Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
94 évesen meghalt Gaston Glock
Azt tudni már, hogy ki örökli utána az OE-XWY lajstromjelű helit? Mondjuk Lölő helyében férfiasabb tett lenne építeni egy nyílegyenes Felcsút-Szeged autópályát néhány alagúttal és völgyhíddal...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Éjjel a rendőrség előállított 6 ukrán állampolgárt nálunk (fiatal férfiak), bedrogozva, magyarokat szídva lőtték tüzijátékokkal az ablakokat.

Ilyen bátor legényeknek a fronton lenne a helye...
Ohh rengeteg ilyen van. Néha beszélgetünk róla benn, hogy fel kéne őket nyomni a céges buszra, azt lerakni Tiszabecsnél a senki földjén.
Ott lehet majd nagylegénykedni, meg két pofával szídni a magyarokat.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Én reménykedem abban, hogy jövőre is egy a decemberhez hasonlatos, pragmatikus kormányzás lesz jellemző jövőre, különös tekintettel az eu-s választás és uniós elnökségünk kapcsán.
Remélem a jogalkotás terén is, végre elmarad a kapkodás, megfontoltabb, átgondoltabb, ebből fakadóan lassabb, folyamat lesz a jellemző.
Nagy szükség lenne nyugalmat árasztani, mind a honi, mind a külföldi szereplők irányába, s remélem a svédek kapcsán (is) kitart a kormány.
Bárhogyan is, bízok egy jobb évben, mindannyiunk számára.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Ismét felötlött bennem, hogy miért van az, hogy a tudás mint érték teljesen elveszti jelentőségét. Leírunk valamit, közkinccsé tesszük az interneten, legyen az bármekkora marhaság, és elégedetten hátradőlünk, hogy megint micsoda nagyszerűt alkottunk. Nem veszünk egy nagy levegőt, és nem gondolkodunk. Csak odafirkálunk valamit, jó lesz az úgy, olyan okosnak látszik. Mindez egy képaláírásról jutott eszembe. Így buliztunk mi! – Nosztalgikus szilveszteri mókázás az elmúlt 100 évből. Ennek az első képe alatt ez a szöveg olvasható: "Már tart az első világégés ezen az 1915 utolsó napján készített fotón, de a jókedv azért nem hiányozhat. A polgári környezetben készült, mozgalmas felvételen találunk katonát, nagypapát unokával, gramofont, jó sok italt és egy urat, aki forró teát szürcsölget – vagy puncsot."

A megfejtéseket, már, hogy mi is a baj a szöveggel, rátok bízom.

Ami viszont erről eszembe jutott, az látszólag messzire vezet, pedig nagyon is sok köze van ehhez.

Van egy lányom aki dolgozik egy cégnél itt kint. Na náluk csak az utolsó fél évben az alábbi esetek estek meg. (Hú de eszperente lett ez...) Először meghirdettek egy állást, egy labor szintű helyre, technikusnak. Ezt megelőzően, kirugták az ott dolgozót, azzal, hogy olyat vesznek fel a helyére, akinek nagyobb gyakorlata van, majd felvettek valakit akinek nyolc (8) általános a végzettsége. A következő esteben egy belső ellenőri állásra vettek fel egy olyan egyént, akinek se gyakorlata, se semmilyen papírja, végzettsége nincs, mellesleg neki kellene mentorálnia a minőségellenőröket. A magyarázat az volt, hogy van benne potenciál, és majd a főnöke betanítja.

Amire utalni szerettem volna, és ahol összeér a két tröténet: a tanulás, a tudás (az ellenörzötten meglévő tudás) devalvációja. Tudom, hogy Bill Gates nem fejezte be az egyetemet, és azóta is mindig ezt dobják fel érvnek, de ettől ez még hülyeség. Sajnos én már az egyetemen is hallottam kollégától, hogy nem az egyetem a fontos, könyvből is meg lehet tanulni. Nem, nem lehet. Az egyetem (a középiskola, stb.) nem csak arról szól, hogy van x méternyi szöveg és ha elolvastad, akkor tudod. Ha a tanulást, sokszor sok-sok év kemény tanulását negligáljuk, lekezelően félretoljuk, és azt mondjuk, hogy nem számít, majd beletanul a gyakorlatban (facebook-on ezt hívják az élet iskolája című végzettségnek) akkor egy idő után azt érjük el, hogy a fiatalok feladják és nem mennek egyetemre, nem tanulnak, mert minek, nem kell a sikerhez meg a pénzhez tanulás, elég ha van benned potenciál. Hogy aztán mi is az a potenciál, hogy isteni tehetség (nem hiszem, hogy túl sok embernek van olyan), vagy a valamit valamiért szintű érvényesüléssel helyzetbe kerülő tehetségtelen senkik takarója, azt nem tudom, de valószínűleg az utóbbi a gyakoribb. Az én tapasztalatom, hogy az a bizonyos potenciál 99%-ban nem más mint magabiztosan előadott szöveg, tudás nélkül.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 941
21 628
113
Teljesen ki vagyok idegileg! Elmentem délután kicsit tornázni, erre a rohadék öltözőszekrény oldala kiszakította az új Nájki pólómat, amit a gyerekektől kaptam Karácsonyra… :( :(
De még jó, hogy a csajszim megnyugtatott és azt mondta kapok másikat… :rolleyes:
ssrco,slim_fit_t_shirt,mens,101010:01c5ca27c6,front,square_product,600x600.jpg
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ahogy látszott, nálunk lehetett húzni az övön az állami beszerzések, fejlesztések visszafogásával.
Nem, nem lehetett. A végjáték folyik. Az oktatás, egészségügy, rendvédelem, tömegközlekedés gyakorlatilag összeomlott, vagy visszazuhant az 50es évek színtjére. Sok tekintetben már a románok is előttünk vannak. De persze tudom, az m1 mást mond.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Ismét felötlött bennem, hogy miért van az, hogy a tudás mint érték teljesen elveszti jelentőségét. Leírunk valamit, közkinccsé tesszük az interneten, legyen az bármekkora marhaság, és elégedetten hátradőlünk, hogy megint micsoda nagyszerűt alkottunk. Nem veszünk egy nagy levegőt, és nem gondolkodunk. Csak odafirkálunk valamit, jó lesz az úgy, olyan okosnak látszik. Mindez egy képaláírásról jutott eszembe. Így buliztunk mi! – Nosztalgikus szilveszteri mókázás az elmúlt 100 évből. Ennek az első képe alatt ez a szöveg olvasható: "Már tart az első világégés ezen az 1915 utolsó napján készített fotón, de a jókedv azért nem hiányozhat. A polgári környezetben készült, mozgalmas felvételen találunk katonát, nagypapát unokával, gramofont, jó sok italt és egy urat, aki forró teát szürcsölget – vagy puncsot."

A megfejtéseket, már, hogy mi is a baj a szöveggel, rátok bízom.

Ami viszont erről eszembe jutott, az látszólag messzire vezet, pedig nagyon is sok köze van ehhez.

Van egy lányom aki dolgozik egy cégnél itt kint. Na náluk csak az utolsó fél évben az alábbi esetek estek meg. (Hú de eszperente lett ez...) Először meghirdettek egy állást, egy labor szintű helyre, technikusnak. Ezt megelőzően, kirugták az ott dolgozót, azzal, hogy olyat vesznek fel a helyére, akinek nagyobb gyakorlata van, majd felvettek valakit akinek nyolc (8) általános a végzettsége. A következő esteben egy belső ellenőri állásra vettek fel egy olyan egyént, akinek se gyakorlata, se semmilyen papírja, végzettsége nincs, mellesleg neki kellene mentorálnia a minőségellenőröket. A magyarázat az volt, hogy van benne potenciál, és majd a főnöke betanítja.

Amire utalni szerettem volna, és ahol összeér a két tröténet: a tanulás, a tudás (az ellenörzötten meglévő tudás) devalvációja. Tudom, hogy Bill Gates nem fejezte be az egyetemet, és azóta is mindig ezt dobják fel érvnek, de ettől ez még hülyeség. Sajnos én már az egyetemen is hallottam kollégától, hogy nem az egyetem a fontos, könyvből is meg lehet tanulni. Nem, nem lehet. Az egyetem (a középiskola, stb.) nem csak arról szól, hogy van x méternyi szöveg és ha elolvastad, akkor tudod. Ha a tanulást, sokszor sok-sok év kemény tanulását negligáljuk, lekezelően félretoljuk, és azt mondjuk, hogy nem számít, majd beletanul a gyakorlatban (facebook-on ezt hívják az élet iskolája című végzettségnek) akkor egy idő után azt érjük el, hogy a fiatalok feladják és nem mennek egyetemre, nem tanulnak, mert minek, nem kell a sikerhez meg a pénzhez tanulás, elég ha van benned potenciál. Hogy aztán mi is az a potenciál, hogy isteni tehetség (nem hiszem, hogy túl sok embernek van olyan), vagy a valamit valamiért szintű érvényesüléssel helyzetbe kerülő tehetségtelen senkik takarója, azt nem tudom, de valószínűleg az utóbbi a gyakoribb. Az én tapasztalatom, hogy az a bizonyos potenciál 99%-ban nem más mint magabiztosan előadott szöveg, tudás nélkül.
Hát ugye, ha onnan közelítjük meg ezt a kérdést, hogy akkor most elvessük-e a kerék használatát, mert a feltalálójának bizonyosan nem volt pecsétes felsőoktatási végzettsége ami jogosulttá meg etikussá (blablabla) tette volna a kutatását, akkor ugye mindjárt kibukik, hogy pöcsre meglehet oldani nagy kérdéseket önigazoló állások fenntartása nélkül is pusztán élet iskolájával. Mindamellett, hogy gondolom, te magad is tucatnyi szakterületet találnál a világ bonyolult dolgaiból, aminek a tudását egybefűzve inkább lenne alkalmas egyetemi tananyagnak, mint a gender. :rolleyes: Szóval szerintem korántsem annyira fekete-fehér, amilyennek felveted a dolgot.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Nem, nem lehetett. A végjáték folyik. Az oktatás, egészségügy, rendvédelem, tömegközlekedés gyakorlatilag összeomlott, vagy visszazuhant az 50es évek színtjére. Sok tekintetben már a románok is előttünk vannak. De persze tudom, az m1 mást mond.
Néha az az érzésem, hogy te egy másik bolygón élsz. Kb mint egy momentumos :)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Hát ugye, ha onnan közelítjük meg ezt a kérdést, hogy akkor most elvessük-e a kerék használatát, mert a feltalálójának bizonyosan nem volt pecsétes felsőoktatási végzettsége ami jogosulttá meg etikussá (blablabla) tette volna a kutatását, akkor ugye mindjárt kibukik, hogy pöcsre meglehet oldani nagy kérdéseket önigazoló állások fenntartása nélkül is pusztán élet iskolájával. Mindamellett, hogy gondolom, te magad is tucatnyi szakterületet találnál a világ bonyolult dolgaiból, aminek a tudását egybefűzve inkább lenne alkalmas egyetemi tananyagnak, mint a gender. :rolleyes: Szóval szerintem korántsem annyira fekete-fehér, amilyennek felveted a dolgot.
A gender "szak" mint "tudomány" megjelenése pontosan azt a devalválódást jelzi amit említettem. A felvetésedre azért annyit hozzáfűznék, hogy valószínűleg te is szeretnél olyan orvost a szívműtétedre, aki az élet iskoláját végezte. Vagy esetleg egy olyan épület aminek a statikusa egy az élet iskoláját végzett "zseni"? Vagy a pilótád a következő utazásodon egy olyan aki már olvasta a könyvet a repülésről?

Nem, a kerék, meg az ék feltalálása természetesen nem valaki olyanhoz kötődik akinek egyetemi végzettsége volt, de abban biztos vagyok, hogy a kocsid könnyűfém felnije + a peres gumi rajta mind olyanok munkája akiknek bizony van egyetemi végzettsége. Igen, lehetsz olvasott és érthetsz is bizonyos területekhez, például a huszadik század második felének nyugati harckocsipáncéljai tipikusan ilyen. Az más kérdés, hogy ha most rákárdeznék arra, hogy akkor pontosan milyen ötvövők voltak abban az acélban, és milyen problémákat kell megoldani egyes ötvözők használatánál, akkor már eléggé zavarban lennének itt sokan, merthogy viszonylag kevés ilyen irányú szakember van itt, akik minő meglepetés bizony egyetemet végeztek.

Ismerem, személyesen is hallottam anno, azt a felvetést, hogy dehát a kömüves tud házat építeni mérnök nélkül de a mérnök nem tud kömüves nélkül haha. Tipikus mondat 1948-1989. Ex apósom, isten nyugosztalja, is ezermester volt, aki mindenhez IS értett, mert hát ő jó munkás ember. Aztán amikor az egyébként építőmérnök/statikus rokon látta a házát, akkor fogta a fejét. Mondta is, hogy szép dolog az a falazóblokk, csak ha azt a típust fejjel lefelé építed be akkor annyira azért nem lesz jó a teherhordó képessége, meg hát olyan ácsolatot ő még nem látott ami a gerendáknál van, de nem is akarja tudni, hogy ki vette ezt át.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Néha az az érzésem, hogy te egy másik bolygón élsz. Kb mint egy momentumos :)
Nekem meg az, hogy ti éltek másik bolygón.
Magyarországon biztos nem, mert akkor látnátok, hogy mekkora mocskos nagy gáz van.
Romániában meg vagy 10 éve nem jártatok, mert akkor látnátok ott a fejlődést.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 264
113
Néha az az érzésem, hogy te egy másik bolygón élsz. Kb mint egy momentumos :)
Sokat ront az ember helyzetértékelésén, ha vannak az érintett területeken dolgozó rokonai, barátai. Most volt ápoló rokon multirezistens fertőzés miatt egy hónapot antibiotikum infúzión. Kesztű nincs elég a munkahelyükön... de szép új épületben dolgoznak. Tanári pályával másik rokonnak most telt be a hócipője végleg, és vált más szektorra. A rendvédelmát már megint más rokon otthagyta, és Németországban él vidáman azóta.

Vagy ha a magyar utakon autózik pl. a lerobbant putris Pest vármegyében, amik kb Hunyad járás szintjét hozzák...
Az IT szektorban a románok előznek, szar az utánpótlás képzés itthon, nincsenek olyan erős szinergiák a felsőoktatás és az ipar közt mint a románoknál, ahol nagyon ügyesen fejlesztik a területet, abban a szektorban egyértelműen elhúztak már mellettünk. Itt már mindenki csak seniorokat keres, mert az egyetemekről akik kijönnek használhatatlanok, és nincs pénz kinevelni őket, hogy egyből dobbantsanak utána, mielőtt termőre fordulnának (ez valamelyest persze ott is gond). Ott még mindig van kedvező "KATA szerű" adózás ami a szektorban dolgozókat bár az állam által szemet hunyt bújtatott munkavállalással, de a szektor dolgozói részéről a nyugatival összességében versenyképes csomaggal tudja otthon tartani, a nulla helyett kevés adót fizetve. Itthon sok ismerős a szektorból ismét felkerekedett nyugatra, illetve sokan akik még nem, azok is beszélnek róla ismét...

De gondok, azok nincsenek.
 
Status
Not open for further replies.