Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
@SirHiggins
Jó Szőr, azért kedvem lenne kirakni téged Łođz-ban 2 napra, hogy utána meséld el, hogy bezzeg mindenhol máshol bezzeg jobban beszélnek-e nyelveket, mint nálunk bezzeg. És nem 40-50 évesekről beszélek, hanem középiskolából frissen kirepült fiatalokról. Egy egyetemi városban. Mondjuk Varsóban sem sokkal jobb a helyzet, az éttermeket, múzeumokat leszámítva.
Ezt most csak úgy? Vagy mit tettem már megint és hol?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 531
113
B+, tanuljanak meg azok, akik más országba utaznak. Én is gagyogok olaszul, pár szót horvátúl, törökül,hogy megértsem az étlapot. Franciát beszélem, az nem számit.Angol sem, de oda nem megyek. Egyből más a hangulat, ha megpróbálsz a nyelvükön pár szót szolni. Igy van ez itthon is. Nagyra becsülöm, ha valaki pár magyar szót szólal az üzletben, vendéglőben és nem pofátlanul egyben angolul szólal meg, elvárva, hogy a gyarmatokon beszéljék a gyarmatositók nyelvét.
Igen, köszönés, köszönöm megy is. És az is oké, h 2nyelvű étlap, és a kiválasztott étel sorszámát felírja a pincér. De amikor még az activity-zésre is csak bárgyú mosoly a válasz..
Másrészt nem az a probléma, h nem beszélnek nyelveket (bár elvileg középiskolai tananyag), hanem h itthon Mucsa van, mert az óvónői diplomához nem kell 2 felsőfokú nyelvvizsga. Mert bezzeg máshol bezzeg. Hát, leírtam, mi a szitu máshol.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 531
113
úgy értettem, hogy most voltál-e ott, hogy feldobtad Lodz-t pl.
Igen, és válaszoltam is rá. Varsó (ott picit jobb a helyzet) és hazafelé Łođz. Utóbbiban konkrétan csak a turinformban és egy nápolyi pizzázóban beszéltek angolul. Egy helyen azért kaptunk kávét, mert a kislány nem tudta elmondani, h még nem nyitottak ki. :)
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 434
113
Az a legnagyobb vicc, mikor jönnek ezzel a konzum társadalommal, aztán meg sírnak, hogy nincs áfa bevétel... De importról exportról egy büdös szó nem esik. Vagy a szakik is buták mint a föld - tisztelet a kivételnek -, vagy hülyének nézik az embereket. Én a '80as évek végén születtem vidéken. Azóta nem magyarázták el, csak a fellegekből, hogy miért is kell honi boltban, honi élelmiszert vásárolni, mi ennek a közgazdasági összegfüggése, s miért fogok jobban élni, ha valamiért 10-30* forinttal tartósan többet fizetek. Most. Holnap pedig kevesebbet, kivéve ha bekartelleznek a fiúk...

*Vagy többet.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 158
3 434
113
Amúgy nekem speciel a kedvencem a meggyleves, ~60 forintért, ami 1000 lesz a boltban. Térjünk már észhez.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 772
15 742
113
A CS semennyire, a paprika spray jó lehet. Ettől függetlenül nem akarok lelombozni senkit, egy bekattant pitet, staffit nem fog leállítani az sem. Gazda két hátsó lábánál fogva, vagy egy láb és farok kellett volna elvigye a kutyáját, komoly embernél ilyen kutyával lett volna feszítő fa is, bontani a harapást. Itt mindenki balfasz volt...
Én nagyon nagy felelőtlenségnek tartom itthon is, hogy minden fajtát szabadon lehet tartani, mindenféle hozzáértés nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Én nagyon nagy felelőtlenségnek tartom itthon is, hogy minden fajtát szabadon lehet tartani, mindenféle hozzáértés nélkül.
Nem fajta kérdése ez, mert simán kijátszható onnantól hogy aki faszhosszabítónak akarja a "nagy és/vagy kemény szegecses nyakőrves láncos" kutyát az nem papírozza le majd, vagy totál keverék kutya lesz onnantól a menő, mindenféle bandog.

Egész egyszerűen nem való mindenkinek a komolyabb örző-védő/harci/pásztor kutya, de igazából ez védhetetlen.

Ott le kellett volna csavarni azt a gazdát, de nagyon keményen, aztán ráhúzni valami példát statuáló büntetést, hivatalos személy elleni erőszak, pár év ténylegesen letöltendőt, ilyesmi.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 756
32 468
113
Amúgy nekem speciel a kedvencem a meggyleves, ~60 forintért, ami 1000 lesz a boltban. Térjünk már észhez.
Végkiárusítás van a British Museumban! Minimális haszonkulccsal dolgoznak a brit qrátorok! :hadonaszos:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 531
113
Nem fajta kérdése ez, mert simán kijátszható onnantól hogy aki faszhosszabítónak akarja a "nagy és/vagy kemény szegecses nyakőrves láncos" kutyát az nem papírozza le majd, vagy totál keverék kutya lesz onnantól a menő, mindenféle bandog.

Egész egyszerűen nem való mindenkinek a komolyabb örző-védő/harci/pásztor kutya, de igazából ez védhetetlen.

Ott le kellett volna csavarni azt a gazdát, de nagyon keményen, aztán ráhúzni valami példát statuáló büntetést, hivatalos személy elleni erőszak, pár év ténylegesen letöltendőt, ilyesmi.
A husky egyik se, de ritka bolond tud lenni nem megfelelő kezekben. A gond a bulltípusú kutyákkal, h szájzárat tudnak kapni harapáskor, és ezt kontrollálni sem tudják. Szóval náluk nagyon résen kell lenni.

Egyébként úgy tudom, nálunk pl tiltva is van a pittbull tenyésztése, az eredmény a zugszaporítók, egy ismerősömnek van ilyentől mentett kutyája, nem agresszív, hanem bolond. Egyébként a kutyaiskola legjobbja volt engedelmesből, de pl pórázon kezelhetetlen. Teljesen ideggyenge.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
A husky egyik se, de ritka bolond tud lenni nem megfelelő kezekben. A gond a bulltípusú kutyákkal, h szájzárat tudnak kapni harapáskor, és ezt kontrollálni sem tudják. Szóval náluk nagyon résen kell lenni.

Egyébként úgy tudom, nálunk pl tiltva is van a pittbull tenyésztése, az eredmény a zugszaporítók, egy ismerősömnek van ilyentől mentett kutyája, nem agresszív, hanem bolond. Egyébként a kutyaiskola legjobbja volt engedelmesből, de pl pórázon kezelhetetlen. Teljesen ideggyenge.
Ez is ki lett játszva, mikor behozták hogy tilos az amerikai pitbull terrier tenyésztése, akkor komplett tenyésztők álltak át amerikai staffordshire terrier tenyésztésére :D !

Volt ismert kutya is, ami addig APBT volt papíron, aztán amstaff lett belőle. Hát ennyit ér egy ilyen intézkedés a valóságban.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 531
113
Ez is ki lett játszva, mikor behozták hogy tilos az amerikai pitbull terrier tenyésztése, akkor komplett tenyésztők álltak át amerikai staffordshire terrier tenyésztésére :D !

Volt ismert kutya is, ami addig APBT volt papíron, aztán amstaff lett belőle. Hát ennyit ér egy ilyen intézkedés a valóságban.
Pedig elég jól láthatóak a különbségek, az amstaff az atléta, a APBT a testépítő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Pedig elég jól láthatóak a különbségek, az amstaff az atléta, a APBT a testépítő.
Nem, pont fordítva.

Az amstaff a zömökebb, nagyobb fejű, csontosabb, izmosabb, nehezebb. Az egy farm kutya, munka kutyának szelektálva.

Az APBT nyurga, inas, azok arra voltak szelektálva évszázadokon át hogy menjenek minden állatra, és bírják akár a két órás bunyókat is tüdővel. A legjobb bajnokok nem nagyobbak általában mint 20 kg...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 531
113
Nem, pont fordítva.

Az amstaff a zömökebb, nagyobb fejű, csontosabb, izmosabb, nehezebb. Az egy farm kutya, munka kutyának szelektálva.

Az APBT nyurga, inas, azok arra voltak szelektálva évszázadokon át hogy menjenek minden állatra, és bírják akár a két órás bunyókat is tüdővel. A legjobb bajnokok nem nagyobbak általában mint 20 kg...
Az APBT-nek olyan buci feje van.. Alacsonyabb, de sokkal zömökebb, tömörebb. Mindegyik izmos (igazából minden jól tartott kutya izmos), de más típusúak az izmaik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Az APBT-nek olyan buci feje van.. Alacsonyabb, de sokkal zömökebb, tömörebb. Mindegyik izmos (igazából minden jól tartott kutya izmos), de más típusúak az izmaik.
Amit én láttam bajnokokat, red nose pit vonalat, azok mind inas, kimondottan vékony kutyák voltak. Az amstaff kanok meg nem ritkán 30, akár 35 kg körüli izomszörnyek, nekik a súlyhúzás áll jobban testhez, a pitek lényege a szív és tüdő aránya a tömeghez, meg a wesen, hogy menjenek az utolsó csepp lehelletükig fáradhatatlanul. Jóval vékonyabbak az amstaffnál a valóban pitek.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby