[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az F-15 repülőgépekben pl. "még csak" 486 processzorok voltak beépítve, pedig már a civil életben a második-harmadik generációs Pentiumos gépek voltak elérhetőek.

Egy repcsinek nem kell annyit tudnia mint egy asztali számítógépnek.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Inkabb ezt kellett volna...

097785.jpg


Ott figyel rajta az R-77... :)

A Szu-25-re is tettek már fegyvermakettet. Sőt a Rafale repült már Meteorral. Ez a kép csak annyit jelent, hogy majd egyszer ezt akarják rajta használni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 384
26 772
113
Az S-500 dedikált megsemmisítési csúcsmagassága kb. 200km az eddig megjelent információk szerint. Különben odafent (az űrben) olyan "játékok szerekkel játszanak" amelyek egyáltalán nem publikusak.
Én már közel 30 éve a szakdolgozatomban írtam az atom energiával indított lézerfegyver elméleti megvalósíthatóságáról és akkori kísérleteiről!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 384
26 772
113
Mackenzen
Az hogy az oroszoknál a modernizált harckocsikon nem széria felszerelés valami, az még önmagában nem jelent semmit. A nyugati harckocsikon sem volt 1990 előtt.
MRZ orosz harckocsin.
V80md.jpg

Roni
Tudom, hogy nem kell, azért is írtam.
therob
Én inkább azt látom, hogy a nyugat technikai szuper fölényéről vannak dics himnuszok.
Egyáltalán nem mindenhatóak az orosz fegyverek, sőt ..., de nem is ócskavasak, II.vh.-s haszontalan kacatok, ahogyan ti írjátok,ez a lényeg. Szerintem laiki is így gondolta.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Kuruc mondjuk abban igazad lehet hogy az ABM képesség az nem ASM képesség de ha a 400 km-es verziót vesszük az tudhat annyit mint az SM-3 tehát egy műholdat is leszedhet !
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Én inkább azt látom, hogy a nyugat technikai szuper fölényéről vannak dics himnuszok.
Egyáltalán nem mindenhatóak az orosz fegyverek, sőt ..., de nem is ócskavasak, II.vh.-s haszontalan kacatok, ahogyan ti írjátok,ez a lényeg. Szerintem laiki is így gondolta.

Így gondoltam. De látom, hogy fölöslegesen írok én, vagy ír bárki konkrétumokat a vélemények, ex-katedra kijelentések ellenében. Ott tartunk hogy a tények nem úgy vannak, az oroszoknak nincs olyanjuk és kész, nem képesek rá, ha képesek voltak akkor az biztos valami műszaki hiba következménye volt, ami meg fényképen látszik az makett, átverés, stb... Ez így parttalan hitvita. Nincs értelme. Akkor inkább elhallgatok, hogy ne offoljuk szét topicot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>Az hogy az oroszoknál a modernizált harckocsikon nem széria felszerelés valami, az még önmagában nem jelent semmit</i>

Akkor mit jelent? Nem értem.

<i> A nyugati harckocsikon sem volt 1990 előtt.</i>

De igen. A nyugati új generációs vasakon mindegyiken szériafelszerelés volt már a 80/90-es években, míg az oroszoknál nem, csak egy tehnológiai demonstrátoron látható amit most linkeltél be.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kuruc mondjuk abban igazad lehet hogy az ABM képesség az nem ASM képesség de ha a 400 km-es verziót vesszük az tudhat annyit mint az SM-3 tehát egy műholdat is leszedhet !

Ez butaság, lehet nagy hatótávja de azt a magasságot nem éri el.
SM-3 nak pl kisebb a légvédelmi hatótávja mint a ABM változaté .
De az sz-400 tól is kisebb a hatótávja.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 384
26 772
113
<i>Az hogy az oroszoknál a modernizált harckocsikon nem széria felszerelés valami, az még önmagában nem jelent semmit</i>

Akkor mit jelent? Nem értem.

<i> A nyugati harckocsikon sem volt 1990 előtt.</i>

De igen. A nyugati új generációs vasakon mindegyiken szériafelszerelés volt már a 80/90-es években, míg az oroszoknál nem, csak egy tehnológiai demonstrátoron látható amit most linkeltél be.

Az, hogy az én autómon nincs automata váltó, a tiéden pedig már 10 évvel ezelőtt az volt, az nem jelenti azt, hogy az enyébb sokkal sz@rabb autó lenne, mint a tiéd, és én szegényebb vagyok mint te. Csak ezt jelenti.

A nyugati új generációs harckocsik mikor is kerültek rendszeresítésre? Te is azt írod, hogy a 80/90 évek, tehát nem az 80 évek, amiről szó volt.
Ilyen meggondolás szerint a MiG-29 sisak célzója és a MiG-31 PESA radarja, mivel az első ilyen hadi használható eszközök voltak a világon, az orosz technikai fölényt jelentené? Egyáltalán nem!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
20-25 évről volt szó, akkor az hányas évek?

<i>Az, hogy az én autómon nincs automata váltó, a tiéden pedig már 10 évvel ezelőtt az volt, az nem jelenti azt, hogy az enyébb sokkal sz@rabb autó lenne, mint a tiéd, és én szegényebb vagyok mint te. Csak ezt jelenti.</i>

Viszont ha az én harckocsimnak jobb a tűzvezérlése mint a tiednek akkor "erősebb" vagyok. Ha gondolod végigvehetjük sorjába az összes rendszereket és ugyanolyan különbségeket találunk majd.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 384
26 772
113
"Azért Mackensen azt te sem gondolod komolyan, hogy az oroszok a jelenlegi modernizált eszközökkel a 25! évvel ezelőtti nyugati technikai szintet sem érik el!"
Én ezt írtam, és nem 20-25 évet.
Akkor vegyünk egy konkrétabb példát: hány modern nyugati harckocsinak van automata töltő berendezése 2014-ben. Egy kezemen bőven megszámolom. Pedig a szovjeteknek már legalább 45 éve van. Akkor ezek szerint a nyugat is 45 évvel le van maradva? Ugyan már! De ez is csak egy dolog. Úgyhogy mielőtt offolnánk a topicot zárjuk le, hogy most az elefánt seggén egy pattanásról vitázunk.
Azért ettől függetlenül minden tiszteletem a tiéd.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Viszont azota sem tudnak az iraniak sem senki mas asonlo fegyvertenyt felmutatni pedig a szuper orosz EW rendszer is ott van meg a dronok is ropkodnek.

Valószínűleg az Avotobazanak megvannak a korlátai, tehát Irán egyik végéből a másik végébe berepül Predatort nem fogja csesztetni, be kell repüljön egy konkrét távolságon belül, hogy lehessen kezdeni vele valamit. Amikor az RQ-170-est lehozták, szerintem egy potenciálisan megfigyelendő objektum mellé tették az Avtobazat, aztán várták. A ha berepül egy drón azt lelövik, ez látszik a mostani izraeli drónnál is, és látszik abból is, hogy kb egy éve rávezettek egy radar neélküli katonai gépet egy predatorra, ami Irán vizein kívül repül. Pedig az egy nagyon kicsi célpont. ami arra repl azt látják, ami berepül azt lelövik.Szerikntem azért nem repkednek be többet, mert nem akarnak gépeket veszteni és "technológiát exportálni" ránba, nemzetközi légtérben meg nem lövöldöznek rájuk, és valószínűleg messze van az Avtobazatol.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 384
26 772
113
A Kvant 1L222 Avtobaza ELINT System adatai:
Avtobaza-ELINT-Spec-1S.png

Kellene belőle pár darab Iránba, ha le akarják fedni a területet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Azért nincs mert nem akartak. Kifejlesztették, kipróbálták és nem tetszett. Ez a 60-as években történt. Az autómata töltő nem a modernitás jele.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 289
16 060
113
Azért nincs mert nem akartak. Kifejlesztették, kipróbálták és nem tetszett. Ez a 60-as években történt. Az autómata töltő nem a modernitás jele.

A Lecrercben(francia) van. A K2-ben (dél-korea) van, a Type 90-ben (japán) van, A 140mm-es Leo2-ben is lett volna, az UDES-ban is (svéd), az Mbt 70-et is azzal tervezték.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
A lopakodó technológia egy kakukk tojás, ami nem a jövő útja, hanem egy oldal kitérő. Persze lehet rajta vitatkozni, fognak is, de sokkal többet képzelnek róla, főleg "laikusok", mint amilyen lehetőségek vannak benne, ennyi pénzért. Mindenesetre nem csoda fegyver (bizonyos high tech kell hozzá), hanem egy divatos irány.

Akkor mindenki hulye a vilagon vagy mindenki divatbolond mert csak az alabbi orszagok dontottek a lopakodo technologia melett a teljesseg igenye nelkul:

USA
ORosz.o
Kina
India
UK
Japan
Ausztralia
Torok o
Izrael
Del Korea
Kanada
stb
stb


" Az oroszok is kísérleteztek vele, de sok más ok miatt is nem nagyon erőltették, erőltetik, mert csak a pénzt zabálná fölöslegesen, amiből kevés van nekik. A PAK-FA-nál sem ez a fő szempont."

A nem tudni meg a nem akarni kozott hatalmas a kulonbseg. Az oroszok szivesen kifejlesztenenek gyartananak egy F-35 szintu gepet de nem egy hanem sok teruleten hianyzik a megfelelo technologia. Ezert is lett lesz a PAKFA olyan fabol vaskarika. Lopakodo is meg nem is.

A igazán gyenge pontjai nem igazán publikusak, ezért egyik fél se beszél róla. Az első generáció már több mint húsz éve finoman fogalmazva megbukott (ki is vonták hamar az F-117-t), azért kellett továbbfejleszteni. A gyenge felszereltségű légvédelem ellen hatásos lehet (mert a régi rendszerű felderítő eszközök nem erre lettek létrehozva), de ennyi és nem több.

Valoban egy lelovessel buszkelkedhet a hideghaborus legvedelmi rendszer ( NYEVA ) de azt az egyet is ugy hogy a F-117 es pilcsije megszegett vagy harom eletbevago szabalyt a repules kozben. Ezek kozzul a legfontosabb a repulesi magassag volt mivel a tavolsag (magassag ) nagysaganak negyzetevel gyengul a jel. Ahol repult az F-117 es onnan a Nyevanak de a KUB nak is kutya kotelessege leszedni mert adja a detektalhato RCS-t. Ha viszont a pilcsi akar megfelelo megadott magassagon repult volna akkor ugy jart volna mint a tobbi lopakodo elotte es utanna ugyanabban a haboruban.

Elvegezte volna a feladatat, es meg csak nem is lattak volna azokkal a radarokkal.


Az orosz elektronikai ipart sokkal jobban lenézik, mint amire képes, biztos, hogy van rendesen lemaradásuk nagyipari szinten, de nem akkora mint amilyennek beállítják sokan.

Csak annyira van lemaradva hogy a katonai termekeiben nagyreszt nyugati berendezesek vagy azok liszenszei vannak illetve az alkatreszek is nagyreszt mind mind kulfoldrol jonnek.

civil elektronikaban meg nem igen hallani egyaltalan oroz technikarol. Amivel buszken kijottek nemregeb az Elbrusz processzor hat az is igen csak messze van a csucstol.


Az F-15 repülőgépekben pl. "még csak" 486 processzorok voltak beépítve, pedig már a civil életben a második-harmadik generációs Pentiumos gépek voltak elérhetőek.

Es ezekkel a procikkal mennyivel tobbet tudott tud mint pl a MIG-29 SZU-27 ! Akkor mi lehet az orosz gepekben ?
 
Status
Not open for further replies.