Ezt a listát szerintem épeszű kormány nem fogadja el, mint ahogy a görögök sem. Tiszta Bokros-style, a'la IMF. A terhek gyakorlatilag az átlagembert sújtják, ezzel párhuzamosan felgyorsítják a jövedelemátáramlást a nyugati zsebekbe, az államkassza kiürítése mellett.
- Kiegészítő költségvetés 2015-re és középtávú költségvetési stratégia 2016-19-re, amely más mellett áfareformot, nyugdíjreformot és a közszféra átalakítását tartalmazza. A stratégia költségvetési többletet célzott volna meg, amelynek értéke idén a GDP egy százaléka lett volna, 2016-ban két százalék, 2017-ben 3 százalék, 2018-ban pedig 3,5 százalék.
- Egységes, 23 százalékos áfakulcs bevezetése július 1-től (13 százalékos kulcs az alapvető élelmiszerekre, energiára, szállodákra, 6 százalékos kulcs a gyógyszerekre), amely a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket évente. A megemelt áfaszintet leghamarabb 2016 végén lehetett volna megváltoztatni, ha teljesülnek bizonyos feltételek.
- Pénzügyi, költségvetési reformok, többek között a társasági adó 26-ról 28 százalékra emelése, katonai kiadások plafonjának csökkentése, tévéreklám-adó bevezetése, az szja-szabályok szigorítása, a luxusadó 10-ről 13 százalékra emelése és kiterjesztése, például a 10 méteresnél nagyobb hobbihajókra.
- Nyugdíjreform, kedvezmények eltörlése vagy szigorítása, amely idén a GDP 0,25-0,5 százalékával, jövőre a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket.
- Államigazgatási kiadások csökkentése,
- korrupció elleni harc,adószabályozás és adóhatóság reformja,
- a pénzügyi szektor és a munkaerőpiac átalakítása.
- Piaci liberalizáció, például a gáz- és árampiacon, egyes szállítási és turisztikai szolgáltatások piacán és a kompközlekedésben.
- Privatizáció, például a piraeusi és thesszaloniki kikötők, regionális repterek vagy az Admie villamos-energetikai cég eladása.
Azert ne legyunk mar ilyen gorogbaratok.
"- Kiegészítő költségvetés 2015-re és középtávú költségvetési stratégia 2016-19-re, amely más mellett áfareformot, nyugdíjreformot és a közszféra átalakítását tartalmazza. A stratégia költségvetési többletet célzott volna meg, amelynek értéke idén a GDP egy százaléka lett volna, 2016-ban két százalék, 2017-ben 3 százalék, 2018-ban pedig 3,5 százalék."
Ez szerintem nagyon is korrekt keres. Egy ennyire eladosodott orszagtol az lenne az alap, hogy tobbletes legyen a koltsegvetes.
"- Egységes, 23 százalékos áfakulcs bevezetése július 1-től (13 százalékos kulcs az alapvető élelmiszerekre, energiára, szállodákra, 6 százalékos kulcs a gyógyszerekre), amely a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket évente. A megemelt áfaszintet leghamarabb 2016 végén lehetett volna megváltoztatni, ha teljesülnek bizonyos feltételek."
Nem tudom hogy vagytok vele, de Romaniaban evek ota 24%-os az AFA, Magyarorszagon 27%-os. A gorogok miert halnanak bele, ha ott felvinnek 23-ra? Had ne sajnaljam mar oket, hogy eddig dozsoltek, Nyugat-Europai szintu fizetesek es nyugdijak, mikozben a gazdasaguk alig erosebb a magyarnal, pedig 1 millioval tobben is lakjak az orszagot.
"- Nyugdíjreform, kedvezmények eltörlése vagy szigorítása, amely idén a GDP 0,25-0,5 százalékával, jövőre a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket."
Ezt meg sok masik orszagban be kellene vezetni. Rengeteg ember kap betegnyugdijat, amit nem erdemelnek meg.
"katonai kiadások plafonjának csökkentése"
Gondolom mindenki tudja, hogy Gorogorszag hadserege vetekedig a nemet hadsereggel. Tobb vadaszgepet tart hadrendben, mint Nemetorszag, pedig csak 11 millioan lakjak.
Ezek a kitetelek problemasak csak, amit tenyleg nem lenne szabad elfogadni:
"- Piaci liberalizáció, például a gáz- és árampiacon, egyes szállítási és turisztikai szolgáltatások piacán és a kompközlekedésben.
- Privatizáció, például a piraeusi és thesszaloniki kikötők, regionális repterek vagy az Admie villamos-energetikai cég eladása."