Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Szóval ez az izé FÉNYÉVEKRE van arról, hogy mutatok neki egy képet és akkor légyszi, csak a körvonalrajzát csináld meg.
Amit egy MAJOMNAK meg lehet tanítani talán.
Pedig sokan elhitték hogy most aztán tehetségesnek tűnhetnek instán :D Ez azt tudja amiből pont elég van, minőség nélküli tömeg fosh... de még azt sem. Ami pár dollárért nincs fent stock oldalon, valamivel drágábban bérelhetsz tehetséges amatőröket pl Deviantart-on, vagy ha komoly projekt van, ott az Artstation a szakma krémjével.
 
M

molnibalage

Guest
Ha csak kompozícióra hozná bármelyik Eúna magazin címlapját.

De nem. Közelében sem.
Legyen akkor egy paplovag, aki kardjára támaszkodik oldalnézetben, fénylő páncéllal, felnyitott sisakrostéllyal.

molnibalage_paladin_warrior_leans_sword_side_view_shiny_yellow__b4690de2-418e-432a-82c9-91f4627bdf40.png
 
M

molnibalage

Guest
Ja, semmilyen vadászgépet nem tudtam lerajzoltatni vele.
Mindig az alaphoz hasonlót adott ki.
És ezen paraméterezéssel se lehet javítani.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ennyit tud az S-200-ra :)
K-pkiv-g-s.jpg
Jobban kell irányítani. Szerinted az átlagember mit tudna egy S-200 ról rajzolni, ha arra kérnéd meg?

Kipróbáltam hogy tud-e nagyon egyszerű logo-t generálni, de még azt a szöveget sem tudta "leírni" amit a logo alá akartam. Lassan 20 éve gyártanak olyan szoftvereket ami a kézírást is átalakítja, ez még a begépelt szöveget sem tudta... És akkor még nem beszéltünk fotó minőségről, vagy vektorgrafikáról... Nagyon messze vagyunk hogy ez működőképes technológia legyen.
Mert teljesen más elven működik. Teljesen működőképes technológia, megfelelően használva.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Jobban kell irányítani. Szerinted az átlagember mit tudna egy S-200 ról rajzolni, ha arra kérnéd meg?
Nem tudod irányítani jobban.
Mondtam neki is, hogy S-300, SA-10 Grumble, air defense.
Faszságot rajzolt. Egy random repülő rakétát, amikor azt nem is kértem.

Amikor leírod, hogy F-15 Eagle figther aircraft és az kapod, amit fent, akkor mit akarsz irányítani?
Egész egyszerűen nem érti meg.

SEMMILYEN vadászgépet és haditechnikai ezközt nem tudott még jellegre sem megrajzolni.
A tanuló algoritmust ilyen képek közelébe sem engedték. Ilyen random art képekre eresztették rá, azokat kb. tudja másolni és mixelni.
Nagyon kb. és nagyon szarul. Ha nincs hasonló sem, akkor kész, nagyhalál.

Ja és igen, mert megnéz egy fotót róla és legalább a körvonalát felismeri.
Ez a TÉMÁT sem érti meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 876
58 012
113
Ez legfeljebb művészi víziók, alapvető színvilágra megy, de kb. még arra sem.
Szóval ez az izé FÉNYÉVEKRE van arról, hogy mutatok neki egy képet és akkor légyszi, csak a körvonalrajzát csináld meg.
Amit egy MAJOMNAK meg lehet tanítani talán.

Ez a videó szerintem jól összefoglalja a dolgot:

Nekem az jött le, hogy arra képes amire egy ember tudatalattija, amikor éppen nincs formában. Álom/rémálom képeket generál szürrealista stílusban.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Ez a videó szerintem jól összefoglalja a dolgot:

Nekem az jött le, hogy arra képes amire egy ember tudatalattija, amikor éppen nincs formában. Álom/rémálom képeket generál szürrealista stílusban.
Ezt én linkeltem anno és most jutottam el oda, hogy kirpbróéltam. Túlhypolt.
A videóban felvázolt dolgokra sem képes. Csak ő pont annak a kis szeletét használta, ahol van miből másolni.
Én is art fantasy-t akartam és látod, egy oldalról ránézett Paladinnál sem értette mire gondolok...

Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

Kb. ott tart ez az egész, mint ez. "Felismer egy méhet". Talán. Azon túl semmit.
Ha nincs mintája, nem tud mit kezdeni. És a jelek szerint az általam kívánt területen a bot tapasztalata pontosan 0.
 
M

molnibalage

Guest
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

Ezek pont a jól sikerült témák, ahol van minta.
Ahol nincs, ott meg dob egy hátast. Meg azt megkérdeném, hogy hány száz próbálkozás után sikerült ez...
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
786
2 011
93
Azért tényleg vannak paraméterezési trükkök, ez a hapsi egész jókat csal elő belőle. Tény, hogy fantáziavilágokkal dolgozik, és nem haditechnikával, de vannak területek, ahol használhatónak tűnik.

De még ezek is alapvető hibákkal vannak tele amiért nem fizetne senki. Az a baj vele hogy absztrakt rajznak is xar, montázsnak meg pláne.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Ez ez tökjó téma, itt van még 10 másik, amikkel lehet próbálkozni, ha valakit érdekel a dolog:

 
  • Tetszik
Reactions: hete
M

molnibalage

Guest
Ez ez tökjó téma, itt van még 10 másik, amikkel lehet próbálkozni, ha valakit érdekel a dolog:

Bátyus us kipróbálta a MJ-t és a DALL.E-t. Egyik sem adta azt, amit várt volna.

Akartam akkor egy sima lovagot piros palástban.

  • A kardra támaszkodást nem írtam, magától hozta. Amikor előző rajznál kértem, akkor bezzeg nem értette...
  • Arcot nem akar rajzolni, akárhogy erőltettem. A kezek nem működnek itt sem.
  • Anatómiailag a bal és jobb kéz nem jó.
Ha ez csak egy kis ikon egy NPC-nek, és, ha lenne arca, akkor tényleg OK.
De bármelyik része közel van ahhoz, amit kértem? Hát, nagyon nem.

molnibalage_knight_full_armor_sword_wield_red_robe_471a2b3b-161b-4bce-9f59-8225efbbb2bc.png


De akkor legyen tényleg fantázia, római légiósnőt akartam pácélban, sisakban, hosszú hajjal.
Hát öö, nem. :)

molnibalage_roman_legionary_woman_pilum_helmet_standing_long_bl_3f623cfe-7651-41fb-a8a8-852e0e85c99b.png
 
M

molnibalage

Guest
Ez ez tökjó téma, itt van még 10 másik, amikkel lehet próbálkozni, ha valakit érdekel a dolog:

A haditechnikát letesztelném rajta. XD
Csak emiatt tegnap nem nagyon haladt az új videó....
LOL
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Bátyus us kipróbálta a MJ-t és a DALL.E-t. Egyik sem adta azt, amit várt volna.

Akartam akkor egy sima lovagot piros palástban.

  • A kardra támaszkodást nem írtam, magától hozta. Amikor előző rajznál kértem, akkor bezzeg nem értette...
  • Arcot nem akar rajzolni, akárhogy erőltettem. A kezek nem működnek itt sem.
  • Anatómiailag a bal és jobb kéz nem jó.
Ha ez csak egy kis ikon egy NPC-nek, és, ha lenne arca, akkor tényleg OK.
De bármelyik része közel van ahhoz, amit kértem? Hát, nagyon nem.

molnibalage_knight_full_armor_sword_wield_red_robe_471a2b3b-161b-4bce-9f59-8225efbbb2bc.png


De akkor legyen tényleg fantázia, római légiósnőt akartam pácélban, sisakban, hosszú hajjal.
Hát öö, nem. :)

molnibalage_roman_legionary_woman_pilum_helmet_standing_long_bl_3f623cfe-7651-41fb-a8a8-852e0e85c99b.png
Már régebben kipróbáltam, és tényleg egy átverés az egész. Igen, összehoz "gyönyörű" háttereket, de ha jobban megnézed, akkor még "hyperrealistic" -ben is pontosan ugyan azokat az elemeket kombinálja, ugyan azokkal a színvariációkkal. Az élőlényekkel nem tud mit kezdeni, például az arcforma mindig ugyan az, illetve annak a variációja. Rápróbáltam olyanokra, hogy Korean, meg Chinese man, woman, stb. de semmilyen stílusjegy nem jött össze neki, egy elkent mix lett mindegyik. Persze, sárkányt tud rajzolni, mert a kutya nem kéri számon rajta, hogy anatómiailag egy sárkánykoponya hogyan is néz ki. Az egész "botrány" akkor tört ki, amikor egy "művész" sikeresen nyert vele egy pályázaton, de ha jobban megnézzük azt a "művet" akkor a trükk az volt, hogy az alakok csak kicsik és háttal állnak, a "fő motívum" meg a "gyönyörű" háttér volt. Mondjuk azok is barmok voltak akik azt hozták ki győztesnek, de hát a közízlés olyan amilyen, a giccs remekül fut.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 202
113
Na akkor a mai kis Index (ok, napi.hu): "„It's the economy, stupid!” (A gazdaság a lényeg, te buta!)" Kérem jelezze aki egyetért a fordításukkal. Mint amikor a 70-es, 80-as években fordították a káromkodásokat az amerikai filmekben. "f..." = "ó a mindenit". Az már csak hab a tortán, hogy a mondat értelmét sikerült eldobni a fordítással.

Másik: "Nemzetközi szinten is a legmagasabbak között a magyar infláció" Miért, lehet más szinten IS a legmagasabbak közt? Miért kell mindenhova odarakni az IS-t?