[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem sem a "gyarmati" volt miat kellenek neki annyira azok a szigetek, hanem mivel onnan ellenörzés alatt lehet tartani a létfontosságú tengeri útvonalakat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lehet-e kimaradni az orosz-ukrán konfliktusból?
http://www.atv.hu/videok/video-20140903-lehet-e-kimaradni-az-orosz-ukran-konfliktusbol
 
M

molnibalage

Guest
Eza BRICS mánia kezd uncsi lenni...

Hányszor kell elmagyarázni, hogy csak ez mozaik szó és semmi több?

Brazília sokkal több szállal kötődik a nyugati világhoz, mint Indiához vagy Kínához...

Kína és Inidia szövetség? Öcsém, ezek egymás <b>ELLEN </b>fegyverkeznek...

Dél-Afrika? Totál súlytalanok, az ország egyes részei már a saját problémájuk miatt dől össze... A képzett fehér lakosság menekül, stb.

A NATO országok a fentiktől több ezer vagy 10k km nagyságrend távolságban vannak, katonailag ezért rohadul nem számítanak. D-A és B meg még súlytalanok is katonailag Európához képest is...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Molinbage Szerintem marha jó cikkeket szoktál írni a vadászgépekről, de nagy sakk táblás topicba egyetlen okfejtésedet sem láttam még beigazolódni vagy jó kifejtésben látni, ezért nem túlzottan súlyoznám ebben a témában véleményed. Tudod Szlovákia és Magyarország is II.VH -ba egymás ellen fegyverkezet és előtte harcolt is aztán egy oldalon harcoltunk.
Braziliát sokkal több gyeplővel tartják a nyugati világhoz, Dél-Amerikába már évek , évtizedek óta meg figyelhető egy USA ellenség, Chavez meggyilkolásával ennek egyesitését akadályozták meg, ami hiba volt Orosz részről hogy nem védték meg.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
"Chavez meggyilkolásával"????
Nem úgy volt, hogy rákban halt meg a fószer? Valamiről megint lemaradtam?
A BRICS soha nem határoza meg magát mint katonai szövetség. Nem is ez a céljuk. Ha szóbakerülnek, mindíg gazdaságról van szó.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem marha jó cikkeket szoktál írni a vadászgépekről, de nagy sakk táblás topicba egyetlen okfejtésedet sem láttam még beigazolódni vagy jó kifejtésben látni,
Öööööö, nem is volt okfejtésem, mert nem is jósolgatok. Pusztán a téveszméket szoktam cáfolni a jelenlegi és múltbeli helyzetről. Kérlek fejtsd ki, hogy a fenti 5 bekezdésem hol hibás...

Tudod Szlovákia és Magyarország is II.VH -ba egymás ellen fegyverkezet és előtte harcolt is aztán egy oldalon harcoltunk.

Öööööö Szlovákia gyakorlatialg német protektorátus volt, kb. annyira volt független, mint Csehország...

Chavez meggyilkolásával ennek egyesitését akadályozták meg,
WTF? Egyébként meg nézd meg, hogy mit hagyott maga után hátra. Lehet gratulálni neki... Jó volt PR-ja neki, mert beszólt a jenkiknek, egyébként szerintem meg egy ostoba bunkó volt, aki a hatalom megtartásánl kívül semmihez nem értett. Mélyebb gazdasági szakadékba lökte az országot, mint ahogy átvette...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Eza BRICS mánia kezd uncsi lenni..."

Szerintem is


"A BRICS soha nem határoza meg magát mint katonai szövetség. Nem is ez a céljuk. Ha szóbakerülnek, mindíg gazdaságról van szó."

Ott a pont!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nem gondoltam volna hogy van olyan ember aki Chavez rákoságát , természetes halálok közé sorolja, de mégis van. Chavez a modernkori civilizácios betegségek egyikében halt meg amit ráknak hívnak , biztos genetikailag hajlamos volt rá :D :D
Mindegy ez Amerikának pont jól jött és jó időben, micsoda piszok nagy mázli :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Akkor jött volna jó időben, ha azelőtt hal meg mielőtt hatalomrakerűl. Most amit el lehetett kúrni, azt nagyrészt elkúrta.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor jött volna jó időben, ha azelőtt hal meg mielőtt hatalomrakerűl. Most amit el lehetett kúrni, azt nagyrészt elkúrta.

Beza. Az meg kurva szánalamas, hogy egyes szerint már a levegővétel is összeesküvés... A Mélység Titka című filmben volt egy félfutóbolond, aki szerint az egész világ csak egy nagy összeesküvés...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 386
26 779
113
Chavez érzelmi alapon politizált, ami nagy luxus a mai világban. Tudjátok, mint a cigány lova a vásáron, amit el akar adni: nem vak ez, csak bátor.
Szerintem a BRICS meg simán megmarad gazdasági társulatnak, azt talán megfelelőképpen össze tudják szinkronizálni, de katonailag semmiképpen nem lenne működőképes, már csak a nagy távolságok miatt is...
Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy az oroszok vajon meddig tudják Kínát és Indiát egy oldalon tartani gazdaságilag.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
El is kezdték építeni a gázvezetéket, ami ha minden igaz 2019-re el is készül majd.
http://www.bbc.com/news/business-29011092
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Chavez érzelmi alapon politizált, ami nagy luxus a mai világban. Tudjátok, mint a cigány lova a vásáron, amit el akar adni: nem vak ez, csak bátor.
Szerintem a BRICS meg simán megmarad gazdasági társulatnak, azt talán megfelelőképpen össze tudják szinkronizálni, de katonailag semmiképpen nem lenne működőképes, már csak a nagy távolságok miatt is...
Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy az oroszok vajon meddig tudják Kínát és Indiát egy oldalon tartani gazdaságilag.

A BRICS csak egy befuttatott nev semmi tobb. A tagoknak a fajsulya erdekekik, gazdasaguk politikajuk teljesen mas. Idolegesen elkepzelheto egyezes de semmi komoly vagy hosszantarto.

Ezert nem is lett belole semmi.

Sot szerintetek mit fog hozza szolni Brazilia hogy az o "sajat" kontinensen megjelent oroszorszag es epiti ezerrel a politikai kapcsolatait befolyasat ?

Biztos sokat segit a dolgon :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@molinbage Én meg azt tartom szánalmasnak hogy egyes emberek nem látják az ok-okozati összefüggéseket és azt hiszik hogy a világunk a grimm fivérek által megírt mesekönyv , óvodások szokták ezt általában bekajálni, remélem a gyerekem 10 évesen már kicsit ennél komplexeben fogja világot látni , Te:D :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net/2014/09/03/volt-allamfo-ukrajna-katonai-tamogatasa-atomhaboruhoz-vezet
 
M

molnibalage

Guest
Én meg azt tartom szánalmasnak hogy egyes emberek nem látják az ok-okozati összefüggéseket és azt hiszik hogy a világunk a grimm fivérek által megírt mesekönyv , óvodások szokták ezt általában bekajálni, remélem a gyerekem 10 évesen már kicsit ennél komplexeben fogja világot látni , Te:D :D

Aha... Az persze elfogadható, hogy egy viszonylag öreg ember meghalt egy olyan betegségben, aminek felbukkanása egyáltalán nem szokatlan...

Láttad az orvosi karonját? Ismered családi kórelőzményét? Áááááááááá, nem de egyből konteózol. Nem semmi.. A sok konteós balfasz valamiért okosabbnak képzeli magát csak azért mert álszkeptikus és a 0 infóból extrapolál a végtelenbe és simán elhisz mindent abból, amit egy extrapoláció kihoz...? Hajrá... Én továbbra is csak röhögök...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ismered a rák kialakulását ? Családi kórelőzmény ? :D Azt se tudod hogy alakul ki a rák, azt itt osztod az észt :D Röhögjél :D Én is rajtad családi kór előzmény :D :D Egy alma nagyságú daganat volt benne. ALMA !
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5371

Hogy valami értelmes is legyen
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 386
26 779
113
A Chavez volt. Pont, Inkább az a kérdés, hogy a jelenlegi Venezuelai vezetésnek hosszú távon milyen a gazdasági, politikai, katonai irányvonala.
Kurucz71
Úgy tudom Dél-Amerika az USA holtudvara. Brazilia regionális hatalom, ezért az oroszoknak rajta keresztül kellene a politikai és gazdasági kapcsolatokat kiépíteni és erősíteni.
Egy gondolat menet. Ha azt vesszük alapul, hogy Brazilia Dél-Amerikában, Dél-Afrika pedig az afrikai kontinensen valamilyen szinten regionális vezető szerepet játszó ország, Ázsiából pedig saját magán kívül a két nagyot tudja maga mellé állítani Oroszország, akkor látható, hogy a BRICS egy "tengely"-ben van, ahol az adott országok jelentik a bázist, ahonnan terjeszkedni lehet kifelé. Ha ez igaz, akkor a jövőre nézve ez egy grandiózus terv kiinduló pontja lehet, ami a jelenlegi gazdasági háttérnél sokkal nagyobb erőt képviselhet és nem egy aránylag "kis" területen. Mint a dominó: itt egy kicsi, ott egy kicsi és a végén összeér. Mármint ha összejön.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 374
68 801
113
Nekem meg az jut eszembe hogy az oroszországot körülvevő szatelit országok (melyek mint egy fal védték anno,de mára alig maradt állva ország) vagy inkább karám mintájára jönne létre a Nato-t körülvevő karám ezekből az országokból. De kétlem hogy ebből a csapatból valaha is katonai szövi lesz. Inkább egy erős politikai-gazdasági csoport lehet.
Pl India vagy D-afrikai köztársaság az erős brit beidegződéssel kétlem hogy London ellen tenne pl.
 
Status
Not open for further replies.