[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Irán a jemeni légicsapások befejezését sürgeti
https://www.youtube.com/watch?v=v19TP3olCX8
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
IMF: lassan növekszik a világgazdaság
https://www.youtube.com/watch?v=SukWQI8DEI8

EU–Kuba: nyitás, üzlet, emberi jogok
https://www.youtube.com/watch?v=jb9F-ibkVfM
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A GPS-ről:

1. A GPS rendszer alapvető működéséhez szükséges földi állomások nincsenek Oroszországban. Olyan földi állomások vannak, amelyek korrekciós jelekkel pontosítják a GPS navigációt, elsősorban a polgári felhasználók számára.

2. GPS vezérlésű fegyverből többfélét használnak az amcsik. Az olcsó GPS vevők nem irányított karakterisztikájúak, hanem kihasználják a fööldi többutas terjedést. Ezeket viszonylag egyszerű és olcsó GPS zavarókkal le lehet nullázni. Az olcsóság, egyszerűség, kisebb méret és tömeg érdekében a néhány tízezer dolláros GPS vezérlésű bombákon jellemzően ilyen vevők vannak. Hasonló okból ilyen vevők vanank a kis méretű, olcsó drónokon. Szintén ilyen vevők vannak a régi készletből előszedett fegyvereken. Az amcsiknak sincs olyan tengernyi sok pénze, hogy precíziós fegyerből is csak a legkorszerűbbet használják és abból legyen elég egy komolyabb ellenfél összes szóba jöhető célpontja ellen.

3. Pont a GPS zavarás lehetősége miatt a korszerűbb, komolyabb, drágább eszközökre már olyan GPS vevőket szerelnek, amelyek követik a GPS műholdak pályáját és csak a műholdak irányából, azaz ferdén felülről vett jeleket használják. Más irányokból árnyékoltak a vevők, illetve a jelfeldolgozó kiszűri a máshonnan vett jeleket. Ezeket a vevőket a földről nem igazán lehet zavarni. Ilyen eszközök vannak a Tomahawk robotrepülőkön, a JSOW-n, a JASSM-en, a SLAM-ER-en és a hasonló kategóriás, adott változatát tekintve 15-20 évnél fiatalabb és legalább néhány százezer dolláros árú fegyvereken, valamint a millió dolláros
drónokon és jellemzően a repülőkön. Azonban ezek sem zavarhatatlan eszközök. A repülőkön, ballonokon, tehát az adott fegyver jellemző repülési magassága fölött telepített zavarókkal hozzávetőleg a műhold irányából ezek is zavarhatók.

4. Nem feltétlenül szükséges a zavarás. Elégséges lehet az árnyékolás is. Ehhez a felső légkört kell ionizálni, hogy a GPS jelek azon ne hatoljanak át, vagy eléggé torzuljanak. Alacsony űrbéli, illetve felső légköri nulkleáris robbantással elérhető ilyen hatás.

5. A következő módszer, amihez még mindig nem kell elérni a műhold pályamagasságát, az EMP használata. A GPS műholdakat valószínűleg próbálták EMP ellen végeni. Azonban ez a védelem az adott irányból a rádió adást és vételt is lehetetlenné tenné. Tehát abból az irányból, ahonnan rádió jeleket adnak, vagy vesznek az EMP-vel szenmebn is sérülékenyek (legalábbis az adó/vevő/antenna egységeik biztosan).

Alacsony magasságra, irányított EMP célú nukleáris töltetket kiszuperált ICBM-el is fel lehet lőni, olcsó, egyszerű és rendelkezésre álló megoldásként.

6. Ha magukat a műholdakat el akarja valaki pusztítani az is megoldható. Jelenleg valóban nem áll hadrendben olyan műhold elleni rakétra, amely a GPS műholdak pályáját elérné. Azonban ugyanazok a rakéták, amik a műholdakat felviszik, vagy azok, amelyek sokkal nagyobb terhet visznek alacsony magasságra, fel tudnak vinni a műholdakhoz egy 100-200 kilós nuki töltetet. Azzal a pontosággal, amivel a Nemzetközi Űrállomást megtalálják a rakéták, egy kiszámítható pályájú műhold pár km-es körzetébe is el lehet vinni a hasznos tehet.

7. Végül atomháború kirobbantása nélkül, hagyomás töltettel szerelt robottrepülőkkel a földi állomások is elintézhetők, szinte bárhol a világon, hogy a szabotázs akciókról ne is beszéljünk.

A GPS valóban kiiktatható. Nem véletlen, hogy az amcsik meghagyták a Tomahawkokon a sokkal nehézkesebb és drágább DSMAC-t a GPS mellett.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lithuania: US-Lithuanian joint military drills kick-off in Kairiai
https://www.youtube.com/watch?v=LUdZZUdZBQo
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Off
<blockquote rel="Montezuma">
:D Mit csinált már megint?

Tulajdonképpen semmi komolyat. Ha valóban érdekel, nekem válaszolt itt:
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/169312/#Comment_169312
Aztán erre thoth minden kulturális finomkodást és szóvirágot mellőzve kedvesen felszólította az oldal elhagyására. Molni meg válaszolt neki, nyilván ő sem túl finoman, de semmi komolyabb anyázás, vagy hasonló.
Gondolom, a régebbi itteni kifakadásai miatt vaskezű modink ingerküszöbe alacsonyabb már az ő esetében. Aztán lehet, hogy volt még más oka is, de én csak ennyit láttam.
Off/off




Ismered azt a közmondást: Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél!"
Az USA Fekete-tengeri hőzöngését Krim annektálása után csillapítani kellett! Az oroszok villantottak valamit. Nem vagyok orosz fan, de mi a ló@rt keres egy USA hadihajó a Fekete tengeren!

Persze, biztosan volt némi demonstráció orosz részről is, ez nem is kérdés. De, hogy pontosan és valójában mi is történt ott, nos, azt csak hajón szolgálók közül néhányan tudnák elmondani.
Az is lehet, hogy a szokásos EW játszma, vagyis az oroszok csináltak pár agresszív manővert, mert azt akarták elérni, hogy befogja őket az amcsi tűzvezető radar, hogy infókat szerezzenek a működéséről, esetleg toltak még némi fehér zajt is és aztán ezt nagyította fel a Pentagon az általam említett érdekekből, pár oroszfan meg kapva kapott rajta, esetleg tényleg valami szofisztikáltabb zavarást is bedobtak, nos, ezt nem lehet tudni.

Viszont ez a "legénység felét idegösszeomlással lecserélték", azért érzed na! Hivatásos katonák, egy hadihajón. Ha esetleg a kissé labilis szakács épp eltávon volt a fedélzeten és az orosz gép manőverei láttán tele lett a gatyesz, sérült neki a pici lelke, azt elhiszem, na de 15-20 (vagy újabban már a komplett legénység fele is?) képzett haditengerész idegösszeomlást kap és le kell szerelni? Akkor az amcsi seregben már a vizsgálatoknál, teszteknél is nagyon nagy a baj, mert eszerint ideggyengéket engednek többszázmillió, vagy akár milliárd dolláros haditechnikát működtetni... Ugye ezt te sem hiszed el?
</blockquote>

Wolfram!

Visszakérdezek: Miért is nem indított hadjáratot az USA szírek ellen? Zavaros két izraeli rakéta indítás miatt! Pedig még a Vlagyivosztok rakétás cirkáló még a Fekete-tengeren tartózkodott.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Minden hazavágható, de ha eleve előnyös helyzetből indúlsz akkor a győzelemre is nagyobbak az esélyeid. Ami az anyagháborút illeti, gyakorlatilag minden részletben az amerikai anyag messze felülmúlja a jelenlegi orosz anyagot, úgy mennyiségben, mint minőségben.

Mecky!
Ebben a kérdésben megint vitatkoznék veled!
Egy akkora területű országban, mint a Oo., mondj egy olyan elemet, ami nem található meg a Mengyelejev táblázatban.
Elárulok egy nagy titkot: Spanyol ország egyik városában épült egy nagy kulturális központ. Honnan vették a majdnem ezer nm2 tető fedésére a titániumot? Elárulom: Oo-tól! Nem kellett a haditechnikához nekik. Érdekes mi? Pedig a földön előforduló leggyakoribb ásvány. Az előállítása viszont hihetetlen bonyolult.
Kénsav+magas hőmérséklet+vákum+ kohó. Tőmondatokban Írtam,de azért érthető.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hol van Oroszország területén földi GPS állomás?
Műholdakat lőttek le, de nem GPS műholdakat, hanem LEO pályán mozgóakat. A GPS pedíg MEO pályán mozog pontosan emiatt a veszél miat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Low_Earth_orbit
http://en.wikipedia.org/wiki/Medium_Earth_orbit

Mecky!
Reagen nem véletlen hirdette meg a csillagháborús terveit!
Valami titkos információkhoz juthatott Magyarországon keresztül?
Talán '88-ban? Nézz utána!
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A GPS-ek kiiktatása valóban nagy probléma lenne a nyugati erőknél és nem csak a precíziós fegyverek hatékonyságának a csökkenése miatt. A hagyományos módon történő tájolást, tájékozódást nem oktatják, vagy ha oktatják is, nem gyakorolják ezekben az államokban, hogy az készség szintű legyen. Az egész vezetés összeomlana.
Több mint 10 éve egy német kiképző mondta, hogy az általunk is oktatott eljárásokat is újra betenné az ottani képzési tervekbe, hogy probléma esetén se álljanak le a tűzcsapásokkal.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Akagi, nem az "anyagról" beszéltem, hanem az "anyagról". Érted?
:))))
Ugyebár "anyag" alatt rengeteg mindent lehet érteni, még mindenféle illegális dolgot is. Viszont amire én gondoltam, az a fegyverzet mint egész, főleg mint minőség, de bizonyos területeken mint mennyiség is. Semmi esetre sem a periódusos rendszerben lévő "anyagok"-ra gondoltam.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Akagi, nem az "anyagról" beszéltem, hanem az "anyagról". Érted?
:))))
Ugyebár "anyag" alatt rengeteg mindent lehet érteni, még mindenféle illegális dolgot is. Viszont amire én gondoltam, az a fegyverzet mint egész, főleg mint minőség, de bizonyos területeken mint mennyiség is. Semmi esetre sem a periódusos rendszerben lévő "anyagok"-ra gondoltam.

Mecky!
Kérlek, olvasd végig figyelmesen! Én sem csak a periodikus táblázatról írtam. Boccs! Talán két korsó sőr mellett jobban megértenénk egymást! És úgy hiszem, hogy az itt jelenlévő MINDEN FÓRUMOZÓ egyet ért. Még a letiltottak is.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/az-oroszok-elleni-harcot-gyakorolja-romania
"Az orosz vadászgépek elleni harcot gyakorolja a román és az amerikai hadsereg egy közös hadgyakorlaton, írja az MNO..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/kulfold/romaniat-megfenyegette-az-orosz-vezerkari-fonok
"Valerij Geraszimov azt nyilatkozta, az atomfegyverrel nem rendelkező európai országok, amelyek befogadják az amerikai rakétaelhárító rendszer elemeit, Oroszország katonai válaszának kiemelt célpontjaivá válhatnak, írja az Erdely.ma..."

Allergiás vagyok a sugárzásra...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen">Akagi, nem az "anyagról" beszéltem, hanem az "anyagról". Érted?
:))))
Ugyebár "anyag" alatt rengeteg mindent lehet érteni, még mindenféle illegális dolgot is. Viszont amire én gondoltam, az a fegyverzet mint egész, főleg mint minőség, de bizonyos területeken mint mennyiség is. Semmi esetre sem a periódusos rendszerben lévő "anyagok"-ra gondoltam.

Mecky!
Kérlek, olvasd végig figyelmesen! Én sem csak a periodikus táblázatról írtam. Boccs! Talán két korsó sőr mellett jobban megértenénk egymást! És úgy hiszem, hogy az itt jelenlévő MINDEN FÓRUMOZÓ egyet ért. Még a letiltottak is.

</blockquote>

Ilyen tehnológiai fölény mellet nem alakúlna ki anyagháború. Mindeki azzal harcolna ami épp a csapatoknál, meg a raktárakban van.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iráni atomprogram: megsemmisíteni, vagy raktározni kell-e a kiégett fűtőanyagot?
https://www.youtube.com/watch?v=_x1YquTlYQs
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ez egy teljesen életszerű és reális opció: egy hétgyermekes özvegy férfi Tibetben felgyújtotta magát, <b>FELTEHETŐEN</b> így tiltakozva a kínai elnyomás ellen.
Tehát amikor valaki özveggyé válik hét gyerekkel, akkor azonnal a legfontosabb dolga felégetni magát Peking ellen tiltakozva, hiszen az igazi fő probléma Tibet kínai megszállása.
Legalábbis <b>a washingtoni Radio Free Asia</b> szerint.
<i>Amikor megjegyzem, hogy fájdalmasan egyszerű és ostoba, gyakorlatilag primitív agitpropot nyomnak éjjel nappal, akkor pont ilyenekről beszélek. </i>
http://mno.hu/kulfold/het-gyermeket-hagyott-hatra-a-magat-felgyujto-ozvegy-1282253

Az USA-kínai kontextus Tibet mellett Japán, ÉK vagy éppen Tajvan miatt is szemben áll és akkor még nem beszéltem az AIIB-ről és egyéb „szakterületekről”, ahol alapvető és komoly kínai-amerikai érdekütközés van. Az orosz kérdés kezelése a kínai-amerikai összrelációban csak egy kisebb szelet, bár ez egyre jelentősebb előnyt jelent Kína számára.

http://www.bumm.sk/kulfold/2015/04/17/klorgazzal-gyilkolt-halomra-a-civileket-az-asszad-rezsim-az-ensz-ben-elsirta-magat-tobb-nagykovet
<i>A nagykövetek zokogtak, a nyugat felelősségre vonással fenyegeti Szíriát, Kína és Oroszország közben Asszad mellett.
Zokogó politikusok.
Megható.</i>

http://nepszava.hu/cikk/1054563-hongkong-ujra-forrong/
Némá, egy újabb fekély a kínai-amerikai partnerségen, természetesen ehhez sincs semmi köze az USA szolgálatainak. Bár erről Peking véleménye erősen eltérő, ami nem mellékes szempont, ha épp az ő viszonyukról értekezünk.

Basszus, Huntington és Todd ezek szerint nem volt hülye.
http://www.globoport.hu/113873/egyutt-iran-oroszorszag-es-kina-a-nato-val-szemben/
<i>Irán, Oroszország és Kína egyezteti stratégiáját a NATO-val szemben. - jelentette be Moszkvában Irán hadügyminisztere.</i>

Igyekeztem csak a mai legfrissebb mainstreamből válogatni és segíteni abban, hogy az USA-Kína szembenállást még véletlenül se gondolja úgy senki, hogy Moszkván áll vagy bukik. Ellenben Washingtonon nagyon is és ahogy látom, az USA épp egy akolba tereli minden régióban azokat, akiket épeszű stratéga (Kissingertől Brzezinskiig) még véletlenül sem szeretne egy közös szövetségben látni Amerika ellen.
Ázsia nyeri ezt a meccset.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="Mackensen">Akagi, nem az "anyagról" beszéltem, hanem az "anyagról". Érted?
:))))
Ugyebár "anyag" alatt rengeteg mindent lehet érteni, még mindenféle illegális dolgot is. Viszont amire én gondoltam, az a fegyverzet mint egész, főleg mint minőség, de bizonyos területeken mint mennyiség is. Semmi esetre sem a periódusos rendszerben lévő "anyagok"-ra gondoltam.

Mecky!
Kérlek, olvasd végig figyelmesen! Én sem csak a periodikus táblázatról írtam. Boccs! Talán két korsó sőr mellett jobban megértenénk egymást! És úgy hiszem, hogy az itt jelenlévő MINDEN FÓRUMOZÓ egyet ért. Még a letiltottak is.

</blockquote>

Ilyen tehnológiai fölény mellet nem alakúlna ki anyagháború. Mindeki azzal harcolna ami épp a csapatoknál, meg a raktárakban van.

</blockquote>
Mecky!
Tudod volt egy kurszki csata......!
Találós kérdés, kik voltak technikai fölényben, és kik nyerték meg?
Mai napig tanítják mind két oldalon. Mint a magyar csendőrség felépítését!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az anyagháború volt. Senkinek semmiben nem volt olyan fölénye amit a másik nem tudott volna valamivel, valahogy ellensúllyozni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem az ukrán konfliktus hosszútávok Kínának kedvez leginkább. Ahogy látom óriásit nyerészkednek a dolgon, de nem csak orosz nyersanyagból/nyersanyagágazatba, bakszektorba vásárolják be magukat, hanem ukrán agrárágazatba is.
Az pedíg, hogy Amerika figyelme most főleg erre a régióra szegeződik csak hab a tortán.

A tibetiek amúgy tényleg szokták magukat gyujtogatni. Elég régi hagyománya van a dolognak. Az ujgurok, meg késekke szoktak nekimenni az embereknek.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Nos Alaszkát a kanadai és orosz hadsereg lenyomná cca pár nap alatt.."

:DDD
Ahoz Orosz részről rendesen partra kéne szállni. Ez már magában problémás mert ugye mivel. :D De mégproblémásabb, hogy ehez először biztosítani kéne az USN ellenében a bering szorost. Mert nemtudom milyen LHDra gondolsz, de az zsíros falat USAF és USNnek is. És igen USAF ellenében is biztosítani kéne a szorost. Miközben Alaszka légvédelme pont a hidegháborús korszak miatt elég komoly.
Remélem már kezd gyanus lenni, hogy mekkora baromságot is mondtál...
Eközben mégnagyobb probléma, hogy Alaszka nagy. 1.7mkm2 és minden szempontból problémás. Mind klímája, mind domborzata.

A kanada elfoglalja Alaszkát meg végképp hagyjuk. Első nap légtérkontrolja lenne USAFnek. Azaz első nap végén irányítóközpontok, kommunikáció degradálva, ha mégis sikerül mert Alaszkát mondod ott erőt öszpontosítani azt az ismert modon addig bombázzák... míg mozog.

Remélem már kezd egyértelmű, hogy mekkora baromságot is mondtál...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Úgy tűnik sikerre vezettek az iráni atomtárgyalások: a felek kölcsönösen elégedetten nyilatkoztak, de a részletek kidolgozása még hátravan. Az Euronews riportere, Mazaheri Reihaneh az iráni külügyminiszterrel, Mohammad Dzsavad Zarif-fal beszélgetett.
https://www.youtube.com/watch?v=BD-OtSvhC7Q
 
Status
Not open for further replies.