[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 328
113
Mackensen
A csak 20 évet azért írtam, ahogyan az oroszok 2000 körül álltak (a totál mélyponton) és ahogy most állnak, a mai viszonyokat és tendenciákat elnézve. "Akkor ne szóljon senki egy szót sem", teljesen általánosságban mondtam mindenkire (fel sem merült bennem, hogy te konkrétan magadra fogod venni).
Én úgy gondoltam, a megfogalmazás elég egyértelmű, de látom, hogy nem volt az.
A nyugati technika mindenhatóságában hívők, és az orosz technikát túlértékelő hívők szélsőséges hozzáállását kellene közelebb hozni egymáshoz, mert szerintem az a reális, valahol félúton van az igazság (amit már sokan leírtak előttem). Bizonygatni meg semmit nem akarok, se játszani a mindent tudód, (mert nem vagyok az, közel se, de más sem az), csak talán egy kicsit realisztikusabb megközelítést várnék el és nem szélsőségeket, a másikat mindenben "lefikázva".
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A realitás az, hogy téves az a kijelentés, hogy az orosz haderő erősebb mint az "európai". Én is, molni is próbáltunk mindenféle érvet, példát felmutatni, de látom hiába. A nyugati sincs túlértékelve, a keleti sincs leértékelve kb ez a szint amint a két fél hadereje áll. Én még megsépkeltem azzal, hogy az oroszoknak egy európai középhatalommal is meggyűlne a bajuk. A két fél tehnikai, kiképzési szinten teljesen más ligába játszik. És ez egy obiektív értékelés.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote>Olyasmirő, mint kiképzettség, korrupció léte-nem léte ne is beszéljünk.

Az amerikai politikus is minimum annyira korrupt, mint a román vagy az afgán vagy bármelyik másik. Alsóbb szinteken lehet ha jobb a helyzet, pl rendőröknél vagy hivatalnokoknál, de a feje ennek a halnak is ugyanolyan büdös.</blockquote>


Es mennyit repul egy atlagos orosz vadaszpilota vagy bombazopilcsi es mennyit
az amerikai ?
 
M

molnibalage

Guest
Tudtad, hogy a Windows (már nem tudom melyik változatát) is kipróbálták kísérletképpen a fedélzeti számítógépnél, de nem vált be.
Repülőgépeken szeritem nem, a büdös életben nem hallottam erről... Ennek számtalan oka van, de az egyik konkrétan az, hogy az oprendszer annyire nem célorientált, hogy a gép hardverét elégg viccesen leterhelné és az sem vágom, hogy mi értelme lett volna. Jó lenne forrásokat adni ezekre a kijelentésekre. Hajóknál és mász szárazföldi eszközöknél igen. Volt is belőle baj legalább egyszer.

http://lemil.blog.hu/2012/05/07/general_protection_fault_iii

A lérak.-nál konkrétan nekem is ezzel kellett számolnom gyakorlatokon, mint CSÉCS, már ha mond ez neked valamit (csapás értékelő csoport). Elég sok szigorúan titkos dokumentumot tudtam akkor elolvasni, amit még a szomszéd helyiségbe sem lehetett átvinni.
Ez megint a kinemszarja le kategória, mert ezek előzetes elképzelések voltak a háborúra. Azt a valóság megmutatta, hogy nem nuki fegyverekkel vívott háborúban nem fogy úgy a technika még a ledorongolt oldalon sem, lásd Sivatagi Vihar és Irak.

A hozzáállásod alapján Neked kéne a legjobban tudnod, hogy békében miért vannak a különböző berendezések lekorlátozva, (pl. hajtóműveknél), amit harci helyzetben feloldanak.
Ez sem igaz. Inkább azt mondanám, hogy nincs minden kisajtolva belőle, de ez sem nagyon igaz. A jenki gépeknél minimális mennyiságű felfelé trimmelés lehetséges a manualok szerint. Ez is említve volt konkrétan az F-15 esetén, de ha megnéznéd a manualokat, akkor erre te is rájönnél.

AK vs. M16. Nagyon sok amerikai katonát találtak Vietnámban holtan, teljesen teli tárral. Baráti tűzben elesett is volt bőven, mert az ami katonák sokszor inkább AK-val harcoltak és a kelepelő hang alapján tüzeltek rájuk a többiek. Ezek háborús tények és nem mendemondák.
És ki mondta, hogy nem azok...? A bibi az, hogy te kb. 50 éves példákkal akarsz érvelni a mai színvonal kapcsán, ami egyszerűen röhejes...

1991 januárjában miért kellett az M1 Abrams harckocsikat kicserélni az iraki támadás előtt újabb verzióra? Mert nem bírták a szűrőik a sivatagot (ettől még egy nagyon jó harckocsi).
1. Az egész hk-t biztosan nem cserélték ki.
2. A M1 az európai hadszíntérre lett tervezve, ahol viszonylag ritka a sivatag...

2003 óta nagyon jól elvoltak Irakban és Afganisztánban is...

A Su-24, Su-34 repülőgépek rendszeresített! fegyver arzenálját azért nem csak az UB és a buta bombák teszik ki (amit neked is tudnod kellene!), azért éles helyzetben biztosan lenne mit pakolni rájuk.
Látom meg sem értetted a kommentem lényegét. Az oroszoknál a PGM használata nem rutinszerű... Távolról sem... Kis túlzással mutatóba van...

Nagyon elmaradott volt az ipar, amit akkor ők is tudtak, ezért azzal főztek, amijük volt, de rájuk volt kényszerítve hogy fussanak előre, bármi áron, amit nem bírtak és ezért csődbe mentek.
A szovjet előrefutás az volt, hogy totál agyatlanul fegyverkeztek úgy, hogy forrás nem volt hozzá. Csoda, hogy az a szarkupac állam (sajnos) ilyen sokáig húzta...

Az ásvány kincseket "csak" ki kell bányászni, finomítani, kinyerni az alap közegből, de mégis ebből a bevételekből a nyugati relációban nekik van többletük és nem fordítva.
Aboszúlt értékben lehet és ki a tökömet érdeklni, hogy ez a forrás magasabb, mint a nyugatu ásványkincs export? Esetleg nézd már meg az nyugati országok egy főre eső GDP-jét. Azonos lakossággal bíró országok összesen az orosz gazdaság sokszorosát termelik ki és nem úgy, hogy csak kitermelik a földben levő ásványkincseket, hanem valódi hozzáadott értékkel....

Tiszteltelek, az írásaid alapján, nagy tudással rendelkezel sok területen. De nem vagy mindenható, aki megmondja a tutit.
2x2= 4 szintű dolgokat nem ismersz fel...

Nem sértegetlek csak nekem a stílusom ilyen. Ez van. Érvrendszered és koherens álláspontod nincs is. Most is ide oda csapongsz, hogy akkor milyen szinten is van az orosz haderő...
 
M

molnibalage

Guest
A nyugati ipari fejlesztések egymás között körbementek, és mindenki vette amit bárki is feltalált, emellett az oroszokat ott embargózták ahol tudták.
Mentek egy frászt. Honnan vetted ezt a sületlenséget. Akkor Európában F-15 szintű repteljesítményű gép első felszállása nem a '90-es évek közepén történt volna meg és nem jenkiktől importáltak volna egy rakás fegyvert. Az egymás elleni ipari kémkedés is csak biztos viccből volt, mikor szerinted "körbe járt" minden. Túrót. Pont, hogy a versenyhelyzet kényszerített ki a fejlődést.

A szovjeteknél a CAGI miatt mindenki azonos alapformából dolgozott, lásd a Szu-27/MiG-29 hasonlóságát. Ehhez képest nézd meg, hogy az FX, LWF és ATF programban mennyire elérő végeredmény volt. Az egyes cégek és csoportosulásoknak önmagukban volt ekkora tudományos és kutatási potenciáljuk...

Ez most sincs másképp.
Ezen a ponton már lefordulok a székről. Azon meg a huzavona - bár már nem - hogy ki kaphatta meg az F-35 szofvereinek forráskódját. Még Izrael sem kaphatta meg... Ennyire osztanak meg dolgokat egymással...

Vedd figyelembe azt is, hogy a nyugat 1+ milliárd emberből áll, az oroszok meg ennek valamivel több, mint egytizedéből.
Ezért jó mutató az egy főre eső GDP, mert fajlagos. Svédország lakossága mekkora? Hát az egy főre eső GDP? Van még kérdésed...?

A nagy Oroszország még a svéd innoviáció szintjét sem éri el sok helyen. No comment...

Ettől függetlenül az amerikai műholdjaikat orosz hajtómávekkel lövik fel, mert jobbak, 90-ben is vittek az amerikaiak mindent amit tudtak a széteső szovjetúnióból, mert voltak nagyon fasza technológiáik.
Hányszor jön még valaki ezzel az érveléssel? Azért használták az orosz eszközöket, mert olcsók voltak. Ennyi... Nem azért, mert az USA nem tudna egy koszos LEO pályára felmenő hordozórakétát összerakni. A NASA forrásai végesek és így több jön ki azonos bagóból. Ennyi.

Többek között az F-35 program STOVL technológiája is egy szovjet fejlesztésre épül, amit megvettek.
Tanulmányoztak. Semmi több.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Olyasmirő, mint kiképzettség, korrupció léte-nem léte ne is beszéljünk.

Az amerikai politikus is minimum annyira korrupt, mint a román vagy az afgán vagy bármelyik másik. Alsóbb szinteken lehet ha jobb a helyzet, pl rendőröknél vagy hivatalnokoknál, de a feje ennek a halnak is ugyanolyan büdös.</blockquote>


Es mennyit repul egy atlagos orosz vadaszpilota vagy bombazopilcsi es mennyit
az amerikai ?

</blockquote>

Nem tudom, és most nem keresek rá. Gondolom többet repülnek az amik, mert folyamatosan háborúznak és 4-5 szezonnál többet nem nagyon bírják a pilótáik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy apróság ásványkincs kitermeléssal kapcsolatban. Akkor van a legnagyobb profitod, ha minnél nagyobb hozzáadott értékkel rendelkező terméket exportáltsz. Az ásványkincs talán a lekgisebb ilyesmivel bír. Magyarán úgy érdemes a leginkább "vasat" exportálni, hogy előbb Mercedes autót csinálsz belőle, gázt esetében is az az előnyösebb ha előbb LEGO kockákká alakítod.
Most oroszoknál azt látom, hogy Kínával valami olyasmit írtak alá, hogy kínai cég fog szibériába mittoménmit (talán rezet) bányászni. Ilyesmit afrikai országok csinálnak amelyek évtizedes polgárháborúkon vannak túl és semmilyük sincs.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 328
113
Szerintetek molnival objektív, mert a tiétek. Az érvelés inkább egyoldalú megközelítése a dolgoknak, a másikat lefikázva. Erősebb, gyengébb, ez mind relatív, főleg hogy nem egy "kis arab" országról beszélünk. A nyugati és az orosz "propaganda" anyagokat és híreket is azért elég fenntartással, kellően megszűrve illik kezelni.
Az, hogy az orosz és nyugati haderő egymás ellen meg mire képes, csak kimondottan elméleti kérdés és szerintem az is marad, jobb, ha nem tudjuk meg, mert akkor talán már nem lesz miről, kivel vitatkoznunk.
Nyugaton is elég rendesen van korrupció, őket sem kell félteni, hiszen minden a pénzről és hatalomról szól. Max. ahol kevesebb pénz van jobban játszák. Ilyen a világ.
A kiképzettségi szintet pedig TE honnan tudod pontosan milyenek, ("nem egy ligában játszanak"), hogy milyen itt is, ott is. Az a baj, hogy nagyon elbizakodott vagy a tudásodat, ismereteidet illetően, aki mindig mindenben megmondja a tutit! A többiek meg ha nem tapsolnak hozzá, akkor tudatlanok.
Vagy valami kettős ügynök vagy, aki mindenbe belelát?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Mentek egy frászt. Honnan vetted ezt a sületlenséget. Akkor Európában F-15 szintű repteljesítményű gép első felszállása nem a '90-es évek közepén történt volna meg és nem jenkiktől importáltak volna egy rakás fegyvert. Az egymás elleni ipari kémkedés is csak biztos viccből volt, mikor szerinted "körbe járt" minden. Túrót. Pont, hogy a versenyhelyzet kényszerített ki a fejlődést.

A szovjeteknél a CAGI miatt mindenki azonos alapformából dolgozott, lásd a Szu-27/MiG-29 hasonlóságát. Ehhez képest nézd meg, hogy az FX, LWF és ATF programban mennyire elérő végeredmény volt. Az egyes cégek és csoportosulásoknak önmagukban volt ekkora tudományos és kutatási potenciáljuk...

Tudom, hogy szépen összeállítottad az F-15-ös anyagot, de nem csak az az egy dolog létezik a nyugati világban, hanem milliónyi más gép és technológia is. Azok a technológiák viszont egymás között mozogtak. Ha meg az F-15-öt felhoztad, akkor a nyugati oldalt is ketté osztod ezek szerint?

Ezen a ponton már lefordulok a székről. Azon meg a huzavona - bár már nem - hogy ki kaphatta meg az F-35 szofvereinek forráskódját. Még Izrael sem kaphatta meg... Ennyire osztanak meg dolgokat egymással...
Eddig annyiszor lefordultál a székről, hogy párszor biztosan beb@sztad a fejed valamiben. Meg is látszik sokszor. Mondom, nem csak a vadászbombázók vannak a világon, hanem más termékek is.

Hányszor jön még valaki ezzel az érveléssel? Azért használták az orosz eszközöket, mert olcsók voltak. Ennyi... Nem azért, mert az USA nem tudna egy koszos LEO pályára felmenő hordozórakétát összerakni. A NASA forrásai végesek és így több jön ki azonos bagóból. Ennyi.
Azért használják azokat a hajtóműveket, mert tömegarányosan több tolóerőt képesek előállítani, mint az amerikai hajtóművek. És ebből jön a nagy megtakartás, nem pedig a hajtómű árából. Mivel így kisebb rakétákkal is fel tudják juttatni a műholdjaikat. Ezért jobbak azok a hajtómávek.

Tanulmányoztak. Semmi több.
Mint Schmidt Pál a doktorijához szükséges forrásokat.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@mackensen ebben 100% osan igazad van hogy gyarmat szokott nyersanyagot exportálni, meg azok az országok akik bajban vannak és minden lehetséges erőforrást hasznosítanak, nincs elég iparuk,szakemberük feldolgozni és annál jobb kevesebb bevétel is. Nálunk is ugyan ez a folyamat figyelhető meg csak kisebbe , a szelektív hulladék gyűjtésbe, amikor már az egyébként értékes szemetet is nyersanyagként kezeled és nem sledriánkodsz vele :D :D
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, és most nem keresek rá. Gondolom többet repülnek az amik, mert folyamatosan háborúznak és 4-5 szezonnál többet nem nagyon bírják a pilótáik.
Ez akkora bullshit, hogy ezen csak röhögni tudok. Te egy kalap alá veszed a hordozós kilépő pilótákat a teljes USAF/USMC/Navy és Army helikopter és szállítógép pilótákkal.

Árdul már el, hogy 4-5 év - mi a tököm az a szezon...????? - után hogy a frászba vannak több ezer órás pilótáik? Hm..? Igen, van fluktuáció, de bizony megvan a kemény mag is. Ja, a kilépők sem a terhelés miatt teszik, hanem a csábító polgári fizetésért és rugalmasabb munkavállás, de legfőképp a szociális kapcsolatok hiánya - értsd család, férj/feleség - miatt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Árdul már el, hogy 4-5 év - mi a tököm az a szezon...?????
Most nem vagy képes agyilag felfogni a mondandómat, vagy csak szokás szerint kötekedhetnéked van? A pilóta elmegy a világ tulsó végére X hónapra, ezt nevezheted szezonnak, turnusnak, vagy aminek akarod. Ebből nagyrészük nem vállal 5-nél többet. Ha most sem érted, akkor leírom szótagolva.

Igen, van fluktuáció, de bizony megvan a kemény mag is.
a keménymag mindenhol megvan, és azért hívják keménymagnak, mert a többségre nem jellemző az, ami rájuk.

a kilépők sem a terhelés miatt teszik, hanem a csábító polgári fizetésért és rugalmasabb munkavállás, de legfőképp a szociális kapcsolatok hiánya - értsd család, férj/feleség - miatt.
pont leszarom, hogy miért lépnek ki, kilépnek és kész, ez a lényeg.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Komolyan az ember esze megáll. Ez a nagy sakktábla és nem az ovi!

Igen Molnár úrnak sok tekintetben igaza van. SZU egy agyatlan kísérlet volt nem több nem kevesebb. SZU idejében nem csak azért csináltak buta fegyvert mivel nem érdekelte őket az ember veszteség. Hanem a gyártósori proli se volt képes összerakni jobbat.
Maga Putyin is mérgelődött, hogy ő és KGB haverjaim hiába szerezték a technikai infókat nem hasznosultak.

Ez a topi jelenbe zajló politikai és társadalmi mozgásokat próbál lemodellezni. Nem pedig ki a jobb USA és SZU.
Mivel technológia sok területén igen is a NATO államok jobbak voltak.
A Keletnek és oroszoknak az a kihívás,hogy ezen technológia lemaradást,hogyan képesek csökkenteni.
Közben milyen politikai mozgások történnek, egyes országok belső társadalmi viszonyai hogyan változnak.

Kéretik itt ehhez tartani magatokat. Ez itt a sakk kedvelők helye nem a kocsma szökevényeké.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ghostrider, akkor mondod azt, hogy relatív, mikor nincs mivel valamit összehasonlítani. Ha kijelented azt, hogy "a magyar honvédség erős" az relatív, mivel felmerül egyből a kérdés, hogy kivel szembe? A pápuákkal szemben valszeg "erős" viszont Németországgal szemben "gyenge". Jelen pillanatban amiről dumálgatunk nem relatív, mivel tudjuk, hogy kit kivelhasonlítunk össze.
Hogy miért vagyok magamban biztos? Elmondok egy módszert, amit nem én találtam fel, hanem nálam sokkal okosabb emberek és tökéletesen működik.
Ahhoz, hogy megtudd, hogyan működnek bizonos intézmények/társadalmak elég akár egy intézményt megvizsgálni. Vagy ha az intézményre vagy kíváncsi akkor a társadalmat stb. Ha pl. tudod azt, hogy az egészségügy velejéig corrupt, inkompetesn és urambátyám érvek számítanak a kinevezéseknél, akkor nem téved nagyon az ember, ha feltételezi, hogy esetleg a tanügyben is ilyen körülmények uralkodnak. Ha valaki olasmikről olvas szinta nap mint nap, hogy az államgépezetet átszövi a korrupció és a gát nélküli lopás, talán nem túlzás azt állítani, hogy valszeg ilyen állapotok uralkodnak a hadseregen belül is. Vagy estleg a titkosszolgálatoknál.
Mos pedg kezdj el olvasgani, akár wikin, akár más nemzeközi oldalakon sőt ajánlom a HTKA-t az orosz fegyverfejlesztésekről, mekkora dörgedelmes bejelentések volta új tpusokról, képességekről, számokról stb és nézd meg mi valósúlt meg belőlük. Szerintem (lehet tévedek) a pénzek jelentős részét ellopták. Amiben az ilyen rendszerek nagyon jók, az a látszet fenntartása. Ha jönnek az „elvtársak a központból” akkor mindent a legnagyobb rendben találjanak és természetesen legyen bőségesen mit egyenek és mivel berugjanak a látogatás végén. Szerinteműd milyen állapotok uralkodnak az orosz hadseregen belül? Szent meggyőződésem, hogy van néhány nagyon elit és felkészült egységük, akikre egész maga szintről figyelnek ésemiat toppon vannak, de az átlag? Az átlag orosz egységek, azok hogy állnak?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekerdez, nesze sakk. Valszeg a kínaiak kiszedik az oroszokat a szarból.

<i>Rosneft proposes Chinese company take stake in Russian oilfield</i>
http://www.ft.com/cms/s/0/01ab7166-31f0-11e4-a19b-00144feabdc0.html#axzz3C9NRp9xx

<i>China pushes ‘border model’ in a booming Russian trade zone</i>
http://www.thehindu.com/news/international/china-pushes-border-model-in-a-booming-russian-trade-zone/article6304857.ece

<i>Wary of the West, Russia and China Expand Trade in Computer Software</i>
http://www.themoscowtimes.com/business/article/wary-of-the-west-russia-and-china-expand-trade-in-computer-software/505308.html

<i>Russian Reliance on Chinese Loans May Blunt the Impact of U.S. Sanctions</i>
http://www.nytimes.com/2014/07/18/business/russian-reliance-on-chinese-loans-may-blunt-impact-of-sanctions.html?_r=1#story-continues-1
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 328
113
Mackensen, nekem is van intuícióm, hogyan mehetnek a dolgok mostanában itt is, ott is, korrupció vonalon. Nem képzelem, hogy teljesen megváltoztak volna a dolgok. Egy közösségnél az emberi természet alapvető megváltozásához évtizedek kellenek.
Régen is megvolt az "árú kereskedelem", 5 liter pálinka=egy hátsóhíd, vagy más, ami kellett. Szerintem a németeket és angolokat (talán a mentalitásukból eredően) kivéve, nagy valószínűséggel bármelyik nemzetnél játszák ezt a játékot, kicsiben vagy nagyban, ez változó. Mindenki aki el akarja adni magát sokat kell adnia a külsőségekre, ami nem új találmány és nemcsak az oroszoknál használják. A laktanyát nekünk is ki kellett glancolni, ha jött valami nagy főnök és ez a civil életben is így volt. Szerintem az orosz felső vezetés (katonai) is az utóbbi években azért rendel el sok váratlan ellenőrzést a csapatoknál, hogy tisztában legyen a valós helyzettel.
Az Interpolálást, mintavételezést sok helyen alkalmazzák, amelyből kiszámítható, következtethető sok minden. Azonban én egy orosz- Nyugat-európai katonai incidens eredményét elég sok fenntartással kezelném. Te szeretsz fogadni, mit tettél volna fel, mondjuk május, június, július, augusztus elején a szakadárokra, ha valaki a mostani helyzetre fogadott volna veled? Vagy tavaly ilyenkor a szíriai balhéra? Pedig voltak mennyiségi, minőségi adatok mindkét részről. A történelemben már nagyon sokan benézték, hogy objektíven mérték fel a helyzetet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
Engem csak az érdekel, mi lesz Odesszával?

Semmi. Már megpróbálták, és nagyon csónya haláluk lett a szerencsétleneknek. (azóta arról sincs semmi hír, felelősség meg senkit nem terhel) Ha akartak volna az oroszok, annál a pontnál közbelépnek. De látszik, hogy egyik pontnál sem akarnak nyiltan közbelépni. A szakiknak meg a saját területeik védelme a lényeg, szarnak ők a többire, mert az tele van ukránnal és nem lenne meg a lakosság támogatottsága.