[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyebkent szerintem mindenkepp meg fognak egyezni. Iszonyu sok hitelt adtak mar nekik, senki sem akarja azt elvesziteni az allamcsoddel.

Raadasul a gorogok sem oldanak meg semmit az allamcsoddel, sot, sokkal rosszabb lesz nekik. Attol meg, hogy kilepnek az Uniobol, a tulzott koltekezest mindenkepp vissza kell fogjak, hisz nem lesz mibol tobbet koltsenek, mint amennyi a beveteluk lesz. Sot a turizmus visszaesesevel csokken a beveteluk.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="Mackensen">Láttam régebben egy dokumentumfilmet, miközben a narrátor sorolta, hogy mennyi agrártámogatást kaptak, meg mennyi kedvezményes agrárkölcsönt stb. a kamera az úszómedencés villákat filmezte:))
Hát így tényleg nem nehéz befuccsolni.

Egyetertek. Meg azt is hozzatennem, hogy Gorogorszagban megy a legdurvabban az adocsalas.</blockquote>

Viszont ha akkora az adócsalás, akkor előbb nem lenne jobb hatékonyabbá tenni az adók beszedését és csak utána megszorítani?

</blockquote>

Ehhez olyan partnerként is kell viszonyulni azoknak akiknek ez a kötelessége. Az adómorál változtatása nem megy máról-holnapra, emberöltők kellenek hozzá.
Egy ismerősöm is kérdezte, nálunk miért olyan bonyolult, aprólékosak a jogszabályok.
Azért, mert a magyar egyből a kiskaput keresi, azt a rést amit könyörtelenül kihasznál jövedelemszerzésre, eltitkolásra, mentesség megszerzésre.
Volt egy olyan vállalkozó - vagyis nem egy, több is - ügyfelem, aki kertelés nélkül megmondta, ennek az államnak egy büdös forint adót nem hajlandó fizetni, amit csak tud elrak, ha joghézag van azt mindig is ki fogja használni.
Itt a különbség a svéd, finn, osztrák, dán és a magyar, román, görög, olasz stb mentalitás, hozzáállás között, az előbbiek a korrekt közös tehervállalás intézményrendszerében szocializálódtak, míg az utóbbiak déli-balkáni-bizánci típusú viszonylatban. Vannak nyilván árnyalatnyi különbségek, de ez a lényegen nem sokat változtat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Gondolom abból indulnak ki, hogy ezek amúgy is rengeteg veszteséget termelne (mivel ezeken a helyeken annyit lopnak amennyit nem szégyellnek). Ideális körülmények közt persze kár elherdálni a "családi ezüstöt", de ameddig pénznyelőként működnek mehetnek a levesbe.

Az allami ceg is tud nyeressegesen mukodni, csak rendesen kell vezetni. Ott van a magyar pelda. Az MVM-nek azt hiszem 100 milliardos nyeressege volt tavaly.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Na hát ezek a náci britek is ... Micsoda pofátlanság, hogy nem fogadják be a sok menekültet ...
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/terjed_a_magyar_modell_a_britek_is_keritest_epitenek.599786.html
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Mackensen"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="Mackensen">Láttam régebben egy dokumentumfilmet, miközben a narrátor sorolta, hogy mennyi agrártámogatást kaptak, meg mennyi kedvezményes agrárkölcsönt stb. a kamera az úszómedencés villákat filmezte:))
Hát így tényleg nem nehéz befuccsolni.

Egyetertek. Meg azt is hozzatennem, hogy Gorogorszagban megy a legdurvabban az adocsalas.</blockquote>

Viszont ha akkora az adócsalás, akkor előbb nem lenne jobb hatékonyabbá tenni az adók beszedését és csak utána megszorítani?

</blockquote>

Ehhez olyan partnerként is kell viszonyulni azoknak akiknek ez a kötelessége. Az adómorál változtatása nem megy máról-holnapra, emberöltők kellenek hozzá.
Egy ismerősöm is kérdezte, nálunk miért olyan bonyolult, aprólékosak a jogszabályok.
Azért, mert a magyar egyből a kiskaput keresi, azt a rést amit könyörtelenül kihasznál jövedelemszerzésre, eltitkolásra, mentesség megszerzésre.
Volt egy olyan vállalkozó - vagyis nem egy, több is - ügyfelem, aki kertelés nélkül megmondta, ennek az államnak egy büdös forint adót nem hajlandó fizetni, amit csak tud elrak, ha joghézag van azt mindig is ki fogja használni.
Itt a különbség a svéd, finn, osztrák, dán és a magyar, román, görög, olasz stb mentalitás, hozzáállás között, az előbbiek a korrekt közös tehervállalás intézményrendszerében szocializálódtak, míg az utóbbiak déli-balkáni-bizánci típusú viszonylatban. Vannak nyilván árnyalatnyi különbségek, de ez a lényegen nem sokat változtat.
</blockquote>

Es ezzel az a problema, hogy mivel a cegek nagy resze kibujik az adofizetes alol, az allamnak egyre kevesebb lesz a bevetele, es adoemelesre szorul. A nagyobb adok viszont meg tobb ceget arra kenyszeritenek, hogy kibujjanak az adofizetes alol, ezzel pedig minden kezdodik elolrol. Mig ha minden ceg befizetne az adot, akkor akar csokkenteni is lehetne, ami mindenkinek jo lenne (vagyis csak azoknak, akik addig rendesen befizettek).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 854
113
Pedig én az osszes menekulted azokba az országokba vitetném, amelyek részt vettek Líbia bombázásában. Ha nem volt jó Kadhafi, aki visszatartotta a menekulteket és az iszlámistákat, akkor viseljék a kovetkezményeket....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Értem, hogy mit mondasz, de én a megszorításokat csak harmadik helyre tenném. Az első az állami pénzek lenyúlásának a visszaszorítása kéne legyen, a második az adók minél hatékonyabb beszedése és csak harmadjára kezdeném megnyirbálni a kifizetéseket.
Persze csodák nincsenek, de ha politikai szándék sincs az esetleges reformok mellett, akkor a megszorítások önmagukba nem oldanak meg semmit.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="Mackensen"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="Mackensen">Láttam régebben egy dokumentumfilmet, miközben a narrátor sorolta, hogy mennyi agrártámogatást kaptak, meg mennyi kedvezményes agrárkölcsönt stb. a kamera az úszómedencés villákat filmezte:))
Hát így tényleg nem nehéz befuccsolni.

Egyetertek. Meg azt is hozzatennem, hogy Gorogorszagban megy a legdurvabban az adocsalas.</blockquote>

Viszont ha akkora az adócsalás, akkor előbb nem lenne jobb hatékonyabbá tenni az adók beszedését és csak utána megszorítani?

</blockquote>

Ehhez olyan partnerként is kell viszonyulni azoknak akiknek ez a kötelessége. Az adómorál változtatása nem megy máról-holnapra, emberöltők kellenek hozzá.
Egy ismerősöm is kérdezte, nálunk miért olyan bonyolult, aprólékosak a jogszabályok.
Azért, mert a magyar egyből a kiskaput keresi, azt a rést amit könyörtelenül kihasznál jövedelemszerzésre, eltitkolásra, mentesség megszerzésre.
Volt egy olyan vállalkozó - vagyis nem egy, több is - ügyfelem, aki kertelés nélkül megmondta, ennek az államnak egy büdös forint adót nem hajlandó fizetni, amit csak tud elrak, ha joghézag van azt mindig is ki fogja használni.
Itt a különbség a svéd, finn, osztrák, dán és a magyar, román, görög, olasz stb mentalitás, hozzáállás között, az előbbiek a korrekt közös tehervállalás intézményrendszerében szocializálódtak, míg az utóbbiak déli-balkáni-bizánci típusú viszonylatban. Vannak nyilván árnyalatnyi különbségek, de ez a lényegen nem sokat változtat.
</blockquote>

Es ezzel az a problema, hogy mivel a cegek nagy resze kibujik az adofizetes alol, az allamnak egyre kevesebb lesz a bevetele, es adoemelesre szorul. A nagyobb adok viszont meg tobb ceget arra kenyszeritenek, hogy kibujjanak az adofizetes alol, ezzel pedig minden kezdodik elolrol. Mig ha minden ceg befizetne az adot, akkor akar csokkenteni is lehetne, ami mindenkinek jo lenne (vagyis csak azoknak, akik addig rendesen befizettek).</blockquote>

Hát ez így működne normáliséknál. Csak például nálunk is sok ezren úgy gondolják, rájuk a szabályok nem vonatkoznak, viszont a kellemes dolgokból - , adókedvezmények, társadalombiztosítás, orvosi, kórházi ellátás - ugyanúgy részesülniük kell.
Kevés vállon sok teher - egyesek önző magatartásának (gátlástalan, rövid időn belül maximalizáló profitszerzésének) eredménye. Ez a kelet-európai stílus.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Panzerfaust">Ezt a listát szerintem épeszű kormány nem fogadja el, mint ahogy a görögök sem. Tiszta Bokros-style, a'la IMF. A terhek gyakorlatilag az átlagembert sújtják, ezzel párhuzamosan felgyorsítják a jövedelemátáramlást a nyugati zsebekbe, az államkassza kiürítése mellett.

- Kiegészítő költségvetés 2015-re és középtávú költségvetési stratégia 2016-19-re, amely más mellett áfareformot, nyugdíjreformot és a közszféra átalakítását tartalmazza. A stratégia költségvetési többletet célzott volna meg, amelynek értéke idén a GDP egy százaléka lett volna, 2016-ban két százalék, 2017-ben 3 százalék, 2018-ban pedig 3,5 százalék.
- Egységes, 23 százalékos áfakulcs bevezetése július 1-től (13 százalékos kulcs az alapvető élelmiszerekre, energiára, szállodákra, 6 százalékos kulcs a gyógyszerekre), amely a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket évente. A megemelt áfaszintet leghamarabb 2016 végén lehetett volna megváltoztatni, ha teljesülnek bizonyos feltételek.
- Pénzügyi, költségvetési reformok, többek között a társasági adó 26-ról 28 százalékra emelése, katonai kiadások plafonjának csökkentése, tévéreklám-adó bevezetése, az szja-szabályok szigorítása, a luxusadó 10-ről 13 százalékra emelése és kiterjesztése, például a 10 méteresnél nagyobb hobbihajókra.
- Nyugdíjreform, kedvezmények eltörlése vagy szigorítása, amely idén a GDP 0,25-0,5 százalékával, jövőre a GDP egy százalékával növelte volna a bevételeket.
- Államigazgatási kiadások csökkentése,
- korrupció elleni harc,adószabályozás és adóhatóság reformja,
- a pénzügyi szektor és a munkaerőpiac átalakítása.
- Piaci liberalizáció, például a gáz- és árampiacon, egyes szállítási és turisztikai szolgáltatások piacán és a kompközlekedésben.
- Privatizáció, például a piraeusi és thesszaloniki kikötők, regionális repterek vagy az Admie villamos-energetikai cég eladása.

Pont reggel munkába befele jövet hallgattam egy elemzést erről a görög dologról és a vicces az, hogy már egy jó ideje maga az IMF sem tartja hasznosnak a megszorításokat. Csak akkor azt nem értem, hogy miért ragaszkodik hozzá mégis mindenki és miért hiszik azt, hogy újabb megszorításokkal lehet egy akkora adósság hegyet leépíteni. Ez az egész olyan mint amikor valaki azért vesz fel hitelt, hogy abból egy másikat kifizessen.</blockquote>

Ha neked van egy jo nagy torlesztoreszleted, hogy oldod meg, hogy ki tudd fizetni? Gondolom ezentul nem fogsz elmenni minden heten moziba, nem fogsz estenkent pizzat rendelni es igyekszel tulorazni a meloban. Na kb. ezt kerik a gorogoktol is, amikor pl. a tulmeretezett hadsereguket akarjak csokkenteni, vagy munkara fogni az olyanokat akik betegnyugdijat kapnak, stb.</blockquote>

Az a baj, hogy ez már kevés a probléma orvoslására. Jobban mondva nem jó. Mert ezek a megszorítások nem fogják kihúzni a szarból őket és ezeknek az intézkedéseknek a hatására nem lesz jobb a költségvetés és nem lesz több a bevétel olyan szinten, hogy az elegendő legyen az adósság törlesztésére. Ez már kevés.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem az adók hatékony beszedésével van itt a probléma, hanem a <b>beszedett adók újraosztásával</b>.
Ez nem csak magyar mentalitás, Nyugaton és az USA-ban is ugyanúgy lopnak és csalnak, csak ott sokkal nagyobb a buli.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 921
113
A görögök az elmult egy évben már egyszer csődbementek. Nem tudom mi ez a pánik, hogy megint csődbemennek. Akkor sem lett semmi. Egy kicsi csődöt hagynak nekik, azzal leírnak valami tartozást, aztán megy a buli tovább, hogy vagy visszaszerezzék a befektetők a pénzüket vagy az országot lopják szét. Rendesen becsődölni Görögországot úgysem fogják hagyni, mert ahoz már túl nagy.

U.i. panoz valami bajod van a magyar zászlóval, hogy ilyen profilképet tettél ki vele?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Idehaza alig kapott figyelmet, hogy a hét fejlett ország vezetőjének legutóbbi eszmecseréje utáni napon Ferenc pápa feltűnően szívélyesen fogadta Vlagyimir Putyin orosz államfőt. Azt a Putyint, akit a hetek kizártak a tanácskozásukról, s aki június 10-én Rómába érkezve először a Vatikán állam fejénél – ily módon kollégájánál – vizitelt. Ezt megelőzően a két személyiség között 2013 decemberében, szintén a Vatikánban, jött létre hasonló megbeszélés.
Az ötven–hatvan perces találkozó légköréről a hivatalos közleményekhez képest többet árult el, hogy a katolikus egyházfő, a vendégével való hosszas kézfogás alatt, mindjárt az üdvözléskor azt mondta: „Elnök Úr, köszönöm a látogatását. Imádkozom Önért!” (A videón 0:50-nél) Ezt akár válaszként is felfoghatta az USA vatikáni nagykövete, illetve az ukrán görög-katolikus egyház vezetője, akik előzőleg arra akarták rávenni a Szentszéket, hogy álljon be a sorba és keményebben bírálja Oroszországot az ukrajnai konfliktusban játszott szerepe miatt.
http://bekialtas.blog.hu/2015/06/29/putyinert_imadkozik_a_papa
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megrázta a tőzsdéket a görög válság
https://www.youtube.com/watch?v=CpPPECasImE
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
U.i. panoz valami bajod van a magyar zászlóval, hogy ilyen profilképet tettél ki vele?
offfffffffff
Nincs semmi bajom vele. Szeretem ezt a földet ahova születtem.
Remélem nem térnek vissza azok az idők, amikor provokatívnak számít az 56-os forradalom és szabadságharc zászlaja.
on
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 830
30 921
113
<blockquote rel="joker">
U.i. panoz valami bajod van a magyar zászlóval, hogy ilyen profilképet tettél ki vele?
offfffffffff
Nincs semmi bajom vele. Szeretem ezt a földet ahova születtem.
Remélem nem térnek vissza azok az idők, amikor provokatívnak számít az 56-os forradalom és szabadságharc zászlaja.
on</blockquote>

És ki ellen vívsz most szabadságharcot? Te is kaptál pár láthatatlan oroszt az ágyad alatt vagy más az ellenség?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
A görögök az elmult egy évben már egyszer csődbementek. Nem tudom mi ez a pánik, hogy megint csődbemennek. Akkor sem lett semmi. Egy kicsi csődöt hagynak nekik, azzal leírnak valami tartozást, aztán megy a buli tovább, hogy vagy visszaszerezzék a befektetők a pénzüket vagy az országot lopják szét. Rendesen becsődölni Görögországot úgysem fogják hagyni, mert ahoz már túl nagy.
Ha igaz, amit a zindex állít, akkor a görögök rutinos csődbemenők.
http://index.hu/tudomany/tortenelem/2015/06/29/mindenrol_az_elmult_200_ev_tehet/

Ismerősöm múlt héten tért haza görögországi nyaralásból.
Szeret oda járni, kedveli az embereket, de elképesztőnek tartotta, hogy ezek egy cseppet sem izgatják magukat a helyzet miatt.
Elmondása szerint kedélyesen csevegnek napközben a kávézókban arról, hogy ki akar szúrni velük az EU, Merkel, stb.

Hittem is, nem is.
Most a héten elkezdtem nézegetni a híradásokat. Figyeltem a sorban álló riportalanyokat/sorban állókat, hogy mennyire feszültek.
Körülbelül, mint akik a Sziget fesztiválra állnak sorba...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i>"Ismerősöm múlt héten tért haza görögországi nyaralásból.
Szeret oda járni, kedveli az embereket, de elképesztőnek tartotta, hogy ezek egy cseppet sem izgatják magukat a helyzet miatt.
Elmondása szerint kedélyesen csevegnek napközben a kávézókban arról, hogy ki akar szúrni velük az EU, Merkel, stb."</i>

Ez nem csak görög mentalitás. Sok ismerősöm van, akinek önmagához képest hatalmas tartozása van, mégsem az az első neki, hogy visszafizesse.
Van az a mértékű tartozás, ami már a reménytelen kategória, amiért az ember már nem is izgatja magát.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Van az a mértékű tartozás, ami már a reménytelen kategória, amiért az ember már nem is izgatja magát.

Nekem is van ilyen ismerősöm; a nyolcmilliós jen alapú hitele most harmincmilliót "ér". Sohase fogja tudni visszafizetni.
Már őt sem izgatja.
De ez pszichés állapot.

Viszont egy népnél, nemzetnél azért kicsit más:
Nem gondolom, hogy kiküldtek volna minden adófizetőnek egy levelet, hogy "Az Önre eső államadósság rész csillió euró".
Nincs személyre leosztva, így igazából nem érzik a súlyát.
Szerintem.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="joker">A görögök az elmult egy évben már egyszer csődbementek. Nem tudom mi ez a pánik, hogy megint csődbemennek. Akkor sem lett semmi. Egy kicsi csődöt hagynak nekik, azzal leírnak valami tartozást, aztán megy a buli tovább, hogy vagy visszaszerezzék a befektetők a pénzüket vagy az országot lopják szét. Rendesen becsődölni Görögországot úgysem fogják hagyni, mert ahoz már túl nagy.
Ha igaz, amit a zindex állít, akkor a görögök rutinos csődbemenők.
http://index.hu/tudomany/tortenelem/2015/06/29/mindenrol_az_elmult_200_ev_tehet/

Ismerősöm múlt héten tért haza görögországi nyaralásból.
Szeret oda járni, kedveli az embereket, de elképesztőnek tartotta, hogy ezek egy cseppet sem izgatják magukat a helyzet miatt.
Elmondása szerint kedélyesen csevegnek napközben a kávézókban arról, hogy ki akar szúrni velük az EU, Merkel, stb.

Hittem is, nem is.
Most a héten elkezdtem nézegetni a híradásokat. Figyeltem a sorban álló riportalanyokat/sorban állókat, hogy mennyire feszültek.
Körülbelül, mint akik a Sziget fesztiválra állnak sorba...

</blockquote>

Mert nem ők buknak meg. Hanem a Nyugat.

(Ne felejtsd, hogy minden, az emberi társadalom által kitalált dolog, így a pénzrendszer, az adósság stb. egy adott Rendszer része. Ha az adott Rendszer összedől, VAGY ha az adott ország kikerül a Rendszer fennhatósága alól, és egy MÁSIK rendszer fennhatósága alá kerül, akkor ezek a problémák megszűnnek - és... keletkeznek majd mások... :) )
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="phaidros">
Van az a mértékű tartozás, ami már a reménytelen kategória, amiért az ember már nem is izgatja magát.

Nekem is van ilyen ismerősöm; a nyolcmilliós jen alapú hitele most harmincmilliót "ér". Sohase fogja tudni visszafizetni.
Már őt sem izgatja.
De ez pszichés állapot.

Viszont egy népnél, nemzetnél azért kicsit más:
Nem gondolom, hogy kiküldtek volna minden adófizetőnek egy levelet, hogy "Az Önre eső államadósság rész csillió euró".
Nincs személyre leosztva, így igazából nem érzik a súlyát.
Szerintem.
</blockquote>

Népnél, nemzetnél is van ilyen pont. Pl. Magyarországnak is folyton azt ismételgetik, hogy "ha kilépsz az EU-ból, meghalsz" - mert akkor nem lesznek EU-s támogatások, különben is "EU-s lélegeztetőgépen" van a gazdaság, anélkül Magyarországon nem épülne semmi, és hasonlók...

Nade. Van az a pont, hogy addig cseszegetnek egy adott országot, hogy végül az adott ország/nép/nemzet az asztalra csap és azt mondja:
- tudod mit, nem érdekel! inkább megdöglök, de akkor sem maradok a TI RENDSZERETEK része!

És érdekes módon, eme "halálugrás" végén nem a pusztulás kövekezik, hanem a fényalagút végén vár az Eurázsiai Unió :)
 
Status
Not open for further replies.