- jónak tűnő ötletből.


.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 029
66 486
113
Akkor tisztázzunk valamit ! Az élő vad a természetes környezetében az állam tulajdona ! A vadásztársaság tulajdonába csak az elejtéskor kerül ! Addig amíg él a vadásztársaság csak gondozhatja , etetheti ! A törvény ezért lett úgy megalkotva , hogy a vadelütés az úgynevezett "VESZÉLYES ÜZEMEK TALÁLKOZÁSA" jog címen fut ! Ugyanis a vad mozgására nincs hatása a vadásztársaságnak ! Amíg nem volt ez addig sok sok bírósági hajcihő ment ami legtöbbször úgy ért véget , hogy mindenki viselte a saját kárár plusz fizették a perköltséget is !
Jajj, hát éppen nem volt hatásom a háziállatom mozgására. De nem adhatsz neki enni! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nonono, ha az itt randalírozó gépjárműmániás agresszív vitézek valamelyike urambocsá el merni baszni 120-szal a szent állami vadat, akkor bizony a területileg illetékes vadásztársaság fog sipákolni a sok pénzé, mert el lett üdce a szent vadjuk. Főleg ha haza is viszed mint zsákmányt ha már összetörte a kocsidat. Szóval ha valaki tud rinyálni emiatt, az szórja csak szépen a zsák csengő aranyat ahányszor a kibaszott vaddisznócsordáik a házam bejárata előtt buliznak. Naponta többnyire, de néha kicsit odébbmennek. Aztán ha ezt megunva elkezdeném tömegesen az összes létező módszerrel írtani öket a mergezéstől a fojtócsapdákig meg a fejszével agyonverésig, akkor hirtelen megint nagyon a tulajdonuknak éreznék mer a sok péééz...jaaaj szegénykéim. És már kezdem megunni őket. :oops:
"Mond Karak buta vagyok én ? Nem nem vagy buta csak még keveset tudsz kicsi Vuk !"

Már írtam a jog jól szabályoz ! De ha a pógár elviszi haha ! Ellopja a vadat azzal kimeríti a vadorzás tényállását ha meg még él de sérült és leöli akkor még az állatkínzás tényállása is fent áll !

A vaddisznó és úgy általában a disznók kondákban élnek/ járnak ! Kivéve az ivarérett kanokat (idehaza) !

Mondjuk nálunk nem csilingel az arany a vaddisznók miatt mert elvitte az ASP !

Nem tudom hol és miként élsz de a panaszod csak akkor jogos ha vadászterületen élsz ! Ugyanis lakott területen nem , hogy nem vadászhatsz , de a lövés leadásánál is figyelembe kell venned , hogy se ember életet/testi épséget se vagyoni kárt nem okozhatsz ugyanis lövést csak lakott területen kívül , lakott területet és embert nem veszélyeztetve adhatsz le !

Ha ezek ellenére mégis orvvadászatra adnád a fejed akkor az már nem tulajdon jogi vita lenne hanem Btk-s történet !

Peace Pagan bro !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 851
113
Akkor tisztázzunk valamit ! Az élő vad a természetes környezetében az állam tulajdona ! A vadásztársaság tulajdonába csak az elejtéskor kerül ! Addig amíg él a vadásztársaság csak gondozhatja , etetheti ! A törvény ezért lett úgy megalkotva , hogy a vadelütés az úgynevezett "VESZÉLYES ÜZEMEK TALÁLKOZÁSA" jog címen fut ! Ugyanis a vad mozgására nincs hatása a vadásztársaságnak ! Amíg nem volt ez addig sok sok bírósági hajcihő ment ami legtöbbször úgy ért véget , hogy mindenki viselte a saját kárár plusz fizették a perköltséget is !
Hál' Istennek most egy huszárvágással csak az autós copik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Hál' Istennek most egy huszárvágással csak az autós copik.
Nem feltétlen ! Ha csak a hús és kilövési díjat nézem (egyéb költségeket most nem nézem) 100 000Ft plusszos a vadásztársaságot ért kár . De egy 10-12 évig nevelgetett / őrzött szarvas bika esetében ez 4-5 millió Ft plusz is lehet ! Sarkított példa 300 K Suzuki elcsap egy 15kg agancs tömegű bikát (nem történik baleset/halál) 5,5 millió mínusz a társaságnak és rosszabb esetbe még kártérítés azon vadász felé akit arra bikára hívtak és már ott ül a vadászházban !
 
  • Hűha
Reactions: zeal

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 851
113
Nem feltétlen ! Ha csak a hús és kilövési díjat nézem (egyéb költségeket most nem nézem) 100 000Ft plusszos a vadásztársaságot ért kár . De egy 10-12 évig nevelgetett / őrzött szarvas bika esetében ez 4-5 millió Ft plusz is lehet ! Sarkított példa 300 K Suzuki elcsap egy 15kg agancs tömegű bikát (nem történik baleset/halál) 5,5 millió mínusz a társaságnak és rosszabb esetbe még kártérítés azon vadász felé akit arra bikára hívtak és már ott ül a vadászházban !
Világos amit írsz, tehát kár éri a társaságot is. Ez azonban engem, vadászattó, halászattól, madarászattól mentes egyszerű autóst nem vigasztal és nem is kárpótol. Én csupán megveszem a kis autópálya matricámat, nekivágok az útnak, betartom a közl. szabályokat és szeretnék békésen eljutni úti célomhoz. Persze elsuhanok 4.5 millió vadállatra figyelmeztető tábla mellett, amitől görcsbe rándul a gyomrom, hogy csak megússzak egy vaddal való találkozást, amiből jónéhányat látni különböző videomegosztókon. Szóval lassan olyan óvatosan megyek az autóval, mindegy, hogy pályán vagy országúton mint Uncas a hadiösvényen. Ha mindezt számításba véve egy esetleges találkozásnál egy vaddal fizethetem a saját káromat, netán pereskedhetek a vadászokkal, akkor bizony engem az általad leírt, vadászokat ért károk baromira nem érdekelnek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Világos amit írsz, tehát kár éri a társaságot is. Ez azonban engem, vadászattó, halászattól, madarászattól mentes egyszerű autóst nem vigasztal és nem is kárpótol. Én csupán megveszem a kis autópálya matricámat, nekivágok az útnak, betartom a közl. szabályokat és szeretnék békésen eljutni úti célomhoz. Persze elsuhanok 4.5 millió vadállatra figyelmeztető tábla mellett, amitől görcsbe rándul a gyomrom, hogy csak megússzak egy vaddal való találkozást, amiből jónéhányat látni különböző videomegosztókon. Szóval lassan olyan óvatosan megyek az autóval, mindegy, hogy pályán vagy országúton mint Uncas a hadiösvényen. Ha mindezt számításba véve egy esetleges találkozásnál egy vaddal fizethetem a saját káromat, netán pereskedhetek a vadászokkal, akkor bizony engem az általad leírt, vadászokat ért károk baromira nem érdekelnek.
Kresz. 26.par.:
"
(4) A jármű sebességét az (1)–(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell
megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és
minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell"

A törvények meg azért vannak , hogy ne az legyen a szabály , hogy kit mi érdekel !

Ha én gyorsan hajtok , vagy szabálytalanul közlekedek akkor én vagyok a hibás !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Térdmagasságig a szokásos tégla falazat --,vagy ugyanennyi magas kitöltő-falazat--, ha gerenda-vázas.
Láttam 1+tízéve olyan hőszigetelet hétvégiház-tervet, ahol a döngölt fal/vesszőfonatos középkori házépítési mód modern változatát szerették volna megépíteni úgy, hogy kívül-belül egysoros lyukacsos téglafal(köztük kötés) közé tervezték a döngölt-földdel a hő-megtartó 20 centis tároló anyag-tömeget íyg megoldva a megszokott cilizációs komfortot, olcsó kivitelezést, és megtakarítva a klima-berendezés árát..

...utána jött 2008-as világ-válság, nem követtem, hogy mi lett a --nekem is-- jónak tűnő ötletből.


.
2005-ben vizsgamunkára terveztem egyszerű, kis alapterű vályogházat. Olcsón felépíthető, minél több helyi és természetes anyagból. Ilyen tinny haus+ méretre és célra.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 851
113
Kresz. 26.par.:
"
(4) A jármű sebességét az (1)–(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell
megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és
minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell"

A törvények meg azért vannak , hogy ne az legyen a szabály , hogy kit mi érdekel !

Ha én gyorsan hajtok , vagy szabálytalanul közlekedek akkor én vagyok a hibás !
Legkésőbb ebből a válaszból egyértelmű, hogy vadász vagy, ami nem baj csak egy észrevétel. De ha már ezt válaszoltad, akkor kívánok neked jó utat az autópályán 60 km/h , országúton meg beláthatóságtól függően 50-70 km/h közötti sebességgel. Amúgy nem akarok autópályán amiért külön fizetek, hogy ráhajthassak vadakra számítani. Semmi keresnivalójuk a pályán.