Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Abban egyetértek, hogy jobb lenne átpakolni
Na a megoldás az lett, hogy átkerült a beszélgetőbe. Hurrá! :oops:
160401-minion-mic-drop-mn-0920.jpg
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
A fórumozók elégedetlenek a jelenlegi irányokkal. Nem fogunk csak azért kimoderálni senkit, mert neked nem tetszik, hogy mások nem mindig a dolgok napos oldalát látják. A szarkazmus sem "shitposzt", ha érted mire gondolok.

Szó sincs topikzárásról.
A visszajelzésben a "shitpost"-tal arra utaltam, hogy az adott kommentnek semmilyen a topichoz kapcsolódó releváns kapcsolata nincs. Gyakorlatilag chatként vannak mostanában alkalmazva a topicok a Magyar Honvédséggel, HM-mel kapcsolatban.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 892
93
Beszélgető a topic címe.

A facen elkezdett terjedni egy felhívás egy beteg gyerekkel kapcsolatban. Csak amerikában van lehetőség az ESETLEGES gyógyító műtétre. Ha nem műtik meg, akkor szinte biztos a halál, ha megműtik akkor van esélye az életre.

A műtét ~1,3 milliárd Forintba kerül. Ezt az összeget próbálják összegyűjteni.

A probléma valóban óriási. Valódi hamleti kérdés. Ha nem adakozol, akkor egy kegyetlen ember vagy, Ha adakozol, akkor.....

Elég sok tapasztalatot gyűjtöttem az életem során, így picit szkeptikus vagyok. Ez a műtét Amerikában sem mindenki által elérhető, ráadásul nem is garantált az eredmény. Érdekes módon az orvosok tárgyilagosan állnak az ilyen esetekhez. A ráfordítást és az elérhető eredményt mérlegelik teljesen jogosan. Ha bizonytalan az eredmény, akkor inkább javasolják az erre szánt összeget inkább 1000 biztosan meggyógyítható beteg részére felhasználni.

A videó amúgy túlságosan profira sikeredett. A kisagyban megszólal a vészcsengő. Sajnos gyerekekre való hivatkozva túl sok csalás történt már.

Nem, nem vagyok szívtelen, a Tajgetoszt sem támogatom.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 048
10 880
113
Beszélgető a topic címe.

A facen elkezdett terjedni egy felhívás egy beteg gyerekkel kapcsolatban. Csak amerikában van lehetőség az ESETLEGES gyógyító műtétre. Ha nem műtik meg, akkor szinte biztos a halál, ha megműtik akkor van esélye az életre.

A műtét ~1,3 milliárd Forintba kerül. Ezt az összeget próbálják összegyűjteni.

A probléma valóban óriási. Valódi hamleti kérdés. Ha nem adakozol, akkor egy kegyetlen ember vagy, Ha adakozol, akkor.....

Elég sok tapasztalatot gyűjtöttem az életem során, így picit szkeptikus vagyok. Ez a műtét Amerikában sem mindenki által elérhető, ráadásul nem is garantált az eredmény. Érdekes módon az orvosok tárgyilagosan állnak az ilyen esetekhez. A ráfordítást és az elérhető eredményt mérlegelik teljesen jogosan. Ha bizonytalan az eredmény, akkor inkább javasolják az erre szánt összeget inkább 1000 biztosan meggyógyítható beteg részére felhasználni.

A videó amúgy túlságosan profira sikeredett. A kisagyban megszólal a vészcsengő. Sajnos gyerekekre való hivatkozva túl sok csalás történt már.

Nem, nem vagyok szívtelen, a Tajgetoszt sem támogatom.

Ezzel a jelenséggel kapcsolatban:

Azelőtt a templom előtt,ahová járok van egy tér és vagy konkrétan a templom bejárata mellett,vagy a téren szoktak lenni kéregetők. Fixen...mindig ott vannak, hol többen,hol kevesebben,de 1 valaki mindig van. És amikor kijönnek a templomból az emberek,ezek mint a vámszedők, zuhh rájuk startolnak.


Nem erőszakosan...de akkor felmerül a dilemma: hogy most minden alkalommal adnom kéne valamennyi pénzt? Hát kér a szerencsétlen... Milyen mocskos hulladék keresztény vagyok én, most jövök a templomból és nem adok az elesett/elesetteknek ?

Valószínűleg ezzel az ukázzal küldi ki valaki ezeket az embereket, hogy húzzák le a templomosokat, hiszen hitük szerint vétkeznek, ha nem segítik a rászorulókat...már a második alkalommal,(miután adtam pár százast valamelyiknek) feltűnt az a "rendszer",ami itt működik.

Természetesen nincs itt semmiféle lelki dilemma. Segíteni azokat kell,akik valóban rászorulnak.
Azok biztosan nem szorulnak rá,akik rendszerszerűen,mintha munkába mennének megjelennek valahol, tarhálnak, majd délben távoznak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Ezzel a jelenséggel kapcsolatban:

Azelőtt a templom előtt,ahová járok van egy tér és vagy konkrétan a templom bejárata mellett,vagy a téren szoktak lenni kéregetők. Fixen...mindig ott vannak, hol többen,hol kevesebben,de 1 valaki mindig van. És amikor kijönnek a templomból az emberek,ezek mint a vámszedők, zuhh rájuk startolnak.


Nem erőszakosan...de akkor felmerül a dilemma: hogy most minden alkalommal adnom kéne valamennyi pénzt? Hát kér a szerencsétlen... Milyen mocskos hulladék keresztény vagyok én, most jövök a templomból és nem adok az elesett/elesetteknek ?

Valószínűleg ezzel az ukázzal küldi ki valaki ezeket az embereket, hogy húzzák le a templomosokat, hiszen hitük szerint vétkeznek, ha nem segítik a rászorulókat...már a második alkalommal,(miután adtam pár százast valamelyiknek) feltűnt az a "rendszer",ami itt működik.

Természetesen nincs itt semmiféle lelki dilemma. Segíteni azokat kell,akik valóban rászorulnak.
Azok biztosan nem szorulnak rá,akik rendszerszerűen,mintha munkába mennének megjelennek valahol, tarhálnak, majd délben távoznak.
Metrón, ugyanilyen munkahely jelleggel tarhál egy nő(roncs) reggelente, most is.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 892
93
Ezzel a jelenséggel kapcsolatban:

Azelőtt a templom előtt,ahová járok van egy tér és vagy konkrétan a templom bejárata mellett,vagy a téren szoktak lenni kéregetők. Fixen...mindig ott vannak, hol többen,hol kevesebben,de 1 valaki mindig van. És amikor kijönnek a templomból az emberek,ezek mint a vámszedők, zuhh rájuk startolnak.


Nem erőszakosan...de akkor felmerül a dilemma: hogy most minden alkalommal adnom kéne valamennyi pénzt? Hát kér a szerencsétlen... Milyen mocskos hulladék keresztény vagyok én, most jövök a templomból és nem adok az elesett/elesetteknek ?

Valószínűleg ezzel az ukázzal küldi ki valaki ezeket az embereket, hogy húzzák le a templomosokat, hiszen hitük szerint vétkeznek, ha nem segítik a rászorulókat...már a második alkalommal,(miután adtam pár százast valamelyiknek) feltűnt az a "rendszer",ami itt működik.

Természetesen nincs itt semmiféle lelki dilemma. Segíteni azokat kell,akik valóban rászorulnak.
Azok biztosan nem szorulnak rá,akik rendszerszerűen,mintha munkába mennének megjelennek valahol, tarhálnak, majd délben távoznak.
Írtam, hogy nagyon nehéz téma. Szülőként és nagyszülőként tudom, hogy milyen rettegéssel éli meg az ember, hogy vajon egészséges gyerek születik-e vagy problémák lesznek.

El sem tudom képzelni, hogy valójában mit élhet át az a szülő, aki szembesül egy ilyen ténnyel.

Pont ezért is támadhatatlan egy ilyen gyűjtés. Milyen ember az, aki megkérdőjelezi egy ilyen gyűjtés tisztaságát, hiszen egy beteg GYEREK megmentéséről szól. Hogy lehet ezt megkérdőjelezni? Hiszen minden szalmaszálat meg kell mozgatni a gyógyulásért.

Ahogy olvastam a választ, a facen utánakerestem. Mentsük meg Benit csoportként található meg.

Azért csak korrektül le van írva, hogy 1.3 milliárd Forintért meggyógyulhat, amit az általam látott videóban is ki volt mondva. Le van írva, hogy ez egy egyszeri kezelés (itt már van pici zavar, mert egyik helyen műtétről van szó, máshol injekcióról), mely csak azt a lehetőséget adja meg, hogy nagy valószínűség szerint nem hal meg, de élete végéig folyamatos kezelésre szorul.

Tehát semmi sem biztos, mert amerikában is csak annyit tudni, hogy többen jobb állapotba kerültek. Ezek szerint nem mindenki. Nem fogok keresgélni, hogy ez valójában mit is jelent.

Tehát a csoportban le van írva, hogy mindenki a lelkiismerete szerint adakozzon. De, azért ha megnézi valaki a videókat, nagyon profin vannak megcsinálva. Nem kényszerítenek, de legyen benned egy jó adag lelkiismeretfurdalás, ha nem adományozol.

Az anya létező személy: "Szilágyi Boglárka gyermekpszichiáter, pár és családterapeuta, gyászkísérő." Egyelőre alapítvány nincs számlaszám van.

Teljes szívvel kívánom, ha valós, akkor sikerüljön a gyógykezelés.

De, írtam azt is, hogy bizony már van tapasztalatom az átverésekkel kapcsolatban és legtöbbször gyerekek gyógyítására kérnek pénzt. Amit írtál a templom előtt kéregetőkről. Azt tudom mondani: kis pénz kis befektetés. Nagy pénzhez viszont ma már csak profi módon lehet hozzájutni. 1.3 milliárd Forintért már érdemes profi munkát végezni.

Hogy miért is vannak kétségeim. Pár cikket teszek be az utóbbi évek hitelesnek kikiáltott csalásairól.


Ez csak fél perc eredménye.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 048
10 880
113
Írtam, hogy nagyon nehéz téma. Szülőként és nagyszülőként tudom, hogy milyen rettegéssel éli meg az ember, hogy vajon egészséges gyerek születik-e vagy problémák lesznek.

El sem tudom képzelni, hogy valójában mit élhet át az a szülő, aki szembesül egy ilyen ténnyel.

Pont ezért is támadhatatlan egy ilyen gyűjtés. Milyen ember az, aki megkérdőjelezi egy ilyen gyűjtés tisztaságát, hiszen egy beteg GYEREK megmentéséről szól. Hogy lehet ezt megkérdőjelezni? Hiszen minden szalmaszálat meg kell mozgatni a gyógyulásért.

Ahogy olvastam a választ, a facen utánakerestem. Mentsük meg Benit csoportként található meg.

Azért csak korrektül le van írva, hogy 1.3 milliárd Forintért meggyógyulhat, amit az általam látott videóban is ki volt mondva. Le van írva, hogy ez egy egyszeri kezelés (itt már van pici zavar, mert egyik helyen műtétről van szó, máshol injekcióról), mely csak azt a lehetőséget adja meg, hogy nagy valószínűség szerint nem hal meg, de élete végéig folyamatos kezelésre szorul.

Tehát semmi sem biztos, mert amerikában is csak annyit tudni, hogy többen jobb állapotba kerültek. Ezek szerint nem mindenki. Nem fogok keresgélni, hogy ez valójában mit is jelent.

Tehát a csoportban le van írva, hogy mindenki a lelkiismerete szerint adakozzon. De, azért ha megnézi valaki a videókat, nagyon profin vannak megcsinálva. Nem kényszerítenek, de legyen benned egy jó adag lelkiismeretfurdalás, ha nem adományozol.

Az anya létező személy: "Szilágyi Boglárka gyermekpszichiáter, pár és családterapeuta, gyászkísérő." Egyelőre alapítvány nincs számlaszám van.

Teljes szívvel kívánom, ha valós, akkor sikerüljön a gyógykezelés.

De, írtam azt is, hogy bizony már van tapasztalatom az átverésekkel kapcsolatban és legtöbbször gyerekek gyógyítására kérnek pénzt. Amit írtál a templom előtt kéregetőkről. Azt tudom mondani: kis pénz kis befektetés. Nagy pénzhez viszont ma már csak profi módon lehet hozzájutni. 1.3 milliárd Forintért már érdemes profi munkát végezni.

Hogy miért is vannak kétségeim. Pár cikket teszek be az utóbbi évek hitelesnek kikiáltott csalásairól.


Ez csak fél perc eredménye.
Jogosak a félelmeid, a mai világban igyekeznek lehúzni a jóhiszemű embereket és igen, némelyiknek a gyerek sem szent, képes egy gyógykezelésre hivatkozva kicsalni a pénzt.

A konkrét (Beni) esetnek csak felszínesen néztem utána, de szerintem ez most valós, ez irdatlan összeg.
Ha csalás lenne, szerintem nem ekkora összeget kamuznak.
Az ügykezelő Tündérkert alapítvány is valósnak tűnik.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
"Januárban az utóbbi évek legalacsonyabb szintjére, 1,4-re zuhant Magyarország teljes termékenységi arányszáma a családokat ért megszorítások miatt. A korábbi pozitív kormányzati döntések után az egy- és kétgyerekeseket hátrányosan érintő rezsitámogatási rendszer bevezetése, a nők mintegy felének kizárása a babaváró hitelből és a szabad szülészetválasztás megszüntetése jelentős változásokat hozott. Két év alatt „betörték” a kismamákat, becsukták a kiskapukat, a nők jó részét olyan intézményekbe kényszerítették, ahol magasabb a császármetszések aránya, emiatt a születések számának csökkenése ellenére is 4 százalékkal nőtt a császármetszéseké a közkórházakban. A változások nagy vesztese az egykoron második legnagyobb fővárosi szülészet, a Szent Imre Kórház, amely két év alatt az ötödik helyre esett vissza a fővárosi listán, és tavaly hétszáz (!) babával kevesebb született ott, mint 2022-ben. Soha korábban nem fordult elő, hogy a tíz legnagyobb budapesti szülészetből immár három fizetős."

És úgy látszik, erre reagálni is akarnak:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
"Januárban az utóbbi évek legalacsonyabb szintjére, 1,4-re zuhant Magyarország teljes termékenységi arányszáma a családokat ért megszorítások miatt. A korábbi pozitív kormányzati döntések után az egy- és kétgyerekeseket hátrányosan érintő rezsitámogatási rendszer bevezetése, a nők mintegy felének kizárása a babaváró hitelből és a szabad szülészetválasztás megszüntetése jelentős változásokat hozott. Két év alatt „betörték” a kismamákat, becsukták a kiskapukat, a nők jó részét olyan intézményekbe kényszerítették, ahol magasabb a császármetszések aránya, emiatt a születések számának csökkenése ellenére is 4 százalékkal nőtt a császármetszéseké a közkórházakban. A változások nagy vesztese az egykoron második legnagyobb fővárosi szülészet, a Szent Imre Kórház, amely két év alatt az ötödik helyre esett vissza a fővárosi listán, és tavaly hétszáz (!) babával kevesebb született ott, mint 2022-ben. Soha korábban nem fordult elő, hogy a tíz legnagyobb budapesti szülészetből immár három fizetős."

És úgy látszik, erre reagálni is akarnak:
A szülész-nőgyógyászok manapság megmondják, hogy mikor érnek rá a szülést levezetni...nyilván ezek a hasraütésre megadott időpontok császárral végződnek, illetve már eleve ezt be is jelentik. A szakorvosok ezek után már a természetes szülést nem javasolják, vagyis jöhet a következő csszr...ráadásul, sok kismamának az anyatej kiválasztása sem indul el, mehet a pótszerezés...(Én annak idején az öcsémnek jártam anyatejért a gyűjtőkőzpontba)...Másrészt a "média" is azt sugallja, bmne szoptass, mert lógni fog a melléd, inkább adj a gyereknek tápszert...Innen nézve meg azt gondolom, hogy konkrátan az orvosi szakma is felelős a gyermeszületési ráta visszaeséséért. Nem beszélve a szülés folyamatának a kriminalizásáról...(3 szülést/születést néztem végig...)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A szülész-nőgyógyászok manapság megmondják, hogy mikor érnek rá a szülést levezetni...nyilván ezek a hasraütésre megadott időpontok császárral végződnek, illetve már eleve ezt be is jelentik. A szakorvosok ezek után már a természetes szülést nem javasolják, vagyis jöhet a következő csszr...ráadásul, sok kismamának az anyatej kiválasztása sem indul el, mehet a pótszerezés...(Én annak idején az öcsémnek jártam anyatejért a gyűjtőkőzpontba)...Másrészt a "média" is azt sugallja, bmne szoptass, mert lógni fog a melléd, inkább adj a gyereknek tápszert...Innen nézve meg azt gondolom, hogy konkrátan az orvosi szakma is felelős a gyermeszületési ráta visszaeséséért. Nem beszélve a szülés folyamatának a kriminalizásáról...(3 szülést/születést néztem végig...)

Nálunk azt pedzegették néhány orvos azért császározik nyakra-faszra mert több lóvét kap.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
Egyfelől igaz, hogy minek minden fiszfaszra orvosi igazolás, másfelől most jelenleg az van, hogy felhívod a gyerekorvost, ő megírja az igazolást, te bemész a rendelőbe (a betegek között sorban állva/ülve) a papíralapú igazolásért, beszkenneled és feltöltöd a KRÉTÁ-ba.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 145
113
A szülész-nőgyógyászok manapság megmondják, hogy mikor érnek rá a szülést levezetni...nyilván ezek a hasraütésre megadott időpontok császárral végződnek, illetve már eleve ezt be is jelentik. A szakorvosok ezek után már a természetes szülést nem javasolják, vagyis jöhet a következő csszr...ráadásul, sok kismamának az anyatej kiválasztása sem indul el, mehet a pótszerezés...(Én annak idején az öcsémnek jártam anyatejért a gyűjtőkőzpontba)...Másrészt a "média" is azt sugallja, bmne szoptass, mert lógni fog a melléd, inkább adj a gyereknek tápszert...Innen nézve meg azt gondolom, hogy konkrátan az orvosi szakma is felelős a gyermeszületési ráta visszaeséséért. Nem beszélve a szülés folyamatának a kriminalizásáról...(3 szülést/születést néztem végig...)
a kórház több pénzt kap császárért, és 20+ éve megmondják mikor van bent a kórházban, és akkor menjen a nő szülni. Pont ezért baromság az hogy a választott orvosnál akarsz szülni, mert heti 168 órában nem várhat bent a doktor. Ez szerintem az egész világon csak nálunk volt így.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Ritkán szoktam, de OFF
Mert akkor most begyűjtöm a régen nem kapott banomat...

Neked aztán van pofád. Az igazi fals magyarkodó mintapéldánya.
Kimentél a minket évszázadokig sanyargató/kizsákmányoló szutyok országba, mert ott kicsit jobb a sok generációs lerablásunknak és kihasználásunknak köszönhetően. Hogy oda adózz, az energiáidat ott költsd el és fejleszd őket - ráadásul oda nevelj 2 gyereket, akik le sem fogják szarni Magyaroroszágot az életben, mert németnek nevelkednek, a helyi haverjaik alakítják majd, nem a te esténkénti wannabe magyarkodásod. Aztán majd összejönnek valami fekával vagy abdullal és a leszármazottaik már azt sem tudják, mi is az a magyarország. Soha nem lesznek magyarok. Csináltál kész osztrákot, akik majd ha a helyzet úgy alakul szipolyozzák hazánkat mint új elődeik.
Tudod ki a magyar? Aki a szarban is ide tartozik. Te elmenekültél pár ezsütért. Olyan ez, mint egy házasság - a gyenge elmenkül, az erős megoldja, mert szereti és nem hagyja el. Mert igen, a lakcímkártya IS része a magyarságodnak. Hogy jóban-rosszban, vágod?

Én felnőttként 5 évet kontraktorkodtam az UK-ban - aztán visszajöttem és az ott keresett pénzt elköltöttem egy magyar ATO-ban, itt vettem házat, ide adózok és a jövőben a gyermekeim is ide fognak születni és magyarok lesznek. A te gyerekeid soha, mert ott nevelkednek (és ahol nevelkedsz az örökké odaláncol), ahogy te sem leszel soha már az. Mert pár ezüstért ("jobb élet a gyerekeidnek") eladtad a magyarságodat. Megjegyzem ma magyarországon ha nem vagy hülye teljesen jól meg lehet élni (mondom én, a NER gyűlölő).
BTW többeket figyelembe véve ilyenkor bassza szét az agyam, mikor Dudi és a többi katona esküjét kétségbevonják ezek a külföldről magyarkodó arcok habzó pofával - az én arcomról ég a bőr helyettük is. Ők itt voltak és lesznek, míg ezek a wannabe "magyarkodó hazafik" majd kintről osszák az észt, míg mi itt megdöglünk.

Szóval ne mosakodj, eladtad magad az osztákoknak, a "hazafias érzelemid" emiatt pedig üresek. Hallgattam én kinn pont ugyanezeket (akkor a Jobbik volt az aktuális szélsőmagyar párt, na annak voltak a nagy követői) - miközben nyalták az angolok szarát és nyomták az UK GDP-t, teleszájjal fröcsögve a hazaszeretetet. A kölykeik már angolok, közük nincs Magyarországhoz. Pont ugyanez vagy te is.
Miért kellene ilyenért bant osztogatni?
Az kétségtelen, hogy szar helyre került, de ha másnak az k. anyázás is el van nézve, és max. az inkriminált komment lett törölve (hogy esetleg a többi moderátortól ne repüljön a fél év ban), akkor szerintem itt is belefér, hogy a moderátor egyszerűen átcsapja ide a beszélgetőbe.
Már csak azért is, mert ez egy igen fontos téma! És most nagyon elvonatkoztatnék attól, hogy kinek írtad. Ez most lényegtelen.
Én rendszeresen meg vagyok bélyegezve NER hívőnek, fidesznyiknek, fizetett kommentelőnek, stb. (a megfelelő aláhúzandó), miközben én a szavazatomat oda húzom, amivel úgy gondolom, hogy előre viszem az országot. És voltak már nagy fordulataim, de ez természetes. Életkor, élethelyzet, és külső hatások mind-mind közrejátszottak. Majd egyszer leírom a politikai fejlődéstörténetemet is, de ez most nem fontos. Maradjunk annyiban, hogy én belátom, hogy mire gondolt "költő" a NER megálmodásakor, létrehozásakor. A célok jók, még ha jópár haszonélvezője bűncselekmény szintig is vitte az új rendszer kihasználását.
Emiatt teljesen megértem azokat az embereket, akiknek nem tetszik ez a dolog, de én nem tudom csak fehéren és feketén nézni a képet.
Viszont amit leírsz, az nagyon fontos.
Mert én is úgy gondolom, hogy azok az emberek, akik itthon maradnak megtartják a jogukat, hogy ez ellen hőbörögjenek. Mert az ő bőrükre is megy a vásár.
Nekem is többször volt olyan, hogy nem az a párt győzött a választáson, akire szavaztam. Szar érzés is persze, de eszembe sem jutott emiatt disszidálni. Pedig mennyi ilyen ember van!
Akik viszont disszidáltak (akár politikai okból, akár gazdaságiból), azok kívülről ne akarják már megmondani, hogy mi legyen itthon.
Én emiatt egészen biztosan betiltatnám a levélben vagy külképviseleten való szavazást. Ha valaki bele akar szólni a hazai politikai helyzetbe, vegye a fáradtságot, hogy legalább 4 évente hazajön, vagy akkorra időzíti a tervezett hazajövetelét, amikor éppen szavazás van - még ha ezzel meg is kell hosszabbítani a szavazást 2-3 napra. Technikailag ez nem kellene, hogy gondot okozzon. Végeredmény így is csak 2-3 nap múlva szokott lenni.
Ez alól felmentést csak a trianoni határon belül élő magyarok esetén tennék kivételt, mert ők nem elhagyták az országot, hanem az "hagyta el" őket.
A másik oldal, hogy amíg nem vagy családos, vagy nincsenek gyerekeid egészen máshogy állsz a világhoz, mint azután miután már lesznek. Emiatt nem szabad megítélni embereket amiért esetleg ő úgy látja jónak, és kint éli az életét. Ennek persze kell legyen olyan következménye, amit fentebb leírtam, hogy veszítse el külföldről szavazási, beleszólás jogát, a hazatérés jogát viszont sosem veszítheti el.
És ezzel nagyon sokan is élnek.
A szülőket viszont én feltétlen ösztönözném arra, hogy a gyerek nagykorúsága előtt térjenek haza vele, mert kétségtelen, hogy megvan a veszélye annak, hogy a gyerek magyar identitása fogja ezt megsínyleni.
Valahogy azt kellene elérni, hogy a magyar állampolgárság ne csak egy bejegyzés legyen a személyin, útlevélben. Ennek legyen egy exkluzivitása, és amellett, hogy tenni is kelljen érte, legyenek olyan előnyei, amelyekért megérje a kint született magyar leszármazottaknak is hazatérniük.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
a kórház több pénzt kap császárért, és 20+ éve megmondják mikor van bent a kórházban, és akkor menjen a nő szülni. Pont ezért baromság az hogy a választott orvosnál akarsz szülni, mert heti 168 órában nem várhat bent a doktor. Ez szerintem az egész világon csak nálunk volt így.
Tudtommal megszűnt a választott (szülész) orvos intézménye.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
A szülész-nőgyógyászok manapság megmondják, hogy mikor érnek rá a szülést levezetni...nyilván ezek a hasraütésre megadott időpontok császárral végződnek, illetve már eleve ezt be is jelentik. A szakorvosok ezek után már a természetes szülést nem javasolják, vagyis jöhet a következő csszr...ráadásul, sok kismamának az anyatej kiválasztása sem indul el, mehet a pótszerezés...(Én annak idején az öcsémnek jártam anyatejért a gyűjtőkőzpontba)...Másrészt a "média" is azt sugallja, bmne szoptass, mert lógni fog a melléd, inkább adj a gyereknek tápszert...Innen nézve meg azt gondolom, hogy konkrátan az orvosi szakma is felelős a gyermeszületési ráta visszaeséséért. Nem beszélve a szülés folyamatának a kriminalizásáról...(3 szülést/születést néztem végig...)
A szoptatási problémák esetén csak nagyon minimális szerepe van a természetes vs. császáros szülésnek.
Akármilyen furcsa a dolog, de a szoptatás eléggé mechanikus dolog (legtöbbször a megfelelő technika megtanulásán múlik), és nem magától értetődik. Az anyát és a babát is tanítani kell, és lehet ha bénáznak (és tudnak is bénázni!). Ehhez megvan a megfelelő támogatói rendszer, csak kevesen tudnak róla.
A megfelelő technikával egy örökbefogadó anya mellei is elkezdenek tejet termelni.
Ezzel együtt pedig látszik, hogy nagyon is azon múlik, hogy az anya hogyan áll a szoptatáshoz. Sajnos a társadalom ebben nagyban felelős.
Itt érzek egy komoly kormányzati felelősséget, a népszerűsítő programok nem elégséges támogatásában. Nem túl sok nő tudja, de úgy tudom pl., hogy bizonyos gyerekszám felett indokolt esetben a mellplasztika is tb. támogatott.
Most, ha valakinek kényelmetlen, vagy kellemetlen, és könnyen feladja (az első 2-3 hét nagyon kemény tud lenni), akkor sokan a könnyebb irányba mozdulnak el (tápszer). Pedig ha túl vannak az összeszokáson, akkor sokkal kényelmesebb, meg egészségesebb is a szoptatás a tápszernél.
Nem tudom eléggé felmagasztalni különben a 3 gyereket megszülő és szoptató nejemet ebből a szempontból.
 
Status
Not open for further replies.