Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
Az MI jelenleg semmilyen tekintetben nem veszi fel a versenyt egy képzőművésszel

Dehogynem. A hátborzongató, hogy pár év alatt jutottak el ide.
Megtanítottuk a gépeinket álmodni.
sd2.jpg

 
M

molnibalage

Guest
Dehogynem. A hátborzongató, hogy pár év alatt jutottak el ide.
Megtanítottuk a gépeinket álmodni.
sd2.jpg

Nem ment át a tartalom.

A gép nem álmodott semmit.
Véletlen másolatok vannak, amik önmagukban látványosak.

Csak te azt nem látod, hogy mi volt a VALÓDI kérés és mi lett aztán.

Mert az öreg bácsi és nő és a könyvtár is szép.
De te nem látod, hogy mit szeretett volna látni, aki kérte, csak egy képet.
Nem tudod összehasonlítani a kérést az eredménnyel.


Én megmutattam, hogy én mit szerettem volna kapni és az MI mire gondolt.
Fogalma sincs semmiről. Az én általam betett koponyás sisakos ember és a csatamező is szépnek kinéző volt, ha csak úgy megmutatom.
Csak amikor elmagyaráztam, hogy én mit kértem és annak ellenére mit kaptam, akkor rájössz, hogy ez nem tud semmit.
De ha csak úgy RANDOM tettem be volna a képet, mint te, akkor fú és fá, hogy szép.
De kurvára nem azt rajzolta, amit kértem.
Random jól kinéző, de valójában hibás képeket rajzolgat az MI, bármiféle megértés nélkül.
Értelem nélkül meg álmodni sem lehet.
Egy hibás képre is tudod mondani, hogy szép, mert nem tudod, hogy hibás.

De a belinkelt képeken mondjam a hibákat?
  • A könyvtárban a csillárok full random vonalak, de igazából nem funkcionális fényt adó dolgok.
  • A macskás páncélos alatt se tartja az épület baloldalát semmi. Szépek a színek? Igen. Megálló épület van a képen? LOL. Nem. Lebeg a semmiben. Persze értem, mindent is meg lehet magyarázni.
  • Mellette a képen összevissza asszim boltív darabok vannak. Egy építész jót röhögne az egészen, hogy mitől nem dől össze. De értem, magic és fantasy megmagyarázza, hogy nem tud rajzolni a progi. Ez pont u.a., mint a lemaradt ajtó a kocsiról.
  • Véletlenül sem rajzolt arcot a macskafej mellettire is. Mert már mondtam miért. Nem tud egyszerre "tájat" festeni és arcot. Mert ezeket külön külön másolja értelem nélkül.
  • A macsakafejes rajz látványos, mert az MI látott pont ilyen páncélos képet és macskaszemet is. A kettőt össze tudta rakni. Full véletlen. De nem tudod, hogy pl. PONT ILYEN sisakot kért-e aki kérte vagy csak ilyenre tudta megrajzolni.
stb.
Tényleg ennyire nehéz megérteni.
Jól néznek ki egyes képek, de csak full elképzelt hülyeségeket tud összemixelni és te azért mondod, hogy szép, mert háttéringó nélkül nézel rá.
Nem tudod minek kéne ott lennie.

Amúgy azt a női arcot láttam már valahol, amit rajzolt.
Ennyire tud "álmodni". Ez másol. Agyatlanul. Pontatlanul. Ha meg ez sem megy, akkor értelmezhetetlen vacak, amit ad.
A betett képekből, ami vállalható, alig pár és kíváncsi lennék, hogy ez hány ezer próbálkozásról lett csak annyira jó, hogy értelem nélkül megmutatható legyen.

Mondom, akkor ezt valaki rajzoltassa újra csak közelítőleg.
  • Legyen ott a kard, ahol a rajzon és a megfelelő irányba álljon.
  • Stimmeljen a haj színe és stílusa.
  • Legyen a tőr jó helyen. A tőr markolata is stimmeljen.
  • Legyen a csuklópánt rajta.
  • A csizma színe és karimája is ott legyen.
  • A melle pont olyan szép kerek legyen, mitn a képen.
  • A szeme színe legyen jó és nézzed az olvasóra. PONTSAN rá.
De még tudnék rajta specifikálni ezt-azt, ami ezt a képet megkapóvá teszi és okkal néz ki úgy, ahogy.
Ha majd ezt lemásolja legalább 70-80% featurrel, akkor OK.
Egy átlagos grafikusnak ez whatever feladat. Az MJ meg nem tudott értelmezni EGYETLENEGY paramétert sem.
images
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy paladin a MJ szerint oldalnézetben karddal.

molnibalage_paladin_warrior_leans_sword_side_view_shiny_yellow__b4690de2-418e-432a-82c9-91f4627bdf40.png


A bal felső kép fúdejó.
De ez csatamezőnek tűnik?
Nem. A játék miatt próbált valami avatart rajzolni.
A többire is mondhatod, hogy jól néz ki, csak nem azt kaptam, amit kértem.

molnibalage_fantasy_battlefield_massacare_defeat_corw_skull_12a68206-a580-4b91-9edf-d0d3d33e507d.png


A jobb alsóra mondtam, hogy háborúellenes képnek és háború borzalmának, min érzés ábrázolására jó lenne.
De nem ezt kértem. Egyik képen sem sikerül egy lánctalpat működőképesnek LÁTSZÓNAK rajzolnia.
A jobb alsó képen, hol oldal, hol felül, hol egyéb nézetben rajzolta. És ezeket nem tudod vele javíttatni, mert nem éri mit rajzol.

molnibalage_m1_abrams_tank_urban_environment_fire_gun_040cd9c9-811c-40dc-bca9-0294a1c1e822.png


Tehát akkor remélem most már érted.
A szép képeket, amit betettél az egy iszonyatosan nagy halomból az, ami vállalhatóan néz ki, de valójában még az sem.
A feni kollázsból a macskás az, ami tényleg jól néz ki és nem láttam hasonlót.
A vörös hajú csaj annyira hasonlít valamire, hogy lehet, hogy pont azt láttam és a MI is, abból tanult és éppen azt másolta le.
A többi gép meg funkcionálisan / való vagy akár fantasy világ működését nézve is vicc. Persze meg lehet magyarázni, hogy miért kéne elfogadni egy levegőben lógó épületet és nem világító lámpákat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox
M

molnibalage

Guest
Navajon mit másolt le a "MI"?4
Ezeket mind emberek rajzolták le.
Ezek mintázatát húzta rá egy szintén létező csakás képre.

cat_knight_by_serendigity_art_dff3ve1-350t.jpg


jade-the-cat-warrior-in-gold-armor-peggy-collins.jpg


shambala-the-silver-cat-warrior-peggy-collins.jpg
 
M

molnibalage

Guest
De amúgy, ha ismertek mást, ami triallal kipróbálható, akkor légyszi linkeljétek, mert én kipróbálnám mindet, hogy lássam mennyire tud nálam egy grafikust helyettesíteni, mert tudnék én is álmodni nagyokat, hogy mit rajzoltatnék.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ami meg a nemzetközi megitélést illeti, a diktáturák rendeznek nagy világversenyeket manapság, hogy "jobb szinben tüntessék fel magukat
Nem is tudtam, hogy például Franciaország, Britannia diktatúra.
Leszarom az olimpiát és hasonló dolgokat. Én inkább műfüves focipályákat szeretnék tömegsportra, világítással, hogy este is lehessen fócizni, meg kis szekrényekben mezekre húzható kis színes atlétákat, hogy meg lehessen különböztetni a csapatokat.. Jó kerékpárutakat, Felnőtt ingyenes tömegsporthoz edzőgépeket a ligetekben tereken, bp-n és vidéken (ahogy amit leírtam az valahogy németországban és hollandiában jártam többek között. Az iskolákban nem bezárt pályákat és uszodákat, amelyeket ha nincs suli is lehet használni. Ua. jégpályákban is. Folytassam???
Épült egy csomó műfüves pálya. Teleszórták az országot kültéri edzőgéppel.
Az üzemeltetés általában az intézmény, vagy az önkormányzat hatásköre, ott kell érdeklődni, ha nincs nyitva.
Oké, jégpálya, meg uszoda valóban lehetne több is.
 
M

molnibalage

Guest
Az ugye fel sem merült benned, hogy ahogy lesz egy beugrási lehetőség, Orbánék azonnal bele fognak ugrani az Olimbiába? Szerinted miért nem álltak le a nagy sport beruházások?
Gyakorlatilag mindent megvalósítottak, amire szükség volt.
A röhej az, hogy a Nolimpia mozgalom sikeres lett. 'Oszt lehet, hogy ugyan úgy meglesz az a Budapesti Olimpia tartva! :cool:
Ne haragudj, de LÓFASZ nem valósult meg.
Az olimpia gyak. kisebb része a sportlétesítmény.
De árul már el, hogy amikor az átlag hétköznapi forgalmat se kezelő főváros közlekedése mikor lesz olyan állapotban, hogy kezelje ezt?
Ott tartunk, hogy akkora az autóforgalom, hogy hétvégén is képes dugó lenni nem nyári időszakban....

(Azért nem álltak le, mert a haverok építik, ki kell fizetni őket, de a tanárok bérére Brüsszeltől kell tarhálni ugye?)

Igenám, csak eddig senki nem rendezett úgy Olimpiát, hogy eleve beugrói státuszra pályázik.
Ebben a szituban a felépült sportlétesítmények költségei nem egy konkrét rendezvényre készült, hiszen nem az Olimpiai pályázat keretein belül fogják megrendezni.
Mondjuk innentől kezdve azonnal be fog tudni ugrani az ország egy megrendezésbe. Gyakorlatilag az eddig elvitt világesemények részben (!) ki is fizették a létesítmények árát.
Viszont gyakorlatilag minden intézmény belül lesz a 10 éven, ha mostanában szükség lenne egy beugrásra.
És akkor már nem fog tudni mit kezdeni a közvélemény, meg holmi Nolimpia mozgalom, hiszen, már kifizetett műintézmények másodhasznosításáról lesz szó.
A della akkorra már bele lesz tolva.
És hidd el, ez óriasi előny lesz az elnyerésben, mivel pont ez a deklarált célja a NOB-nak, hogy kicsi, rentábilis Olimpiát csináljanak...
Ez meg el lett magyarázva. Azon két városra tudták még rátukmálni az olimpiát, akik eleve képesek rá a méretük okán, mert a magyar gazdaságnál önmagukban erősebbek...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
A gép nem álmodott semmit.
Erre majd térjünk vissza, ha egyszer mélységében, matematikailag is érted hogyan működik a látens tér.

De kurvára nem azt rajzolta, amit kértem.
Amit hiányolsz, az egy új tudományterület, amit jelenleg prompt engineering-nek hívnak, és stílusok, művészeti ágak, eszközök, a betanításhoz használt adatkészletek mély ismeretével jár, és nagyon úgy tűnik, hogy ez egy új szakma lesz. (Míg a képzőművészet más, évezredek óta az emberiséggel élő ágai elsorvadnak.) A gép nyilván nem lát a fejedbe mit szeretnél, ezt le kell neki írni, hasonlóan ahogy programozol amikor alkalmazásokat fejlesztesz, azon értetlenkedni, hogy miért nem csinálta az amit akarsz rögtön teljesen értelmetlen.
Lássunk egy példát:
image.png

Az ehhez szükséges prompt, számos próbálkozás és modellkeresés után:
+ magic book, fire butterflies, punk witch fire, smsarts, gbrlsrs, surprised, blown away, amazed, intricate mystery, splash art, elegant, highly detailed, digital painting, artstation, concept art, smooth, sharp focus, illustration, 8k, caricature funny energetic, whimsical, fine-detail, Dramatic lighting, fantasy, [pixar:artgerm:0.8], semirealistic, by dan mumford, yusuke murata and makoto shinkai, 8k, cel shaded, unreal engine, featured on artstation, pixiv, Detailed and realistic portrait of a woman with freckles, skin texture, soft natural lighting, portrait photography, 85mm lens, magical photography, dramatic lighting, photo realism, ultra-detailed, Cinestill 800T, cmgirl, (overprettified|(TIGF:1)), volumetric lighting, dramatic lighting, by frank frazetta, perfect textured face, 8k, intense, sharp focus
- purple, body out of frame, deformed, cross-eye, blurry, bad anatomy, ugly, disfigured, poorly drawn face, mutation, mutated, extra limbs, blurry, ((poorly drawn)) anime, graphics, asian
Kezded érteni?

Mondom, akkor ezt valaki rajzoltassa újra csak közelítőleg.
Amit hiányolsz azt jelenleg inpainting-nek hívják, és nagyon úgy tűnik, hogy így fog kinézni a jövő művészete, az ember és a gép közösen alkot, a kép egy-egy kis részét kijelölve, és csak arra variációkat alkotva, helyenként belejavítva egymás munkájába. Ami zajlik az egy új ipari forradalom, ami átformál szinte mindent amit a világról és az emberi szellemi teljesítményről, kreativitásról hiszünk, és aminek implikációit felmérni is képtelenek vagyunk.

Nekem úgy tűnik találkoztál egy új világegyetem peremével ami rövidesen átformálja az emberiséget, és már most szakértelmet igényel használata, de mivel ezzel nem rendelkezel, csak értetlenkedő lefitymálásra futja. Ez ahhoz hasonlít amikor az első ipari forradalom hajnalán, a legelső gőzgépek mellett állva sokan csak legyintettek a tökéletlen, csöpögő-zörgő masinákra, hogy felesleges volt ennyit dolgozni vele, pár ember ugyanezt a munkát egyszerűbben megcsinálta volna.

Végezetül itt egy gőzgép egy másik univerzumból.
image.png
 
M

molnibalage

Guest
Erre majd térjünk vissza, ha egyszer mélységében, matematikailag is érted hogyan működik a látens tér.


Amit hiányolsz, az egy új tudományterület, amit jelenleg prompt engineering-nek hívnak, és stílusok, művészeti ágak, eszközök, a betanításhoz használt adatkészletek mély ismeretével jár, és nagyon úgy tűnik, hogy ez egy új szakma lesz. (Míg a képzőművészet más, évezredek óta az emberiséggel élő ágai elsorvadnak.) A gép nyilván nem lát a fejedbe mit szeretnél, ezt le kell neki írni, hasonlóan ahogy programozol amikor alkalmazásokat fejlesztesz, azon értetlenkedni, hogy miért nem csinálta az amit akarsz rögtön teljesen értelmetlen.
Lássunk egy példát:
image.png

Az ehhez szükséges prompt, számos próbálkozás és modellkeresés után:

Kezded érteni?


Amit hiányolsz azt jelenleg inpainting-nek hívják, és nagyon úgy tűnik, hogy így fog kinézni a jövő művészete, az ember és a gép közösen alkot, a kép egy-egy kis részét kijelölve, és csak arra variációkat alkotva, helyenként belejavítva egymás munkájába. Ami zajlik az egy új ipari forradalom, ami átformál szinte mindent amit a világról és az emberi szellemi teljesítményről, kreativitásról hiszünk, és aminek implikációit felmérni is képtelenek vagyunk.

Nekem úgy tűnik találkoztál egy új világegyetem peremével ami rövidesen átformálja az emberiséget, és már most szakértelmet igényel használata, de mivel ezzel nem rendelkezel, csak értetlenkedő lefitymálásra futja. Ez ahhoz hasonlít amikor az első ipari forradalom hajnalán, a legelső gőzgépek mellett állva sokan csak legyintettek a tökéletlen, csöpögő-zörgő masinákra, hogy felesleges volt ennyit dolgozni vele, pár ember ugyanezt a munkát egyszerűbben megcsinálta volna.
A rajzod esetén is a csaj azért néz arra, amerre, meg a gép ezt akarta. És, én ha a másik irányt akarom? Ja értem, tükrözzem meg a képet. XD
De számtalan apró részlet nincs definiálva, a színek is esetlegesek ennyi paraméterrel is.
Végezetül itt egy gőzgép egy másik univerzumból.
image.png
Igen, ez egy olyan gőzgép egy másik univerzumból, amibe a szenet sem lehet beletölteni...
Meg vizet se nagyon.

Remélem érted a problémát.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
A rajzod esetén is a csaj azért néz arra, amerre, meg a gép ezt akarta. És, én ha a másik irányt akarom?
Próbál újra értelmezni az inpainting részét az írásomnak. Egyébként tényleg az a bajod, hogy van egy kis munka vele, nem lát a gép a fejedbe? Mennyi idő alatt tanultál volna meg ezt ilyet festeni? Egy-két évtized? Mármint ha tehetséges vagy. Szerintem ahhoz képest a pár perc vállalható.

De számtalan apró részlet nincs definiálva
Úgy hívják művészet. :)
600px-Claude_Monet%2C_Impression%2C_soleil_levant.jpg

Claude Monet, A felkelő nap.
amibe a szenet sem lehet beletölteni
Honnan tudod? :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Te nem tudod mennyire vagyok képben, de beszélsz marhaságokat. Az MI jelenleg semmilyen tekintetben nem veszi fel a versenyt egy képzőművésszel, egy darabig még nem is fogja, ez volt a vita lényege. Különben a családom majd minden egyes tagja képzőművész, színész, alkalmazott grafikus, három generációra visszamenőleg, többek közt a képzőről. Bazdmeg.
Akkor erről van szó, félsz, hogy a gép elveszi a munkát!

Hát, már programot is generáltatnak MI-vel, de én nem tartok attól,hogy elveszi a mukám. Pedig néha egész használható amit csinál!
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
Navajon mit másolt le a "MI"?4
Ezeket mind emberek rajzolták le.
Ezek mintázatát húzta rá egy szintén létező csakás képre.

cat_knight_by_serendigity_art_dff3ve1-350t.jpg


jade-the-cat-warrior-in-gold-armor-peggy-collins.jpg


shambala-the-silver-cat-warrior-peggy-collins.jpg
Haha, ez jó. A képeket Peggy Collins készítette, aki a fotózás mellet AI generálta képek eladásából él. Máris láthatod hogy születik meg egy új szakma, pénzt lehet keresni jó prompt engineeringből. Gyöngyörű. :)
Nem Moni, ezeket mind gépek álmodták. Itt tartunk. Már most.
image.png

"Our cat woman is dressed in ornate silver armor, ready to do battle. Created with the help of AI (artificial intelligence)."
 
M

molnibalage

Guest
Haha, ez jó. A képeket Peggy Collins készítette, aki a fotózás mellet AI generálta képek eladásából él. Máris láthatod hogy születik meg egy új szakma, pénzt lehet keresni jó prompt engineeringből. Gyöngyörű. :)
Nem Moni, ezeket mind gépek álmodták. Itt tartunk. Már most.
image.png

"Our cat woman is dressed in ornate silver armor, ready to do battle. Created with the help of AI (artificial intelligence)."
Jó, hát akkor örüljünk, erre jó.
Én a videóimhoz szerettem volna vele grafikust kihagyni, de hát jelenleg erre képesek.
Ilyen félrandom fantasy dolgokra, amit a gyök2 megvesz, mert szép és kiteszi a falra. Ez is lehet cél.

Csak nekem azt hájpolták, hogy nem kell ide már grafikus, concept art-ra tökéletes, amit lehet tovább reszelni.
Nekem nem tudta egyszer sem azt, amit akarok.

Mivel a MJ-vel befürödtem, akkor a kérdésem továbbra is áll.
Mit tudok kipróbálni mezei userként most. Nem x év múlva és csillió dollárért. Akár ma este.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 437
113
Ne haragudj, de LÓFASZ nem valósult meg.
Az olimpia gyak. kisebb része a sportlétesítmény.
De árul már el, hogy amikor az átlag hétköznapi forgalmat se kezelő főváros közlekedése mikor lesz olyan állapotban, hogy kezelje ezt?
Ott tartunk, hogy akkora az autóforgalom, hogy hétvégén is képes dugó lenni nem nyári időszakban....

(Azért nem álltak le, mert a haverok építik, ki kell fizetni őket, de a tanárok bérére Brüsszeltől kell tarhálni ugye?)


Ez meg el lett magyarázva. Azon két városra tudták még rátukmálni az olimpiát, akik eleve képesek rá a méretük okán, mert a magyar gazdaságnál önmagukban erősebbek...
Nézd át a pályázattal kapcsolatos dokumentációt.
Hol tartunk, és hogy mi hiányzik még?
Meg még vegyél észre pár dolgot.
  • Bús Balázs, aki igen komoly várományosa lenne a Budapestti főpolgi széknek, most került be a NOB tetejébe.
  • A Hungest Hotels nem véletlenül került oda, ahova, és nem véletlenül van még mindig ott.

Az a vicces, hogy mivel nem tartozol az autós társadalomhoz, így fogalmad nincs arról, hogy a közlekedésben azt csinálnak az autósokkal, amit akarnak.
Ha holnap azt mondják, hogy a Hungária krt.-on belülre csak külön engedéllyel lehet behajtani, akkor azt meg is lehet csinálni.
Hidd el, hogy a budapesti autós társadalom hatványozottan meg volt sz0patva az elmúlt lvek különböző felújítási programjaival. Az, hogy esetleg befagy 30-60 napra a Hungárián belüli terület forgalma, már meg sem kottyanna senkinek. Mellesleg Karigeri is - akaratlanul is - de pont ezalá dolgozott...
 
  • Vicces
Reactions: molnibalage

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 008
113
Én a videóimhoz szerettem volna vele grafikust kihagyni, de hát jelenleg erre képesek.
Igen, specifikus hadászati dolgok, konkrét rakéta típusok és hasonlók nem nagyon szerepelnek az adatkészletben amivel betanították őket, de a cél nem is az, hanem általános AI megalkotása volt. Majd eljön annak az ideje is.
Jelenleg inkább DCS-el, ARMA-val és hasonlókkal lehetne próbálkozni, vagy egyszerűen tenni rá és gátlástalanul felhasználni mindent amit a neten találsz és nincs egyértemű copyright jelölés, bár sok helyen még jogvédett anyagoknál is megengedett pár másodperc illusztrációs célból. Szerintem készíts egy ilyen részt, nem hiszem, hogy belekötnének, de ha igen, majd átteszed Odysee-re, a youtuberek jó része ott is jelen van.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, specifikus hadászati dolgok, konkrét rakéta típusok és hasonlók nem nagyon szerepelnek az adatkészletben amivel betanították őket, de a cél nem is az, hanem általános AI megalkotása volt. Majd eljön annak az ideje is.
Jelenleg inkább DCS-el, ARMA-val és hasonlókkal lehetne próbálkozni, vagy egyszerűen tenni rá és gátlástalanul felhasználni mindent amit a neten találsz és nincs egyértemű copyright jelölés, bár sok helyen még jogvédett anyagoknál is megengedett pár másodperc illusztrációs célból. Szerintem készíts egy ilyen részt, nem hiszem, hogy belekötnének, de ha igen, majd átteszed Odysee-re, a youtuberek jó része ott is jelen van.
  • Az eddigi videóimban YT-n már fent levő dolgokból mertem kivágni dolgokat és abba eddig nem kötött bele a YT.
  • Nagyon kevésszer vágtam be kis képeket, ami nem wiki és CC licenszes volt, de igyekszem ezt is kerülni.
  • DCS-es anyagot használtam a Moszváról szóló videóban, abba nem lehet belekötni.
Én abban reménykedtem, hogy a MI van annyira intelligens, hogy felismeri a leggyakoribb képeket, ahogy a Google és akkor az alapján legalább mondjuk egy nappali vagy éjszakai statikus képet tud csinálni. De ettől sajnos messze van. Ez alapján, hogy majd nekem rakétaindítást rajzoljon kb. sci-finek tűnik.
Mert nem tud ilyen dolgot elképzelni, nem tudja a kérésem egyetlen elemét sem értelmezni. :(


A videózás elején annyira féltem a content ID-tól, ohgy inkább még azért egy komplexevbb fotót is újra rajzoltam.
Csak nagyon sokáig tartott ez. De itt tartalom szempontjából is fontos volt, hogy jobba látható legyen.

H8VXx6h.png

Viszont szép dolog a vizuális egységesítés, de pl. nem érzem már a hozzáadott értéket, hogy pl. az Sz-200-hoz készült videónál megrajzolnam az PRV-17-et vagy a P-14-et, mert iszonyatosan sokáig tartana és a képernyőn annyit nem is lesznek. De mi lenne, ha tudná festeni a MI? Csak sajnos a MJ nem tudta. Semmit sem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113
Te nem tudod mennyire vagyok képben, de beszélsz marhaságokat. Az MI jelenleg semmilyen tekintetben nem veszi fel a versenyt egy képzőművésszel, egy darabig még nem is fogja, ez volt a vita lényege.
Szép terelési próbálkozás, de te konkrétan azt állitodtad, hogy egy művész soha nem másol. Erre regáltam, hogy igenis másolnak, továbbá ami tanulás szükségességet illeti nagyon is hasonló egy MI az emberhez.

Az MI szerintem már most is bizonyos területeken teljesen partiképes ha letagadod akkor is. Már csak az is bizonyítja ezt mekkora az Igény erre.
Különben a családom majd minden egyes tagja képzőművész, színész, alkalmazott grafikus, három generációra visszamenőleg, többek közt a képzőről. Bazdmeg.
Akkor kérdezd talán meg őket mennyit tanultak, gyakoroltak másoltak mielőtt érdemben minősegileg is alkotni tudtak? A művészet törtènet talán egy fél tucat olyan festőt jegyez akik autódidakta módon fejlesztették magukat, a többiek mind mind tanulták a mesterséget és a tehetségese meg ki is tudott emelkedni.
Szép napot neked is!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113
Jó, hát akkor örüljünk, erre jó.
Én a videóimhoz szerettem volna vele grafikust kihagyni, de hát jelenleg erre képesek.
Ilyen félrandom fantasy dolgokra, amit a gyök2 megvesz, mert szép és kiteszi a falra. Ez is lehet cél.

Csak nekem azt hájpolták, hogy nem kell ide már grafikus, concept art-ra tökéletes, amit lehet tovább reszelni.
Nekem nem tudta egyszer sem azt, amit akarok.

Mivel a MJ-vel befürödtem, akkor a kérdésem továbbra is áll.
Mit tudok kipróbálni mezei userként most. Nem x év múlva és csillió dollárért. Akár ma este.
Te pont egy baromi specifikus dolgokkal foglalkozol, ahol a kis részleteknek is jelentősége lehet, ahol a "nagyvonalú" ilusztrálás nem elég. De ki vagy borulva, hogy az épp csak megjelenő MI programok első verziói nem kellően pontosan/inteligensek erre...
 
M

molnibalage

Guest
Te pont egy baromi specifikus dolgokkal foglalkozol, ahol a kis részleteknek is jelentősége lehet, ahol a "nagyvonalú" ilusztrálás nem elég. De ki vagy borulva, hogy az épp csak megjelenő MI programok első verziói nem kellően pontosan/inteligensek erre...
A fent levő n+1 képből lejött, hogy full random képek sci-fi / fantasy artwork alkotásában jó meg két fogalom összemixelésében.
Akkor itt is megpróbáltam használni, mikor láttam, hogy HT vonalon reménytelen.
Itt már csak a kíváncsiság vezérelt. Sajnos ott is elhasalt.

Az istentudja hány tízezerből 1-2 jól sikerült képeket teszik fel úgy, hogy NEM TUDJUK mit kértek pontosan.

Szépen tud kinézni egy mutatott kép? Igen.
Az van rajta, ami kértek?
Hát, azt nem árulták el egyszer sem. Utólag mindenki azt mond, amit akar a néző megy kontextus nélkül azt gyárt hozzá, amit akar.

Egy hasonlattal, ha egy étteremben kihoznak egy isteni harcsapaprikást, akkor hogyan értékeled a szakácsot, amikor te vizilósteaket kértél? :)

De mondom, én nagyon szívesen kipróbálok más is, de nem nagyon látok trial lehetőséget egyiknél sem, amit eddig mutattaok.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113
A fent levő n+1 képből lejött, hogy full random képek sci-fi / fantasy artwork alkotásában jó meg két fogalom összemixelésében.
Akkor itt is megpróbáltam használni, mikor láttam, hogy HT vonalon reménytelen.
Itt már csak a kíváncsiság vezérelt. Sajnos ott is elhasalt.

Az istentudja hány tízezerből 1-2 jól sikerült képeket teszik fel úgy, hogy NEM TUDJUK mit kértek pontosan.
Miért releváns egy szoftvernél, hogy hányezer képbőr lesz egy jó? Sokat kell klikkelgetni, tényleg fárasztó. Bár szerintem a több tízezrés projekciód is erősen túlzás.
Szépen tud kinézni egy mutatott kép? Igen.
Az van rajta, ami kértek?
Hát, azt nem árulták el egyszer sem. Utólag mindenki azt mond, amit akar a néző megy kontextus nélkül azt gyárt hozzá, amit akar.

Egy hasonlattal, ha egy étteremben kihoznak egy isteni harcsapaprikást, akkor hogyan értékeled a szakácsot, amikor te vizilósteaket kértél? :)
Hja, csak épp egy klikk-be kerül új képet generálnod, akár 1000 x is ha úgy érzed azaz 1000 x is visszaküldheted a kaját..
De mondom, én nagyon szívesen kipróbálok más is, de nem nagyon látok trial lehetőséget egyiknél sem, amit eddig mutattaok.
Világos, hogy szeretnéd megúszni a grafikust. De csak mert még nem tudod ezzel kiváltani felesleges indokolatlanul ekézi.