Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 317
113
Ezt inkább áthoztam ide.

Sima, kb. 13 fős többséggel fog nyerni a Fidesz, nagyjából 60 egyéni körzet behúzásával!
(Tegnap az ellenzékünkről az is kiderült, hogy nem csak homoszexuálisok, hanem pedofilok is. A vidéki magyar emberek egyiket sem kedvelik! És akkor enyhén fejeztem ki magam!)

A Jobbik nem véletlenül maradt ettől távol. A Kálmán Olgák és hasonlók mellett mosolygó Jakabért cserébe vidéken jobbikos egyéni jelöltek indulnak majd, akkor is, ha pár éve még kart lengettek stb.
A fidesz persze antiszemitázza majd őket, de ezekben a körzetekben ez nem lesz nekik hátrány.
Kitalálta ezt a DK-jobbik szövetséget Ferenc testvér, összenő ami összetartozik, ezek a mai Jobbik-szavazók régen MSZP-szavazók voltak (leszámítva a legfiatalabbakat). Egy táborban ismét az OV-t 20 éve cigányozó (ne adj isten időnként egy-egy zsidózást is eleresztő) vidéki régiszocik (akik 2006 után fokozatosan átmentek a Jobbikhoz, mert csalódtak és vevők voltak a cigánybűnözés tematizálására, és 20%-os párttá tették) és a városi ballibek.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ezt inkább áthoztam ide.



A Jobbik nem véletlenül maradt ettől távol. A Kálmán Olgák és hasonlók mellett mosolygó Jakabért cserébe vidéken jobbikos egyéni jelöltek indulnak majd, akkor is, ha pár éve még kart lengettek stb.
A fidesz persze antiszemitázza majd őket, de ezekben a körzetekben ez nem lesz nekik hátrány.
Kitalálta ezt a DK-jobbik szövetséget Ferenc testvér, összenő ami összetartozik, ezek a mai Jobbik-szavazók régen MSZP-szavazók voltak (leszámítva a legfiatalabbakat). Egy táborban ismét az OV-t 20 éve cigányozó (ne adj isten időnként egy-egy zsidózást is eleresztő) vidéki régiszocik (akik 2006 után fokozatosan átmentek a Jobbikhoz, mert csalódtak és vevők voltak a cigánybűnözés tematizálására, és 20%-os párttá tették) és a városi ballibek.
Ezért lesz szoros. Nagyjából 60:46-ra fogja tudni hozni csak a Fidesz az egyéniket, szemben a 2018-ban elért 91 egyéni körzetes győzelemmel! Budapesten már két mandátum is nagy siker lesz nekik!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Most, hogy kiderült, baj van az antitest termeléssel én is várom a Prizer oltásomat! A legnagyobb problémája a Fidesznek az lesz, hogy a saját szavazóit verte át a kínai cuccal, szóval ha nem ad nekik most Pfizert harmadik oltásnak, hogy biztonságban legyenek...

Ez iszonyú hitelvesztés Orbánnak, Gyurcsány ott bólogat a háttérben, hogy ő megmondta és a fideszes szavazók adnak neki igazat, mégha csak véletlen szerencséje volt is.
Szerintem abban tévedsz, hogy hírzárlat az ugye nem csak egy irányba tud működni! Egy választási kampányban nem a minél több beteg bemutatása lesz majd a cél, hanem ezúttal az esetlegesen kórházi ápolásra szorulók számának eltitkolása!
..
Arról nem is beszélve, hogy ilyen szcenárió esetén a lehető legkésőbbre lesz kitűzve a választás napja, amikor már jó idő van és erősebb az emberek immunrendszere!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 416
113
OFF

Szegénynek az sem esik el, hogy az, hogy a mai tech. civilizáció az nem úgy jött létre, hogy a sok fogalmatlan földtúró ember feltalálta és legyártotta a dolgokat...

ON
Igazad van, csak amíg a földtúró földettúrt ásóbottal, addig a feltaláló elmélkedhetett a Zetor traktor megvalósításán, mert volt mit ennie.
De a valóság persze kicsit különbözik ettől, mert a tisztelt "gondolkodó" uraknak legtöbbször a gyakorlatban használhatatlan, vagy megvalósíthatatlan elképzeléseik vannak. A paréj a földeken meg csak nő.
 
M

molnibalage

Guest
Igazad van, csak amíg a földtúró földettúrt ásóbottal, addig a feltaláló elmélkedhetett a Zetor traktor megvalósításán, mert volt mit ennie.
De a valóság persze kicsit különbözik ettől, mert a tisztelt "gondolkodó" uraknak legtöbbször a gyakorlatban használhatatlan, vagy megvalósíthatatlan elképzeléseik vannak. A paréj a földeken meg csak nő.
Ja, használhatatlan, mint a Newtoni Mechanika ugye?
Vagy a Bernoully egyenlet?
Vagy a Faraday törvény?

Soroljam még?

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg


Nem jött át mondanivaló...
A civilizációs fejlődés motorja az volt, hogy amikor végre nem kellett MINDENKINEK a földet túrni, gyűjtögetni meg vadászni, akkor jutott idő gondolkodni is.
Bár egyesenek ez ma a világ minden idejével sem megy...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 416
113
Ja, használhatatlan, mint a Newtoni Mechanika ugye?
Vagy a Bernoully egyenlet?
Vagy a Faraday törvény?

Soroljam még?

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg


Nem jött át mondanivaló...
A civilizációs fejlődés motorja az volt, hogy amikor végre nem kellett MINDENKINEK a földet túrni, gyűjtögetni meg vadászni, akkor jutott idő gondolkodni is.
Bár egyesenek ez ma a világ minden idejével sem megy...
Tudod mit? Igazad van! :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez valami magyar sajátosság, az értelmiség lenézése...
Valójában megvan az oka. Mivel a magát "értelmiségnek" mondó réteg erősen nem az. Viszont cserébe mindenkit lenéz. Ezt ne vedd magadra, nem rólad van szó, csak általánosságban mondom. Főleg, hogy az itteni "értelmiség" nem is tartja értelmiségnek a STEM szakokat végzetteket.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Valójában megvan az oka. Mivel a magát "értelmiségnek" mondó réteg erősen nem az. Viszont cserébe mindenkit lenéz. Ezt ne vedd magadra, nem rólad van szó, csak általánosságban mondom. Főleg, hogy az itteni "értelmiség" nem is tartja értelmiségnek a STEM szakokat végzetteket.
Én mondjuk úgy pont azt vettem észre, hogy a STEM-esek messze a legarrogánsabb értelmiségiek, ráadásul úgy, hogy társadalomtudományi szempontból gyakran megmaradnak a falusi kocsma szintjén.
 
M

molnibalage

Guest
Én mondjuk úgy pont azt vettem észre, hogy a STEM-esek messze a legarrogánsabb értelmiségiek, ráadásul úgy, hogy társadalomtudományi szempontból gyakran megmaradnak a falusi kocsma szintjén.
Ó, persze.
Aztán valahogy mindig nem STEM végzettségűek és tudásúak akarnak belepofázni pl. az energetikába...
Pl. a mindentudó energiaklubban egy mérnököt sem láttam még soha.
Most már ki sem teszik a CV-jük sehova a munkatársaknak.

LOL

Tudod a difi az, hogy én mérnökként nem pofázok bele az agysebészetbe sem a monetáris politikába, mert nem értek hozzá.
Ehhez képest azt látom, hogy az energetikába olyan is, akik a kW és kWh közötti difit sem érik, lövésük nincs hurkolt hálózatok stabilitásáról, vagy, hogy mi a túró egyáltalán a gőzcikluis és Carnot kf. hatásfoka, stb.

Ha az "arrogancia", hogy a sok fogalmatlan ember nagy hangjával a f*szom is teli van, akkor szerintem nem az én oldalamon van a hiba...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Ó, persze.
Aztán valahogy mindig nem STEM végzettségűek és tudásúak akarnak belepofázni pl. az energetikába...
Pl. a mindentudó energiaklubban egy mérnököt sem láttam még soha.
Most már ki sem teszik a CV-jük sehova a munkatársaknak.

LOL

Tudod a difi az, hogy én mérnökként nem pofázok bele az agysebészetbe sem a monetáris politikába, mert nem értek hozzá.
Ehhez képest azt látom, hogy az energetikába olyan is, akik a kW és kWh közötti difit sem érik, lövésük nincs hurkolt hálózatok stabilitásáról, vagy, hogy mi a túró egyáltalán a gőzcikluis és Carnot kf. hatásfoka, stb.

Ha az "arrogancia", hogy a sok fogalmatlan ember nagy hangjával a f*szom is teli van, akkor szerintem nem az én oldalamon van a hiba...
Tudom, hogy itt az energetika a vesszőparipa, de én nem arra gondoltam (nem is hiszek a szélerőművek által táplált 2 tonnás tesla terepjárók "utópiájában"), hanem mondjuk olyan helyzetekre mikor ilyen-olyan mérnökök vagy akármilyen STEM végzettségű valakik a kivagyiságtól kicsattanva hurrognak le másokat, ha esetleg a szemükbe mondják, hogy amit a történelemről, politikáról, akármilyen társadalmi kérdésről gondolnak az egy ordas nagy baromság.

Két-három kérdés/válasz után szokott jönni a "oszt ki vagy te, mennyit keresel, én a társadalom HASZNOS tagja vagyok" dolog és eddig tart a nagy értelmiségiség. Mint említettem ilyen témákban sokuk olyan könnyen megvezethető, mint egy szakközepes gyerek, csak társul ehhez mondjuk egy műegyetemes diploma és az az által felfújt ego.
Azok a szakbarbárok akikkel eddig találkoztam szinte mind STEM-esek voltak. Nem csak itthon, hanem külföldön is, és ezt nem csak én vettem észre, hanem a kollégáim és barátaim is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Tudod a difi az, hogy én mérnökként nem pofázok bele az agysebészetbe sem a monetáris politikába, mert nem értek hozzá.
Ehhez képest azt látom, hogy az energetikába olyan is, akik a kW és kWh közötti difit sem érik, lövésük nincs hurkolt hálózatok stabilitásáról, vagy, hogy mi a túró egyáltalán a gőzcikluis és Carnot kf. hatásfoka, stb.

Ha az "arrogancia", hogy a sok fogalmatlan ember nagy hangjával a f*szom is teli van, akkor szerintem nem az én oldalamon van a hiba...
Pont múltkor állapítottuk meg itt a fórumon, hogy az Magyarország 10 millió polihisztor országa. Nem kell semmin meglepődni.
 
G

Galthran

Guest
Pont múltkor állapítottuk meg itt a fórumon, hogy az Magyarország 10 millió polihisztor országa. Nem kell semmin meglepődni.
nagyon szeretnénk azt hinni hogy csak mi vagyunk ilyenek, de nem :D a mai ember előbb hisz egy elbaszott facebook homeopátia blognak mint szakembernek, a járvány is megmutatta hogy világszerte tele vagyunk barommal :D

a szépemlékű leekens mondta hogy belgium a 11millió fociedző országa :DDDD
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ó, persze.
Aztán valahogy mindig nem STEM végzettségűek és tudásúak akarnak belepofázni pl. az energetikába...
Pl. a mindentudó energiaklubban egy mérnököt sem láttam még soha.
Most már ki sem teszik a CV-jük sehova a munkatársaknak.

LOL

Tudod a difi az, hogy én mérnökként nem pofázok bele az agysebészetbe sem a monetáris politikába, mert nem értek hozzá.
Ehhez képest azt látom, hogy az energetikába olyan is, akik a kW és kWh közötti difit sem érik, lövésük nincs hurkolt hálózatok stabilitásáról, vagy, hogy mi a túró egyáltalán a gőzcikluis és Carnot kf. hatásfoka, stb.

Ha az "arrogancia", hogy a sok fogalmatlan ember nagy hangjával a f*szom is teli van, akkor szerintem nem az én oldalamon van a hiba...
Én anno az emlegetett energiavitákba még a 24.hu cikke alá írtam postba egy másik cikket a zöldenergiás (szél és napenergia) dilettáns lámáknak. (akkor még volt komment a cikkek alatt) Utána rám hivatkozott több szakember is, mert alaposan kiveséztem a hátulütőket, mint pld. nagy kapacitású puffer erőművek hiánya, hálózati szinkronizálás gondok, napi / heti / havi / évszakos túltermelések és energiahiányok stb. Ment a lázadás a sok láma között a postokban. Utána olyan síri csend lett, mikor rájöttek hogy mennyi mindent nem tudnak egy országos villamosenergia hálózat üzemeltetéséről és lehetséges problémáiról. (napi terhelési ábrákat és cikkeket is linkeltem) Napokig azon röhögtem. :D:D:D A cikkíró egyébként jó volt, új technológiás naperőműről szólt a cikk, azért is olvastam el. (nem napelemes hanem svéd parabolatükrös generátoros kísérleti egységekről Délafrikában) Na ez a cikk alatt kezdtek "tobzódni" a magyar napelemes és szélerőműves hívő lámák, amire szakmailag "bekattantam" és rendet csináltam egy szakmai cikkel.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
BÉn anno az emlegetett energiavitákba még a 24.hu cikke alá írtam postba egy másik cikket a zöldenergiás (szél és napenergia) dilettáns lámáknak. (akkor még volt komment a cikkek alatt) Utána rám hivatkozott több szakember is, mert alaposan kiveséztem a hátulütőket, mint pld. nagy kapacitású puffer erőművek hiánya, hálózati szinkronizálás gondok, napi / heti / havi / évszakos túltermelések és energiahiányok stb. Ment a lázadás a sok láma között a postokban. Utána olyan síri csend lett, mikor rájöttek hogy mennyi mindent nem tudnak egy országos villamosenergia hálózat üzemeltetéséről és lehetséges problémáiról. (napi terhelési ábrákat és cikkeket is linkeltem) Napokig azon röhögtem. :D:D:D A cikkíró egyébként jó volt, új technológiás naperőműről szólt a cikk, azért is olvastam el. (nem napelemes hanem svéd parabolatükrös generátoros kísérleti egységekről Délafrikában) Na ez a cikk alatt kezdtek "tobzódni" a magyar napelemes és szélerőműves hívő lámák, amire szakmailag "bekattantam" és rendet csináltam egy szakmai cikkel.
Berakhatnád ide is azt a cikket! :)
Köszi.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azóta nem láthatók a hozzászólások a 24.hu cikkei alatt. De a cikket előkereshetem. Érdekes olvasmány. Majd szólok is ha postoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
Status
Not open for further replies.