[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem vagyok nagy Nostradamus hívő de ezek a versek elgondolkodtatnak (ezt a három verset együtt szokták említeni):

V.25

Le prince Arabe, Mars, Sol, Venus, Lyon,
Regne d'Eglise par mer succombera :
Deuers la Perse bien pres d'vn million,
Bisance, Egypte, ver. serp. inuadera.

Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni.

IX.52

La paix s'approche d'un costé et la guerre
Oncques ne feut la poursuite si grande,
Plaindre homme, femme, sang inoncent par terre
Et ce sera de France á toute bande.

Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében.


IV.100

De feu celeste au Royal édifice,
Quand la lumiere de Mars defaillira,
Sept mois grand guerre mort gent de malefice
Rouan, Evreux au Roy ne faillira

Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni.

Nem tudom miért tekinti bárki is jövendőmondónak Nostradamust.

"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

Ez szerintem konkrétan Timur Lenk hadjárata a törökök és Egyiptom ellen, ami pont Nostradamus születésekor volt. Timur Lenk Perzsiából indította a mongoljait Törökörszág (Bizánc) és Egyiptom ellen. A kígyók pedig a mongolok nyilait jelképezi, még mielőtt valaki ballisztikus rakétákat látna bele egy középkori versbe.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Montezuma"><b>Xfotel:</b>
Ha az oroszok a törököknek csapnának oda, az életbe lépteti az V. cikkelyt.

idézem magam: "ha én nátó lennék, kitenném törökországot"
ha jól emlékszem egyöntetű szavazat kell a kiléptetésükhöz, de megtehetik maguktól is. ez ugye felhívás lenne az oroszoknak egy keringőre, ha nincs táncos kedvük egy black flag második géplelövéssel rá lehet segíteni.
egyéb kapcsolódó információk ezzel kapcsolatban
- arról a reptérről viszik a kurdoknak az fegyvert, ahonnan a törökök bombázni indulnak őket
- az ensz elítéli a törökországi kurdok nyilvános ledarálását
- erdogan: amerika vagy engem választ vagy a kurdokat
- ha nagyon akarják a nemzetközi terrorizmus támogatását is lehet kapargatni (inkább nagyon nem akarják) + az rongyos hárommilliárd euró amit az EU remegő májfoltos kézzel begyűrt a nadrágzsebükbe ("nem áll módunkban a menekülteket megállítani")

amint mondtam ez garantálná a török és orosz összeomlást és politikai váltást. a párhuzamos szaúdi-iráni játszmában én iránra fogadnék. végeredményben egy elkerült harmadik véhát, eurázsiai és szaúdi bukást, illetve nátó+síita győzelmet látok ebben az irányban.</blockquote>

A logikád jó, de az USA nem tudhatja biztosan, hogy ha a törököket kiraknák a NATO-ból, akkor lenne orosz-török háború. Szerintem a törökök csak a NATO-val a hátuk mögött ilyen kemények, ha kiraknák őket, meghúznák magukat, az oroszoknak nyalnának utána és az orosz oldalra kerülnének. Utána pedig Görögország ellen keménykednének, nem Szíriában.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
<blockquote rel="xfotel"><blockquote rel="Montezuma"><b>Xfotel:</b>
Ha az oroszok a törököknek csapnának oda, az életbe lépteti az V. cikkelyt.

idézem magam: "ha én nátó lennék, kitenném törökországot"
ha jól emlékszem egyöntetű szavazat kell a kiléptetésükhöz, de megtehetik maguktól is. ez ugye felhívás lenne az oroszoknak egy keringőre, ha nincs táncos kedvük egy black flag második géplelövéssel rá lehet segíteni.
egyéb kapcsolódó információk ezzel kapcsolatban
- arról a reptérről viszik a kurdoknak az fegyvert, ahonnan a törökök bombázni indulnak őket
- az ensz elítéli a törökországi kurdok nyilvános ledarálását
- erdogan: amerika vagy engem választ vagy a kurdokat
- ha nagyon akarják a nemzetközi terrorizmus támogatását is lehet kapargatni (inkább nagyon nem akarják) + az rongyos hárommilliárd euró amit az EU remegő májfoltos kézzel begyűrt a nadrágzsebükbe ("nem áll módunkban a menekülteket megállítani")

amint mondtam ez garantálná a török és orosz összeomlást és politikai váltást. a párhuzamos szaúdi-iráni játszmában én iránra fogadnék. végeredményben egy elkerült harmadik véhát, eurázsiai és szaúdi bukást, illetve nátó+síita győzelmet látok ebben az irányban.</blockquote>

A logikád jó, de az USA nem tudhatja biztosan, hogy ha a törököket kiraknák a NATO-ból, akkor lenne orosz-török háború. Szerintem a törökök csak a NATO-val a hátuk mögött ilyen kemények, ha kiraknák őket, meghúznák magukat, az oroszoknak nyalnának utána és az orosz oldalra kerülnének. Utána pedig Görögország ellen keménykednének, nem Szíriában.</blockquote>

Majd hülyék lesznek kirakni a NATO-ból a törököket, nem ment el az eszük.
Geopolitikailag a törökök nagyon jó helyen vannak. Mind európát, mind oroszországot, mind a közel/közép keletet remekül sakkban lehet tartani onnan.
Ha már nagyon kellemetlenné válik a magatartásuk, majd az USA szép csendben fenéken billenti Erdogant, az utódnak meg elmagyarázza, hogy ki hány kiló és merre mennyit lehet ugrálni.
A török elég kretén, de nem annyira ostoba, hogy ne tudná: ha az USA kirántja alóluk a szőnyeget, akkor nagyon gyorsan egy igen kellemetlen gazdasági és politikai helyzetben találják magukat.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
<blockquote rel="rudi">Nem vagyok nagy Nostradamus hívő de ezek a versek elgondolkodtatnak (ezt a három verset együtt szokták említeni):

V.25

Le prince Arabe, Mars, Sol, Venus, Lyon,
Regne d'Eglise par mer succombera :
Deuers la Perse bien pres d'vn million,
Bisance, Egypte, ver. serp. inuadera.

Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni.

IX.52

La paix s'approche d'un costé et la guerre
Oncques ne feut la poursuite si grande,
Plaindre homme, femme, sang inoncent par terre
Et ce sera de France á toute bande.

Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében.


IV.100

De feu celeste au Royal édifice,
Quand la lumiere de Mars defaillira,
Sept mois grand guerre mort gent de malefice
Rouan, Evreux au Roy ne faillira

Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni.

Nem tudom miért tekinti bárki is jövendőmondónak Nostradamust.

"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

Ez szerintem konkrétan Timur Lenk hadjárata a törökök és Egyiptom ellen, ami pont Nostradamus születésekor volt. Timur Lenk Perzsiából indította a mongoljait Törökörszág (Bizánc) és Egyiptom ellen. A kígyók pedig a mongolok nyilait jelképezi, még mielőtt valaki ballisztikus rakétákat látna bele egy középkori versbe.</blockquote>

Már nem azért, hogy kötekedjek, de:

Timur Lenk élt: 1336-1405-ig
Michel de Nostredame élt: 1503-1566-ig

Ez a teóri szerintem felejtős.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="rudi">Nem vagyok nagy Nostradamus hívő de ezek a versek elgondolkodtatnak (ezt a három verset együtt szokták említeni):

V.25

Le prince Arabe, Mars, Sol, Venus, Lyon,
Regne d'Eglise par mer succombera :
Deuers la Perse bien pres d'vn million,
Bisance, Egypte, ver. serp. inuadera.

Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni.

IX.52

La paix s'approche d'un costé et la guerre
Oncques ne feut la poursuite si grande,
Plaindre homme, femme, sang inoncent par terre
Et ce sera de France á toute bande.

Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében.


IV.100

De feu celeste au Royal édifice,
Quand la lumiere de Mars defaillira,
Sept mois grand guerre mort gent de malefice
Rouan, Evreux au Roy ne faillira

Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni.

Nem tudom miért tekinti bárki is jövendőmondónak Nostradamust.

"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

Ez szerintem konkrétan Timur Lenk hadjárata a törökök és Egyiptom ellen, ami pont Nostradamus születésekor volt. Timur Lenk Perzsiából indította a mongoljait Törökörszág (Bizánc) és Egyiptom ellen. A kígyók pedig a mongolok nyilait jelképezi, még mielőtt valaki ballisztikus rakétákat látna bele egy középkori versbe.</blockquote>

Már nem azért, hogy kötekedjek, de:

Timur Lenk élt: 1336-1405-ig
Michel de Nostredame élt: 1503-1566-ig

Ez a teóri szerintem felejtős.</blockquote>

Uh, bocs, úgy akartam írni, hogy pont 100 évvel Nostradamus születése előtt voltak ezek az események. Azért inkább az én teóriám áll közelebb a valósághoz, hogy egy már megtörtént háborút írt le a versében, mint az, hogy egy 500 évvel későbbi fikciót.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="rudi">Nem vagyok nagy Nostradamus hívő de ezek a versek elgondolkodtatnak (ezt a három verset együtt szokták említeni):

V.25

Le prince Arabe, Mars, Sol, Venus, Lyon,
Regne d'Eglise par mer succombera :
Deuers la Perse bien pres d'vn million,
Bisance, Egypte, ver. serp. inuadera.

Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni.

IX.52

La paix s'approche d'un costé et la guerre
Oncques ne feut la poursuite si grande,
Plaindre homme, femme, sang inoncent par terre
Et ce sera de France á toute bande.

Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében.


IV.100

De feu celeste au Royal édifice,
Quand la lumiere de Mars defaillira,
Sept mois grand guerre mort gent de malefice
Rouan, Evreux au Roy ne faillira

Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni.

Nem tudom miért tekinti bárki is jövendőmondónak Nostradamust.

"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

Ez szerintem konkrétan Timur Lenk hadjárata a törökök és Egyiptom ellen, ami pont Nostradamus születésekor volt. Timur Lenk Perzsiából indította a mongoljait Törökörszág (Bizánc) és Egyiptom ellen. A kígyók pedig a mongolok nyilait jelképezi, még mielőtt valaki ballisztikus rakétákat látna bele egy középkori versbe.</blockquote>

Már nem azért, hogy kötekedjek, de:

Timur Lenk élt: 1336-1405-ig
Michel de Nostredame élt: 1503-1566-ig

Ez a teóri szerintem felejtős.</blockquote>

Uh, bocs, úgy akartam írni, hogy pont 100 évvel Nostradamus születése előtt voltak ezek az események. Azért inkább az én teóriám áll közelebb a valósághoz, hogy egy már megtörtént háborút írt le a versében, mint az, hogy egy 500 évvel későbbi fikciót.</blockquote>

Hááááát. Kiindulva abból, hogy Nostredamus saját magáról azt állította, hogy jós (egyértelműen kiderül a fiának írt leveleiből), nem hinném, hogy ezek a négysorosok a múltról szólnának. Ráadásul a könyv címe - amiben ezek a négysorosok vannak - az, hogy próféciák.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.168ora.hu/globusz/csendben-targyal-hat-alapito-eu-jovojerol-142869.html

Az alapító hatok külügyminiszterei az EU jelenlegi állapotát, és „Európa jövőjét” fogják megvitatni – közölte a lappal egy névtelenül nyilatkozó diplomáciai forrás. Az A-változat szerint az EU-t ugyanazon az úton viszik tovább a jövőben, mint eddig – közölte a diplomata. Az utóbbi időben azonban egyre gyakrabban merül fel a kétsebességes Európa gondolata.

************************
A kétsebességes Európa gondolata nem sérti az EU alapelveit? Vagy csak a migránsokkal szolidárisak? És mennyire demokratikus kirekeszteni a tagállamokat az EU jövőjéről szóló megbeszélésből?
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Én jós vagyok.

Jövendölések 1. rész:

Aranyposzáta Romániában,
sárga folyó, Gibraltár,
gumicsizma határában
kék szalag száll.

Úgyis lesz valami idióta a jövőben aki ebbe bele tudd magyarázni egy aktuális történést, csak azt kell megoldanom, hogy az írás fennmaradjon addig.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kanada kivonja vadászgépeit Irakból és Szíriából
https://www.youtube.com/watch?v=AYxCsVPLJ_Q
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Fade">

"Putyin azért rossz a nyugati világ szemében mert kiáll az orosz emberek , Oroszország érdekei mellett..."

Induljunk onnan, hogy 2012fele itt forumon is Mokszva-Berlin tengely lett vizonálva olyan jó volt a két ország kapcsolata, eközben Párizs catharinet meg mistralt adott el Moszkvának... Rossz volt tán Putyin a "nyi világ" (vezetés) szemében?
Aztán jött a Krím anektálása amit még talán el lehetett volna sikálni, talán hirtelen felébredhetett volna mindkét fél és vmi kompromisszumra juthattak volna... de jött KUkrajna, több csúnya tragédiával. Innen pedig kinek mi és igen Putyin innen elég rossz. Az pedig, hogy Ukrajna következményei jók e az Orosz embereknek vagy Oroszországnak ez is nézőpont kérdése.
...

Igazad van Fade. De tudod, amiben én nem vagyok biztos az az, hogy a Krímet és Kelet-Ukrajnát Putyin csinálta volna. Kimondom, de szerintem Duginék szervezték mindkettőt. Innentől kezdve lett vége a Putyin-féle békés Lisszabontól-Vlagyivosztokig álomnak.

Ez volt az USA érdeke. De privát véleményem, hogy egyébként Oroszországnak is jobb lesz így, mert egy SZU 2.0 képében egy "Keleti-Blokk"-ot sokkal könnyebben elvezet Moszkva, mint egy Lisszabontól-Vlagyivosztokig uniót, amelyben csak feloldódott volna Oroszország.

Mindenesetre az ukrán-orosz háborútól kezdve nagyon elcsesződött minden... békés Eurázsiai Uniót szerettem volna, de egy Dugin-i brutális birodalmat kapunk helyette...

...amely semmi más, mint az USA saját ellenpólusa, amelyet ő maga kreál saját magának.

És emiatt az, hogy háború lesz, amelyben az új Szovjetunió győz, mi pedig visszakerülünk az új Szovjetunióhoz, már előre eldöntött tény.
Maga az USA akarja így, mert kell neki vissza a régi játszópajti.

Nem több-, hanem csak kétpólusú világ lesz. Back to the USSR.

Jó időutazást kívánok mindenkinek.

Ui.: Ja, és bár Putyin nem tette volna, de a Dugin-i Eurázsiai Unió olyan lesz, amely szétcseszi Törökországot, Németországot és végül még Iránt is.
Oroszországban a puccs már megtörtént. Ugyan Putyin még ugyanaz, de már mások irányítanak.
</blockquote>

Kicsit gyakorlatiasabb oldalról átgondolva én még nem temetném ennyire a helyzetet.
Személy szerint visszagondolva a Krímet Putyin, és egy egységes Oo. akciójának lehet tekinteni.
Hogy ez Duginék elképzeléseivel egybeesett, hát megesik. Egy geopolitikailag veszélyt jelentő bázis kialakítását akadályozták meg egy szempillantás alatt.
Erre a "lendületre" akart Dugin Sztrelkovon keresztül rátenyerelni, hogy Novorossiát megvalósítsa.
Tudta, hogy ehhez először saját erejükből kell a harcokat is ellátni, amíg a kellő eszkaláció után Putyin lépéskényszerbe kerül és ugratja a VDV-t.
Szóval a szakiknak juttatott ellátmány Dugin kapcsolataitól ered, úgy vélem. A raktárt vezető fejesek lepapírozzák, hogy a rakéták a helyükön, de közben már teherautóznak a határ felé. Ezért elég valamilyen védekezésre, de ezért is kevés másra.

De már Putyinnak is érdeke megtartani a tüzet Donbassban, mert a kiárusított ország új gazdái nem szeretnének egy átvonuló frontot Ukrajnán. Alkupozíció.
De orosz-ukrán háború mint olyan továbbra sem áll fenn, így az érvelésed erre vonatkozó része bukik.

Szíria mint <i>geopolitikai</i> mező orosz/SAA része megint csak a Kreml szárnyai alatt van.

Ahova innen kilyukadni akarok: a fontos mezőkön még mindig Putyin vezeti az orosz gépezetet.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én jós vagyok.

<blockquote>Jövendölések 1. rész:

Aranyposzáta Romániában,
sárga folyó, Gibraltár,
gumicsizma határában
kék szalag száll.

Úgyis lesz valami idióta a jövőben aki ebbe bele tudd magyarázni egy aktuális történést, csak azt kell megoldanom, hogy az írás fennmaradjon addig.</blockquote>

Ezek meg a jövő lottószámai: 123456789
Egyszer majd csak kihúzzák.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="rudi">Nem vagyok nagy Nostradamus hívő de ezek a versek elgondolkodtatnak (ezt a három verset együtt szokták említeni):

V.25

Le prince Arabe, Mars, Sol, Venus, Lyon,
Regne d'Eglise par mer succombera :
Deuers la Perse bien pres d'vn million,
Bisance, Egypte, ver. serp. inuadera.

Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni.

IX.52

La paix s'approche d'un costé et la guerre
Oncques ne feut la poursuite si grande,
Plaindre homme, femme, sang inoncent par terre
Et ce sera de France á toute bande.

Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében.


IV.100

De feu celeste au Royal édifice,
Quand la lumiere de Mars defaillira,
Sept mois grand guerre mort gent de malefice
Rouan, Evreux au Roy ne faillira

Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni.

Nem tudom miért tekinti bárki is jövendőmondónak Nostradamust.

"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

Ez szerintem konkrétan Timur Lenk hadjárata a törökök és Egyiptom ellen, ami pont Nostradamus születésekor volt. Timur Lenk Perzsiából indította a mongoljait Törökörszág (Bizánc) és Egyiptom ellen. A kígyók pedig a mongolok nyilait jelképezi, még mielőtt valaki ballisztikus rakétákat látna bele egy középkori versbe.</blockquote>

Már nem azért, hogy kötekedjek, de:

Timur Lenk élt: 1336-1405-ig
Michel de Nostredame élt: 1503-1566-ig

Ez a teóri szerintem felejtős.</blockquote>

Uh, bocs, úgy akartam írni, hogy pont 100 évvel Nostradamus születése előtt voltak ezek az események. Azért inkább az én teóriám áll közelebb a valósághoz, hogy egy már megtörtént háborút írt le a versében, mint az, hogy egy 500 évvel későbbi fikciót.</blockquote>

Mind kettő is igaz lehet. Mindenki tudja, hogy a történelem ismétli önmagát. Bárki leírhatatna egy megtörtént eseményt az a jövőben ismét bekövetkezik. Nostradamus egyszerűen kihasználta a tudását ezen a téren azokkal szemben akik a sötétben élnek és képesek rajta a mai napig vitatkozni.
Törökörszág. A varázs szőnyeg csak addig repül, míg a szél az USA felől fúj.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. karpatalja!
Márpedig a szél az USA ill. NATO irányából fog fújni. A törököknek nem érdekük, hogy a kártyaasztalt felrúgva a medvével üljenek le kártyázni, mert arra a Boszporuszra vágyó medve miatt egész Törökország rámehet!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
T. karpatalja!
Márpedig a szél az USA ill. NATO irányából fog fújni. A törököknek nem érdekük, hogy a kártyaasztalt felrúgva a medvével üljenek le kártyázni, mert arra a Boszporuszra vágyó medve miatt egész Törökország rámehet!

Megint csak nem jó irányba mész - a fóbiád miatt - mert az 1936-os Montreuxi-egyezmény olyan alapdokumentum amely a nemzetközi jog egyik sarokpontja.
A Boszporusz tehát soha nem lesz orosz "tulajdon" mint ahogy szeretnéd láttatni, és Törökországot sem foglalják el. Egyrészt mert nem is tudnák, másrészt pedig ------ <b>minek</b> ?

Arról viszont remélem tudsz, hogy az amerikai USS Mount Whitney (LCC-20) megszegte a fenti szerződést és háborús viszonyok ellenére behajózott a Fekete-tengerre ? Humanitárius segélynyújtás ürügyén .... :))) Hát persze :)))
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.globoport.hu/149323/titkos-jegyzokonyv-ha-nem-kapunk-eleg-penzt-buszokkal-kuldjuk-a-menekulteket-europaba/

Egy frissen kiszivárgott bizalmas dokumentum szerint ilyenekkel fenyegetőzött Recep Tayyip Erdogan múlt novemberben, amikor először ültek le az uniós vezetőkkel tárgyalni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://vs.hu/kozelet/osszes/lebombaztak-egy-nemzetkozi-korhazat-sziriaban-0209?utm_source=hrstrt&utm_medium=rss&utm_campaign=main
Szíriában ma megcsapták (szokás szerint) az Orvosok Határok Nélkül szervezet kórházát. Nincs meg(nevezve) a gazfickó, aki tette, pedig halottak is vannak.
Nem tudják ki bombázott ott?

http://888.hu/article-100-milliard-dollarral-emelni-kellene-az-europai-nato-tagok-vedelmi-koltsegveteset?source=hirstart
<i>„Nemzetközi elemzők egybecsengő véleménye szerint a közeljövőben elérkezik az a pont, ahol a NATO katonai konfliktusba keveredik Oroszországgal. A londoni székhelyű European Leadership Network (ELN) nevű think-tank tanulmánya még 2015-ben arra a következtetésre jutott, hogy a két katonai tömb konfrontálódik.”</i>
(http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-and-nato-heading-for-war-with-growing-number-of-drills-in-europe-report-warns-10451160.html)
<i>„Az európai védelmi kiadások 1989 után kezdődött csökkentésének mára drámai kapacitásbeli hatásai mutatkoznak. Az elemzés szerzői kimutatják például, hogy az 1991-ben megvívott Öböl-háború - a hidegháború utáni első nagy nemzetközi katonai művelet - idején <b>Nagy-Britanniának</b> 475, <b>Franciaországnak</b> 579 harci repülőgépe volt; ez az állomány azóta <b>194</b>-re, illetve <b>271</b>-re zsugorodott.”</i>
Erről ennyit.

http://index.hu/kulfold/2016/02/08/orosz_fenyegetes_nato_rand_balti_allamok/
<i>„Véres vereséget szenvedne a NATO az oroszok ellen a Baltikumban, ha Putyin be akarná kebelezni Észtországot, Lettországot és Litvániát - ezt hozta ki a befolyásos amerikai RAND Intézet szimulációja.” </i>
Nem volt nehéz dolguk, ezt mi is elmondtuk volna akár ingyen is.

http://hvg.hu/vilag/20160209_torokorszag_sziria_iszlam_allam_haboru_kerim_balci#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
<i>„Az újabb menekültválság és a szír katonai áttörés Törökország politikai helyzetére is kihatna. Egy török hetilap főszerkesztője úgy látja, akár szír–török háború is kitörhet…”</i>
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
T. karpatalja!
<b>Márpedig a szél az USA ill. NATO irányából fog fújni.</b> A törököknek nem érdekük, hogy a kártyaasztalt felrúgva a medvével üljenek le kártyázni, mert arra a Boszporuszra vágyó medve miatt egész Törökország rámehet!

Ezt azért óvatosabban merném csak így kijelenteni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://nol.hu/kulfold/torokorszag-bekerette-az-amerikai-nagykovetet-1600721
<i>"A török külügyminisztérium kedden bekérette az Egyesült Államok ankarai nagykövetét az amerikai külügyi szóvivőnek a szíriai kurd szervezettel kapcsolatos megnyilatkozása miatt - közölte az Anadolu török állami hírügynökség." </i>
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
http://nol.hu/kulfold/torokorszag-bekerette-az-amerikai-nagykovetet-1600721
<i>"A török külügyminisztérium kedden bekérette az Egyesült Államok ankarai nagykövetét az amerikai külügyi szóvivőnek a szíriai kurd szervezettel kapcsolatos megnyilatkozása miatt - közölte az Anadolu török állami hírügynökség." </i>

lol
 
Status
Not open for further replies.