[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Ismered a rák kialakulását ? Családi kórelőzmény ? :D Azt se tudod hogy alakul ki a rák, azt itt osztod az észt :D Röhögjél :D Én is rajtad családi kór előzmény :D :D Egy alma nagyságú daganat volt benne. ALMA !

Es ez az alma meret szerinted mit jelent ?

Mert szerintem azt jelenti hogy vagy keson vettek eszre vagy tudott rola ( altalaban megerzi az ember ) csak felt az eredmenytol es altatva magat huzta az idot.

Es sajna ez baromi gyakori. Az idohuzas onaltatas miatt cca 10-15 % tobb a halalozas.



Szoval akkor szerined mit jelent az alma meret ?
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
A Chavez volt. Pont, Inkább az a kérdés, hogy a jelenlegi Venezuelai vezetésnek hosszú távon milyen a gazdasági, politikai, katonai irányvonala.
Kurucz71
Úgy tudom Dél-Amerika az USA holtudvara. Brazilia regionális hatalom, ezért az oroszoknak rajta keresztül kellene a politikai és gazdasági kapcsolatokat kiépíteni és erősíteni.
Egy gondolat menet. Ha azt vesszük alapul, hogy Brazilia Dél-Amerikában, Dél-Afrika pedig az afrikai kontinensen valamilyen szinten regionális vezető szerepet játszó ország, Ázsiából pedig saját magán kívül a két nagyot tudja maga mellé állítani Oroszország, akkor látható, hogy a BRICS egy "tengely"-ben van, ahol az adott országok jelentik a bázist, ahonnan terjeszkedni lehet kifelé. Ha ez igaz, akkor a jövőre nézve ez egy grandiózus terv kiinduló pontja lehet, ami a jelenlegi gazdasági háttérnél sokkal nagyobb erőt képviselhet és nem egy aránylag "kis" területen. Mint a dominó: itt egy kicsi, ott egy kicsi és a végén összeér. Mármint ha összejön.


Brazilia Argentina kuzdott a kontinens vezeto hatalmanak cimeert de Argentinoknal ez mar evtizedek ota csak egy illuzio. Messze nincsenek pariba a Brazilokkal.

Brazilia arra epit hogy olitikailag gazdasagilag vezeto meghatarozo lehet a kontinenesen .

No ebben keszul Tovaris Putyin belerottyantani egy jokorat. Ez szinte tuti lehuti az orosz brazil kapcsolatokat az udvariassagi mosoly szintjere.

A helyzet az hogy Oroszorszagnak a krim rohadt sokba kerul. Gazdasagilag politikailag mindenhogy.

Es ezt evekig evtizedekig nyogni fogjak.

Erdekes dolog meg hogy a Brazilok del amerikai nyomulasaba meg az USA sem nagyon szolt bele ami most konyen azt jelentheti hogy Brazilia a homlokara csap hogy " na nehogy mar az oroszok diktaljak itt a szitut "
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Nekem meg az jut eszembe hogy az oroszországot körülvevő szatelit országok (melyek mint egy fal védték anno,de mára alig maradt állva ország) vagy inkább karám mintájára jönne létre a Nato-t körülvevő karám ezekből az országokból. De kétlem hogy ebből a csapatból valaha is katonai szövi lesz. Inkább egy erős politikai-gazdasági csoport lehet.
Pl India vagy D-afrikai köztársaság az erős brit beidegződéssel kétlem hogy London ellen tenne pl.

A del afrikaikkal kapcsolatban nagyon sok ulturalis dologra ne szamits. Rohamos tempoban vedlik le a Brit es Holland kulturalis hatteret es ternek vissza a megszokott afrikai "kulturahoz"

Gyakorlatilag maga az elnokuk is korrupcio alapjan dont dolgokrol es esik is szet az orszag.

A szakmai vezetesrol szellemi szinvonalrol egy jo pelda hogy maga a delafrkai elnok megeroszakolt egy fiatal 12 eves lanyt. A lany csaladjat ezutan megfenyegettek es a Britekhez menekultek . Kiderult hogy a lany bizony AIDS es.
Megkerdezte a riporter a buszke hoditot hogy nem fel e hogy elkpaja ?

A valasz : Nem felek egyaltalan mert zuhanyoztam utanna !
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ezt tegnap este írtam az Ukrán-helyzetbe. Látva az eszmecserét, berakom ide is.

http://www.hidfo.net/2014/09/02/moszkva-uj-katonai-szovetseget-hoz-letre-nato-visszaszoritasara

Ez várható volt.- De azért ez még nem a hivatalos bejelentés.
Mint egy NATO tag ország állampolgára ennek nagyon nem örülök- de tényleg várható volt. (Beszéltünk erről is sokat az elmúlt hónapokban.) Mégis mit gondolhattak azok akik ezt az egész Ukrajnai akciótervet kieszelték (USA). Ez nem bonyolult. Gazdasági és geopolitikai játszma, és szerintem még ők sem gondolták, hogy ennyire "sikeresek" lesznek.
EU- Néhány fejben az lehetett hogy egyrészt megszerzik Ukrajnát új piacnak, másrészt Ukrajnán keresztül be tudnak törni az Orosz piacra -mondhatni vámmentesen... És ahogy múltak a hónapok, ez nagyon nem úgy alakult ahogyan gondolták.
Ukrajna- ezt is sokszor átvettük, de üzletember politikusok, keverve nacionalizmussal, és felhasználva a szélsőjobboldalt kártyának, na ez is jobban elszabadult mint azt ők gondolták.

És mindezt látja az egész világ. Méghozzá Európában. Arra gondolnak sokan és egyre többem, ez velük is megtörténhet. És köztük sokan pórul jártak már az USA miatt valamilyen formában, és ezért nagyon nem kedvelik (mondjuk ki, utálják őket). Vagy csak simán félnek tőlük. És szinte az egész világ úgy látja hogy NATO=USA. Oroszország pedig nagy és erős. A BRICS országok meg együtt kiadják a világ fele népességét. Így hozzájuk csatlakozni Dél-Amerikából és Afrikából nagyon csábító lesz. Valószínűleg több Arab ország (Pl Egyiptom, de akár Törökország is-) elgondolkodik. Ezzel a NATO a világ népességének több mint a felével, de akár kétharmadával is szembe találhatja magát.

A nyugati civilizáció idáig juthat? Szép nagy történelem, hatalmas filozófusok (Szókratész, Platón, Arisztotelész...) Tudósok, az egész Görög-Római kultúra... A mai nyugati társadalmakban a logika és az üzlet fontos. A siker egyenlő a hatalommal. A mai politikusok aktívan használják a médiát, pszichológiát, szociológiát, és szerintem alapként használják Machiavelli: A Fejedelem c. könyvét. Ügyesek is mindebben. Éppen ezért is szomorú hogy azt hiszik, mindent meg lehet tenni az Erő és hatalom pozíciójából. Hiszen nagy birodalmakat hoztak létre, és ezek egészen a közelmúltig léteztek. (a gyarmatbirodalmak)

De arról elfeledkeznek hogy a nagy kultúrák amire olyan büszkék, a Görög, aztán a Római kultúra összeomlott - nyomában pedig ott volt a sötét középkor-, elfelejtkeznek róla, hogy a most lenézett Arabok mentették át a Görög és Római kultúra nagy írásait és tudását a Skolasztika korába, hogy aztán Aquinói Szent Tamás - és utána mások- egy új Keresztény tudást-filozófiát hozzanak létre ebből. Aztán Európa ismét felemelkedett, miközben a kultúráját átmentő Arabok csillaga nem volt olyan fényes. Elfelejtkeznek elődeik bölcsességéről. És úgy tűnik hogy elfelejtkeznek egy 75 éve kitört nagy háborúról is. Főleg az USA, akinek a területét lényegében nem érintették a harcok -kivéve Pearl Harbort, de mivel az egy szigeten van, messze a kontinenstől, így lényegében nem tapasztalták meg milyen a háborús játékok következményinek közvetlen megtapasztalása.

Nem így az Oroszok. És a világ túlnyomó többsége az elmúlt akárcsak száz évben.
Az ember azt hihetné, hogy lehet tanulni a történelemből.
Az EU-nak - ha valóban megtörténik ennek az új katonai tömbnek a létrehozása - közvetlen felelőssége lesz ennek a létrejöttében.

A médiapolitizálásnak ugyanis az a nagy "hátránya" van, hogy az irányított és felügyelt információáradat miatt a "nép" nem tudja kontrollálni a vezetőit, így azok nagy marhaságokat tudnak elkövetni. Ezeknek pedig meglesz a következménye. És akkor pedig vannak nagy csodálkozások...
A hatalom pszichológiája az az egyik dolog, amit még nem vettek át a szofisztika erejét megtapasztalt politikai elitek. Pedig kellene.- sok bosszúságtól óvhatna meg mindenkit.

Mert ha még most nem is jönne létre ez a szövetség, vagy nem ebben a formában, akkor is elgondolkodtató - és a történelem is ezt mutatja - hogy ha van egy hatalmi tömb, akkor ott előbb utóbb lesz majd egy másik is.

Én pedig az atomkorszakban nagyon nem szeretnék ott lenni amikor azok egymásnak esnek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 838
113
Ezért nem értem, hogy ha ez megy Dél-Afrikában, akkor hogy tudnak maguktól összehozni egy épkézláb modern önjáró löveget.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>A BRICS csak egy befuttatott nev semmi tobb. A tagoknak a fajsulya erdekekik, gazdasaguk politikajuk teljesen mas. Idolegesen elkepzelheto egyezes de semmi komoly vagy hosszantarto.</i>

Azért egy IMF szerüséget csak sikerült összekalapáljanak.
http://rt.com/op-edge/174320-west-brics-new-development-bank/
rtr3yul8.png
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Ezért nem értem, hogy ha ez megy Dél-Afrikában, akkor hogy tudnak maguktól összehozni egy épkézláb modern önjáró löveget.

A valasz a korrupcio szoban keresendo.


Az adott orszagok kormanya eleg komolyan felugyelni szokta az orszag hadiiparat mivel annak esetleges kenyes tevekenysege nagyot tud taszajtani a nemzetkozi politikai viszonyokon es nem eppen a jo iranyba.

Termeszetesen ez a fajta aszigor azert viszonylagos lasd pl Csehorszag vagy Bulgaria esetet de itt DA ban a rezsim embere megkapja a kis nokias dobozt majd a hadiipari ceg azt csinal amit akar.

A beveteluk foleg a technologia eladasbol szarmazik pl kinanak indianak brazilianak de azert a hazai megrendelesre is lehet szamitani mert a nokiasdoboz ott is szeritartozek legye az egy panceltoro raketa vagy helikopter vagy tengeralattjaro.

Roviden a laza kontttrol miatt szabadon tud a DA hadiipar tevekenykedni es igy modja lehetosege van fejlesztesekre is.

Az meg meg hozza tartozik a dologhoz hogy van par projekt ami nem egy vagy ket eve kezdodott es a maiak abbol elnek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
(még delta12 rakta be a hírt este az Ukrán topikban, arra reagáltam én is)
Ezért nem értem, hogy ha ez megy Dél-Afrikában, akkor hogy tudnak maguktól összehozni egy épkézláb modern önjáró löveget.

Joker. Dél- Afrika Regionális hatalom. Ráadásul kiemelt "célpont" minden nagy szereplőnek. Oroszok, Kína, USA.
Kb 10 éve kollégám lenézöleg mutogatott egy képet, amin egy kínai parasztasszony volt látható egy szál kézikapával egy szikkadt földdarabon, és ezzel demonstrálta, a Kínaiak milyen elmaradottak. Én akkor elmondtam neki, hogy ez már nem igazán jellemző, főleg annak fényében hogy Kína milyen hatalmas. Kínán belül már akkor is nagy fejlettségbeli különbségek voltak. A különleges gazdasági övezetek, a betelepülő gyárak, a faluról a nagyvárosokba özönlő tömegek, a gyorsvasutak kiépítése...

Valami ilyesmi történik Dél-Afrikában is- nem véletlenül lett a BRICS tagja. Már a 2001-ben 2,5% indiai/ázsiai volt a népességben. Nagyon jelentős ott is, akárcsak Afrika szerte másutt is a Kínai jelenlét. És az Orosz is. Elkezdődött egy talán nem annyira látványos, de azért nagyon is érezhető fejlődés. Egész Afrikában teret veszt az USA, és sajnos ezzel együtt az EU is.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Az Európai Európai Gazdasági Közösség is egy (lényegében) gazdasági alapon alakult szerveződés volt, mely azért alapjában egy politikai oldalon alakult ki. Aztán most ott van az EU, melyben a területi bővülése után melyben benne vannak a korábbi ellentétes oldal tagjai is. És ennek az Uniónak majdnem minden tagja egy katonai szövetség tagjai is.

Nem pont ugyanígy ugyan, de lényegében ezt az utat bejárhatja a BRICS, és a hozzájuk esetleg csatlakozó többi ország is. Ráadásul itt politikai szükségszerűség- gyakorlatilag önvédelem- is közrejátszhat, látván hogy egy látszólag elég gyakran katonai erővel nyomuló katonai tömb ellen egyedül nem tudnának fellépni, ha bármi okok miatt úgy alakulna...
Valahogy így szoktak kialakulni a katonai szövetségek.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A BRICS nem lehet katonai szövetség gyerekek!

" jo pelda hogy maga a delafrkai elnok megeroszakolt egy fiatal 12 eves lanyt."
ÓÓÓ
Mindig is tudtam hogy perverzek a kissebségi jogvédők Európában
külsejük is elárulja és szeretik az interracial s.x..
"Sokszínűség jegyébe" nyugati ideológiai propaganda.

Fergussonba meg leváltották a fehér rendőrök egy részét feketére hogy csillapodjanak a népek.

NO COMMENT
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 331
113
Kurucz71
A Krím "birtokba vétele" szerintem szükségszerű volt bármi áron, bár Putyin sem így akarta először, mint kiderült. Olyan dolgokat is be kell vállalni egy államnak, ami rövid távon nem gazdaságos, vagy politikailag hátrányos, de vagy védelmi szempontból szükségszerű, vagy hosszú távon megéri. A Krím egy tiszt áldozat lehetett Oroszországnak.
Gazdaságilag ráfizetéses (pl. tömegközlekedés), vagy nagyon hosszan megtérülő (bányászat) ágazatokat is kell az államoknak sokszor működtetni, mert szükséges az ország normális működéséhez.
Jó lenne ha leírnád, hogy mire gondolsz az orosz "rottyantással" Braziliával szemben. Érdekel a dolog.
Én azért írtam, hogy: "Brazilia regionális hatalom, ezért az oroszoknak rajta keresztül kellene a politikai és gazdasági kapcsolatokat kiépíteni és erősíteni." Tehát Braziliát mindenképpen egyenrangú partnerként kezelni és hagyni, hogy a saját szemétdombján ő "kukorékoljon", de úgy, hogy közben az orosz érdekeket is képviselje..
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 443
11 401
113
Az ember azt hihetné, hogy lehet tanulni a történelemből.

A generációk, így az emberiség sem tanul olyan értelemben, hogy összességében bölcsebbé válna.
Technikailag nyilván(?), de amúgy...
Egy példa:
Ma már lehet <i>tudni</i>, hogy a dohányzás növeli az esélyét az egészség gyorsabb romlásának, a betegségek kialakulásának, súlyosbodásának.
Számtalan tanulmány, tudományos kutatás, a net tele van az elrettentő videókkal.
https://www.youtube.com/watch?v=Vh4LRZNompg
/Magam láttam eleget élőben/
S ér valamit!?
Nem.
Alapmentalitás, hogy ez nem velem történt, velem nem is történhet meg stb.

Hitelválság? A gyerekek még emlékeznek rá, hogy a szülők megégették magukat a rossz időben felvett/visszafizetendő hitellel, s óvatosan élnek vele, de az unokák már nem.
Erre is volt tanulmány - sajnos nem tudom linkelni.

1914-ben ünnepelték Magyarországon a háború kitörését, felvonultak.
Mintha nem is lett volna Világosnál fegyverletétel...

Az emberiség nem tanul.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@misinator egyet értek sajnos 1 generáció rés után elefelejtik a tapsztalatot mivel , nem közeli és könyben olvasni arról hogy milyen fájdalmas az hogy ha elesel a biciglivel, annyira nem tanulságos :D de amikor először leradírozod az aszfalton a böröd, egyből , megtanulod :D :D Szerintem a nagy vezetők , úgyan azt csinálják mint a divattal , hogy vissza hozzák 80-as évek divatját 30 év múlva és hallod az Ősőktől hogy náluk is ez volt a divat :D
ugyan azokat jól bevált piramis játékokat hozzák vissza időközönkét :(
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Misinator. Ez személyes tapasztalás szintjén igaz. De ott van- lenne az oktatás is. Az EU vezető politikusai pedig diplomás emberek általában. És egész jók az egyetemek Európában. Nem tudom, talán az oktatás csődje. És azé az irányzaté is, ami azt mondja hogy a történelem nem ismétli magát, ezért abból nem is lehet tanulni.
De igaz, a technikai fejlődéssel nem nőtt egyenes arányban a bölcsesség. Az is figyelemre méltó, hogy bár az egyéneket megtanítják a társadalmi normákra, az adott civilizáció erkölcsére, akár a humánumra is, mégis csoportban, akár társadalom szintjén is, képesek elkövetni akár a legnagyobb ostobaságokat és bűnöket is.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A pedagógia szent hármasa a szülő, tanár, tanuló.
A tanár eszköztárában benne van a pszichológia is.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 949
113
Arról volt szó az imént, hogy miért viselkednek az oktatás ellenére úgy az emberek, ahogy. A legutóbbi hozzászólásod igaz, csak nem válasz a kérdésre.