[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem hinném én sem, hogy Oroszország Alaszkában partra akarna szállni, de nem azért, mert ez technikailag lehetetlen, hanem azért, mert bizonyos alaszkai célpontok (lokátorok, HAARP (???), stb.) megsemmisítését leszámítva egyéb értelme nem lenne.
Nem lenne, mert ebben az esetben a fő cél már a háború megvívása lenne az USA-val, a győztes utána kényelmesen ráér majd Alaszka további sorsán gondolkodni - de addig minek.
Eleve az északi régióban összpontosul az orosz haditengerészet zöme és már elindították az önálló arktiszi haderő kiépítését is.
Ergo egy Alaszka elleni támadás egyértelmű orosz lépés lenne akkor, ha kitörne egy USA-orosz háború – de elsősorban inkább a telepített rendszerek kiiktatása, semmint a megszállás lenne a fő stratégiai cél.
A technológiai lehetőségük erre elég régóta megvan az oroszoknak - az alaszkai amerikai katonai bázisok illetve rendszerek ellen csapásmérőket tudnak indítani és/vagy légideszantot (spec. egys.) is bevethetnek. A csapásmérők lehetnek TU-22M3, TU95 és TU-160 cirkálórakétái vagy hadihajókról/tengeralattjárókról indított cirkálórakéták/SLBM-ek.
Nem kell ide pár nap, Alaszkát 15 perc alatt kiütik az oroszok három tucat taktikai töltettel.

Kanada.
Nem hinném, hogy a kanadai katonai erő bármikor is összemérhető lett volna akár az amerikai vagy akár az orosz katonai erővel. Kanada katonai téren Alaszkában másod-, de sokkal inkább „harmadrendű” lenne mind orosz, mind amerikai viszonylatban. Kanada nem ellenfél egyiknek sem.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Az anyagháború volt. Senkinek semmiben nem volt olyan fölénye amit a másik nem tudott volna valamivel, valahogy ellensúllyozni.

Hááát... :) A németek technológia fölényben voltak... A Sztálini Szovjetunión kívül meg senki más nem tudta volna megcsinálni azt, hogy a birodalom belsejében rekord idő alatt felhúzott egy rakat gyárat, és okádta magából a fegyvereket, de valami írdatlan tempóban.

Az eredmény ismert. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Igaz, bár az USA sok technikát szállított a SZU-nak.
Az is tény, hogy közben felségjel nélküli amerikai tankerek pedig üzemanyagot/kőolajat szállítottak Norvégián keresztül a németeknek, így rendesen pumpolták mindkét oldalt, hogy öljék egymást, lehetőleg minél tovább.

Más:
http://mno.hu/kulfold/obama-az-eu-nak-ki-kell-tartania-1282405
<i>"Az elnököt szavai szerint „meglepte”, hogy Oroszországnak az amerikai-orosz kapcsolatok megromlása ellenére „ilyen sokáig tartott” meghozni azt a döntést, hogy felfüggeszti az Sz-300-as légvédelmi rakéták Iránba szállítására vonatkozó tilalmat."</i>

Ha jól értem Obama szavait, akkor Washington úgy tervezte, hogy a tovább rontott kapcsolatok hatására az oroszok már hamarabb elkezdik Irán felfegyverzését. Végre egy őszinte amerikai elnök. :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Az is tény, hogy közben felségjel nélküli amerikai tankerek pedig üzemanyagot/kőolajat szállítottak Norvégián keresztül a németeknek, így rendesen pumpolták mindkét oldalt, hogy öljék egymást, lehetőleg minél tovább.</i>

Erről a "tényről" van valamilyen forrásod. Mondjuk echotévés Szaniszló nem állja.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Az IMF bekeményit és rögtön pofára is esik

http://m.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/foldbedongolo_uzemmodba_kapcsolat_az_imf.596542.html

http://index.hu/gazdasag/2015/04/18/ahol_a_szukseg_ott_a_segitseg_putyin_mar_a_jovo_heten_tobb_milliard_eurot_folyosit_a_gorogoknek/
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
http://www.origo.hu/nagyvilag/20150418-vlagyimir-putyin-azt-mondta-oroszorszag-barmilyen-amerikai-elnokkel-egyutt-fog-mukodni.html

Szokatlan megnyilvánulás ezen nagy ország nagy emberétől.
Érzi hogy jönnek a Repik, most meg szűköl.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Kizárólag tudományelméleti szempontból érdekelne hogy az erre hajlamos emberek hogy oldják fel magukban azt az ellentmondást hogy szerintük az egyik USA párt naivan tehetségtelen, míg a másik meg infantilis módon hepciáskodik ezáltal teljesen ellentétes érdekeik vannak, közben meg azzal nyugtatják magukat hogy ezek ketten ugyanúgy a háttérhatalom végrehajtói és ezért felesleges a demokrácia létezése hisz ott is egyeduralom van, mint a múlt és jelen dicső autokráciáiban. Nem értem.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Kizárólag tudományelméleti szempontból érdekelne hogy az erre hajlamos emberek hogy oldják fel magukban azt az ellentmondást hogy szerintük az egyik USA párt naivan tehetségtelen, míg a másik meg infantilis módon hepciáskodik ezáltal teljesen ellentétes érdekeik vannak, közben meg azzal nyugtatják magukat hogy ezek ketten ugyanúgy a háttérhatalom végrehajtói és ezért felesleges a demokrácia létezése hisz ott is egyeduralom van, mint a múlt és jelen dicső autokráciáiban. Nem értem.

Kifele zárunk, befele marakodunk.
Nem ismerős is valahonnan?
Akkor segítek:
https://www.facebook.com/photo.php?v=699332973467356&set=vb.114324688634857&type=2&theater

Nem kell itt semmi háttérhatalomra gondolni, meg véres marakodásra.
Vannak emberek vélt vagy valós érdekekkel, akik ideiglenes - ritkábban végleges - érdekszövetségeket kötnek egymással, illetve más érdekszövetségekkel.
Máskor, vagy más miatt ugyanakkor meg ugyanezen emberek vetélkednek vélt, vagy valós érdekeik mentén ugyanezen emberekkel, ugyanezen csoportokkal.
Szerintem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Kennedy rádióbeszéde - egy csomó ellentmondást felold:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DW-AWh-d3r0
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Visszakérdezek: Miért is nem indított hadjáratot az USA szírek ellen? Zavaros két izraeli rakéta indítás miatt! Pedig még a Vlagyivosztok rakétás cirkáló még a Fekete-tengeren tartózkodott.

Sorry az előzőért...

Na most, akkor én is feltenném a kérdést, miben is hátrányos az USA számára a szíriai konfliktus? Vagyis, miért lenne érdekelt az USA/Izrael a szíriai békében?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Amikor az Amerikai Egyesült Államokban majd nyilvánosságra hozzák a Kennedy-gyilkosság részleteit, hátterét illetve a 11011-es elnöki direktívát, onnantól kezdve részemről az USA lesz a No.1 „kedvenc” nagyhatalom, sőt, azonnal beadom a vízumkérelmem.
Addig viszont kénytelen vagyok JFK-ra mutatni – én nem vitázok senkivel arról, hogy létezik-e nagy titkos összeesküvés vagy sem, bizonyítani nem tudom. JFK pedig már nem él (mivel Dallasban agyonlőtték), így tőle sem lehet már megkérdezni.
Bárki rákereshet B. Fulford interjújára a you tube-on, ahol D. Rockefeller személyesen az illuminátusokról és az USA felső köreibe beépült olasz maffiáról beszél.
Nyilván lesznek, akik számára Kennedy vagy Rockefeller nem eléggé hiteles és autentikus, de ez már nem az én bajom.

<b>Mac:</b>
Sajnos ebben nem tudok segíteni.

<b>Panoz:</b>
Ezek szerint Te mégis hiszel Putyinnak? Istenem…, na mindegy.

Az <i>„Érzi hogy jönnek a Repik, most meg szűköl.”</i> gondolat hátterére azért kíváncsi lennék, de gondolom, az elemzés elmarad.
Egyébként meg nem szokatlan a világ keleti/ázsiai részén az, hogy államfők, akik nem csak egy nemzetet, hanem eszmét is képviselnek, általában tisztelettel nyilvánulnak meg másokról is. Az elmúlt 15 évben Putyintól nem hallottam még vulgaritást.
Az általad képviselt/támogatott oldaltól viszont szinte csak azt.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Sorry az előzőért...

Na most, akkor én is feltenném a kérdést, miben is hátrányos az USA számára a szíriai konfliktus? Vagyis, miért lenne érdekelt az USA/Izrael a szíriai békében?

</blockquote>

Wolfram!

Mert az USA rájött arra, hogy Oo. már nem a régen beidegződött SZU-ból valami kis maradvány. Akinek csak elavult technikája van.
Ha kedved van visszaolvasni az ukrán helyzetben a Szakinak írt válaszom talán érthetőbb lesz. Igaz nem a Szakinak címeztem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A harmadik világháború veszélyéről beszélt utolsó interjújában Günter Grass:
"Mindenütt háború dúl. Félő, hogy megismételjük a korábbi hibáinkat. Mint az alvajárók, nem is vesszük észre, hogy egy újabb világháború felé tartunk" - mondta a hétfőn elhunyt német író az El País című spanyol napilapban megjelent, március 21-én készült interjúban.
http://costadelsolmagazin.com/content/gunter-grass-nobel-dijas-iro-szerint-ujabb-vilaghaboru-fele-tartunk
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
https://hidfo2015.wordpress.com/2015/04/19/torokorszag-es-iran-kozosen-donti-be-a-dollart/

Micsoda címe van

Még hogy bedönti a dollárt a két puculi muculi.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Noam Chomsky: "Szakadék felé tart a világ"

Isabelle Kumar: Értelmiségi szupersztár, hihetlenül termékeny író, aki anarchistának tartja magát és még 86 évesen is pörög. Szüntelenül ostorozza azokat igazságtalanságokat, amelyeket szerinte a Nyugat hozott létre. A Global Conversation vendége Noam Chomsky, akivel a munkahelyén az MIT-ban találkoztam, Cambride, Massachusetts-ben
https://www.youtube.com/watch?v=R6C6kY5M2kk
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Python 16:45

Hát még amerikai tudós is úgy látja, hogy Európa az USA szolgája. Szégyenletes!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Na ez van ha egy nő azt hiszi ért a biztonságpolitikához:
http://konyves.blog.hu/2015/04/18/iszlam_834?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2015_04_19&utm_campaign=index
 
Status
Not open for further replies.