Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
@Filter visszatért közénk, dícsértessék!
Nem visszatérés, csupàn egy alkalom inkàbb, hogy megvilàgitsak egy kapitàlis problèmàt.
Borotvàlkozàs = Zàr a maszkod.
Vasalàs = Féregtelenités, fertotlenités.
Stb...
A linkelt videoban az làthato hogy egy harcàszati ,uralgo pont, a divat miatt megy a levesbe.
Bundàs kèpu hajlèktalannak nincs helye egy harci alakulatban.
Nem egy gyok ketto belugyi bohockodàs a hàboru,mèg ha annak gondoljàk sokan.
Mondom ugy, hogy borotvàlkoztam afrika homokjàban, norvég januàrban, dél amerika dzsungelèben.
Szakàll = igénytelenség-mosadatlansàg-hajléktalansàg-harckèszultség veszélyeztetése.
Katona nem divatmajom.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 713
113
Nem visszatérés, csupàn egy alkalom inkàbb, hogy megvilàgitsak egy kapitàlis problèmàt.
Borotvàlkozàs = Zàr a maszkod.
Vasalàs = Féregtelenités, fertotlenités.
Stb...
A linkelt videoban az làthato hogy egy harcàszati ,uralgo pont, a divat miatt megy a levesbe.
Bundàs kèpu hajlèktalannak nincs helye egy harci alakulatban.
Nem egy gyok ketto belugyi bohockodàs a hàboru,mèg ha annak gondoljàk sokan.
Mondom ugy, hogy borotvàlkoztam afrika homokjàban, norvég januàrban, dél amerika dzsungelèben.
Szakàll = igénytelenség-mosadatlansàg-hajléktalansàg-harckèszultség veszélyeztetése.
Katona nem divatmajom.
De hát a menő seal team arcok is szakállasak!!!!4

Komolyra fordítva a szót, ha követted az ukrán balhét az utóbbi egy évben, leírhatnád, hogy látod a helyzetet most.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
De hát a menő seal team arcok is szakállasak!!!!4

Komolyra fordítva a szót, ha követted az ukrán balhét az utóbbi egy évben, leírhatnád, hogy látod a helyzetet most.
Véleményem?
A realitàs beinteget.
A Nyugat a sajàt valosàgtol elrugaszkodott,ontelt, egoista,materialista,lenézo,kizsàkmànyolo megkozelitésének az àldozata.
Jelenleg a vàltozàst nem csak katonai, de politikai, és tàrsadalmi szinten is érzékelem.
A katonai felhasznàlàsu dronok elterjedésével egy olyan komplex àtrendezodést làtok amiben mindenki a nullàrol indul....
Kb mint az angol Dreadnought-ok megjelenèsekor.
Ami eddig volt, zàrojelbe kerult, fénysebességgel faragja mindenki az eszkozeit, kivève az eu-t( direkt kicsivel)
Itt mi a fontos?
Terhes férfiak, terhes nokre valo hajozo ruhàk...ratyiskodàs, migràncsozàs, nyilt tàrsadalom, stb abszulut irreàlis, èrtelmezhetetlen dolog.
8 milliàrd ember èl a foldon, ebbol van max 1 milliàrd retardàlt (USA-EU) akik szerint ez igy ok...és a tobbi? Kb mint a magyar ellenzék. Vagyunk 19-en, a 875-bol, mi szarjuk a spanyol viaszt, mert csak.
Na itt jonnek a dronok...
Egy katalizàtor, aminek zàros idon belul vilàgégés lesz a vége.
A torténelem ismètli onmagàt.
Jelenleg europa a gyenge zsàkmàny, aki zsiros, kifoszthato.
Semmit nem èr a tech elony ha nincs mibol uzemeltetni. Az USA és az OFF, de mèg Kina is jàtszhatja a sajàt meccsét mert van mibol, van mire, de az EU?
Van mire de nincs mibol...
Abba most nem akarok belemenni hogy abban a csapatban vagyunk amelyik kb 500 éven àt mèszàrolt, kb mindenhol, és kb utàlnak mindenhol.(Kolonizàcio. Tàrsak vagyunk veluk a problèmàkban jelenleg,de a haszon az csak az ovék.) .....foleg olyan helyeken ahonnan a nyersanyagok jonnek. Logikusan beszabàlyozva zàros idon belul a hyper magas beszerzési àrakat.(BRICS)
Nincs mivel erot mutatni, nincs mivel erot projektàlni.
A nyugati fegyverek felsobbrenduségének mitosza megdolt, senki nem fél, mert mi félunk.Jaj meghalnak a katonàk, jaj borotvàlkozni kell, jaj nincs mosogép 56 programmal az afgàn hegyekben, jaj.....stb
A NATO egy olyan katonai szovetség amelyik fél hàboruzni egyenrangu ellenféllel.
Ez màra tény.
Mindenki làtja a vilàgon.Mindemelett impotens, mert retardàlt civilek szabàlyozzàk a hadigépezetek mukodését. Làsd Ursul FUHRER Leyen-t. Egymaga kinyirta a német hadsereget, jutalmul kinyirhatja az eu-t.
Az eu a legjobb szajha , bàrki viheti, és bàrmilyen perverziora hajlando.
Csak hàt ezek a lànyok mennek gyorsan a sullyesztobe, drog, alkohol, depresszio, miegymàs.....az elvonàsi tunetek màr làthatoak az europai populàcion.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 901
27 616
113
Nem visszatérés, csupàn egy alkalom inkàbb, hogy megvilàgitsak egy kapitàlis problèmàt.
Borotvàlkozàs = Zàr a maszkod.
Vasalàs = Féregtelenités, fertotlenités.
Stb...
A linkelt videoban az làthato hogy egy harcàszati ,uralgo pont, a divat miatt megy a levesbe.
Bundàs kèpu hajlèktalannak nincs helye egy harci alakulatban.
Nem egy gyok ketto belugyi bohockodàs a hàboru,mèg ha annak gondoljàk sokan.
Mondom ugy, hogy borotvàlkoztam afrika homokjàban, norvég januàrban, dél amerika dzsungelèben.
Szakàll = igénytelenség-mosadatlansàg-hajléktalansàg-harckèszultség veszélyeztetése.
Katona nem divatmajom.
A csecsenek üzenik, hogy nem lájkolják a hozzászólásodat. :D
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
A csecsenek üzenik, hogy nem lájkolják a hozzászólásodat. :D
Uzenem a csecsen cimbijeidnek, hogy az elso vonalban eldobjàk a frontkutyàk az arcbundàt vallàs fuggetlenul.
Ne legyen màr mindenki SPECOPS aki 90+ napos bevetésrol tér vissza, rajkotelèkben a frontba.
"Frontkutya" vs "SPECOPS".
Tegyunk màr kulonbséget.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 901
27 616
113
Uzenem a csecsen cimbijeidnek, hogy az elso vonalban eldobjàk a frontkutyàk az arcbundàt vallàs fuggetlenul.
Ne legyen màr mindenki SPECOPS aki 90+ napos bevetésrol tér vissza, rajkotelèkben a frontba.
"Frontkutya" vs "SPECOPS".
Tegyunk màr kulonbséget.
Akikkel én (nem pont önszántamból) összefutok, azok mély fedésben vannak, és a profilos képük nem csak a fész-en, de az interpol nevű közösségi oldalon is fent lehet.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Akikkel én (nem pont önszántamból) összefutok, azok mély fedésben vannak, és a profilos képük nem csak a fész-en, de az interpol nevű közösségi oldalon is fent lehet.
Elfogadom.
Viszont az alapveto tisztàlkodàs elengedhetetlen dolog egy katonànàl.
Az a gàz hogy errol diskuràlunk, aztàn meghatàrozo hadero kozèp europàban...
Borotvàlkozni kell, mert nem zàr a maszk = Nincs biztositàs,onkoltséges a korhàzi ellàtàs, mert nem felelek meg a biztositàsi kovetelmènyeknek.....pl
Kivàncsi lennèk rà mennyi pènzt dobàlt el a magyar TB a "szakàlmatyi" bohocokra?
Ugye a NATO-ban ,ha nem SPECOPS ,erre nem fizet, ergo onkoltséges.
Ugyanis a rendelkezésre àllo felszerelèst nem hasznàlta-nem tudta hasznàlni. (Mosdatlan-Hajlèktalan)
Mondom ugy hogy èn màr fizettem heli evakuàciora 15k eurot, hajora.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
T55 alapú HAPC @LMzek 2.0 kedvence....
És mégse tudtuk reptetni a 29eseket.....
Mit kapunk,és mennyiért?Ha nem éri meg,akkor nem éri meg-de ha meg igen,akkor igen.
Tényleg LMzek hova tűnt. Bannolva van? Most jöttem rá hogy hiányoznak a valósággal köszönő viszonyban sem lévő tervei. Mondjuk nekem kamm is hiányzik, ami már valóban mazochizmus :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 605
113
Amúgy mi a gyász aktuális oka?
Én sem értem.
Szét van szemetelve az összes most futó topic. Sopánkodással, "bobózással", meg egyéb poénkodással kiélt privát depresszióval.
Ezt a moderációnak jeleztem is.
És nem gondolom, hogy erre a jó megoldás az hogy zárjuk az egyes topicokat....
Ennek a kommentnek is inkább a "Visszajelzések" topicban lenne a helye, de hogy-hogynem épp zárva van (vagy 3 hete!). :mad:
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 387
10 095
113
Én sem értem.
Szét van szemetelve az összes most futó topic. Sopánkodással, "bobózással", meg egyéb poénkodással kiélt privát depresszióval.
Ezt a moderációnak jeleztem is.
És nem gondolom, hogy erre a jó megoldás az hogy zárjuk az egyes topicokat....
Ennek a kommentnek is inkább a "Visszajelzések" topicban lenne a helye, de hogy-hogynem épp zárva van (vagy 3 hete!). :mad:
A fórumozók elégedetlenek a jelenlegi irányokkal. Nem fogunk csak azért kimoderálni senkit, mert neked nem tetszik, hogy mások nem mindig a dolgok napos oldalát látják. A szarkazmus sem "shitposzt", ha érted mire gondolok.

Szó sincs topikzárásról.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 605
113
A fórumozók elégedetlenek a jelenlegi irányokkal. Nem fogunk csak azért kimoderálni senkit, mert neked nem tetszik, hogy mások nem mindig a dolgok napos oldalát látják.
Jelzem, hogy máskor más topicokban bekerül
Szó sincs topikzárásról.
Milyen topiczárásról?

A visszajelzések topic zárva van. Ez tény. Nem 1 napja, hanem régóta.

Én nem beszéltem topiczárásról az érintett topicokban. Viszont azt gondolnám, hogy ez a flooding már minimum beavatkozást igényelne.
De hagy ne én adjak már nektek tippeket! Én jeleztem a rendelkezésre álló nyitott csatornán (moderátor értesítése, mert visszajelzés topic zárva), hogy rossz az irány. A többi a ti dolgotok.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 561
46 605
113
Mi kérünk elnézést, hogy még nem jutottunk át a csodavilágba a ruhásszekrény túloldalán hozzád.
Ugye te is meg tudnál most hirtelen jelölni 3-4 olyan tagot, akinek nincs érdemi információ a kommentjeiben idestova fél-1 éve?!?
Ha a fórum minőségromlásáról teccik gondolkodni, akkor érdemes ezen is elgondolkodni!

szerk.: meg hogy erről a fejlesztési topicban kell diskurálnunk?!?! Pfff. :mad:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 878
113
Ugye te is meg tudnál most hirtelen jelölni 3-4 olyan tagot, akinek nincs érdemi információ a kommentjeiben idestova fél-1 éve?!?
Ha a fórum minőségromlásáról teccik gondolkodni, akkor érdemes ezen is elgondolkodni!

szerk.: meg hogy erről a fejlesztési topicban kell diskurálnunk?!?! Pfff. :mad:
Abban egyetértek, hogy jobb lenne átpakolni